02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

علت داغ شدن جاروبرقی چیست؟

ژینو صداقت 13 /مرداد/ 1401
علت داغ شدن جاروبرقی چیست؟

 

یکی از مشکلات رایج جاروبرقی داغ شدن آن است،  معمولاً اکثر کسانی که جاروبرقی دارند با این مشکل مواجه شده اند و اگر به موقع این مشکل را حل نکند باید هزینه‌های اضافی زیادی را برای موتور جاروبرقی پرداخت کنند.

چرا موتور جاروبرقی داغ می شود؟
یکی از اصلی ترین بخش جاروبرقی موتور آن است که اگر به شیوه درستی با آن کار نکنید مشکلاتی را به وجود می آورد. در اکثر مواقع داغ شدن موتور جاروبرقی تا حدی نرمال و طبیعی است و حتی بعد از 20 الی 30 دقیقه کارکردن خود به خود موتور جاروبرقی از کار می افتد تا آسیب نبیند. اما اگر بیش از حد نرمال داغ شد و جاروبرقی خاموش نشد باید حتماً به دنبال راه حلی برای داغ کردن جاروبرقی باشیم زیرا وقتی که بیش از حد نرمال داغ می شود نشانه این است که قطعاتی در جاروبرقی خراب شده اند و سلامت خود را از دست داده اند.
در اکثر مواقع از بوی داغ شدن جاروبرقی می توانید تشخیص دهید که موتور جاروبرقی داغ شده است. گاهی ممکن است صدای ناهنجاری هنگام داغ شدن جاروبرقی شنیده شود و یا موتور جاروبرقی بوی سوختگی بدهد و لرزشی در آن ایجاد شود.
هر یک از این دلایل علت های زیادی دارد مانند:
خراب شدن ترموستات
پر بودن کیسه زباله
کثیف بودن فیلتر
خراب شدن فن موتور یا همان پروانه
نیم سوز شدن موتور

خراب شدن ترموستات یکی از علت های داغ شدن موتور جارو برقی است
در اکثر مدل‌های جاروبرقی امروزه ترموستاتی به کار برده شده است که وقتی با جاروبرقی کار می کنیم و حرارت موتور بیش از حد انتظار بالا می رود خود به خود ترموستات موتور را خاموش می کند. اما اگر ترموستات موتور را خاموش نکند موتور جاروبرقی داغ میشود و بوی داغ و سوختگی در فضا پیچیده می شود. هنگامی که جاروبرقی داغ می کند اگر بعد از 10 دقیقه  خود به خود خاموش نشد یعنی ترموستات آن خراب شده است. برای حل این مشکل باید از یک ترموستات سالم استفاده کنید یا با یک اهم متر ترموستات را چک کنید و اگر خراب بود آن را تعویض کنید.

نیم سوز شدن موتور جارو برقی نیز باعث داغ شدن آن می شود
اگر در در معرض گرما قرار بگیرد بعضی از قسمت های موتور ممکن است بیش از حد انتظار گرم شود و این موضوع باعث می‌شود که موتور جاروبرقی خراب شود و مدار شما را قطع میکند اگر این اتفاق بیفتد چندین قسمت موتور جاروبرقی آسیب میبیند و به طور کامل از بین میرود و وقتی که موتور آسیب ببیند به راحتی قابل تشخیص می باشد زیرا جاروبرقی بوی سوختگی و دود را به وجود می آورد.

زیاد  بودن بار موتور جارو برقی باعث می شود جارو برقی داغ شود
اکثرجارو برقی ها در توان های مختلفی درست می شوند که هر کدام ظرفیت مشخصی دارند.اگر بیش از توان موتور به جاروبرقی بار وارد شود و موتور نیروی بیشتری برای کار از دست بدهد جریان بیشتری از سیم هایش عبور می کند که این مقدار نیرو با سیم پیچی و موتور همخوانی ندارد و باعث می شود موتور زود داغ کند و خیلی زود موتور جاروبرقی می سوزد.

پر بودن کیسه زباله و کثیف بودن فیلتر و همچنین مسدود شدن مسیر مکش جارو برقی باعث داغ شدن آن می شود
در واقع اصلی ترین دلیل داغ شدن موتور جارو برقی مسدود شدن مسیر مکش آن است.پر بودن پاکت یا کثیف شدن  فیلتر ها سبب ورود گرد و غبار به داخل موتور می شود و همین موضوع موتور جارو برقی شما را داغ می کند و باعث می شود موتور آن بسوزد.اگر فیلتر ها کثیف باشد به موتور فشار زیادی وارد می شود و در نهایت باعث داغ شدن موتور جاروبرقی می شود  و در اخر سبب سوختن جاروبرقی می شود.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha