02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

علل مهم کاهش مکش جارو شارژی

ژینو صداقت 18 /مرداد/ 1401
علل مهم کاهش مکش جارو شارژی

یکی از مهمترین مشکلاتی که در اکثر جارو شارژی ها به وجود می‌آید این است که بعد از مدت زمانی که از آن استفاده می کنید مکش جارو شارژی کاهش می یابد. امروز در این مقاله به صورت کامل راهکارهای رفع مشکل کم شدن مکش جارو شارژی را بیان می‌کنیم و عوامل مربوط به آن را برای شما عزیزان اولان کالا ارائه می دهیم. به طور کلی دلیل مکش نداشتن جارو شارژی پس از مدتی از استفاده کردن آن مربوط به عوامل مختلفی مانند پر بودن مخزن آن، ضعیف بودن باتری دستگاه جارو شارژی، و گرفتگی فیلتر ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

چرا مکش جاروشارژی کاهش یافته است؟ 
اگر از دستگاه جارو شارژی چند سالی است که در منزل خود استفاده می کنید مطمئناً تاکنون این با این مشکل مواجه شده اید که مکش جارو شارژی شما کاهش پیدا کرده است مهمترین دلیلی که می تواند داشته باشد این است که فیلترهای جارو شارژی گرفته شده است البته ممکن است تنها مشکل از از فیلتر های جارو شارژی نباشد و مشکلات دیگری هم داشته باشد به همین دلیل حتماً جارو شارژی خود را به یک تعمیرکار خوب و متخصص نشان دهید.

گرفتگی فیلترها مهمترین علل کاهش مکش جاروشارژی
به مرور زمان و اکثرا به دلیل اینکه گرد و خاک خیلی زیادی در مخزن دستگاه جارو شارژی قرار می گیرد ممکن است به سمت موتور نفوذ کند در واقع یک فیلتر گرد و خاک در جارو شارژی شما وجود دارد تا از ورود گرد و خاک به سمت موتور جلوگیری نماید اما با این وجود هم نمیتواند از نفوذ گرد و خاک به طور صد درصدی به بخش متور شما جلوگیری کند.اگر فیلتر ها بیش از حد انتظار گرد و خاک و غبار یا کثیفی داشته باشند در این صورت مکش جارو شارژی شما کاهش پیدا میکند که برای حل کردن این مشکل باید فیلتر و مخزن جارو شارژی و خود را به صورت کامل تمیز کنید تا کاهش مکش جارو شارژی تان رفع شود.

پر شدن بیش از حد مخزن جارو شارژی یکی از دلایل کاهش مکش آن است
وقتی که مخزن جارو شارژی شما پر می شود باعث می شود که مکش جارو شارژی تان کاهش  یابد. برای این که بتوانید از کاهش مکش جارو شارژی تان جلوگیری کنید باید هربار که از آن استفاده می کنید بعد از استفاده مخزن جاروشارژی را کاملا خالی و تمیز کنید، در اصل اگر قطعات جارو شارژی تان را بشویید باعث میشود طول عمر جاروشارژی تان افزایش پیدا کند. و همچنین اگر بعد از چندین بار استفاده از دستگاه جارو شارژی تان مخزن آن را تمیز نکنید فشار زیادی به موتور دستگاه وارد میشود و اکثرا گردوغبار های موجود در مخزن دستگاه به فیلتر و بخش های موتور نفوذ پیدا میکند که این عمل باعث کاهش مکش جارو شارژی تان میشود.

کثیف بودن پره های دستگاه شما باعث می شود مکش جارو شارژی تان کاهش یابد
پره های جارو شارژی مهمترین قسمت جارو شارژی است اگر جارو شارژی شما بیش از اندازه کثیف شوند سرعت خود را از دست خواهند داد و مکش جارو شارژی شما کاهش پیدا میکند، بنابراین برای اینکه از کاهش سرعت پره های چرخنده جارو شارژی خود جلوگیری کنید، باید همیشه آن را تمیز کنید از جارو کردن مو و نخ های بلند خودداری کنید. زیرا تمیز کردن مو و نخ های بلند در جاروشارژی بسیار سخت و طاقت فرسا است و تاثیر بسیار مستقیمی بر روی سرعت و قدرت مکش دستگاه دارد.

ضعیف شدن باطری سبب کاهش مکش جاروشارژی می شود
یکی از رایج ترین مشکلاتی که بعد از چندین سال برای جاروشارژی تان اتفاق می افتد ضعیف شدن باطری آن است، با توجه به اینکه باتری ها مهمترین عامل سرعت کار با جارو شارژی است اگر ضعیف شوند و یا خراب شوند به طور مستقیم بر روی مکش جارو شارژی تان تاثیر می گذارد و باعث کاهش مکش آن می شود بنابراین برای رفع مشکل کاهش مکش جارو شارژی تان باید باتری را حتماً عوض کنید.

جارو کردن اشیاء سخت یکی از دلایل کاهش مکش جارو شارژی است

به هیچ وجه تکه های پلاستیکی بزرگ اسباب بازی و اجسامی که سخت هستند را با جارو شارژی تمیز نکنید چونکه آشغال و یا جسم های سخت در مسیر لوله جارو شارژی باعث میشود مکش آن کاهش پیدا کند و جاروشارژی تان آسیب ببیند و قدرت مکش آن کاهش یابد. شما باید هنگام جارو کردن منزلتان دقت کنید که همه چیز ها را با جاروشارژی تمیز نکنید.

پس اگر میخواهید قدرت مکش جارو شارژی تان کاهش نیابد این چند مورد را رعایت کنید تا دستگاه تان سالم بماند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha