02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

علت کف نکردن اسپرسو در دستگاه اسپرسو

ژینو صداقت 19 /مرداد/ 1401
علت کف نکردن اسپرسو در دستگاه اسپرسو

قهوه یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین نوشیدنی در سراسر جهان است که به انواع مختلفی می توان آن را تهیه کرد مانند کافی لاته، کاپوچینو، اسپرسو و غیره این چند نوع قهوه باید با دستگاههای پیشرفته درست شود زیرا لازم به کف شیر یا فوم هستند اما در بعضی از مواقع اسپرسو ساز کف نمی دهد بنابراین اگر می خواهید دلیل کف نکردن دستگاه اسپرسو ساز خود را بدانید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. 
چرا قهوه اسپرسو در اسپرسو ساز کف نمی کند؟ 
دلایل مختلفی وجود دارد که باعث میشود کف یا فوم روی نوشیدنی‌های حاوی قهوه تشکیل نشود. عدم وجود کف در روی نوشیدنی شما ، نشان دهنده نوعی اختلال در ساختار درست کردن نوشیدنی شما یا مشکل از دستگاه شما است. اگر علت کف نکردن از دستگاه شما باشد باید فوراً این مشکل را حل کنید زیرا ممکن است دیگر نتوانید از دستگاه استفاده کنید.

اشتباه آسیاب کردن قهوه باعث میشود اسپرسو کف نکند
یکی از مهمترین و اصلی ترین دلیلی که باعث میشود اسپرسو کف نکند، اشتباه آسیاب کردن قهوه است. اگر دانه قهوه بیش از حد انتظار آسیاب شود و  یا کمتر از حد انتظار آسیاب شود ممکن است کف برای اسپرسو تولید نکند. مقداراسیاب هر قهوه با توجه به نوع دستگاه و نوع قهوه متفاوت است بنابراین وقتی که قهوه خود را آسیاب می کنید به میزان پودر شدن آن توجه کنید.

یکی دیگر از دلایل کف نکردن قهوه در دستگاه اسپرسو ساز قدیمی بودن  قهوه شماست. 
تمامی قهوه های موجود در بازار دارای تاریخ انقضا هستند و وقتی که تاریخ انقضای آنها می گذرد و کیفیت خود را از دست میدهند آنها باید حتماً دور ریخته شود و اگر از قهوه بی کیفیت و تاریخ انقضای گذشته استفاده کنید باعث میشود کف یا فوم روی قهوه تشکیل نشود.بنابراین وقتی که قهوه را خریداری کردید حتما از با کیفیت بودن آن مطمئن شوید.

از دلایل دیگر کف نکردن اسپرسو سرد بودن پرتافیلتر است
داخل هر یک از دستگاه های اسپرسو ساز دو یا چندین فیلتر گذاشته شده است، برای جلوگیری از ورود مواد خاصی که مورد استفاده قرار می گیرند. پرتافیلتر فیلتری است که برای جلوگیری از ورود تفاله های قهوه درون دستگاه اسپرسو ساز استفاده می شود اگر پرتافیلتر بیش از حد سرد باشد، تاثیر بر میزان دمای آب می گذارد و باعث کاهش دمای آن میشود. همچنین این موضوع سبب درست نشدن کف یا فوم بر روی قهوه می شود برای رفع کردن این مشکل باید پرتافیلتر را داخل مقداری آب گرم قرار دهید و بعد آن را در اسپرسو ساز بگذارید و از آن استفاده کنید این کار باعث می شود دمای آب در اسپرسو ساز کم نشود و پرتافیلتر هم سرد نباشد. 
پایین بودن آب یکی دیگر از دلایل کف نکردن اسپرسو است
وقتی که برای درست کردن قهوه و اسپرسو و این نوع نوشیدنی ها از آبی استفاده میکنید که دمای کمی دارد باعث می شود کف یا فوم روی قهوه یا سایر نوشیدنی های دیگر تشکیل نشود برای درست کردن قهوه باید از بالا بودن دمای آب مطمئن باشید در واقع بهترین دما برای تهیه کردن قهوه ۲۰۰ درجه فارنهایت می باشد به همین دلیل اگر دمای آبی که با آن قهوه درست می کنید کمتر از ۲۰۰ درجه فارنهایت باشد ممکن است روی قهوه شما یا اسپرسوی شما کف تشکیل نشود.

چگونه مشکل کف نکردن اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز را حل کنیم؟ 
اول از همه وقتی شما متوجه شدید که دستگاه شما کف نمی دهد باید ایرادهای آن را رفع کنید و دستگاه خود را عیب یابی کنید، سپس برای رفع مشکل کف نکردن اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز باید  موارد زیر را حتماً بدانید:  
در واقع مسئله مهمی که در کف کردن قهوه شما تاثیر گذار است این است که قهوه یا اسپرسوی شما حتماً باید با کیفیت و مرغوب باشد. 
در بعضی از موارد تمیز نبودن خروجی دستگاه و باقیمانده های شیر داخل آب باعث می شود گرفتگی و بروز انسداد به وجود بیاید و باید فورا رفع گردد. 
دمای آبی که از آن برای تهیه قهوه استفاده می کنید خیلی تاثیرگذار است و باید به دقت داشته باشید که آب بیش از حد انتظار گرم یا سرد نباشد. 
اگر شما این موارد را رعایت کنید قطعا یک اسپرسوی عالی با میزان کف مورد نیاز خود خواهید داشت.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha