02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آسیاب قهوه چیست و چگونه کار می کند؟

ادیبه کریم پور 9 /آبان/ 1401
آسیاب قهوه چیست و چگونه کار می کند؟

آسیاب قهوه چیست و چگونه کار می کند؟


دستگاه آسیاب قهوه یکی از ساده ترین ابزار هایی است که می توان برای پودر کردن دانه های قهوه استفاده کرد. آسیاب ها دانه های قهوه را به طور یکنواختی خرد و پودر می کنند. در دستگاه ها تیغه های آسیاب ها به سرعت می چرخند و دانه هایی که در بالای آسیاب ریخته می شود، را پودر می کند. پس از این پودر قهوه به ته آسیاب می ریزند و آماده استفاده هستند. 


هدف از آسیاب قهوه چیست؟


هدف از آسیاب قهوه شکستن دانه های کامل قهوه به قطعات کوچک است تا آب بتواند به راحتی تمام ترکیبات را از تفاله ها استخراج کند تا قهوه دم کند. آسیاب کردن دانه‌ های قهوه درست قبل از استفاده، طعم بهتری نسبت به آسیاب کردن قهوه از قبل ( مدت طولانی) دارد. در بازار های جهانی مدل های متنوعی از آسیاب های قهوه وجود دارد که هر کدام با توجه به کیفیت ساخت و کارایی آن می تواند نتیجه ی متفاوتی را ارائه دهد. 


آسیاب قهوه چه کاری انجام می دهد؟


دانه های کامل و سالم قهوه برای دم کشیدن مناسب نیستند. پس باید دانه های قهوه را به خوبی با دستگاه های آسیاب، خرد و پودر کرد تا یک قهوه خوشمزه و خوش رنگ با رایحه ی بی نظیر را به شما بدهد. به همین دلیل دانه های قهوه باید آسیاب شوند. آسیاب کردن قهوه اساساً دانه ها را به قطعات کوچک زیادی تقسیم می کند. این امر سطح بیشتری را در معرض دید قرار می دهد بنابراین آب می تواند طعم را بسیار سریعتر و راحت تر استخراج کند. برای تبدیل دانه های کامل به پودر قهوه، به آسیاب نیاز دارید. انواع مختلفی از آسیاب ها وجود دارد که دانه ها را به روش های مختلف خرد می کنند. آسیاب های تیغه ای وجود دارند که اساساً آسیاب ادویه و آسیاب قهوه هستند. آسیاب های قهوه بسیار بهتر هستند، زیرا دانه های قهوه را به قطعات بسیار کوچکتر و یکنواخت تری تقسیم می کنند. آسیاب های قهوه دارای دو دیسک دندانه دار هستند. یک دیسک به آسیاب ثابت می شود در حالی که دیگری می چرخد. این نوع آسیاب ها دانه ها را ریزتر و ریزتر می کند تا جایی که از انتهای دیگر به عنوان پودر بیرون بیاید. آسیاب های تیغه ای تفاله تولید می کنند اما برای طعم خوب قهوه خوب نیستند.


چرا به آسیاب قهوه نیاز دارید؟


آسیاب دانه های کامل و سالم را به قهوه پودر شده تبدیل می کند. اما برخی از افراد می پرسند که آسیاب کردن قهوه در خانه چه فرقی با قهوه های آسیاب شده بیرون و فروشگاه ها دارند. قهوه آسیاب شده در نخست شروع به از دست دادن عطر خود می کند و روغن ها سریعتر اکسید می شوند. این بدان معناست که تفاله‌ ها خیلی سریع ‌تر از دانه ‌های کامل کهنه می ‌شوند و این به قهوه شما طعمی صاف و در عین حال تلخ می ‌دهد. دانه‌ های قهوه پر از انواع ترکیبات و روغن‌ هایی هستند که به دم ‌نوش شما طعم می‌ دهند که هنگام دم کردن قهوه این ترکیبات هستند که به نوشیدنی قهوه طعم و رنگ می بخشد پس آسیاب کردن تازه ی آن ها این ترکیبات را سالم نگه می دارد. البته نحوه دم کردن قهوه تفاوت زیادی در طعم آن ایجاد می کند، اما همه چیز با طعم دانه ها بستگی دارد.


فرق قهوه تازه آسیاب شده با قهوه ای که از قبل آسیاب شده است، چیست؟


همه دانه های قهوه سبز شروع می شوند. آن ها باید برشته شوند تا رنگ قهوه ای تیره خود را بگیرند. از فرآیند تفت دادن، دانه ها به چند روز زمان نیاز دارند تا به بهترین طعم خود برسند و حدود 4 هفته بهترین حالت خود را خواهند داشت و پس از آن به آرامی خاصیت آن کاهش می یابد. زیرا برخی از ترکیبات موجود در قهوه ممکن است از بین بروند. به این معنی که می توانند در هوا تبخیر شوند. روغن های موجود در آن می توانند از طریق اکسیداسیون نیز فاسد شوند. با دانه های کامل، همه آن ترکیبات و روغن ها به خوبی حاوی و محافظت می شوند. به همین دلیل است که دانه های کامل برای مدت طولانی خوب می ماند. اکنون وقتی قهوه را آسیاب می کنید، سطح بسیار بیشتری را در معرض هوا قرار می دهید. این بدان معناست که تبخیر و ناپدید شدن همه عطرها بسیار آسان تر می شود. اکسیژن بیشتر همچنین به این معنی است که روغن ها سریعتر اکسید می شوند. برخی از ترکیبات بسیار سریعتر از سایرین از بین می روند و بنابراین سریعتر تبخیر می شوند و به همین دلیل طعم قهوه تغییر می کند. قهوه 10 دقیقه پس از آسیاب شدن بهترین طعم را دارد. در حالی که قهوه از قبل آسیاب شده معمولاً خیلی سریع پس از آسیاب در خلاء بسته بندی می شود که از تخریب آن جلوگیری می کند، بعید است که از این طریق بهترین طعم و مزه قهوه را دریافت کنید. تنها راه برای گرفتن بهترین طعم از قهوه این است که دانه های کامل را درست قبل از استفاده آسیاب کنید و برای انجام درست این کار به آسیاب نیاز دارید. می ‌توانید از روش‌ های دیگری برای خرد کردن حبوبات خود استفاده کنید، اما آسیاب کردن با دستگاه آسیاب آسان‌ ترین و سریع‌ ترین راه برای انجام آن با بهترین نتایج است. یکی از بهترین دیتگاه هایی که می توان برای خود انتخاب کرد، دستگاه آسیاب است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha