02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جارو برقی کیسه ای بهتر است یا مخزن دار؟

ژینو صداقت 23 /مرداد/ 1401
جارو برقی کیسه ای بهتر است یا مخزن دار؟

یک از ضروری ترین لوازمی که در منزل شما لازم است وجود داشته باشد جارو برقی است. شما وقتی که میخواهید یک جاروبرقی بخرید معیار های بسیاری وجود دارد برای انتخاب یک جارو برقی خوب مانند:  پاکت دار یا بدون پاکت بودن بودن جارو برقی، توان موتور جاروبرقی و سایز مخزنی یا کیسه آن، قابلیت مکشی مایعات و موارد دیگر... در کل جاروبرقی ها به دو دسته ی کیسه ای و بدون کیسه تقسیم شده‌اند اما سوال این است که جاروبرقی کیسه ای بهتر است یا جاروبرقی  مخزن دار؟ در این مقاله این دو نوع جاروبرقی را مقایسه می کنیم و شما را راهنمایی می کنیم که کدام یک بهتر است، پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

هم جاروبرقی کیسه دار،  هم بدون کیسه هر دو دارای قدرت مکش و امکانات یکسانی هستند ولی جاروبرقی های کیسه ای به نسبت جاروبرقی های بدون کیسه عمر بیشتری دارند و موتور آنها خیلی دیرتر از کار می افتد و همچنین لوازم جانبی و قطعات آنها زود تر و راحت تر و همچنین ارزان تر پیدا می شود در واقع جاروبرقی کیسه ای از جاروبرقی مخزن دار بهتر است.

اول از همه مزایا و معایب جاروبرقی های کیسه دار را بررسی می کنیم تاهم معرفی کاملی در مورد این دستگاه ها برای شما فراهم کنیم و هم با مشخص کردن مزایا و معایب جاروبرقی های بدون کیسه به شما کمک کنیم تا در هنگام خرید جاروبرقی بدون کیسه بتوانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. بعضی از افراد از روی رنگ و ظاهر جاروبرقی آن را انتخاب می کنند اما باید با دقت زیاد بهترین جارو برقی را خریداری کنید، تا در آینده دستگاه تان دچار دردسر و خرابی و تعمیرات نشود.

جاروبرقی کیسه دار

جاروبرقی کیسه دار بیشترین سهم را در بازار در اختیار خود قرار داده است زیرا کیفیت و کارایی بهتری نسبت به مدل مخزن دار دارد. کیسه این نوع جاروبرقی ها از سه نوع پلیمری پارچه ای و کاغذی درست می شود که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند.در جاروبرقی های کیسه دار خاک کمتری به جاروبرقی می رسد زیرا فیلتر های متعددی در آن به کار رفته است و باعث میشود که موتور جاروبرقی گردوغبار کمتری به خود بگیرد، همچنین موتور های جاروبرقی های پاکن دار عمره مفید بیشتری به نسبت جاروبرقی های مخزنی دارند این نوع جاروبرقی ها کیسه های دائمی و یکبار مصرف دارند که هر نوع مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

کیسه های جاروبرقی با برندهای هپا تعمیر خونه و همتا ساخته شده‌اند و در بازار موجود است. کیسه های جاروبرقی تعمییرخونه با خط تولید مختص خود این شرکت درست می شود و ۵ لایه آنتی باکتریال را دارد که برای افرادی که آلرژی دارند گزینه مناسبی است. این نوع کیسه ها کاملا بهداشتی اند و درپوش مخصوص خود را دارند که به راحتی می توانید آنها را از درون جارو برقی تان بیرون بیاورید و آنها را عوض کنید.

مزایا جاروبرقی کیسه ای
بهداشتی بودن جارو برقی کیسه ای یکی از مزایای آن است. جاروبرقی شما نیاز به شستشو ندارد به همین دلیل خاک و گردوغبار ها و زباله ها، داخل کیسه درب دار جمع می شوند و به راحتی می توانید کیسه را عوض کنید. این روش کاملا بهداشتی است و به دلیل اینکه کیسه ها دارای ۵ لایه هستند هیچ باکتری و گرد و غباری از آن خارج نمی شود. اما جاروبرقی های مخزن دار باید هرچند مدت یکبار مخزن آن را خالی کرده و آن را شستشو نمایید که این کار خطرات بهداشتی را پیش رو دارد.
افزایش عمر مفید موتور جارو برقی یکی دیگر از مزایای جاروبرقی کیسه ای است
همانطور که میدانید جاروبرقی های کیسه دار فیلتر های ورودی و خروجی را دارند و همچنین دارای فیلتر های چند لایه هوا گردوغبار هستند که باعث می شود گردوغبار به درون موتور و بیرون از دستگاه نفوذ پیدا نکند این امر باعث میشود که جاروبرقی های کیسه دار عمر مفید طولانی داشته باشند و موتور آن ها به سختی خراب شود،  اما جاروبرقی های مخزن دار فیلتر های کمتری دارند و بیشتر در معرض سوختن و خراب شدن موتور قرار دارند.
مزایای دیگر جاروبرقی کیسه ای این است که دارای فیلتر های متعددی است
علاوه‌بر فیلتر مخصوص خود که برای خروج گرد و غبار است،  از داخل محفظه دستگاه یک نوع فیلتر مخصوص دیگری را دارد که برای جلوگیری پس از ورود خاک و گرد و غبار به درون موتور دستگاه است که سبب افزایش طول عمر جارو برقی کیسه ای می شود.  این فیلتر باعث میشود موتور جاروبرقی شما خاک کمتری بگیرد و علاوه بر آن فیلترهای مخصوص کیسه های جاروبرقی کارایی این جاروبرقی را بهتر میکند. درکل اگر شما به موقع آنها را تعویض کنید باعث می شود عمر جارو برقی شما بیشتر شود.

جارو برقی مخزن دار
جاروبرقی های مخزن دار یا همان جاروبرقی بدون کیسه نوع دیگر از جارو برقی ها است.
در ابتدا این نوع جاروبرقی تولید شد ولی به دلایل خطرات خالی کردن مخزن آن و بهداشتی نبودن آن تصمیم گرفتند جارو برقی های کیسه ای را تولید کنند. در واقع قدرت مکش این جارو برقی ها بیشتر است و به این دلیل بیشتر مورد توجه اکثر مشتریان قرار می گیرد، اما کیسه های بهداشتی و چند لایه ندارد و همین موضوع باعث مشکلاتی برای افراد می گردد.

مزایای جارو برقی بدون کیسه یا جاروبرقی مخزن دار
 نیازی به استفاده کیسه در این جارو برقی ها نیست زیرا این نوع جاروبرقی ها مخزن دائمی را دارند و لازم نیست شما هزینه ای برای کیسه پرداخت کنید همچنین قدرت مکش بالایی دارد و برای محیط زیست مناسب است.

در این نوع جارو برقی زباله ها در مخزن آن جمع می شود و  بعد از پر شدن مخزن آن باید حتماً آن را خالی کنید و مخزن را بشویید. شما نیاز ندارید برای این نوع جاروبرقی کیسه بخرید و این عدم نیاز به خرید کیسه یکی از مزیت های جارو برقی به حساب می آید.
قدرت مکش آن بیشتر است
جاروبرقی های بدون کیسه قدرت مکش بیشتری دارند زیرا موتور این جارو برقی ها بزرگتر از موتور جاروبرقی های کیسه دار هستند اما در این نوع جاروبرقی خطر سوختن موتور بسیار زیاد است خیلی زودتر از جاروبرقی کیسه دار نیاز به تعمییر پیدا می کند.

سخن پایانی

در کل شاید فکر کنید که اگر جاروبرقی مخزن دار بخرید نیازی به هزینه های متعدد برای کیسه جاروبرقی ندارید اما به مدت زمان این نوع جاروبرقی به سلامتی شما ضرر می رساند و همچنین هزینه تعمیرات این نوع جاروبرقی شما را از خریداری آن پشیمان می کند به همین دلیل توصیه ما به شما این است که جاروبرقی های کیسه دار را خریداری کنید زیرا کاملا بهداشتی اند و عمر مفید موتور آن به نسبت جاروبرقی مخزن دار بیشتر است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha