02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکات مهم مراقبت و نگهداری از جاروشارژی

ژینو صداقت 27 /مرداد/ 1401
نکات مهم مراقبت و نگهداری از جاروشارژی

جارو شارژی یکی از مهمترین وسیله ها برای هر خانه ای است، اما نحوه حفظ و نگهداری آن هم مهم است.

برای اینکه از خراب شدن وسیله خود جلوگیری کنید باید تعمییرات ساده ای را روی آن انجام بدهید، زیرا این کار باعث می شود دیگر نیازی به تعمیرات پر هزینه نداشته باشید.جارو شارژی یکی از مدرن ترین دستگاهی هست که کار نظافت شما را بسیار آسان کرده است زیرا در انجام کارهای مختلف مربوط به نظافت ماهیت موهای حیوانات خانگی تان و پاک کردن لکه ها و و هر نوع آلودگی دیگر بسیار پرکاربرد است که در این مقاله به بررسی نحوه مراقبت و نگهداری از جارو شارژی می پردازیم.

اول از همه راهنمای استفاده از جارو شارژی را بررسی می کنیم
یکی از بهترین ویژگی های جارو شارژی بدون سیم بودن آن است این نوع جارو ها با باتری کار میکنند و تا هر زمانی که دستگاه شما باتری داشته باشد به صورت مدام کار می کند و اگر باتری آن تمام شود قدرت مکش خود را از دست میدهد و برای شارژ کردن آن باید به برق متصل شوند.

یکی دیگر از مهمترین ویژگی جارو شارژی ها این است که بسیار سبک و قابل حمل است، طوری که شما می توانید به راحتی آن را جابجا کنید و با استفاده از جارو شارژی تان محیط های مختلفی را تمیز کنیم همچنین، متصل نبودن سیم به جارو شارژی، کار شما را بسیار آسان می کند زیرا دیگر نیازی نیست هیچ گونه سیمی را به پریز های مختلف  بزنید.

انواع مختلفی جارو شارژی وجود دارد که ویژگی ها و قابلیت‌های منحصر به فردی خود را نیز دارند که باید روش استفاده و نگهداری هر کدام را بدانید و با توجه به آن از دستگاه استفاده کنید. جارو شارژی های دستی برای تمیز کردن مبلمان و محیط هایی که دسترسی سخت تری دارند مانند داخل ماشین، داخل کشو ها، فرش ها و این محیط ها کاربرد مناسبی دارد.

توجه داشته باشید که حتماً بعد از اینکه از جارو شارژی دستی استفاده کردید باید فیلتر آن را کاملاً تمیز کنید تا قدرت مکش  خود را از دست ندهد.
این نوع جاروشارژی های دستی را باید حتما در محیط های بدون رطوبت نگهداری کنید، و همچنین بعد از 20 دقیقه استفاده از جاروشارژی دستی باید آن را خاموش کنید و چند دقیقه به آن استراحت بدهید سپس مجددا از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که محفظه و محیط جاروشارژی تان همیشه تمیز باشد زیرا اگر گرد و غبار بگیرد و کثیف شود به موتور دستگاه شما فشار می آید و مشکلاتی را برای جاروشارژی تان ایجاد می کند.

جاروشارژی های پارویی هم مانند جاروشارژی دستی برای محیط های محدودی استفاده می شود و همانند جارو شارژی دستی باید بعد از ۲۰ دقیقه آن را خاموش کنید زیرا قدرت موتور آن طوری است که بعد از ۲۰ دقیقه حتماً باید خاموش شود تا آسیب نبیند.

مزایای جارو شارژی به نسبت جاروبرقی
جاروبرقی و جارو شارژی هر دو وسیله ای کاربردی و پرطرفدار ای هستند که در تمیز کردن محیط های مختلف خانه، کار و داخل ماشین به شما کمک می کنند. در واقع جارو شارژی به دلیل کوچک بودن حجم و فضای کمی که برای نگهداری آن لازم است پرطرفدار تر است و برای هر خانه ای لازم و ضروری است.

یکی از مهمترین ویژگی‌های جارو شارژی این است که هیچگونه سیمی ندارد و برای وقت هایی که برق نیست یا برق قطع است بسیار مفید است، افرادی که از جارو شارژی استفاده می کنند  می‌توانند در تمام محیط های که نظافت نیاز دارد جارو شارژی به کار ببرند. همچنین وقتایی که یک قسمت کوچک از محیط شما کثیف می شود میتوانید به سرعت و به راحتی از جاروشارژی تان استفاده کنید و نیازی هم به جارو برقی و وسایل سنگین جاروبرقی هم ندارید.

نحوه نگهداری و استفاده از جارو شارژی
دقت داشته باشید اگر شما این نکات را رعایت کنید تاثیر بسیار مهمی بر افزایش طول عمر و سلامت دستگاه تان خواهد داشت:

هنگامی که فیلتر و مخزن جارو شارژی تان پر و کثیف است از آن استفاده نکنید.
به مدت طولانی و به طور مداوم از جارو شارژی استفاده نکنید.
نگذارید جارو شارژی تان مدت طولانی به شارژ متصل باشد زیرا میزان شارژ آن با توان و ولتاژ باطری ارتباط مستقیمی دارد.
از جارو شارژی تان برای جمع کردن قطعات نوک تیز درشت و خیس استفاده نکنید.
همچنین دستگاه جارو شارژی تان را مقابل وسایل گرمایشی یا در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

نحوه ی تمیز کردن جاروشارژی چگونه است؟
اول از همه جارو را از شارژ جدا می کنید و قسمتهای مختلف دیگر آن را هم از هم جدا می کنید سپس فیلتر دستگاه که یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه است را باید به خوبی تمیز کنید.
دقت داشته باشید وقتی که جارو را تمیز می کنید، دکمه روشن را فشار ندهید.
برای اینکه فیلتر را تمیز کنید می توانید از ترکیب جوش شیرین و آب و سرکه، و یا از  محلول های شوینده مخصوص فیلتر استفاده کنید.
همچنین برای تمیز کردن مخزن دستگاه جارو شارژی اول از همه باید مخزن را خارج کنید و سپس آن را بشویید بعد از شستشوی کامل فیلتر و مخزن باید حتما به صورت کامل خشک شوند، زیرا اگر خشک نشوند ممکن است قطرات آب و رطوبت فیلتر و مخزن به قسمتهای برقی و حساس دستگاه نفوذ پیدا کند و سبب آسیب رساندن به دستگاه شما شود. سپس قسمت های خارج از دستگاه یا همان قسمت های بیرونی دستگاه را با دستمال مرطوب آغشته به سرکه تمیز کنید. بعد از خشک شدن فیلتر و مخرن دستگاه آن ها را جای گذاری کنید و مجددا جارو را شارژ کنید.

نحوه شارژ کردن جارو شارژی
برای اینکه طول عمر دستگاه شما افزایش پیدا کند باید راهنمای استفاده جارو شارژی را کامل مطالعه کنید و نحوه درست شارژ کردن جارو شارژی را بدانید. زیرا اگر جارو شارژی تان به درستی شارژ شود در افزایش طول عمر دستگاه نقش بسیار مهمی دارد. در واقع باتری های جارو شارژی معمولاً ۱۲ ولت هستند که اکثراً به مدت 20 دقیقه کاملا شارژ می شوند و اگر بیش از حد دستگاه شما متصل به شارژ باشد باعثمی شود به دستگاه تان آسیب وارد شود،  پس بهترین کار این است که بعد از کامل شارژشدن جاروشارژی، اتصال آن را از برق جدا کنید. توجه داشته باشید که حتما از شارژر های مخصوص خود دستگاه استفاده کنید زیرا شارژرهای نوع دیگر به دستگاه شما آسیب می رساند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha