02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مفهوم فناوری Active HDR در تلویزیون های ال جی چیست

سیران قامیشه 14 /آذر/ 1400
مفهوم فناوری Active HDR در تلویزیون های ال جی چیست

مفهوم فناوری Active HDR در تلویزیون های ال جی چیست؟

فناوری های تعبیه شده در تلویزیون های ال جی به قدری زیاد می باشند که هر کدام بسیار کاربردی و مدرن می باشند. حال یکی از این قابلیت ها فناوری Active HDR می باشد؛ اما سوال اساسی این است که این قابلیت چیست؟ و چه کارایی دارد؟
باید بگوییم که این قابلیت خارق العاده بی نظیر در زمینه کیفیت عکس مؤثر است و در نشان دادن محتوا به صورت طبیعی بسیار کارآمد می باشد. به طور کلی این قابلیت بر روی طیف رنگی و نور محتوا ها موثر می باشد و می تواند آن ها را به بهترین نحو ممکن تنظیم نماید. این قابلیت فوق العاده بر روی کنتراست تصاویر نیز تأثیر گذار می‌باشد. توجه داشته باشید که کلیه فناوری هایی که ال جی در تلویزیون های خود قرار می دهد بسیار کاربردی می باشند و بهترین ها را ارائه می دهند. همان طور که این قابلیت تصاویر را بسیار عالی به نمایش در می آورد. از شما همراهان خواهشمندیم جهت هر چه آشنایی بیشتر با جزئیات و کارایی این قابلیت تا پایان این مقوله ما را همراهی نمایید. 

فناوری Active HDR چیست؟ 

فناوری Active HDR یک نوع فناوری بی نظیر می باشد که ال جی آن را در تلویزیون های خود برای تولید متا دیتای پویا برای فناوری HDR10 در حال کارکرد استفاده می کند. این فرمت، فرمت HDR نیست بلکه می تواند با هر محتوای HDR10 با کنتراست بالا مورد استفاده قرار داد. این فناوری برای تلویزیون هایی که حداکثر میزان روشنایی آن ها کم می باشد بسیار مناسب است و می تواند بسیار مفید واقع گردد. همچنین شایان ذکر است که فناوری HDR فعال یا همان Active HDR به تلویزیون این اجازه را می دهد تا تصاویر HDR را به صورت فریم به فریم پردازش نماید و این گونه در صورت لزوم داده های پویا را وارد می کند. توجه داشته باشید که این فرآیند به تلویزیون های ال جی این امکان را می دهد تا بهترین تصاویر را در معرض دید بینندگان قرار دهد؛ و این مسئله مهم نیست که این محتوای اصلی HDR حاوی متا دیتای دینامیک، ایستا و یا بدون ابر داده باشد. ناگفته نماند که این فرمت اساساً یک بار متا دیتا را ابتدای محتوای تصویری ارسال می کند و تلویزیون از همان تنظیمات در کل محتوای تصویری استفاده می کند و این هیچ تفاوتی ندارد که محتوای تصویری عکس یا فیلم باشد. به طور کلی ال جی از این فناوری خارق العاده بی نظیر Active HDR خود استفاده می کند تا متا دیتای پویا را به فرمت معمولی HDR10 اضافه کند. توجه نمایید که این فناوری یعنی Active HDR دقیقاً یک نوع فرمت HDR نمی باشد بلکه تنها یک اجرای نهایی نمایشگر است که به بینندگان ارائه می شود. 

مزایای فناوری Active HDR در تلویزیون های ال جی

 توجه داشته باشید که هر قابلیت برای هدف خاصی بر روی تلویزیون قرار می گیرد که هدف ال جی از قرار دادن این قابلیت در تلویزیون های خود ارائه هر چه بهتر محتوا ها بوده است. شایان ذکر است که این فناوری خارق العاده بی نظیر و کاربردی در تلویزیون هایی که میزان نور در آن ها کم است بسیار تاثیر گذار می باشد. این فناوری مدرن توانسته با افزایش کنتراست و تقویت عمق رنگ تصاویری بسیار عالی را خلق نماید زیرا که هر چه عمق رنگ در تصاویر بالا تر باشد تصاویر به صورت طبیعی تر و نزدیک به واقعیت بر روی صفحه نمایش ظاهر می گردند که این امر موجب می شود بینندگان نهایت لذت را از محتوا های مورد علاقه شان ببرند و در آن ها غرق شوند. دقت فرمایید که کنتراست و نور از ارکان مهم در تلویزیون می باشند که خوشبختانه ال جی کاملاً متفکرانه در این عرصه عمل نموده است و بهترین ها را برای تلویزیون های خود به ارمغان آورده است.


جمع بندی کلی

فناوری فوق کاربردی و بی نظیر Active HDR که یک نوع الگوریتم در تلویزیون های ال جی می باشد بسیار کاربردی است و توانایی ارائه بهترین تصاویر را دارد و کار اساسی این قابلیت این است که به افزایش کنتراست و افزایش عمق رنگ می پردازد که این دو گزینه از مهمترین ارکان در تلویزیون می باشند و رابطه مستقیم با کیفیت تصویر دارند و هر چه کنتراست و عمق رنگ بالاتر باشد تصاویر بهتر ارائه می گردد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha