02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چه ویژگی های دیگری در انتخاب بین جارو شارژی و جاروبرقی موثر است؟

ادیبه کریم پور 27 /مرداد/ 1401
چه ویژگی های دیگری در انتخاب بین جارو شارژی و جاروبرقی موثر است؟

چه ویژگی های دیگری در انتخاب بین جارو شارژی و جاروبرقی موثر است؟


جاروبرقی وسیله ای است که هیچ خانه ای نباید بدون آن باشد. جاروبرقی ابزاری عالی برای تمیز کردن آشفتگی های روزمره مانند موهای حیوانات خانگی روی زمین یا گرد و غبار روی پرده ها است. اما وقتی نوبت به انتخاب بهترین جاروبرقی برای خانه و سبک نظافتی شما می رسد، چگونه می دانید چه چیزی بخرید؟ همه چیز به نیازهای شما برمی گردد. بیایید نگاهی بیندازیم و برخی از ویژگی‌ های مهم و تفاوت‌ های مشخص بین جارو شارژی و جاروبرقی استاندارد سیمی را بررسی کنیم. قدرت مکش در مورد جارو ضروری است. پس از همه، این کارکرد اصلی آن هاست. بیایید قدرت مکش جاروهای شارژی و برقی را با هم مقایسه کنیم. همچنین قبل از خرید جاروبرقی که واقعاً به آن نیاز دارید توجه کنید، زیرا محصولات این دسته ممکن است گران باشند. یکی از مهم ترین ویژگی های انتخاب جارو شارژی، عمر باتری آن است زیرا بدون نیاز به اتصال به پریز، استفاده بیش از شش ساعت را تضمین می کند.

 
ویژگی های جارو شارژی


با بسیاری از ویژگی های شگفت انگیز بهترین جارو شارژی های امروزی، انتخاب بهترین جاروبرقی برای خانه شما می تواند دشوار باشد. هنگام خرید یک جارو شارژی باید به عوامل زیادی مانند قدرت و مواد، سطح صدا، گارانتی، عمر باتری و موارد دیگر فکر کنید. اگر می خواهید کار خود را آسان تر کنید، یک جارو شارژی انتخاب کنید. جاروهای شارژی تمیز کردن بعد از مهمانی یا حتی کل خانه را راحت تر و آسان تر می کنند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام جارو شارژی را بخرید، ویژگی های هر کدام را از نزدیک بررسی کنید. بهترین جارو شارژی برای مدت طولانی دوام می آورد و در عین حال تخلیه زیادی در کیسه شما ایجاد نمی کند. باتری در جاروی شارژی چیزی است که قدرت مکش را تولید می کند. بنابراین به طور طبیعی، زمانی که باتری شروع به تخلیه و کاهش می کند، قدرت مکش کمتری را تجربه خواهید کرد. با این حال، حتی در حالی که یک جارو شارژی با باتری لیتیومی می تواند قدرت مکش ثابتی را ارائه دهد، تنها جاروهای شارژی با کیفیت بالا به خوبی جاروبرقی های پلاگین کار می کنند. اگر یک جارو شارژی بی سیم چیزی است که می خواهید، مدلی را انتخاب کنید که از باتری لیتیومی ولتاژ بالا تغذیه می کند. این مدل‌ ها مکش قوی ‌تری نسبت به جاروبرقی‌ های استاندارد با باتری‌ های غیر لیتیومی دارند. جاروهای شارژی در مقایسه با گزینه های سیمی بسیار سبک هستند و به طور متوسط تنها کمتر از 3 کیلوگرم وزن دارند. علاوه بر این، طراحی بدون سیم آن ها به شما امکان می دهد آن را به هر مکانی حمل کنید. می توانید از جارو شارژی برای تمیز کردن مکان های مختلف مانند ماشین، مبلمان، پله ها و شکاف های عمیق استفاده کنید. بسیاری از مدل های جارو شارژی می توانند به یک جاروبرقی دستی تبدیل شوند که نقاط دور از دسترس را تمیز می کند. همه جاروهای بی سیم عمر باتری محدودی دارند و نیاز به شارژ مجدد دارند. به طور متوسط، می توانید انتظار داشته باشید که باتری جاروهای شارژی بین 15 تا 40 دقیقه دوام بیاورد، که امیدواریم برای تمیز کردن کف یا مبلمان شما کافی باشد. پس از اتمام باتری، انتظار داشته باشید که آن را بین 2 تا 16 ساعت شارژ کنید. با این حال، همانطور که گفته شد، یک باتری لیتیوم یونی با ولتاژ بالا می تواند زمان کار به طور قابل توجهی طولانی تری (و همچنین قدرت مکش قابل توجهی) ارائه دهد. بنابراین پس از 40 دقیقه تمیز کردن، دیگر نیازی به شارژ کردن جاروبرقی نخواهید داشت. شما همچنین گزینه حالت ‌های توربو و بوست را دارید که قدرت بیشتری را ارائه می ‌دهند و بهترین کار را روی فرش ‌ها دارند. به خاطر داشته باشید که این انرژی اضافی باتری را سریعتر تخلیه می کند.


ویژگی های جارو برقی


 و اما جاروهای برقی به منبع برق خانه شما وصل می شوند. بسیاری تصور می کنند این مدل های استاندارد بهترین گزینه برای کفپوش های موکت شده هستند. با این حال، در حالی که آن ها به طور کلی دارای قدرت مکش قابل اعتماد هستند، جاروبرقی های لیتیومی و بی سیم می توانند به همان اندازه کارآمد عمل کنند. جاروهای سیمی معمولاً قدرت مکش بیشتری نسبت به گزینه های بی سیم با باتری های غیر لیتیومی دارند. هنگام مقایسه جاروهای شارژی و برقی، انعطاف پذیری یکی دیگر از ویژگی هایی است که باید در نظر گرفت. داشتن یک جاروبرقی انعطاف پذیر می تواند تطبیق پذیری بیشتری را برای تمیز کردن امکان پذیر کند. وقتی صحبت از انعطاف پذیری به میان می آید، جاروهای سیمی با جاروبرقی های بی سیم قابل مقایسه نیستند. آن ها بسیار سنگین تر و حجیم تر هستند، گزینه های حمل و نقل شما را محدود می کند و آن ها را تا حدی برای مانور کردن سخت می کند. ناگفته نماند که سیم برق شما را مجبور می کند تا یک دوشاخه را در هر اتاق پیدا کنید و از آن استفاده کنید تا جاروبرقی کار کند. ممکن است متوجه شوید که دائماً در تلاش هستید تا سیم برق را از زیر پاهای خود دور نگه دارید. از آنجایی که جارو برقی شما با برق کار می کند، که نیازی به نگرانی در مورد تمام شدن آن ندارید، ضروری است که نگاه دقیق تری به عمر باتری جارو شارژی بیندازید. از طرف دیگر، با استفاده از جاروی برقی هرگز نگران عمر باتری نخواهید بود. حتی با وجود فناوری مدرن جاروبرقی های بی سیم، عمر باتری کوتاه مدت باعث می شود بسیاری از صاحبان خانه از جارو برقی استاندارد استفاده کنند. شما می توانید تضمین کنید که هرگز در میانه کارها شارژ آن تمام نمی شود. جاروبرقی یک راه سریع و موثر برای تمیز نگه داشتن خانه شما علاوه بر زندگی سالم تر است.


نکاتی هنگام خرید جارو شارژی


هنگام انتخاب بهترین جارو شارژی، همیشه باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. برخی از مواردی که تاثیر زیادی بر تصمیم شما دارند عبارتند از ظرفیت برق، قدرت مکش، انواع کثیفی ها و زباله هایی که می تواند حذف کند، نوع ایستگاه شارژ، گارانتی و موارد دیگر. هنگام خرید بهترین جارو شارژی، ممکن است بخواهید این موارد را در نظر بگیرید. اول از همه، برای انتخاب بهترین جارو شارژی چه عواملی را باید در نظر گرفت؟ خیلی بیشتر از چیزی که در ابتدا بدیهی به نظر می رسد وجود دارد. فیلترهایی وجود دارند که باید مرتباً بررسی شوند. کیفیت ساخت مهم است زیرا اگر دارای ایستگاه شارژ نیز باشد، گردگیری را بسیار آسان‌ تر می ‌کند. فناوری UV یکی دیگر از ویژگی‌های آن است. برخی حتی دارای فناوری ضد گره خوردن هستند که قبل از اینکه متوجه وقوع آن شوید، از گره خوردن جلوگیری می‌کند. قبل از اینکه یکی را انتخاب کنید، عوامل زیر را در نظر بگیرید.
دوام : برخی جاروهای شارژی نیاز به باتری و شارژ مجدد دارند. اگر جاروشارژی به باتری نیاز دارد، باتری را پیدا کنید که عمر باتری طولانی داشته باشد. اگر لازم است جاروشارژی هر چند روز یک بار شارژ شود، جارو شارژی با باتری یا مکش را پیدا کنید که به سرعت تخلیه نمی شود. ظرفیت سطل زباله: قبل از اینکه مجبور شوید آنچه را که در سطل زباله باقی مانده است، به دلیل محدودیت فضا، چند بار می توانید ردیابی کنید. به ظرفیت بزرگی ان توجه داشته باشید. قدرت مکش : هنگامی که به دنبال جارو شارژی هستید، بر اساس میزان تمیز کردن و ترکیب دستگاه خود تصمیم بگیرید که به کدام قدرت مکش نیاز دارید.


مزایا و معایب انواع جاروها


انواع مختلفی از جارو شارژی موجود است. این به این معنی است که جاروبرقی کامل برای هر شخص خاص وجود دارد. اگر فردی آلرژی دارد یا دستگاه ساکت تری را ترجیح می دهد، باید ویژگی هایی مانند فیلتراسیون، فیلترهای بدون کیسه و HEPA و مهمتر از آن قدرت را در نظر بگیرد. بسته به اندازه یک اتاق، برای داشتن سیم کمتر، امتیازات دیگری نیز وجود دارد. قبل از بیرون رفتن و خرید جاروبرقی، باید مزایا و معایب هر نوع را در نظر گرفت. برخی از آن ها پیوست های بیشتری دارند که تمیز کردن سریع آشفتگی ها را آسان تر می کند. از طرف دیگر، برخی از جاروبرقی های کوچکتر سبک وزن هستند و استفاده از آن ها با دسترسی محدود آسان تر است. جارو شارژی برای بسیاری از افراد یک انتخاب عالی است. آن ها را می توان به روش های مختلف استفاده کرد. با این حال، آن ها معایب خود را نیز دارند. آن ها شل و بدون پایه هستند و در صورت عدم نگهداری صحیح به راحتی می افتند، که می تواند منجر به شکستگی قطعات و آسیب دیدگی شود. این عیب ناشی از مزایای جاروهای شارژی است که سبک تر، ذخیره سازی آسان تر و دست و پا گیر کمتری است. یک جارو شارژی بسیاری از کارهای خانه را حذف می کند، اما همچنان باید مطمئن شوید که یکی را انتخاب کنید که قدرتمند و دارای ویژگی های پیشرفته باشد. این زمان تمیز کردن را کاهش می دهد و زمان بیشتری را برای سرگرمی به شما می دهد.


انواع جاروبرقی


جاروبرقی شارژی متفاوت است و هدف جاروبرقی تا حد زیادی تعیین می کند که کدام نوع را می خواهید بخرید. جاروهای شارژی نه تنها گزینه مناسبی برای استفاده از جاروبرقی خود در هر مکانی می باشند و مایل به پرداخت هزینه اضافی هستند، بلکه اهداف فوق العاده ای نیز دارند. جاروبرقی هنگام جابجایی از مکانی به مکان دیگر تقریباً اجتناب ناپذیر است و انجام این کار نیز مهم است. بهترین گزینه برای شما ممکن است بسته به نوع ویژگی هایی که به دنبال آن هستید متفاوت باشد. در زیر، انواع مختلفی از جاروبرقی ها را بررسی کرده ایم که ثابت شده است که در موقعیت های مختلف کارآمد هستند. جاروهای شارژی راحت، آسان برای استفاده و بسیار کارآمد تر از جاروهای دستی هستند. انواع مختلفی از جارو شارژی در بازار وجود دارد، بنابراین گاهی اوقات پیدا کردن یک جارو شارژی با اندازه مناسب و دارای تمام ویژگی های مورد نیاز دشوار است. بهتر است جاروبرقی بخرید که در رنگ های مختلف موجود باشد زیرا جذاب تر به نظر می رسد و احساس راحتی بیشتری می کند. متأسفانه، شما نمی توانید به تنهایی از نظر ظاهری پیش بروید زیرا هر نوع جاروبرقی عملکرد متفاوتی دارد. همچنین مهم است که انواع جاروبرقی ها را بشناسید زیرا در اینجا مرز بین آنچه که با نیازهای شما مطابقت دارد و آنچه فکر می کنید مورد نیاز افراد دیگر است، مشخص می کنید. 


جاروبرقی های عمودی


این ها محبوب ‌ترین و قوی ‌ترین مدل‌ ها هستند. برس چرخان کثیفی را از روی فرش جمع ‌آوری می‌ کند و به ویژه در برداشتن موهای حیوانات خانگی خوب است. این ماشین ‌ها معمولاً حجیم‌ تر و سنگین تر از سایر دستگاه‌ ها هستند، اما قدرت آن ها به این معنی است که بهترین انتخاب برای تمیز کردن عمیق هستند. می ‌توانید نسخه‌ های کیسه ‌دار، بدون کیسه، سیم ‌دار و بی ‌سیم را تهیه کنید، و اکثر آن ها با عصای قابل افزایش به شما کمک می ‌کنند تا مناطقی که دسترسی به آن‌ ها سخت است را تمیز کنید. اگر یک خانه بزرگ یا یک آپارتمان بزرگ و باز دارید، یک جاروبرقی عمودی انتخاب کنید.


جاروبرقی قوطی


این جاروبرقی ‌ها بسیار سبک ‌تر از جاروبرقی‌ های عمودی هستند که از یک مخزن اصلی با شلنگ بلند تشکیل شده ‌اند. این پاک کننده های همه کاره با یک سر رول برس موتوری، با طیف گسترده ای از اتصالات مختلف عرضه می شوند که آن ها را برای استفاده در فرش، پرده، مبل و پله ها مناسب می کند و می توانند به راحتی گوشه های اتاق را تمیز کنند. مطمئن شوید که این واقعیت را در نظر گرفته ‌اید که به فضای ذخیره‌ سازی بیشتری برای جاروبرقی قوطی نیاز دارید، و مخزن اصلی هنگام تمیز کردن شما را در ذهن داشته باشید. آن ها می توانند کمی آزاردهنده شوند و در طول مسیر با مبلمان برخورد کنند.


جاروشارژی سبک


چیزی در آشپزخانه ریخته اید و می خواهید سریع آن را تمیز کنید؟ این کار مناسب برای جاروبرقی چوبی است. آن ها باریک و سبک هستند، اغلب بدون سیم هستند و معمولاً دارای یک ضمیمه جاروبرقی قابل جابجایی برای گوشه ‌های تنگ ‌تر و مناطق کوچک ‌تر هستند که نیاز به تمیز کردن سریع دارند. به خاطر داشته باشید که این مدل ‌ها از قدرت کمتری برخوردار هستند و بسته به مدل، عمر باتری آن تا یک ساعت می‌ رسد. این ها برای آپارتمان های کوچکتر و بدون فرش مناسب هستند.


جاروشارژی های دستی


این جاروشارژی های سبک وزن، قابل حمل و جمع و جور به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابل استفاده هستند. ایده آل برای مکیدن آشغال های کوچک، زباله روی مبل یا تمیز کردن فضای داخلی ماشین شما، آنها نسخه قدرتمندتری از گردگیر و برس ساده هستند. یک پاک کننده دستی مطمئناً یک مکمل مفید برای کمد تمیز کردن شما است، اما همچنان برای تمیز کردن کف به یک جاروبرقی با اندازه کامل نیاز دارید.


جاروبرقی حیوانات خانگی


به نظر می رسد موهای حیوانات به همه جا می رسند، بنابراین اگر حیوان خانگی دارید باید به جاروبرقی با مکش بسیار قوی تر از مدل معمولی نگاه کنید تا مطمئن شوید که خانه شما به درستی تمیز می شود و همچنین یک فیلتر خوب و بدون گره خوردگی دارد. برای جلوگیری از گیر افتادن موهای مزاحم در اطراف برس، رول های برس بزنید. اگر فردی در خانواده شما از آلرژی رنج می برد، مطمئن شوید که یک جاروبرقی با فیلتر HEPA انتخاب کرده اید تا اثر مو و گرد و غبار حیوان خانگی را به حداقل برسانید. ما همچنین توصیه می‌ کنیم مدلی را با لوازم تمیزکننده انتخاب کنید، بنابراین اگر مکان مورد علاقه حیوان شما مبل است، می ‌توانید به راحتی دوباره آن را تمیز کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha