02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چرخ کردن پیاز و سبزیجات با چرخ گوشت

مائده شریفی 10 /آبان/ 1401
چرخ کردن پیاز و سبزیجات با چرخ گوشت

چرخ کردن پیاز و سبزیجات با چرخ گوشت:


از لوازم خانگی که زمان زیادی است مردم از آن استفاده می کنند و توسط برند های مختلف تولید و عرضه می شوند چرخ گوشت ها هستند. چرخ گوشت های خانگی بیشتر برای چرخ کردن گوشت مورد استفاده قرار می گیرند اما کاربرد های دیگری نیز دارند، یکی از این کاربرد ها چرخ کردن سبزیجات و پیاز است که این نکته بسیار مورد بحث قرار گرفته و در این مقاله ما قصد داریم این مورد را بررسی کنیم تا بدانیم این کار امکان پذیر است یا نه، معمولا چرخ گوشت ها دارای لوازم جانبی مختلفی از جمله سوسیس ساز و کبه ساز هستند و در برخی از آن ها قطعاتی برای رنده کردن مواد غذایی نیز وجود دارد البته این قطعات جانبی در مدل های مختلف متفاوت اند و بعضی از آن ها به طور جداگانه خریداری می شوند.

نحوه کار چرخ گوشت خانگی:


چرخ گوشت ها معمولا توان مصرفی زیادی دارند و کارایی خوبی ارائه می دهند همچنین نحوه کار با این محصول ساده است، موتور محصول در قسمت پشتی قرار دارد و کار اصلی با قسمت جلویی است در قسمت جلو، قطعه اصلی گلویی است که یک میله مارپیچ در آن قرار دارد که تیغه و شبکه به آن متصل می شوند و در فرایند چرخ کردن، مواد غذایی از گلویی وارد دستگاه می شوند و از میله مارپیچ عبور می کنند سپس توسط تیغه که با سرعت می چرخد ریز می شوند و از شبکه دستگاه خارج می شوند. 

چرخ کردن پیاز و سبزیجات: 


مواد غذایی متنوعی را می توان با این محصول چرخ کرد اما مواد مورد نظر ما پیاز و سبزیجات است. نمی توانیم بگوییم که چرخ گوشت نمی تواند این مواد غذایی را چرخ کند اما یک سری نکته در این بین وجود دارد. مثلا پیاز و سبزیجات آب زیادی دارند و هنگام چرخ شدن و ریز شدن معمولا آب آن ها گرفته شده و می ریزد که ممکن است این آب به درون دستگاه نفوذ کند و مشکلاتی را برای موتور چرخ گوشت به وجود آورد، همچنین مواد غذایی اسیدی مثل پیاز باعث کند شدن تیغه ها می شود و از سوی دیگر شبکه و تیغه ها زودتر زنگ می زنند و لعاب خود را از دست می دهند، تیغه های چرخ گوشت قابلیت تیز شدن را دارند اما به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند و دیگر مثل قبل کارایی خوبی ندارند و ممکن است که گوشت را له کنند و توانایی چرخ کردن آن را نداشته باشند.
برای این کار تنها یک راه حل وجود دارد، هنگامی که مطمئن باشید آب مواد غذایی به درون جعبه دنده نفوذ نمی کند می توانید یک تیغه و یک شبکه جداگانه برای چرخ گوشت تهیه کنید و کنار بگذارید و سبزیجات و پیاز را با استفاده از آن چرخ کنید و هر چند وقت یک بار تیغه را تیز کنید اما این کار زمانی امکان پذیر است که مطمئن باشید آسیبی به موتور وارد نمی شود.

در کل استفاده از چرخ گوشت برای سبزیجاتی که آب زیادی دارند مناسب نیست اما می توانید با استفاده از چرخ گوشت حبوبات، سیب زمینی، مغز آجیل ها و سایر سبزیجات را چرخ کنید و در تهیه غذاهایی همچون فسنجان و فلافل از چرخ گوشت کمک بگیرد و کار آشپزی خود را سریع و آسان انجام دهید. برای این کارها نیز ما پیشنهاد می کنیم که از یک تیغه جداگانه برای گوشت و یک تیغه دیگر برای بقیه مواد غذایی استفاده کنید. اگر می خواهید از چرخ گوشت خود در تهیه غذاهای مختلف کمک بگیرید تعدادی سری و رنده های مختلف وجود دارد که می توانید آن ها را خریداری کنید و مواد غذایی را به آسانی اسلایس و یا رنده کنید.

چرخ گوشت ها در اصل یک وسیله خانگی برای چرخ کردن گوشت هستند که در طول زمان و با عرضه قطعات جانبی برای آن ها کار های دیگری نیز می توان با استفاده از چرخ گوشت های خانگی در آشپزخانه انجام داد و در دستور پخت های متنوع از این دستگاه کمک گرفت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چرخ گوشت های خانگی و نحوه کار با آن ها می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه کنید و در همین حین انواع مختلفی از این محصول را در قیمت و برند های متنوع ببینید و برای خرید چرخ گوشت مورد نظر خود انتخاب مناسب تری داشته باشید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha