02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده و نکات نگه داری از اتو پرس

مائده شریفی 9 /آبان/ 1401
نحوه استفاده و نکات نگه داری از اتو پرس

نحوه استفاده و نکات نگه داری از اتو پرس: 


یکی از وسایل خانه که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است اتو پرس ها می باشند. اتوها همواره از لوازم خانگی مورد استفاده مردم بودند اما همیشه مشکلاتی چون کم بودن حجم مخزن اب، سنگین بودن اتو، فشار بر روی مچ دست و کمر را داشته اند که با روی کار آمدن اتو پرس ها این مشکلات تا حدودی کاهش یافته اند. در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از اتو پرس و یک سری نکات برای نگه داری از این دستگاه را شرح دهیم تا با توجه به این نکته ها بتوانید استفاده بهینه تری از اتو پرس خود داشته باشید و طول عمر آن را افزایش دهید.
 

اتو پرس چیست و چگونه کار می کند؟ 


قبل از هر چیز بهتر است بدانیم این محصول چیست و چگونه کار می کند. اتو پرس ها یک صفحه دو طرفه بزرگ دارای پایه هستند که آب را بخار و گرما تبدیل می کنند و چین و چروک لباس ها را از بین می برند این اتو ها با فشار و بخار کار می کنند و با استفاده از حرارت موجود در صفحه ها لباس و محلفه و انواع پارچه ها را اتو می کنند. برای کار با این اتو باید روی نمایشگر اتو دما را تنظیم کنید و لباس را به طور صاف بین قطعات قرار دهید و با پایین آوردن صفحه اتو، با فشار و حرارت لباس شما اتو می شود و چین و چروک های آن از بین می رود. 

نحوه استفاده از اتو پرس:

1_ ابتدا باید مخزن آب و کابل دستگاه را چک کنید.
2_ قفل دستگاه را باز کنید و صفحه پرس را بالا بیاورید.
3_ اکنون دستگاه را روشن کنید، صفحه اتو پرس از یک دقیقه به طور خودکار گرم می شود.
4_ دمای مناسب را برای لباس و یا پارچه مورد نظر انتخاب کنید و لباس را روی صفحه قرار دهید.
5_ صفحه را پایین بیاورید تا حرارت و بخار روی بافت پارچه تاثیر بگذارد و به همین سادگی لباس شما اتو می شود و تمام چین و چروک های آن از بین می رود.

نحوه اتو کردن پارچه های مختلف با اتو پرس:

پارچه های کتان و یا ضخیم را قبل از اتو کشی کمی با آب مرطوب کنید تا راحت تر اتو شوند و همه چین و چروک آن ها از بین برود، می توانید این کار را با آب پاش انجام دهید.
برای اتو کردن محلفه و پرده می تواند پارچه را در پشت دستگاه قرار دهید و کم کم آن را به سمت جلو بکشید و اتو کنید.
پارچه هایی که جنس آن ها پشمی و یا اکرلیک است نیازی به فشار و گرمای زیاد ندارند.
در هنگام اتو کشی کمی پارچه ها را بکشید این کار باعث می شود که پارچه صاف شود و بهتر اتو می شوند.
اگر جنس پارچه شما نازک است و یا ممکن است لکه بگیرد می توانید از پد بین پارچه و صفحه اتو استفاده کنید.
برای اتو کردن آستین ها از میز آستین استفاده کنید تا کار اتو کشی آسان تر شود.
برای اتو کردن کناره دکمه و یقه و زیپ ها باید لباس را پشت و رو کنید و یا روی آن پد قرار دهید تا به صفحه اتو خط و خش وارد نشود.

نکات نگه داری از اتو پرس:

هنگامی که مخزن آب را پر می کنید مراقب باشید که آب روی دستگاه اتو نریزد.
سیم اتو را زیاد به هم نپیچید چون باعث خوردگی آن می شود و ممکن است که اتصالی کند همچنین سعی کنید قبل از سرد شدن دستگاه سیم ان را جمع نکنید.
از افتادن و وارد شدن ضربه به دستگاه اتو جلوگیری کنید.
برای جلوگیری از بوی بد، آب مخزن را در فواصل زمانی کوتاه عوض کنید.
اگر پارچه یا لباس شما لک می شود باید روکش و گاهی ابر صفحه ها رو تعویض کنید تا از براق شدن و به وجود امدن لکه روی لباس ها جلوگیری کنید.
برای اینکه مانع رسوب گیری اتو پرس شوید می توانید از آب مقطر و یا آب تصفیه شده استفاده کنید.
اگر دستگاه شما علامت هشدار نشان می دهد و یا صدای بوق دارد احتمالا برد الکتریکی ان دچار مشکل شده و باید دستگاه را برای تعمیر پیش یک فرد متخصص ببرید.
فیلتر آب را هر شش ماه یکبار عوض کنید تا مانع رسوب گیری مخزن آب شوید. اگر مخزن شما رسوب گرفته روش زیر را برای رسوب زدایی آن انجام دهید.
نحوه رسوب زدایی اتو پرس: به مقدار مساوی آب و سرکه را قاطی کنید و درون مخزن اتو پرس بریزید پس از آن اتو را روشن کنید و اجازه دهید کمی بخار کند، سپس اتو را خاموش کنید و بگذارید محلول برای یک روز درون مخزن باقی بماند و بعد آن را تخلیه کنید. 

برای طول عمر بیشتر اتو پرس باید حتما نکته های گفته شده را رعایت کنید و به شیوه درست از اتو استفاده کنید، همچنین در صورت بروز هر گونه مشکل حتما برای تعمیر اتو اقدام کنید. برای فهمیدن مشکلات اتو پرس و راه حل های آن می توانید مقاله رایج ترین مشکلات اتو پرس را در سایت ما مطالعه فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha