02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی

مائده شریفی 9 /آبان/ 1401
راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی

راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی:


یکی از وسایل آشپزخانه که زمان زیادی است مردم از آن استفاده می کنند چرخ گوشت می باشد. در چند سال اخیر با استفاده از وسایل برقی در آشپزخانه، تقریبا تمامی مواد غذایی در خانه قابل تهیه است و موادی که قبلا از مغازه های بیرون خریداری می شد امروزه در آشپزخانه خود می توانید آن ها را تهیه کنید و لذت یک آشپزی آسان و سریع را تجربه کنید. چرخ گوشت ها تاریخچه طولانی دارند قدیمی ترین چرخ گوشت که به صورت دستی بود توسط یک آشپز ناشناس در قرن بیستم میلادی درست شد و تا مدت زمان خاصی مردم از چرخ گوشت های دستی استفاده می کردند و گوشت را به شکل چرخ کرده و خمیر در می آوردند، امروزه هم چرخ گوشت های دستی در بازار موجود می باشد اما مردم تمایل بیشتری برای خرید چرخ گوشت های برقی نشان می دهند زیرا سرعت کار را افزایش می دهد و به روش ساده تری کار می کند.

اگر شما قصد خرید یک چرخ گوشت خوب را دارید باید قبل از آن با ویژگی ها و قابلیت های چرخ گوشت ها آشنا شوید تا بتوانید چرخ گوشت متناسب با نیاز خود را خریداری کنید، در ادامه ما این قابلیت ها را شرح می دهیم و سعی می کنیم شما را برای خرید یک چرخ گوشت مناسب راهنمایی کنیم.

توان مصرفی چرخ گوشت: به طور کلی در دستگاه های برقی هر چه توان موتور بیشتر باشد کارایی محصول نیز افزایش می یابد برای همین در چرخ گوشت هم توان مصرفی بیشتر به منزله افزایش کارایی و کیفیت کار می باشد و از سوی یگر توان مصرفی زیاد مقدار مصرف انرژی برق را نیز افزایش می دهد و هزینه آن بیشتر می شود.
میزان صدا تولید شده: یکی از چیز هایی که در چرخ گوشت به عنوان عیب در نظر گرفته می شود میزان صدا هنگام کار با این دستگاه است که در انواع چرخ گوشت ها متفاوت می باشد و در بعضی محصولات صدا کمتر و در برخی صدای بیشتر است. با توجه به این نکته هنگام خرید صدا چرخ گوشت را در نظر بگرید و اگر شما را اذیت می کند یک چرخ گوشت با صدای کم تهیه کنید.

خاموش شدن خودکار: از نکات مهم در چرخ گوشت های خانگی سیستم خاموشی خودکار است، اگر شما هنگام کار با چرخ گوشت زمان را از یاد ببرید و مدت زمان زیادی از این دستگاه استفاده کنید برای جلوگیری از داغ شدن موتور و آسیب رسیدن به دستگاه چرخ گوشت به طور خودکار خاموش می شود و به خنک شدن موتور کمک می کند.
جنس تیغه چرخ گوشت: یکی از اجزای اصلی چرخ گوشت تیغه ها هستند چون با استفاده از همین تیغه ها گوشت چرخ می شود، به همین دلیل چرخ گوشتی که تیغه های آن نامناسب است طول عمر کمی دارد پس هنگام خرید چرخ گوشت باید به تیغه ها توجه کنید و از تیز بودن و ضد زنگ بودن آن ها مطمئن شوید چون تیغه های کند و آن هایی که زنگ می زنند زود از بین می روند. بهترین جنس برای تیغه ها استیل ضد زنگ و فولاد می باشد و اگر زمانی تیغه های چرخ گوشت شما کند شد برای تیز کردن آن ها به یک فرد متخصص در این کار مراجعه کنید.
اندازه و وزن: دو نکته مهم در چرخ گوشت های خانگی اندازه و وزن است. این محصول به دلیل اینکه در فضای خانه مورد استفاده قرار می گیرد باید از لحاظ وزن و اندازه مناسب باشد. اندازه بزرگ فضای زیادی نیاز دارد و در کابینت ها جای نمی گیرد و وزن زیاد جا به جایی را سخت می کند، پس این دو مورد تاثیر زیادی در تناسب چرخ گوشت و آشپزخانه شما دارد. 
مقدار گوشت: چرخ گوشت از آن وسیله هایی نیست که هر روز آن را روشن کنیم پس باید در یک بار کار کردن مقدار مناسبی گوشت چرخ کند و در همین حین است که باید به مدت زمان کار کردن دستگاه و قدرت موتور توجه کنید. خروجی متناسب با چرخ گوشت های خانگی معمولا 4 تا 5 کیلو می باشد و اگر بخواهیم به طور دقیق تر بگوییم باید در نظر بگیریم که این چرخ گوشت در دقیقه چقدر گوشت چرخ می کند، برای اطلاع از این موضوع می توانید قسمت ویژگی فنی هر محصول را بررسی کنید. 

پایه ضد لغزش: اغلب چرخ گوشت ها این پایه ها دارند، این پایه های ضد لغزش کمک می کند وقتی که چرخ گوشت را روی کابینت و کانتر قرار می دهید هنگام کار ثابت بماند و از لغزش آن جلوگیری می کند.
لوازم جانبی: چرخ گوشت ها لوازم جانبی زیادی ندارند و اغلب دارای دو تیغه و یک گوشت کوب هستند. اما برخی از آن ها دارای شبکه های مختلف برای چرخ کردن مواد غذایی در سایز دلخواه هستند و برخی دیگر دارای سری های برای درست کردن سوسیس می باشند که با استفاده از این سری به آسانی می توانید در خانه یک سوسیس خوشمزه و بهداشتی تهیه کنید. اگر چرخ گوشت شما این سری را ندارد برای بعضی مدل ها می توانید به طور جداگانه آن را تهیه کنید.

چرخ گوشت خانگی یک وسیله کاربردی برای چرخ کردن گوشت، سبزیجات، حبوبات و سیب زمینی در خانه می باشد. این محصول می تواند در زمان های متنوع به شما کمک کند و آشپزی را برای شما ساده و آسان کند. اگر قصد یک خرید چرخ گوشت را دارید و می خواهید مدل های متنوع ببنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و انواع مختلفی از چرخ گوشت ها را در قیمت های مختلف بررسی کنید. 

محصولات مرتبط
نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha