02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

انواع آسیاب ها کدامند و چه تفاوتی با هم دیگر دارند؟

ادیبه کریم پور 10 /آبان/ 1401
انواع آسیاب ها کدامند و چه تفاوتی با هم دیگر دارند؟

انواع آسیاب ها کدامند و چه تفاوتی با هم دیگر دارند؟


دانه های تازه و آسیاب شده قهوه، یک نوشیدنی قهوه عالی را برای به وجود می آورد. آسیاب کردن دانه‌ های قهوه در خانه کمک می ‌کند مطمئن شوید که مزه‌ های قهوه تازه ‌ترین و مناسب ‌ترین نوع قهوه ‌ای است که می توان با آن نوشیدنی خوب درست کرد.


4 نوع آسیاب قهوه


1.آسیاب برقی تیغه ای


بی صداترین و محبوب ترین نوع آسیاب قهوه، آسیاب تیغه ای برقی ، نسخه تیزتر یک غذاساز است. این برای خرد کردن دانه ‌های قهوه به پودر طراحی شده است که بسیار سریع و کم صدا عمل می کند. آنها معمولاً در اندازه ی کوچکتر تولید می شود، بنابراین گاهی اوقات سخت است که پورد قهوه یکدست شود و ممکن است لازم باشد که برای یکدست شدن آن به طرفین ضربه بزنید. یک آسیاب تیغه‌ ای از تیغه ‌ای شبیه به پروانه ساخته شده است که مانند تیغه‌ های موجود در مخلوط‌ کن ‌ها برای خرد کردن دانه ‌ها استفاده می ‌کند. به طور متوسط، آسیاب های تیغه ای قیمت کمتری نسبت به آسیاب های دیگر دارند. شما می توانید با یک تنظیم ساده در تکنیک آسیاب خود به بهبود خرد کردن خود با آسیاب تیغه ای کمک کنید. به سادگی بین پالس ها متوقف شده و آسیاب خود را تکان دهید زیرا دانه ای قهوه ی سالم زیر با کناره های تیغه گیر کنند و ممکن است مانند دانه های دیگر آسیاب نشوند.


2.آسیاب دستی


صرفه نظر از زمان و وقت، یک آسیاب دستی نه تنها به طور قابل توجهی بی صدا است، بلکه به هیچ برقی نیاز ندارد. این آسیاب دستی برای کار عجله ای مناسب نیست، اما تقریباً هر بار به طور یکنواخت خرد می شود. برخی از روش‌ های دم ‌آوری به خوبی با آسیاب دستی جفت می ‌شوند، زیرا به حداقل آسیاب نیاز دارند، بنابراین قهوه ‌نوشانی که از فرنچ پرس استفاده می ‌کنند یا دم ‌نوش سرد خود را در خانه درست می‌ کنند، ممکن است آسیاب دستی را ترجیح دهند. اندازه آنها متفاوت است. بهترین بخش در مورد آسیاب قهوه دستی این است که آن ها برای مسافرت و کمپ در باغ آماده هستند زیرا نیازی به پریز ندارند.


3. آسیاب فرز


نوع مخروطی آسیاب است که دانه های قهوه را از طریق یک تیغه فلزی عبور می دهد . به طور مداوم دانه های قهوه آسیاب شده را به طور یکنواخت پودر می کند. این آسیاب معمولاً یکنواخت ترین آسیاب را در بین تمام آسیاب ها دارد، اما به دلیل فلز و سبک دنده ای، با فاصله زیاد پر صداترین آسیاب است. آسیاب های فرز معمولاً در مدل بزرگ وجود دارند، بنابراین می توانند دسته های بزرگتر را به یکباره پودر کنید. مهم است که توجه داشته باشید که دو نوع فرز وجود دارد: فرز مخروطی و فرز تخت. هم آسیاب های مخروطی و هم آسیاب های مسطح (تخت) قهوه آسیاب شده را با اندازه دقیق تولید می کنند، چیزی که آسیاب های دیگر ممکن است با آن مشکل داشته باشند. آسیاب های سوراخ دار مخروطی که به دلیل شکل مخروطی مانند آنها نامگذاری شده اند، کمی سازگارتر هستند اما همچنین قیمت کمتری دارند. نوع تیغه های مسطح با آسیاب سازگارترند، اما عموماً گرانتر هستند.


4.قهوه ساز با آسیاب داخلی


اگر می‌ خواهید نه تنها در فضای کابینت صرفه‌ جویی کنید، بلکه همچنان دانه ‌های قهوه خود را آسیاب کنید، قهوه‌ ساز با آسیاب  بهترین راه حل است. آنها معمولاً برای آسیاب کردن و دم کردن خودکار قابل برنامه ریزی هستند و کارکردن روزانه ی شما را بسیار آسان تر می کند. قهوه سازهای دارای آسیاب داخلی اغلب با قدرت آسیاب و دم کردن قابل تنظیم هستند، بنابراین کاملاً مطابق با سلیقه شما قابل تنظیم است. اگر فقط از قسمت آسیاب دستگاه استفاده می کنید، می توانید دانه های آسیاب شده را جدا کنید، که اگر می خواهید قهوه درست کنید یا از فرنچ پرس استفاده کنید عالی است. با این حال، تمیز کردن آسیاب و قهوه ساز کمی سخت است، بنابراین برای رسوب زدایی مقداری کار لازم است.


نتیجه برای خرید و استفاده از آسیاب قهوه


خرید آسیاب قهوه گام مهمی برای درست کردن یک قهوه ی خوشمزه است، وسیله ‌ای عالی که تجربه نوشیدن قهوه شما را افزایش می ‌دهد. با این حال، به دلیل اشباع بیش از حد بازار لوازم قهوه، تشخیص اینکه چه نوع آسیاب هایی وجود دارد و کدام یک برای شما بهترین است، می تواند چالش برانگیز باشد. اگر در آسیاب قهوه تازه کار هستید و در حال حاضر از قهوه ساز قطره ای استفاده می کنید، خرید قهوه ساز جدید با آسیاب داخلی احتمالا بهترین گزینه شما خواهد بود. با این حال، اگر در حال بررسی روش های مختلف دم کردن قهوه هستید، گزینه های دیگر ممکن است با نیازهای شما مطابقت بیشتری داشته باشند. صرف نظر از نوع آسیاب، قهوه تازه آسیاب شده بدون شک به چیز مورد علاقه جدید شما تبدیل خواهد شد.


تفاوت آسیاب مخروطی با مسطح (تخت)


تفاوت‌های ظریفی بین نحوه کار آسیاب ‌های مخروطی و مسطح و همچنین نتایجی که تولید می ‌کنند وجود دارد. یک آسیاب مخروطی دارای دو سوراخ مخروطی شکل با لبه های برآمدگی است که دانه های قهوه را خرد می کند. یک سوراخ ثابت می ماند در حالی که دیگری توسط یک موتور چرخانده می شود و دانه ها را آسیاب می کند. فرزهای تخت از دو حلقه با لبه های دندانه دار و مرکز توخالی تشکیل شده است. آنها به طور مشابه عمل می کنند، با یک استوانه شکل متحرک دانه ها را در برابر آسیاب ثابت آسیاب می کند. یک آسیاب مخروطی با کیفیت و صاف می تواند پودر قهوه خوشمزه و یکنواختی تولید کند. آسیاب های فرز تخت نیز معمولاً با سرعت های بالاتری نسبت به آسیاب های فرز مخروطی کار می کنند، اما به خاطر داشته باشید که این سرعت اضافی می تواند گرمای بیشتری تولید کند که می تواند بر طعم قهوه تأثیر بگذارد. علاوه بر این، سرعت های بیشتر می تواند نویز بیشتر و استاتیک بیشتری ایجاد کند که می تواند منجر به دم کردن سخت تر شود.


تفاوت های آسیاب های فرز و آسیاب تیغه ای


آسیاب های فرز و آسیاب های تیغه ای هر دو توانایی ایجاد یک دم نوش تازه و خوشمزه را در خانه دارند. وقتی صحبت از ارائه دانه های یکنواخت با حرارت کمتر و آشفتگی کمتر می شود، آسیاب های فرز معمولاً دارای لبه نسبت به آسیاب های تیغه ای هستند. مهمتر از همه، خرد کردن و فشردن دانه‌ ها در آسیاب ‌ها به آزاد شدن روغن دانه ‌های قهوه کمک می‌ کند و استخراج این روغن‌ ها فرآیند دم‌ کردن را آسان‌ تر می‌ کند و در نتیجه قهوه ای غنی و صاف ایجاد می ‌کند.


تفاوت های آسیاب دستی و آسیاب های قهوه برقی


یک آسیاب دستی برای حمل و نقل عالی است و نیازی به پریز ندارند. به خاطر داشته باشید که بسیاری از آسیاب ‌های دستی وسایل سبک ‌تر و کوچک تر هستند که گاهی اوقات می‌ توانند در حین آسیاب کردن حرکت کنند یا بلغزند و بر کیفیت دانه های قهوه شما تأثیر بگذارند. از طرف دیگر، می ‌توانید قهوه را با فشار یک دکمه با آسیاب برقی آسیاب کنید و بسیاری از آسیاب ‌های برقی با تنظیمات آسیاب مختلف ارائه می‌ شوند تا نتیجه ی بهتر نهایی را به شما ارائه دهند.


چرا نوع آسیاب قهوه مهم است؟


نوع آسیاب کردن دانه های قهوه بر روی طعم و بوی و ظاهر نوشیدنی قهوه ی شما تاثیر می گذارد. دانه های تازه آسیاب شده قهوه، یک فنجان قهوه معطرتر و خوشمزه تری نسبت به مواد از قبل آسیاب شده می سازند. اما دانه‌ های کامل قهوه، روغن ‌ها و مواد شیمیایی و عطر را حفظ می ‌کنند و در حین تهیه و نوشیدن آن، تجربه ‌ای بهتری به شما می‌ دهند. همچنین یک آسیاب به شما امکان می دهد اندازه دانه را متناسب با نوع وعده ی ( صبحانه، عصرانه و..) خود انتخاب کنید. شما می توانید آسیاب خود را بسته به چیزی که می خواهید درست کنید تنظیم کنید: قهوه فرنچ پرس، اسپرسو، کاپوچینو و غیره را کنترل کنید.


چرا دانه های قهوه را آسیاب کنید؟


پس از برشته شدن دانه های قهوه، باید آن ها را آسیاب کرد تا روغن ها و گازهایی که به قهوه عطر و طعم عالی می دهند آزاد شود. صبر کردن برای آسیاب کردن قهوه تا درست قبل از دم کردن، می تواند به حفظ آن روغن ها و گازها دست نخورده کمک کند تا زمانی که آن ها را آماده کنید. اکسیژن، رطوبت و CO2 می توانند در طول زمان وضعیت شیمیایی تفاله قهوه شما را تغییر دهند. با این حال، یک دانه ی کامل می تواند به عنوان زره محافظ عمل کند تا زمانی که شما آماده آسیاب کردن و دم کردن دانه قهوه های خود شوید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha