02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رایج ترین مشکلات چرخ گوشت خانگی

مائده شریفی 10 /آبان/ 1401
رایج ترین مشکلات چرخ گوشت خانگی

رایج ترین مشکلات چرخ گوشت خانگی:


از لوازم خانگی محبوب در آشپزخانه های ایرانی چرخ گوشت است که از قدیم مورد توجه قرار گرفته و مردم از آن استفاده می کنند. این دستگاه با چرخ کردن گوشت و یک سری مواد غذایی دیگر امکان تهیه یک غذای خوشمزه و بهداشتی را در خانه به شما می دهد همچنین مانند یک دستیار عمل می کند و کار های آشپزی را برای شما آسان می کند از این رو چرخ گوشت به یکی از وسایل ثابت در آشپزخانه های ما تبدیل شده است. فرایند کار این دستگاه ساده است تنها کافی است که همه ی قطعات را در جای خود قرار داده و دستگاه را به پریز متصل کنید و آن را روشن کنید تا در زمان کم و با سرعت حجم زیادی از مواد غذایی را برای شما چرخ و آماده کند. چرخ گوشت ها نیز مانند سایر لوازم خانه دچار مشکلاتی می شوند که برخی از آن ها در خانه حل می شوند و برخی دیگر نیاز به تعمیر بیرون دارند و امروز ما در این مقاله قصد داریم این مشکلات را بیان کنیم و شما را برای حل برخی از آن ها راهنمایی کنیم.

مشکلات چرخ گوشت خانگی:


1_ چرخ گوشت کند شده و گوشت را چرخ نمی کند: این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در موارد زیر ما سعی می کنیم آن ها را به طور کامل توضیح دهیم.
تیغه کند: به طور کلی عمده ترین مشکل چرخ نشدن گوشت کند شدن تیغه های چرخ گوشت است اما این مشکل به اسانی قابل حل شدن است. می توانید تیغه ها را دوباره تیز کنید و یا آن ها را تعویض کنید که روش اول بسیار کم هزینه تر و آسان تر است و تیغه ها مانند روز اول می شوند.
نصب اشتباه: اگر قطعات دستگاه به درستی در جای خود قرار نگیرند گوشت چرخ نمی شوند و حتی ممکن است باعث بروز مشکلات دیگری نیز بشود بنابراین قبل از هر بار روشن کردن دستگاه تیغه ها و قطعات را بررسی کنید که در جای درست باشند.
استفاده طولانی: چرخ کردن مقدار زیادی گوشت در یک بار استفاده، باعث فشار امدن به دستگاه و موتور آن می شود و عملکر چرخ گوشت را ضعیف می کند. هنگام کار با چرخ گوشت باید هر 20 تا 25 دقیقه یک بار به دستگاه استراحت دهید و در نوبت دوم مابقی گوشت را چرخ کنید.
گوشت مناسب: برای بهتر کار کردن چرخ گوشت نباید از گوشت هایی که استخوان دارند و یا چربی و پوست آن ها زیاد است استفاده کنید همچنین استفاده از گوشت گرم زیاد مناسب نیست برای همین قبل از چرخ کردن می توانید نیم ساعت گوشت را درون یخچال قرار دهید و بعد آن را چرخ کنید این کار به کاهش فشار روی دستگاه کمک می کند.

2_ روشن نشدن چرخ گوشت: چرخ گوشت های خانگی معمولا توان مصرفی زیادی دارند برای همین اگر مدت طولانی با آن ها کار کنید ممکن است که به جریان برق فشار وارد شود در این مرحله شما باید از وجود برق در پریز، سیم و دو شاخه چرخ گوشت اطمینان حاصل کنید اگر مشکل از این موارد بود به آسانی می توانید آن ها را حل کنید اما اگر با این موارد حل نشد دلیل آن می تواند دکمه پاور باشد، روشن بودن دستگاه معمولا با یک چراغ کنار این دکمه نشان داده می شود. اگر تمام دلایل بالا علت روشن نشدن چرخ گوشت نبود مشکل آن داخلی است و احتمالا موتور خراب شده باشد که می تواند به دلیل خرابی آرمیچر، ذغال ها، قطب هسته ای و ترمینال های کلید باشد. برای تعمیر بخش داخلی حتما باید به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

3_ تولید صدا: این مشکل عمدتا سه دلیل دارد که شامل نشت و تمام شدن گریس، هرز شدن پروانه خنک کننده، خراب شدن یاتاقان ها می شود. برای از بین بردن این مشکلات باید به صورت زیر عمل کنید.
اگر گریس دستگاه تمام شده و یا فاسد شده، گریس تازه را جایگزین کنید و در همین حین چرخ دنده ها نیز بررسی کنید و اگر چرخ دنده ای خراب شده و یا ساییده شده است آن را عوض کنید. اگر گریس به درون جعبه دنده نفوذ کرده مشکل می تواند از واشر نمدی و یا شل شدن پیچ های جعبه دنده می باشد.
پروانه خنک کننده می تواند هرز شده باشد و یا به دلایلی شکسته باشد و باید اقدام به تعویض آن بکنید تا از آسیب بیشتر به چرخ گوشت جلوگیری کنید و یا ممکن است که شل شده باشد بنابراین با سفت کردن پروانه می توانید مشکل را برطرف کنید.
اگر یاتاقان های چرخ گوشت ساییده شدند و یا خراب شده اند حتما باید آن ها را تعویض کنید. اگرهر سه مورد را بررسی کردید و مشکل حل نشد حتما به طور دقیق تر باید چرخ گوشت را بررسی کنید و ممکن است که مشکل از موتور باشد.
4_ گوشت بیرون نمی آید: اگر در پروسه چرخ کردن گوشت از دستگاه خارج نمی شود می تواند چند عامل مختلف داشته باشد. یکی از این عوامل چربی و پوست زیاد همرا گوشت است، مورد دیگر می تواند اصطکاک دستگاه باشد که عامل آن تمیز نبودن و استفاده از گوشت گرم است برای از بین بردن این مشکل پس از هر بار استفاده دستگاه را به خوبی تمیز کنید و گوشت را قبل چرخ کردن به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. گاهی نیز ممکن است به دلیل کندی تیغه ها باشد برای همین هر چند وقت یک بار باید تیغه ها را به روش درست تیز کنید.

مشکلات بالا از رایج ترین مشکلات چرخ گوشت های خانگی هستند اکنون چند نکته مهم برای جلوگیری از این مشکلات بیان می کنیم که عبارت اند از:
از چرخ کردن گوشت منجمد و یخ زده با چرخ گوشت پرهیز کنید.
گوشت را به تکه های کوچک و مناسب تقسیم کنید تا به آسانی چرخ شوند.
می توانید از کمی روغن خوراکی هنگام چرخ کردن استفاده کنید تا کمتر به چرخ گوشت فشار وارد شود.
گوشت را کاملا تمیز کنید و استخوان و چربی و پوست آن را جدا کنید تا هنگام چرخ کردن دچار مشکل نشوید.
از نفوذ آب سبزیجات به دستگاه جلوگیری کنید چون موجب اتصالی می شود.
پس از هر بار استفاده دستگاه را تمیز کنید تا جرم نگیرد.
سیم دستگاه را به خوبی جمع کنید تا مانع خوردگی و اتصالی کردن آن شوید.
قطعات را پس از شستشو خشک کنید و در جای خود قرار دهید تا دستگاه رطوبت نگیرد.
هنگام کار در فاصله زمانی 15 دقیقه حتما به دستگاه استراحت دهید.
هر چند وقت یک بار تیغه ها را تیز کنید.
برای جلوگیری از اصطکاک گوشت را قبل چرخ کردن نیم ساعت درون یخچال قرار دهید.

نکات گفته شده تا حدی از به وجود آمدن مشکل جلوگیری می کند اما برای ایمنی در صورت بروز هر گونه مشکلی در چرخ گوشت حتما به یک تعمیر کار ماهر و متخصص مراجعه کنید تا مشکلات را بررسی کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد چرخ گوشت و خرید این محصول می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha