02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه طول عمر باتری جاروشارژی را بالا ببریم؟

ادیبه کریم پور 5 /شهریور/ 1401
چگونه طول عمر باتری جاروشارژی را بالا ببریم؟

چگونه طول عمر باتری جاروشارژی را بالا ببریم؟


مصرف کنندگان تقاضای باتری های لیتیوم یونی با ظرفیت زیادی در جارو شارژی دارند. آن ها باید انرژی کافی را برای جاروشارژی فراهم کنند تا بتواند همان مکشی را که به طور مداوم از یک پریز برق می ‌کشد، ارائه دهد و به اندازه ‌ای بکشد که وقتی در وسط یک کار طاقت فرسا هستید، باتری و مکش تمام نشود. در حالی که جاروشارژی ها برای تمیز کردن لکه های ریخته شده یا نواحی کوچک بسیار عالی هستند، اکثر آن ها به اندازه کافی بین شارژها فاصله نمی ‌گیرند تا بتوانند خانه ‌ای بزرگ‌ تر را برطرف کنند. فکر می کنیم قبل از اینکه ظرفیت باتری آن به زیر 65٪ تا 70٪ برسد، باید حداقل چهار سال از یک جاروشارژی (با استفاده از آن دو بار در هفته) استفاده کنید. با این حال، شما نباید انتظار داشته باشید که یک جاروشارژی کاملا خوب دریافت کنید. اگر مشکل فقط یک باتری خسته است، یک راه حل آسان است که باعث صرفه جویی در ضایعات غیر ضروری الکترونیکی می شود.


جاروهای شارژی و باتری های آن


با وجود گسترش فناوری جارو های بی ‌سیم، خانه ‌های مدرن کاملاً پر از آن‌ ها هستند. امروزه می توانید خانه خود را به خوبی با استفاده از جارو شارژی تمیز کنید، و دلایل خوبی برای این کار وجود دارد عبارتند از: سبک وزن و حمل آسان هستند، برای کارهای سریع به یک گرد و غبار دستی تبدیل می شوند. اما یک ایراد دارد حتی در این عصر تکنولوژی پیشرفته که دستگاه های واقعی با باتری می‌ توانند خیلی کار ها را طی کنند، بهترین جاروشارژی های بی ‌سیم در جهان فقط حدود 45 دقیقه دوام می‌آورند و این معمولاً در پایین ‌ترین تنظیم انرژی است. بسیاری از آن ها فقط 20 دقیقه بعد از تمیز کردن کار می کنند. اگر بیش از یک خانه بزرگ برای تمیز کردن دارید، مشکل ساز است اما راه هایی برای افزایش زمان کار جاروشارژی شما وجود دارد. از حالت مناسب در جارو شارژی خود استفاده کنید. بیشتر جاروهای بی سیم در دو یا چند حالت مختلف کار می کنند که اساساً قدرت مکش آن هاست. همانطور که ممکن است تصور کنید، هرچه حالت قدرت بالاتر باشد، زمان اجرای شما کوتاه تر می شود. وقت گذاشتن برای فکر کردن در مورد چیزهایی که تمیز می ‌کنید و مقدار نیرویی که نیاز دارید به طولانی ‌تر شدن کار کردن جاروشارژی شما کمک می‌ کند. حالت توان بالاتر را فقط در مواقعی که نیاز داشتید روشن کنید و هر زمان که این کار را نکردید به تنظیمات پایین‌ تر برگردید.


جارو شارژی خود را خاموش کنید.


اگر در روال نظافت شما در حال چرخش بین جاروشارژی و پاک کردن سطوح یا سازماندهی در حین حرکت هستید، یک راه ساده و واضح برای افزایش عمر باتری خاموش کردن جاروشارژی زمانی است که، می دانید، جارو نمی کشید. اگر می‌ خواهید جاروشارژی را بیش از یک لحظه در حالت بیکار رها کنید، برای صرفه‌ جویی در مصرف برق، آن را خاموش کنید، به جای اینکه اجازه دهید بدون هیچ دلیلی خاموش شود.


باتری خود را شارژ نگه دارید.


بیشتر باتری‌ های جارو شارژی بی‌ سیم، باتری‌ های لیتیوم یونی (Li-ion) هستند، به این معنی که واقعاً چیزی که «اثر حافظه» نامیده می ‌شود، ندارند، که باتری ‌های قدیمی ‌تر مانند باتری‌ های نیکل متال هیدرید (NiMH) را آزار می ‌دهد. این بدان معناست که لازم نیست قبل از شارژ کردن باتری آن را تا انتها خالی کنید و نباید این کار را انجام دهید. باتری جاروشارژی شما در واقع برای شارژ شدن در 0 درصد باید سخت ترین کار را انجام دهد و این کار سخت آن را خسته می کند، طول عمر آن را کوتاه می کند و مدت زمان کارکردن موتور جاروشارژی را کاهش می دهد. در عوض، باتری را قبل از اینکه به صفر برسد شارژ کنید. انجام شارژهای "جزئی" کوتاه تر، باتری را برای مدت طولانی تری قوی تر نگه می دارد.


فیلتر جاروشارژی را تمیز نگه دارید.


جاروشارژی شما هوا و خاک و خز گربه و دیگر زباله ها را به داخل می مکد و آن را از طریق فیلتری به نوعی می کشد. معمولاً دو مجموعه فیلتر وجود دارد: فیلترهای موجود در موتور که از اصطکاک مواد زائد جلوگیری می کند و یک فیلتر دوم مانند فیلتر هوای ذرات با راندمان بالا (HEPA) که به جای گردش، ذرات ریز مانند گرده یا شوره حیوانات خانگی را به دام می اندازد. آن ها به خانه شما برگردند کشیدن هوا از طریق این فیلترها باتری را تحت فشار قرار می دهد و هر چه آنها کثیف تر باشند، فشار بیشتری ایجاد می کنند. تمیز کردن آن فیلترها طبق دستورالعمل سازنده و تعویض منظم آن ها به باتری شما کمک می کند تا عمر بیشتری داشته باشد.


جارو شارژی را در دمای اتاق نگهداری کنید.


در نهایت، در حالی که اثرات دما بر روی باتری‌ ها به اندازه گذشته قدرتمند نیست، اما تأثیری بر کارایی باتری شما دارد. بهترین گزینه این است که باتری خود را در مکانی با دمای اتاق ذخیره کنید، به این معنی که آویزان کردن شارژر بر روی دیوار گاراژ گرم نشده ممکن است مدت زمانی که جارو شارژی شما را تامین می کند کاهش دهد. اگر در حال حاضر برای یک جارو شارژی خرید می کنید، آخرین توصیه این است که مطمئن شوید که یک جارو شارژی با باتری قابل جابجایی خریداری کرده اید و یک باتری اضافی بخرید. به این ترتیب می‌ توانید هر دو را شارژ نگه دارید و اگر باتری تمام شد، آن‌ ها را خاموش کنید و باتری را تعویض کنید و کار های نصف مانده را تمام کنید. 


چگونه سرعت کاهش ظرفیت باتری را کاهش دهیم.


جاروشارژی شما هر بار که از آن استفاده می کنید و حتی زمانی که بدون استفاده می نشیند، زمان اجرا (ظرفیت باتری) را از دست می دهد. اگرچه راهی برای متوقف کردن این کار وجود ندارد، اما می توانید سرعت آن را کاهش دهید.
در اینجا نکات ما برای استفاده حداکثری از باتری جارو شارژی آورده شده است عبارتند از:
1. آن را تا زمانی که خالی نشده است کار نکنید (قبل از خالی شدن کامل باتری آن را متوقف کنید و بین دفعات استفاده بیشتر آن را شارژ کنید). 2. باتری های لیتیوم یونی هر بار که تخلیه و شارژ می شوند ظرفیت خود را از دست می دهند. یک تخلیه کامل و شارژ مجدد (100٪ به 0 و بازگشت به 100٪) آسیب بیشتری نسبت به چندین چرخه جزئی که به زمان اجرا یکسان اضافه می کنند، وارد می کند. 3. آن را به طور کامل شارژ نکنید (فقط قبل از نیاز به استفاده آن را به طور کامل شارژ کنید). 4. هنگامی که از آن استفاده نمی شود، باتری با 100 درصد شارژ سریع تر از باتری که فقط تا حدی شارژ شده است ظرفیت خود را از دست می دهد. 5. آن را در دمای اتاق نگه دارید، گرما باعث می شود باتری سریعتر ظرفیت خود را از دست بدهد. 6. هنگامی که از آن استفاده نمی شود (یا شارژ می شود) آن را در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. همچنین بلافاصله پس از استفاده آن را شارژ نکنید (اجازه دهید ابتدا خنک شود). 7. جاروبرقی خود را تمیز نگه دارید و سطل آن را مرتب خالی کنید. با فیلترهای کثیف، یک سطل پر و یک نوار برس پیچیده شده در مو و الیاف، قدرت مکش و ظرفیت باتری را کاهش می دهد.


جمع بندی و کلام آخر


بهترین ها را از باتری خود بگیرید تا عملکردی بهتر را به شما ارائه دهد. ما جاروهایی را بررسی می کنیم که استفاده از آن ها ساده و مراقبت از آن ها آسان است. اما باتری ها دارای ساختارهای شیمیایی پیچیده ای هستند که به محیط خود واکنش نشان می دهند. ما نکاتی را گردآوری کرده ‌ایم که به شما کمک می ‌کند تا حداکثر عمر باتری خود را داشته باشید. کمتر از حالت قدرت بالا استفاده کنید. جاروشارژی شما برای استفاده در حالت خودکار یا عادی برای تمیز کردن روزمره طراحی شده است. این ها را می توان در بالا یا پشت جارو شارژی پیدا کرد و تغییر داد. حالت‌ های Max یا Boost برای تمیز کردن نقاط قوی و شدید طراحی شده ‌اند. استفاده مداوم از آن ها باعث افزایش سرعت تخریب باتری می شود. اگر دستگاه شما حالت Eco دارد، زمان اجرا برای تمیز کردن طولانی ‌تر به حداکثر می ‌رسد.

از استفاده در دمای شدید گرما خودداری کنید. محیط های گرم پیری باتری را سرعت می بخشد. بنابراین بهتر است از تمیز کردن ماشین در هوای گرم یا قرار دادن جاروشارژی خود در اتاق هایی که برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید هستند خودداری کنید. همین امر در مورد ایوان ها و گاراژهای سرد در زمستان نیز صدق می کند. جاروشارژی خود را در دمای اتاق نگهداری کنید. منابع حرارتی مانند رادیاتورها می توانند به باتری آسیب بزنند. توصیه می کنیم جاروشارژی خود را در دمای بین 18 تا 28 درجه سانتی گراد، دور از نور مستقیم خورشید و بیرون از کمد نگهداری کنید. بگذارید جارو شارژی خنک شود و بهد آن را به شارژ متصل کنید. می توانید عمر باتری خود را با اجازه دادن به دستگاه خود پس از استفاده خنک نگه دارید. قبل از اینکه دوباره آن را به داک متصل کنید تا شارژ شود. اگر دمای محیط کمتر از 3 درجه سانتی گراد (37 درجه فارنهایت) باشد، دستگاه شما کار نمی کند یا شارژ نمی شود. این برای محافظت از موتور و باتری طراحی شده است. با اجازه دادن به باتری برای خالی شدن حداقل یک بار در ماه، به افزایش عمر آن کمک خواهید کرد. اگر باتری یدکی دارید، توصیه می ‌کنیم هر از چند گاهی آن‌ ها را تعویض کنید تا هر دو زمان تخلیه طبیعی داشته باشند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha