02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی عملکرد و کاربرد جارو برقی های آب و خاک

ادیبه کریم پور 2 /شهریور/ 1401
بررسی عملکرد و کاربرد جارو برقی های آب و خاک

بررسی عملکرد و کاربرد جارو برقی های آب و خاک


جاروبرقی برای حذف گرد و غبار و کثیفی معمولا از کف منازل و ساختمان های تجاری استفاده می شود. ذرات کثیفی با استفاده از کیسه های گرد و غبار معمولی یا روش های دیگر مانند سیستم های جمع آوری قوطی، سیکلونی یا مرطوب جمع آوری می شوند. جاروبرقی برای هر خانه ای ضروری است. علاوه بر این، امروزه کیفیت هوای داخل ساختمان به دلیل معایب بالقوه یا نهفته جاروبرقی‌ های موجود، مانند تعلیق مجدد ذرات قابل استنشاق در حین جاروبرقی، خروج ذرات از قبل جذب شده از طریق کیسه گرد و غبار یا فیلتراسیون در جاروبرقی ‌ها، ذرات قابل توجهی را به خود جلب کرده است. جاروبرقی های موجود در بازار از نظر پارامترهای مختلفی مانند عملکرد، فیلتراسیون، ظرفیت، ذخیره سازی و سطح نویز متفاوت هستند. جاروبرقی معروف کیسه ای از روش جمع آوری کاغذ یا پارچه برای فیلتراسیون اولیه استفاده می کند. برای این منظور می توان از فیلتر هوای ذرات با راندمان بالا (HEPA) نیز استفاده کرد. یک HEPA دارای راندمان فیلتراسیون 99.7٪ است و ذرات کوچکی به اندازه 0.3 میکرومتر را حفظ می کند. عبارت "تا 0.3 میکرومتر در اندازه" به همان عملکرد فیلتراسیون اشاره نمی کند. در عوض، ممکن است به مخلوطی از اندازه ذرات برای کارایی بیان شده اشاره داشته باشد. HEPA ها اغلب تنها 85 تا 90 درصد ذرات را جذب می کنند و این کارایی ممکن است برای ذرات با اندازه 1 میکرومتر یا کمتر به دلیل نشت هوا یا نفوذ هوا از طریق فیلتر، حتی بیشتر کاهش یابد. جاروبرقی ها به عنوان بخش مهمی از نگهداری آن ها باید به طور منظم تمیز شوند. هر زمان که یک فیلتر یکبار مصرف جایگزین شود یا گرد و غبار یک فیلتر قابل شستشو یا قابل استفاده مجدد پاک شود، گرد و غبار به ناچار دوباره در هوا پخش می شود. این مطالعه بر انتشار ذرات جذب شده از جاروبرقی ها در طول کار یا نگهداری منظم آن ها متمرکز است. 


ویژگی های جاروبرقی های آب و خاک


جاروبرقی های آب و خاک برای سخت ترین کاربردها در صنعت و تجارت توسعه یافته اند و کار روزمره شما را با حداکثر قدرت آسان تر می کند. سیستم های فیلتر خود تمیز شونده برای جاروهای صنعتی کار گذاشته شده و نیز دارای قدرت مکش قوی هستند که برای مقادیر زیادی گرد و غبار ریز فراهم می کند. جاروبرقی های تجاری کلاس A همه کاره هستند و کثیفی را از بین می برند، چه خشک، چه مرطوب و چه خیس. به عنوان مثال، آن ها به طور ایده آل برای تمام کارهای نظافتی در صنعت و خانه مناسب هستند. دوام و کاربر پسند بودن جایی است که کلاس استاندارد قوی امتیاز بالایی کسب می کند. ماشین آلات رده استاندارد بیشتر برای جاروبرقی مایعات در نظافت ساختمان و همچنین در هتل ها و رستوران ها استفاده می شود. جاروبرقی های ویژه وجود دارند که راه حل های مناسبی را برای کاربردهای خاص ارائه می دهند، مانند جاروبرقی با پمپ های دفع داخلی برای آتش نشانی و شرکت های ساختمانی، و همچنین جاروبرقی ما برای نانوایی ها ساخته شده است.


جاروبرقی مرطوب و خشک چیست؟


جاروبرقی های مرطوب و خشک ماشین هایی برای تجارت و صنعت و همچنین تجارت هتل و رستوران و مسجد هستند. آن ها آلودگی های خشک و مرطوب از جمله مایعات را از بین می برند. جاروبرقی های مرطوب و خشک تجاری برای از بین بردن گرد و غبار درشت و ریز ضروری هستند، به ویژه برای کارهای مختلف در جاهایی که گرد و غبار در آن جا زیاد است. چه برای مایعات باشد و چه مقدار زیادی گرد و غبار، آن ها یک برش بالاتر از جاروبرقی خشک معمولی برای استفاده خصوصی یا تجاری هستند، در درجه اول با توجه به نوع و میزان آلودگی که می توانند از بین ببرند. علاوه بر این، محفظه، غلطک ها، کابل های برق و غیره نیازهای استفاده روزانه را در شرایط چالش برانگیز برآورده می کنند. جاروبرقی آب و خاک با سیستم ثبت اختراع تاکت برای استفاده بدون وقفه با قدرت مکش مداوم بالا، حتی برای مقادیر زیادی گرد و غبار ریز مناسب هستند. این فیلتر با انفجارهای قوی هوا خود را تمیز می کند. جاروبرقی های تاکت بالاترین نیازهای کاربر را در کار های ساختمانی و کارگاه ها برآورده می کند. جاروبرقی های همه جانبه قوی کلاس Ap آلودگی های مایع و مرطوب و همچنین گرد و غبار متوسط را از بین می برند. به لطف تمیز کردن نیمه اتوماتیک فیلتر، فیلتر شفاف می ماند و قدرت مکش بالاست. برای دوره های کاری طولانی و کارآمد بسیار عالی هستند.
جاروبرقی های کلاس استاندارد به طور خاص برای کثیفی درشت و حجم زیاد مایع طراحی شده اند. این ماشین آلات بسیار قوی، بادوام و کارکرد آسان توسط تمیزکننده های قراردادی به صورت روزانه استفاده می شود. جاروبرقی های آب و خاک در محدوده کلاسیک دستگاه های مقرون به صرفه و قوی با قدرت مکش بالا هستند که استفاده از آن ها آسان است. جاروبرقی های ایمنی از سلامت اپراتورهایی که در معرض گرد و غبار ریز قابل تنفس یا گرد و غبارهای خطرناک مانند گرد و غبار آزبست هستند محافظت می کند. جاروبرقی های ویژه ای را برای رفع نیازهای نانوایان و آتش نشانی ارائه می دهد. این جاروبرقی های آتش نشانی با پمپ دفع دارای آخرین سیستم های ایمنی است. جاروهای نانوایی کاملاً در برابر حرارت مقاوم هستند.


جاروبرقی گرد و غبار ریز با تمیز کردن فیلتر


کیفیت برتر تصادفی اتفاق نمی افتد و قطعا کار سختی است. به خصوص در کارگاه های ساختمانی و کارگاه ها، مقدار زیادی گرد و غبار خشک جمع می شود، خاک اره تولید می شود، بقایای مواد روی زمین می ریزد و در ماشین آلات گیر می کند. جاروبرقی های گرد و غبار ریز دقیقاً متناسب با این چالش ها طراحی شده اند. فناوری تمیز کردن فیلتر Tact ثبت اختراع این امکان را فراهم می کند تا مقادیر زیادی گرد و غبار ریز را بدون نیاز به کیسه فیلتر جاروبرقی بکشید. این اجازه می دهد تا از کل اندازه ظرف مکنده استفاده شود، به علاوه هیچ هزینه ای برای کیسه های فیلتر وجود ندارد. قدرت مکش به طور مداوم بالاست تا بتوانید بدون وقفه در اوج کارایی کار کنید. هم برای جاروبرقی مستقیم روی ابزار برقی و هم برای از بین بردن رسوبات گرد و غبار استفاده می شود. جاروبرقی های کلاس Ap ما با تمیز کردن فیلتر نیمه اتوماتیک برای مقادیر کم تا متوسط گرد و غبار ریز طراحی شده اند. البته، آن ها همچنین در کنترل خاک و مایعات درشت نیز عالی هستند. یک ابزار همه جانبه واقعی را برای تمیز کاری خواهید داشت.


جاروبرقی های مرطوب


حجم زیاد مایعات بدون جاروبرقی مرطوب به سختی حذف می شود. رطوبت به کف آسیب می زند و ممکن است به دلیل خطر لغزش باعث حادثه شود. مقابله با این چالش ها با جاروبرقی های مرطوب این خطر را رفع کنید. فرقی نمی ‌کند که از آن‌ ها برای تمیز کردن عمیق کف ‌ها یا حذف مایعات ریخته شده استفاده کنید، همه جاروبرقی ‌های مرطوب و خشک حجم ‌های کوچک تا بزرگ مایع را به سرعت و با اطمینان حذف و جمع می‌ کنند. 
جاروبرقی های ایمنی: به راحتی مواد مضر را جاروبرقی می کنند که جاروبرقی های ایمنی به شما آرامش می دهد. از آن ها برای جاروبرقی کثیفی های خطرناک به راحتی و به روش صحیح استفاده کنید. اگر در محیطی با گرد و غبار قابل تنفس کار می کنید، کاری با مواد سرطان زا دارید یا حتی در معرض آزبست قرار گرفته اید، جاروبرقی های ایمنی انتخاب عالی هستند و به شما امکان می دهند به روشی پایدار و سالم کار کنید. فیلترهای چین دار مسطح گواهی شده از کلاس گرد و غبار H مواد جاروبرقی را در جایی که باید باشند، داخل جاروبرقی نگه می دارند. سیستم تمیز کردن فیلتر تاکت ثبت اختراع به شما این امکان را می دهد که برای مدت طولانی با مکش قدرتمند جاروبرقی بکشید. وقتی بتوانید به راحتی و با خیال راحت مواد مضر را جاروبرقی بکشید، می توانید روی چیزهای مهم، یعنی کار خود تمرکز کنید. 


طرز کارکرد جاروبرقی های آب و خاک 


به لطف جاروبرقی دمنده بای پس تولید شده در ظرف، مایع از طریق یک شیلنگ مکش به داخل ظرف منتقل می شود. برای جلوگیری از رسیدن مایعات به فن در صورت پر شدن بیش از حد، یک سیستم شناور مکانیکی جریان هوا را قطع می کند، به این ترتیب یک شناور کانال مکش را مسدود می کند یا یک قطع خودکار الکترونیکی جاروبرقی را خاموش می کند. هنگامی که مایع در ظرف افزایش می یابد، سیستم شناور را به سمت بالا فشار می دهد تا کانال مکش را مسدود کند و از پر شدن بیش از حد که منجر به غرق شدن دمنده مکش می شود جلوگیری می کند. اگر مایع درون ظرف به کنتاکت های رسانای الکتریکی بپیوندد، دستگاه خاموش می شود تا از پر شدن بیش از حد جلوگیری شود.


نحوه عملکرد آن برای خاک خشک


خلاء در ظرف توسط یک دمنده ایجاد می شود که گرد و غبار را از طریق یک شلنگ به داخل ظرف منتقل می کند. در نتیجه، کثیفی از طریق یک فیلتر صاف یا فیلتر کارتریج جدا یا فیلتر می شود. با گذشت زمان، گرد و غبار به فیلتر مسدود می شود و قدرت مکش را کاهش می دهد. برای جلوگیری از این امر، مدل هایی با گزینه تمیز کردن فیلتر به صورت نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک وجود دارد. برای مدت کوتاهی یک جریان هوا ایجاد می شود که از سمت تمیز فیلتر عبور می کند که فیلتر را تمیز می کند. به لطف طراحی درگاه شیلنگ مکش روی ظرف، کثیفی به گونه ای ساخته می شود که بچرخد و ذرات سنگین و درشت مانند یک سیکلون مستقیماً روی کف ظرف می نشینند.


مزایای تمیز کردن فیلتر نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک چیست؟


هنگام جاروبرقی گرد و غبار بدون استفاده از کیسه فیلتر، فیلتر باید به طور مرتب تمیز شود تا از دست دادن قدرت مکش به حداقل برسد. بسیاری از جاروبرقی ها برای انجام راحت این کار، تمیز کردن فیلتر یکپارچه دارند. مزایای تمیز کردن اتوماتیک فیلتر: قدرت مکش مداوم بالا، نیازی به برداشتن فیلتر نیست، بدون تماس با خاک، عدم تنفس گرد و غبار در هنگام تمیز کردن فیلتر، بدون فشار مکانیکی، به عنوان مثال از کوبیدن خاک، صرفه جویی در زمان کار، کاهش استفاده نادرست، صرفه جویی در هزینه زیرا نیازی به استفاده از کیسه فیلتر نیست، استفاده کامل از کل حجم ظرف (بر خلاف استفاده با کیسه فیلتر)، این بدان معنی است که ظرف به دفعات زیادی، نیازی به تخلیه ندارد و کلوزآپ همه منظوره می باشد. با تمیز کردن فیلتر Ap نیمه اتوماتیک، کاربران می توانند فواصل تمیز کردن را خودشان تعیین کنند. برای انجام این کار، هنگامی که دستگاه روشن است، دکمه را سه بار پشت سر هم فشار دهید. ترجیحاً با بسته بودن درگاه شلنگ مکش این کار انجام شود.


تکنولوژی تمیز کردن


در ماشین های کلاس گرد و غبار L، فاصله تمیز کردن فیلتر برای تمیز کردن خودکار فیلتر را می توان در دو مرحله تنظیم کرد. در تنظیم MIN (3)، تمیز کردن هر 60 ثانیه انجام می شود. در تنظیم MAX (2)، تمیز کردن هر 15 ثانیه انجام می شود. هنگام جاروبرقی مایعات یا کار با کیسه های فیلتر، عملکرد تاکت خاموش می ماند. با تمیز کردن خودکار فیلتر، دستگاه خود فاصله تمیز کردن کامل فیلتر را در ماشین‌ های کلاس گرد و غبار M و H انتخاب می‌ کند. یک اندازه‌ گیری فشار دیفرانسیل الکترونیکی تصمیم می‌گیرد که تمیز کردن هر ۷، ۱۵ یا ۶۰ ثانیه انجام شود یا اصلاً انجام نشود. به لطف طیف وسیعی از عملکردها مانند سیستم جدید تمیز کردن فیلتر خودکار با کنترل سنسور (Tact)، جاروبرقی‌ های حرفه ‌ای و جاروبرقی‌ های خشک زمانی را تشخیص می‌ دهند که فیلتر صاف چین‌ دار نیاز به تمیز کردن دارد. سپس برای مدت کوتاهی جریان هوا را معکوس می ‌کنند و هوا را به داخل می‌ برند. فیلتر در نتیجه کاربران می توانند بدون از دست دادن قدرت مکش و بدون وقفه کار کنند. این سیستم انقلابی منجر به ایجاد مقادیری گرد و غبار می شود که قبلاً دیده نشده بود که می توان بدون تمیز کردن دستی فیلتر آن را جاروبرقی زد و همچنین در صورت وجود مقدار کمی گرد و غبار، نویز را به میزان قابل توجهی کاهش داد. به لطف این تمیز کردن فیلتر بسیار کارآمد، جاروبرقی قدرتمند تاکت برای گرد و غبارهای معمولی و خطرناک مناسب است. این فیلترها عمر مفید بی نظیری دارند و آن ها فقط پس از جارو کشیدن 180 کیلوگرم گرد و غبار ریز (گرد و غبار معدنی دسته A) نیاز به تعویض دارند. در نتیجه، می ‌توانید از دوره‌ های طولانی ‌تری از کار بدون توقف با قدرت مکش ثابت و همچنین محافظت بهتر در برابر گرد و غبار لذت ببرید.
مروری بر ویژگی های دستگاه که عبارتند از: کلید چرخشی مرکزی برای تنظیم تمیز کردن فیلتر مطابق با نیاز شما، اتصال شلنگ مکش در سر دستگاه برای افزایش حجم خالص و تخلیه آسان، ظرف محکم با سپر و دسته برای طول عمر طولانی و جابجایی راحت، قفسه مورد و محلول ثابت برای جعبه ابزار، شیلنگ انعطاف پذیر و ذخیره سازی کابل برق برای رفع ایمن شیلنگ های مختلف، ذخیره سازی نازل شکافی و آستین ابزار در کناره برای افزایش ایمنی در برابر ضرر، چرخ‌های فلزی بزرگ و محکم برای تحرک بهینه، حتی در استفاده از محل‌های ساخت و ساز سخت، دسته ی ابزار با تنظیم کننده جریان هوا و اتصال لاستیکی برای سازگاری بهینه با ابزار برقی، نازل کف عریض با درج های با تغییر سریع برای کاربردهای مرطوب و خشک، طراحی ارگونومیک با قسمت دسته ساخته شده از جزء نرم برای کار دلپذیر، سیستم گیره بهبود یافته برای تغییر آسان، به عنوان مثال از خم شدن به دسته ابزار، بست سرنیزه مقاوم در برابر آلودگی برای جدا کردن شیلنگ به راحتی از دستگاه هستند. 


کلاس های L، M و H مخفف چیست؟


گرد و غبار مخلوط پیچیده ای از هوا و ذرات جامد با اشکال و اندازه های مختلف است. ترکیب شیمیایی و ویژگی های فیزیکی نیز ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد. گرد و غبار با استفاده از این متغیرها بسته به سطح خطر به کلاس های L، M یا H طبقه بندی می شود. الیاف، مانند آزبست و الیاف معدنی خطرناک (در صورت کمتر از 5 میکرومتر)، همچنین می توانند به اعماق دستگاه تنفسی نفوذ کنند. بنابراین شناسایی دقیق دسته‌ های گرد و غبار به منظور انتخاب جاروبرقی مناسب پس از ارزیابی خطر مهم است.
کلاس L: جاروبرقی های کلاس L به ویژه برای جاروبرقی چوب نرم، گچ و گرد و غبار گچ مناسب هستند. گرد و غبار در کلاس L خطر متوسطی را نشان می دهد. اقدامات پیشگیرانه خاصی برای دفع آن ها وجود ندارد.
کلاس M: کلاس M، ارتقا یافته است. مناسب برای جاروبرقی گرد و غبار و خاک تولید شده توسط مواد زیر: چوب سخت، مواد پانل، ذرات گرد و غبار رنگ، سرامیک، بتن و آجر. کلاس M پایین ترین کلاس قانونی مورد نیاز برای استفاده در سایت های ساختمانی است.
کلاس H: جاروبرقی های کلاس H برای جارو کردن مقادیر زیادی از مواد ایمن و خطرناک، بسیار سرطان زا مانند گرد و غبار آزبست، سرب، زغال سنگ، نیکل، کبالت، مس، کادمیوم و کپک ایده آل هستند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha