02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی و جاروشارژی

ژینو صداقت 7 /شهریور/ 1401
نحوه تعویض کیسه جاروبرقی و جاروشارژی

چه وقت هایی باید کیسه جاروبرقی را تعویض کنیم؟
مهمترین اقدامی که برای حفظ سلامت جاروبرقی باید انجام بدهید تعویض کردن به موقع کیسه جاروبرقی است وقتی که شما با جاروبرقی کار می کنید و از آن استفاده می کنید و متوجه میشوید که کیسه آن به اندازه کافی پر شده است باید حتما آن را تخلیه و تعویض کنید زیرا اگر گرد و غبار داخل کیسه جاروبرقی انباشته شود باعث می شود به بخش های مختلف جارو برقی نفوذ پیدا کند و در اکثر مواقع برای موتور جاروبرقی دردسرساز خواهد بود اما اگر به موقع کیسه جاروبرقی را تعویض کنید دیگر موتور جاروبرقی آسیب نمی بیند.

در برخی از مدل های جارو برقی علامت هشدار وجود دارد،  و وقتی که علامت هشدار به نقطه قرمز میرسد یعنی وقت تعویض کیسه جارو برقی است.
گاهی وقت ها هم مکش جاروبرقی کاهش می یابد و این نشانه یعنی باید کیسه جارو برقی را تعویض کنید.

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی
اول از همه همانطور که میدانید جاروبرقی ها انواع مختلفی دارند مانند جاروبرقی سطلی، جارو شارژی و... که نحوه تعویض هرکدام متفاوت است.
برای عوض کردن کیسه ی جارو برقی یکبار مصرف ابتدا قبل از هرچیزی باید یک پارچه یا یک روزنامه زیر جارو برقی پهن کنید تا گرد و غباری که داخل کیسه است روی زمین ریخته نشود. سپس لوله جاروبرقی را خارج کنید و درب محفظه نگهداری از کیسه جارو برقی را باز کنید، داخل کیسه را بررسی کنید اگر نصف آن پر شده است یا کاملا پر شده یعنی باید کیسه را دور بیاندازید و کیسه جدیدی را داخل محفظه قرار بدهید.
توجه داشته باشید که کیسه های یکبار مصرف به هیچ عنوان نمیتوان از آن ها دو بار استفاده کرد، پس هرگز دوباره از آن ها استفاده نکنید زیرا با این کار به جارو برقی تان آسیب می زنید.

برای تعویض کردن کیسه جارو برقی دائمی باید چکار کنیم؟
اول از همه باید درب محفظه نگهداری  کیسه را باز کنید و کیسه پلاستیکی یا پارچه ای را بیرون بیاورید سپس حتماً دست خود را بر روی  سوراخ کیسه بگذارید تا گردوغبار داخل آن در فضای اتاق پخش نشود. کیسه را به خارج از منزل ببرید و آلودگی های آن را تخلیه کنید. برای تخلیه کردن محتویات داخل  کیسه جاروبرقی آن را دورانی بچرخانید تا کاملا تمیز شود ، سپس جاروبرقی را تمیز کنید، و اگر کیسه پارچه ای بود آن را بشویید، اما اگر کیسه پلاستیکی بود آن را با پارچه مرطوب یا دستمال مرطوب تمیز کنید و بعد از اینکه کیسه کاملا خشک شد آن را در محفظه قرار بدهید.

نحوه تعویض کردن کیسه جاروبرقی سطلی
اول از همه شما باید بدانید که محل قرارگیری درب کیسه جاروبرقی سطلی در بالای آن است. درب را باید باز کنید تا به کیسه دسترسی داشته باشید.
وقتی کیسه یکبار مصرف را باز کردید روی آن را با سری خود کیسه کاملاً ببندید. اما اگر جاروبرقی شما کیسه های دائمی دارد باید حتماً کیسه ها را به خوبی بشویید و تمیز کنید، سپس وقتی مطمئن شدید کیسه ها خشک شده اند آن ها را در محفظه خود جایگذاری کنید و درب را ببندید.

برای تعویض کردن کیسه جاروبرقی فیلیپس باید درب محفظه آن را باز کنید و محتویات کیسه را کاملا بررسی کنید و اگر مشاهده کردید که کاملاً پر شده است باید ان را دور بیندازید و یا آن را خالی کنید.
توجه داشته باشید که اگر جاروبرقی شما این قابلیت را ندارد که آب یا مایعات را جمع کند هرگز برای جمع کردن محل های خیس یا نمناک از آن استفاده نکنید زیرا نم و خیسی که جارو جمع می کند به داخل کیسه نفوذ پیدا می کند و منجر به سوختن موتور جاروبرقی تان می شود همچنین  گاهی ممکن است منافذی کیسه تنان را ببندد و باعث ایجاد اختلال در مکش هوا شود که این اختلال برای عملکرد جاروبرقی شما بسیار مضر است.

نکات مهم که در هنگام تعویض کیسه جارو برقی باید بدانید
برای تعویض کیسه و پاکت جاروبرقی باید از کیسه های اصلی به عنوان جایگزین استفاده کنید یا در صورت امکان کیسه های استفاده کنید که گرد و غبار داخل کیسه به بیرون نفوذ پیدا نکند.
وقتی که گردو غبار به محیط بیرون کیسه نفوذ پیدا میکند موجب از بین رفتن موتور جاروبرقی می شود جدا از همه این ها گاهی اوقات هم ممکن است بیماری های پوستی یا حساسیت را برای شما ایجاد کنند.
اگر بعد از تعویض کیسه جاروبرقی ، متوجه سر و صدای زیادی از داخل دستگاه شدید و مکش دستگاه ضعیف بود، حتماً داخل محفظه را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید کیسه را درست در جای خود قرار داده اید. بعد از تعویض و جایگذاری یک کیسه جدید حتماً دستگاه را در حالت مکش کم بگذارید و آن را روشن کنید. زیرا اگر دستگاه را روی مکش بالا قرار بدهید موجب ورود حجم زیادی از هوا به داخل محفظه کیسه می شود و ممکن است منجر به ترکیدن کیسه شود.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha