02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول درباره ی قهوه ساز ها

ادیبه کریم پور 15 /مرداد/ 1401
سوالات متداول درباره ی قهوه ساز ها

سوالات متداول درباره ی قهوه ساز ها


امروزه یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی های جهان، قهوه می باشد که بعضی از افراد به روش سنتی آن را درست می کنند و برخی دیگر از دستگاه های اسپرسو ساز و قهوه ساز بهره می برند که بسیار راحت و سریع تر آماده می شود. اگر فقط اسپرسو یا قهوه سیاه می نوشید و فقط برای خودتان قهوه درست می کنید، یک دستگاه قهوه ساز خوب برای شما مناسب خواهد بود. شما فقط برای اسپرسو به آب نیاز دارید، بنابراین به هیچ یک از عملکردهای اضافی که به قدرت بیشتری نیاز دارد یا حتی دیگ بخار دیگری نیاز ندارید که هزینه بیشتری داشته باشد. همه ی افراد وقتی محصول جدیدی را خریداری می کنند طرز کارکرد آن و سوالاتی ذهن آن ها را درگیر می کند. پس امروز آمده ایم سوالاتی که در مورد قهوه ساز و اسپرسوساز زیاد پرسیده می شود را پاسخ دهیم. پس با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید. 


چه می شود اگر قهوه ساز را برای مدتی بدون استفاده رها کنید. چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟


توصیه می کنیم مخزن آب را خالی کنید زیرا آب به مرور زمان اکسیژن را از دست می دهد. آب غنی از اکسیژن برای استخراج عطر خوب قابل دوام است. توصیه می شود یک چرخه آب بدون پر کردن فیلتر با قهوه آسیاب شده از دستگاه عبور داده شود.


نحوه نگهداری قهوه آسیاب شده ؟


همیشه باید قهوه آسیاب شده را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. هوا و رطوبت دشمنان اصلی قهوه هستند. همچنین ظرف باید در مکانی تاریک نگهداری شود زیرا نور خورشید طراوت را کاهش می دهد. در حالی که می توانید قهوه را در یخچال قرار دهید، هرگز قهوه آسیاب شده را فریز نکنید. در اینجا دو مشکل اساسی وجود دارد. یکی، انجماد به برخی از طعم های لطیف قهوه آسیب می رساند و دوم، زمانی که قهوه بیرون می آید ظرف عرق می کند و قهوه شما را در معرض رطوبت قرار می دهد. بهترین کار این است که فقط به مقدار مناسب بخرید، بنابراین در عرض یک هفته مصرف شود یا حبوبات را بر اساس نیاز ،تازه آسیاب کنید.


فیلتر دائمی بهتر است یا فیلتر کاغذی؟


فیلترهای دائمی فقط به دلایل راحتی ایده آل هستند. شما مجبور نیستید هیچ فیلتری را دوباره خریداری کنید زیرا قابل شستشو هستند و قابل استفاده مجدد هستند. همچنین ممکن است بقایایی را در آن پیدا کنید که می تواند روی صفحه داغ بسوزد و طعمی سوخته و اسیدی برای قهوه ایجاد کند. همچنین، فیلترهای دائمی باید به طور مرتب تمیز شوند زیرا روغن های قهوه در توری گیر کرده و مزه جانبی ترش ایجاد می کنند.


چگونه از فیلتر آب استفاده کنم؟


فیلتر قبل از استفاده باید به مدت 10 دقیقه در آب سرد خیس شود. قبل از قرار دادن آن در پشت مخزن آب، لازم است جبران کننده فضا را بردارید. توصیه می شود یک چرخه آب بدون پر کردن فیلتر با قهوه آسیاب شده از دستگاه عبور داده شود.


هر چند وقت یک بار باید فیلتر آب خود را تعویض کنم؟


توصیه می کنیم هر 8 هفته یکبار این کار انجام شود. اگرچه، این بستگی به استفاده و قوام آب شما دارد، اما ثابت شده است که این چرخه تعویض مناسب ‌ترین راه حل برای اطمینان از کارایی فیلتر شما است.


آیا آب در طعم و مزه ی قهوه تاثیر گذار است؟


کاملا صحیح است. حدود 98 درصد از نوشیدنی قهوه حاوی آب است. به همین دلیل این قاعده اعمال می شود، هرچه آب بهتر باشد طعم قهوه بهتر است. کلر در میان بسیاری از عناصر دیگر یک قاتل طعم است. اگر آب شیر شما خوش طعم نیست، نباید همان آب را به قهوه خود اضافه کنید. توصیه می کنیم از آب تصفیه شده استفاده کنید تا بهترین طعم را به شما هدیه دهد. آن ها نه تنها مواد نامطلوب مانند کلر را فیلتر می کنند، بلکه سختی آب را نیز کاهش می دهند که برای افزایش عمر قهوه ساز شما مهم است.


برای کلسیم زدایی قهوه ساز باید از چه ماده ای استفاده شود؟


می‌ توانید از مواد کلسیم ‌زدای موجود در بازار استفاده کنید، که روی آلومینیوم یا سرکه مقطر سفید تأثیری نمی‌ گذارند. نکته مهم این است که اگر قهوه ‌سازهای دارید که دارای فیلتر آب هستند، فیلتر آب را با جبران‌ کننده فضا برای هر روش کلسیم‌ زدایی تعویض کنید. این روش را هر چند بار که لازم است تکرار کنید تا زمان دم کردن هر فنجان به حد معمول کاهش یابد. اجازه دهید حداکثر مقدار آب سرد تازه حداقل دو بار از آن عبور کند تا قهوه ساز تمیز شود. سوال دیگر این است که آیا  قهوه ساز باید کلسیم زدایی شود و هر چند وقت یکبار این کار انجام شود؟ بله، شما باید قهوه ساز خود را کلسیم زدایی کنید زیرا کلسیم و منیزیم می توانند عنصر گرما را مسدود کنند که منجر به کاهش عملکرد می شود و در بدترین حالت ،ممکن است باعث شکسته شدن آن شود. اگر آب بسیار سختی دارید واز قهوه ساز به طور منظم استفاده می شود، توصیه می کنیم حداقل ماهی یک بار آن را کلسیم زدایی کنید. برای جزئیات بیشتر به دستورالعمل ها مراجعه کنید. ما استفاده از آب تصفیه شده را به شدت توصیه می کنیم زیرا آن ها نه تنها طعم قهوه را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشند، بلکه سختی آب را نیز به میزان فوق العاده ای کاهش می دهند.


چگونه باید قهوه ساز را کلسیم زدایی کنید؟


اگر آب سختی دارید و از قهوه ساز خود بدون فیلتر آب استفاده می کنید، باید به طور منظم کلسیم زدایی شود. فرکانس آن به سختی آب و تعداد دفعات استفاده از قهوه ساز بستگی دارد. هنگام استفاده از کارتریج فیلتر آب و تعویض منظم آن، به طور معمول نیازی به کلسیم زدایی نخواهید داشت. با این حال، اگر دم کردن قهوه ساز شما خیلی بیشتر از حد معمول طول می کشد، دستگاه باید کلسیم زدایی شود. نکته ی مهم این است که فیلتر آب را با جبران کننده فضا برای هر روش کلسیفیکاسیون تعویض کنید. دستورالعمل های سازنده عامل کلسیم زدا را دنبال کنید. این روش را هر چند بار که لازم است تکرار کنید تا زمان دم کردن هر فنجان به حد معمول کاهش یابد. اجازه دهید حداکثر مقدار آب سرد تازه حداقل دو بار از آن عبور کند تا قهوه ساز تمیز شود.


چگونه می توانیم خوشمزه ترین قهوه را تهیه کنیم؟


برای بهترین قهوه از دانه های آسیاب شده تازه استفاده کنید. به عنوان ماده اصلی، آب نقش مهمی در طعم قهوه دارد. ما آب با کیفیت خوب با سطح کلسیم پایین را پیشنهاد می کنیم که طعمی خنثی دارد. تمام قهوه‌ سازهای براون و FlavorSelect را می ‌توان به فیلترهای آب مجهز کرد که به شما کمک می ‌کند بهترین قهوه را به نمایش بگذارید.


ویژگی انتخاب طعم چیست؟


صفحه ی بالای قهوه ساز به شما این امکان را می دهد که میزان روغن های تلخ و اسیدهایی که در فرآیند دم کردن آزاد می شوند را کاهش دهید. بنابراین، می توانید طعم را از ملایم (روغن ها و اسیدهای کمتر) تا قوی (روغن ها و اسیدهای بیشتر) تغییر دهید و در عین حال همیشه به قهوه با قدرت کامل برسید.


بهترین روش برای کف کردن شیر چیست؟


استفاده از شیر بدون چربی بسیار سرد و یک ظرف فولادی ضد زنگ باید بهترین نتیجه را به شما بدهد. پارچ را بیش از نیمه پر نکنید. شیر را با نگه داشتن پارچ به صورت عمودی و کمی بالا و پایین بردن آن به مدت حداکثر 20 تا 45 ثانیه کف کنید. این کار هوا را به داخل شیر می کشد و سپس باید کف کند. شما باید صدای خرخر را بشنوید که نشان می دهد از تکنیک مناسب استفاده می کنید.


چگونه فیلتر دائمی قهوه ساز را تمیز کنم؟


فیلتر دائمی قهوه ساز ها باید پس از هر بار استفاده تمیز شود زیرا اسید موجود در تفاله قهوه که در فیلتر باقی مانده است ممکن است تجمع کرده و باعث خراب شدن روکش آن شود. این فیلتر قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است و همچنین می توان آن را با یک اسفنج نرم تمیز کرد.


چگونه قهوه سازم را تمیز کنم؟


همیشه قبل از تمیز کردن دستگاه را از برق بکشید. دستگاه هرگز نباید زیر آب جاری تمیز شود و هرگز نباید در آب غوطه ور شود. قاب شیشه ای، درب و سبد فیلتر قابل شستشو در ماشین ظرفشویی می باشد. تمام قسمت های دیگر را فقط با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha