02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب چرخ گوشت خانگی

مائده شریفی 8 /آبان/ 1401
مزایا و معایب چرخ گوشت خانگی

مزایا و معایب چرخ گوشت خانگی:


از لوازم خانگی محبوب در آشپزخانه ها چرخ گوشت می باشد زیرا کار آشپزی را ساده می کند و همین امر سبب لذت بخش شدن آشپزی می شود. این محصول مدت زمان طولانی است که در خانه ها مورد استفاده مردم قرار می گیرد در ابتدا این دستگاه به صورت دستی مورد استفاده قرار می گرفت و پس از آن به صورت برقی تولید شد و اغلب مردم آن را خریداری کردند. کار با چرخ گوشت بسیار ساده است تنها کافی است که گوشت را تمیز کنید و به صورت قطعه های متوسط برش دهید، پس از روشن کردن دستگاه گوشت را داخل آن قرار می دهید و با استفاده از تیغه ها گوشت به صورت چرخ کرده از شبکه ها خارج می شود. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب چرخ گوشت ها را مورد بررسی قرار دهیم تا هنگام خرید این محصول انتخاب درست تری داشته باشید.

مزایا چرخ گوشت خانگی: اول مزایا این محصول را بیان می کنیم و شما با دانستن این نکات می توانید بهتر با نحوه کار کرد این محصول آشنا شوید.
1_ بهداشت: اولین نکته که در چرخ گوشت های خانگی بسیار مورد توجه قرار می گیرد تمیزی و بهداشت غذای تهیه شده است. گوشت چرخ کرده هایی که در بازار تهیه می کنید از تمیز بودن آن اطمینان ندارید اما با تهیه گوشت چرخ کرده در خانه می توانید به دلخواه خود گوشت را تمیز کرده و بشورید و پس از آن به میزان دلخواه چرخ کنید.
2_ سرعت: از موارد مهم در کارهای آشپزی سرعت است زیرا در زمان کم تری می توانید کار خود را تمام کنید. با چرخ گوشت کارها سریع تر پیش می رود و از لحاظ هزینه نیز صرفه جویی می شود.

3_ چرخش معکوس: از کاربرد های جالب در چرخ گوشت های جدید قابلیت چرخش معکوس است با استفاده از این دکمه مواد داخل چرخ گوشت بهتر چرخ می شوند و با حالت چرخش برعکس مواد غذایی باقی مانده در چرخ گوشت کاملا خارج می شوند.
4_ سری های مختلف: به طور کلی چرخ گوشت ها سری های زیادی ندارند اما چند سری مخصوص درست کردن سوسیس و کبه وجود دارد که به شما کمک می کند به آسانی در خانه یک سوسیس خوش طعم و دست ساز درست کنید این سری ها را می توانید به طور جداگانه خریداری کنید. برای طرفداران غذا های فست فود این کارایی قطعا یک مزیت به حساب می آید.
5_ بازدهی: چرخ گوشت های خانگی با توجه به توان موتور و تیغه هایی که دارند هر کدام با سرعت متفاوت گوشت را چرخ می کنند که معمولا بر دقیقه حساب می شود و چرخ گوشت های خانگی که در زمان کم تری گوشت بیشتری چرخ می کنند بهتر هستند و باعث می شود که فشار زیادی به موتور وارد نشود.

معایب چرخ گوشت های خانگی: چرخ گوشت ها نیز مانند سایرمحصولات معایبی دارند اما معایب آن با توجه به مزیت های این محصول بسیار کمتر به چشم می آید، معایب این محصول به شرح زیر است.
1_ صدا: چرخ گوشت ها هنگام کار به میزان قابل توجهی صدا تولید می کنند که این امر موجب اذیت شدن می شود و برای کسانی که بچه های کوچک دارند کار سختی است که هر وقت بخواهند با این محصول کار کنند از سوی دیگر این صا می تواند موجب ناراحتی برای افراد مسن نیز بشود.
2_ شستشو: چرخ گوشت ها به دلیل داشتن تیغه و قطعات تیز شستشوی آسانی ندارند و باید هنگام شستن قطعات کاملا مواظب دست های خود باشید. به دلیل پیچ و خم و وجود سوراخ های ریز در قطعات این دستگاه ممکن است که ماشین ظرفشویی آن ها را به طور کامل تمیز نکند بنابراین شستشو قطعه های چرخ گوشت با دست گزینه مناسب تری می باشد به شرطی که امنیت را رعایت کنید.

3_ وزن و اندازه: این دستگاه ب دلیل نحوه ساخت و قطعاتی که دارد و همچنین جنس مقاوم معمولا وزن زیادی دارد برای همین حمل و جا به جایی آن کمی سخت است و با اندازه ای که دارد به راحتی در همه کابینت ها جا نمی شود و فضای زیادی را می گیرد، به همین دلیل باید هنگام خرید چرخ گوشت با توجه به فضای آشپزخانه خود دستگاه مناسبی را انتخاب کنید.
4_ ایمنی: این محصول از لحاظ دستگاه و کابل و برق کاملا ایمنی دارد ولی هنگام استفاده باید بسیار مراقب تیغه های این محصول باشید و برای ریختن مواد غذایی داخل دستگاه باید از لوازم جانبی استفاده کنید و مواظب کودکان باشید که به چرخ گوشت و قطعه های آن دست نزنند. همچنین قبل روشن کردن دستگاه مطمئن شوید که همه قطعه ها در جای خود قرار گیرند و محکم شوند.

چرخ گوشت ها با توجه به کاربردی که دارند مدت زیادی است که توسط مردم در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند و کارایی خوبی ارائه می دهند، به طور مداوم در بازر جهانی مدل های جدیدی از این محصول عرضه می شود که تا حدودی از عیب های آن ها کاسته می شود. برای مشاهده مدل های متنوع چرخ گوشت در برند های مختلف می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه کنید.
 

محصولات مرتبط
نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha