02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهکارهای بالا بردن مکش جارو برقی؟

ادیبه کریم پور 7 /شهریور/ 1401
راهکارهای بالا بردن مکش جارو برقی؟

راهکارهای بالا بردن مکش جارو برقی؟


اگر جاروبرقی شما مکش خود را از دست داده است، کثیفی را جمع نمی کند، یا به طور کامل کار نمی کند، چند راه حل سریع ساده وجود دارد که می توانید امتحان کنید که ممکن است آن را زنده کند. هنگامی که جاروبرقی مکش خود را از دست می دهد، معمولاً به چند مشکل رایج مربوط می شود، از جمله میله برس درهم، گرفتگی فیلترها، محفظه گرد و غبار سرریز یا راه های هوایی مسدود شده است. رفع این موارد می تواند فورا و به طور چشمگیری قدرت پاک کنندگی جاروبرقی شما را بهبود می بخشد و شما را از تماس گرفتن و پرداخت هزینه برای کمک به یک تعمیر کار یا احتمالی در هزینه یک جاروبرقی جدید صرفه جویی می کند. 
بدون میله برس: اگر ابزار کف شما میله برس چرخان ندارد، مسیرهای هوا و هر گونه مویی که دور لبه ابزار قرار دارد را بررسی کنید. مو، کرک و گرد و غبار گاهی اوقات می توانند در اینجا گیر کرده و راه هوایی را مسدود کنند. هر گونه زباله را بردارید تا راه هوایی پاک شود. میله برس: اگر سر کف شما یک میله برس دارد و پوشیده از مو و الیاف باشد، این موضوع بر میزان جذب گرد و غبار، خاک و موهای حیوان خانگی تأثیر می گذارد. اگر ساکنین موهای بلندتری دارید، این می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد، بنابراین ارزش آن را دارد که به طور منظم مراقب آن باشید تا از انسداد موها آسیبی نبیند. بسته به مدل جاروبرقی، یا باید امتداد میله برس را با دقت کوتاه کنید و موها را با دستان خود بیرون بیاورید، یا اگر جاروبرقی شما میله برس قابل جابجایی دارد، آن را بیرون بکشید و سپس موها و کرک ها را از بین ببرید و بکشید. هنگام خرید جاروبرقی جدید، میله دار بخرید، چون ارزش میله های برس قابل جابجایی را دارد، زیرا این ویژگی تمیز کردن آن را بسیار آسان می کند. اگر نمی خواهید با کثیفی تماس داشته باشید، می توانید دستکش یکبار مصرف بپوشید.


فیلتر موتور: معمولاً در پشت و نزدیک جایی که اگزوز از جاروبرقی خارج می شود یافت می شود. فیلتر آلرژن: معمولاً به ظرف یا کیسه گرد و غبار نزدیکتر است. شما باید این دو فیلتر را به طور مرتب و معمولاً حداقل یک بار در ماه تمیز کنید. راهنمای خود را برای راهنمایی در مورد مکان فیلترها و نحوه تمیز کردن آن ها بررسی کنید، زیرا ممکن است بسته به مدل متفاوت باشد. انواع متداول عبارتند از: فیلتر خود تمیز شونده: معمولاً باید به سادگی یک صفحه را بچرخانید تا آلودگی از این فیلترها پاک شود.  فیلتر قابل شستشو: فیلترها را در زیر شیر آب بردارید و بشویید، یا اگر توسط سازنده مجاز است، با ماشین ظرفشویی شستشو دهید. قبل از اینکه دوباره آن را در جاروبرقی قرار دهید، بگذارید به طور طبیعی خشک شود، در حالت ایده آل برای 24 ساعت یا تا زمانی که کاملا خشک شود. فیلتر قابل تعویض: برخی از فیلترها باید به صورت دوره ای تعویض شوند تا عملکرد دستگاه شما حفظ شود.


سپس به طور مرتب کیسه را تعویض کنید یا ظرف گرد و غبار را خالی کنید. اگر جاروبرقی شما پر از گرد و غبار باشد، بر قدرت پاک کنندگی تأثیر می گذارد. جاروبرقی ها را زمانی که خالی هستند و دوباره زمانی که مقداری گرد و غبار و زباله در آن ها وجود دارد آزمایش می کنیم تا ببینیم پس از چند بار استفاده از آن ها به تمیز کردن ادامه می دهند یا خیر. تقریباً در همه موارد، هنگامی که کیسه یا ظرف پر از گرد و غبار است، مکش کاهش می یابد، گاهی اوقات تا 30٪ کاهش پیدا می کند. 
جاروبرقی بدون کیسه: در حالت ایده‌ آل، پس از هر بار استفاده، جاروبرقی خود را خالی کنید. به خصوص اگر ظرفیت گرد و غبار کمتر از یک لیتر باشد (معمولاً در جاروهای بی ‌سیم). بررسی کنید که خط پر کردن حداکثر کجا روی قوطی قرار دارد. شاید تعجب کنید که آن را فقط در حدود یک سوم راه بالا پیدا کنید. جاروبرقی های کیسه ای: هزینه های کیسه های جایگزین می تواند افزایش یابد، بنابراین می خواهید از هر کیسه گرد و غبار در مدل کیسه ای حداکثر استفاده را ببرید. اما اگر متوجه شدید که سطح مکش در حال کاهش است، کیسه را بررسی کنید. اگر پر است، تعویض آن به یک نمونه جدید می تواند به بازیابی سریع مکش کمک کند.
شلنگ و لوله تمیز کننده را برای انسداد بررسی کنید. اگر هیچ یک از موارد فوق عملکرد جاروبرقی شما را بهبود نداده است، ارزش دارد که شلنگ جاروبرقی و یا میله تمیزکننده را برای هر گونه مانعی که احتمالاً وجود دارد بررسی کنید. تکه پارچه، توده های مو و کرک یا زباله ‌هایی مانند درب بطری‌ ها ممکن است ناخواسته مکیده شده باشند و در جایی گیر کرده باشند. از یک چراغ قوه برای نگاه کردن به داخل لوله استفاده کنید و در صورت امکان آن را از سر کف و بدنه جاروبرقی جدا کنید تا ببینید آیا می توانید موانعی را تشخیص دهید.

سایر مشکلات رایج جاروبرقی و نحوه رفع آن ها


چگونه شکستگی تسمه جاروبرقی را تعمیر کنیم؟ اگر یک جارو شارژی دارید و میله برس چرخان از کار افتاده است، حتی پس از پاک کردن موها و زباله های به دام افتاده، ممکن است تسمه جاروبرقی (که میله برس را در برخی مدل ها به حرکت در می آورد) شکسته باشد. پس برای تعویض تسمه فقط لازم است پانل پایینی روی سر زمین را باز کنید تا نوار برس جدا شود. تسمه جاروبرقی قدیمی را از میله برس و قرقره محرک که در نزدیکی چرخ های عقب جاروبرقی قرار دارد خارج کنید. تسمه جدید را در جای خود قرار دهید و پانل را دوباره بپیچانید تا نوار برس در جای خود بماند. 


باتری جارو شارژی


اگر جارو شارژی داشته باشید، تعمیر و نگهداری روزانه از اهمیت بیشتری برخوردار است. این ها معمولاً ظرفیت کمی دارند و اگر در بالای قوطی را خالی نکنید و نوار فیلترهای برس را تمیز نکنید، می توانند به سرعت مسدود شوند. اگر می‌ خواهید جاروبرقی شما دوام بیاورد، باید مراقب باتری نیز باشید. اکثر جاروهای شارژی از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند که ویژگی های بسیار متفاوتی با باتری های قدیمی دارند. بسیاری از تولیدکنندگان باتری محصولات بی ‌سیم را فقط برای یک سال تضمین می‌ کنند، بنابراین مهم است که از باتری خود مراقبت کنید تا جارو شارژی ‌تان همانطور که باید کار کند. برای مراقبت بیشتر باید جارو را در جای خنک نگهداری کنید. دمای گرم می تواند مضر باشد، بنابراین از تابش طولانی مدت نور خورشید، به ویژه زمانی که شارژ است، خودداری کنید. می توانید آن را به صورت شارژ بگذارید. برخلاف باتری ‌های نیکل قدیمی، لازم نیست جاروبرقی لیتیوم یونی خود را وقتی به 100 درصد رسید، از برق بکشید. یک باتری لیتیوم یونی می ‌داند که چه زمانی در شارژ کامل است و دیگر برق نمی ‌کشد. سعی کنید باتری خود را به طور کامل تخلیه نکنید. برخلاف باتری‌ های سبک قدیمی که از تخلیه عمیق و شارژ مجدد بهره می‌ بردند، باتری‌ های لیتیوم یونی در صورتی که به طور منظم به طور کامل تخلیه شوند، در واقع احتمال آسیب بیشتری دارند. برای مثال، سامسونگ پیشنهاد می‌کند سعی کنید باتری شما کمتر از 20 درصد شارژ نشود. کم و اغلب موثرترین راه برای سالم نگه داشتن باتری لیتیوم یون شما به جای تخلیه عمیق معمولی است. این ها می توانند باعث ایجاد ترک های کوچک در باتری شوند و کارایی آن را کاهش دهند. برخی از مدل ها دارای باتری های قابل تعویض هستند و برخی دیگر مانند Dyson در صورت فرسودگی قابل تعویض هستند. اگر جاروبرقی شما هنوز کار نمی کند چه باید بکنید. بهترین راه برای جلوگیری از بروز هرگونه عیب در جاروبرقی و تمیز نگه داشتن آن و همچنین زمانی که برای اولین بار آن را از جعبه خارج کردید، تعمیر و نگهداری منظم است. رعایت این سه کار تفاوت بزرگی در طول عمر و کارایی جاروبرقی شما ایجاد می کند: فیلترها را مرتباً تمیز کنید. کیسه یا ظرف گرد و غبار را بیش از حد پر نکنید. نوار برس را عاری از مو و الیاف نگه دارید.


جمع بندی و کلام آخر


با گذشت زمان، جاروبرقی شروع به بالا رفتن می کند و ویژگی مکش مانند قبل یا زمانی که دستگاه را برای اولین بار دریافت کردید فعال نمی شود. هیچ چیز ناامید کننده تر از زمانی نیست که نظافتچی شما هنوز در حین تمیز کردن زباله ها را روی فرش یا زمین باقی می گذارد. این یک مشکل فراگیر در هر خانواده است. اگر با این مشکل در جاروبرقی خود مواجه شده اید ، احتمالاً در اینترنت گشته اید تا راه حلی برای آن پیدا کنید یا شاید به فکر جایگزینی آن با جاروبرقی جدید هستید که قدرت مکش خوبی دارد. 
چگونه مکش جاروبرقی را گام به گام بهبود دهیم
1. کیسه را خالی کنید.
خالی کردن کیسه برای بهبود قدرت مکش جاروبرقی بسیار مهم است. این ایده بسیار عاقلانه است که چک کنید آیا کیسه به طور مرتب پر است یا خیر. با این حال، تمرکز بر روی خط پر کردن بهترین ترفند است. خط پرکننده در قسمت جلو برای کسانی که جاروبرقی بدون کیسه دارند یافت می شود. خط پر روی کیسه جاروبرقی برای کسانی است که دارای جاروبرقی قوطی و ایستاده هستند. ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که کثیفی و مو روی نقطه جمع ‌آوری خط پر شود، به این معنی که فضای کافی برای جمع‌آوری مواد بیشتر وجود ندارد. آن زمان است که باید کیسه را خالی کنید. حتی اگر کیسه پر شده به نظر نمی رسد، خط پر کردن تمام چیزی است که باید بررسی کنید. اگرچه، جارو به تولید صداها ادامه می دهد که به درستی کار می کند. اما این به این معنی نیست که مکش خوب کار می کند.
2. از تنظیمات مناسب استفاده کنید.
گاهی خالی کردن کیسه همه چیز نیست. همچنین نیاز به استفاده از تنظیمات صحیح، به ویژه تنظیم ارتفاع دارد. بسیاری از کاربران در این مورد نمی دانند، اما عملکرد ضعیف مکش جاروبرقی معمولاً به دلیل استفاده از تنظیمات اشتباه ارتفاع ایجاد می شود. به عنوان مثال، اگر کف ‌های ساخته شده از چوب، کاشی و سایر مواد سخت کف را جاروبرقی می‌ کشید، نباید از تنظیمات بالاتر استفاده کنید. چنین کف ‌هایی به تنظیمات ارتفاع کمتری نیاز دارند، زیرا جاروبرقی ‌ها زمانی که در نزدیک ‌ترین فاصله به زمین قرار می‌ گیرند، قوی ‌ترین مکش را دارند. همیشه با تنظیمات کف جارو بکشید.


3. سعی کنید گرفتگی شلنگ را باز کنید.
حتی پس از اینکه کیسه را خالی کردید و فیلترها را نیز تمیز کردید، مکش همچنان ممکن است مفید نباشد. همچنین باید شلنگ را باز کنید. برای رفع این مشکل، لوله را بررسی کنید و ببینید که آیا با خاک یا مو مسدود شده است یا خیر. سپس می توانید از دسته جارو برای حذف هر گونه زباله به دام افتاده استفاده کنید. موچین نیز برای این کار مفید است. اگر شلنگ کاملاً کشیده شده باشد، فقط می توانید دسته جارو را وارد کنید. فراموش نکنید که لوله را از یک سر تا سر دیگر بررسی کنید تا ببینید آیا ترک، پیچ خوردگی یا سوراخ ممکن است باعث از دست دادن مکش جاروبرقی شود. با این حال، اگر شیلنگ به این حد رسیده است، از جمله سوراخ‌ ها، ترک ‌ها و مواد زائد سخت چسبیده، بهتر است کل شلنگ را تعویض کنید.
4. شاید جاروبرقی هوابند نباشد.
برای جاروبرقی قوطی، جریان هوای جاروبرقی از نوک شلنگ و برای یک پاک کننده عمودی از دهانه پایه شروع می شود. این ها تنها جاهایی هستند که یک جارو باید هوا را وارد کند. اگر جریان هوا یا نشتی از هر قسمت دیگر پیدا شد، به این معنی است که جاروبرقی دیگر مفید کار نمی کند. هنگامی که شلنگ و سایر اتصالات آنچنان که باید محکم نباشند، معمولاً خروج هوا اتفاق می افتد. بنابراین، به عنوان کاربر، باید سعی کنید این فضاها را پیدا کنید و آن ها را سفت کنید. به عنوان مثال، یک جاروبرقی عمودی را وارونه کنید و منافذ منتهی به بدنه جاروبرقی را بررسی کنید. بررسی کنید که آیا کاغذ یا مویی وجود دارد که ممکن است مسیر را مسدود کرده باشد. برای دسترسی بهتر به دهانه، برس چرخان را بردارید.
5. برس چرخان را تمیز کنید.
اگر به دلایلی، برس چرخان جارو روشن نمی شود، به احتمال زیاد این دلیل قدرت مکش ضعیف است. وظیفه اصلی برس چرخان این است که زباله ها و کثیفی ها را در مکش جریان هوا جاروبرقی جارو کند. برس کار را برای تمیز کننده آسان تر می کند تا زباله ها را جمع کند. بنابراین، اگر برس دوار به اندازه‌ای که باید بچرخد، مکش وجود نخواهد داشت، که منجر به از دست رفتن قدرت تمیز کنندگی جاروبرقی می‌شود. رفع این مشکل آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برس چرخان را بردارید و آن را تمیز کنید. اگر برس چرخان به اندازه کافی تمیز شود بهتر عمل می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha