02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

باید و نبایدهای استفاده از سرخ کن بدون روغن

ادیبه کریم پور 25 /خرداد/ 1402
باید و نبایدهای استفاده از سرخ کن بدون روغن

باید و نبایدهای استفاده از سرخ کن بدون روغن


سرخ کردن بدون روغن یک فرآیند پخت و پز منحصر به فرد است که دارای نتایج ترد مانند سرخ کردن در روغن را به شما می دهد. سرخ کردن بدون روغن ساده است، اما چند تکنیک آماده کردن درست وجود دارد که هنگام پخت و پز باید رعایت کنید. اگر به درستی از آن استفاده کنید، در نتیجه غذایی ترد و لطیف را به شما می دهد که در داخل کاملاً پخته شده است.


بایدهای سرخ کن بدون روغن


فاصله دستگاه از دیوار حفظ شود: اول از همه، سرخ کن بدون روغن را از دیوار دور نگه دارید. فاصله توصیه شده بین دستگاه و سطح دیوار یا کابینت 10-15 سانتی متر است. از آنجایی که موتور سرخ کن بدون روغن در پشت آن قرار دارد، هوای گرمی که به گردش در می آید و خارج می شود ممکن است به دیوار آسیب برساند. از این رو، این اولین اقدام است که هنگام شروع کار سرخ کردنی بدون روغن ضروری است. 


بهداشت را در اولویت قرار دهید: در مرحله دوم، بهداشت هنگام آشپزی اولویت اصلی است. توصیه می کنیم همیشه حداقل بعد از استفاده، سرخ کن رژیمی خود را با یک پارچه مرطوب بشویید یا پاک کنید. این کار نه تنها دستگاه را تمیز نگه می‌ دارد، بلکه باقی‌ مانده مواد غذایی را که می ‌توانند بو به جا بگذارند نیز از بین می‌ برد. خیساندن ساده سبد سرخ کن در آب گرم و شوینده معجزه می کند و آن را به کلی پاک و تمیز می کند. 


گرم کردن مجدد غذا: از این سرخ کن های رژیمی می توانید برای گرم کردن مواد غذایی خود استفاده کنید. سرخ کن بدون روغن در گرم کردن پیتزا یا سیب زمینی های سرخ شده بسیار خوب و کارآمد عمل می کند. 


سبد را در طول پخت تکان دهید: هنگامی که شروع به پخت و پز می کنید، ممکن است تمایل داشته باشید که سبد را بردارید، آن را تکان دهید و آن را به پایه برگردانید. این کار به این دلیل انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که گرما به همه طرف غذا می رسد. هنگام پختن غذاهایی که در سبد روی هم چیده شده اند (مانند سیب زمینی سرخ کرده)، تکان دادن محتویات سبد برای اطمینان از پخت یکنواخت و جلوگیری از چسبیدن قطعات به هم ضروری است.


دستگاهی عالی برای استفاده: سرخ کن بدون روغن جایگزینی عالی برای دستگاه های معمولی مانند توستر و مایکروویو می باشد. بنابراین می توانید اکثر مواد غذایی را با آن بپزید و یک وعده غذای بی نظیر را برای خود درست کنید. همچنین زمان پخت و پز در سرخ کن بدون روغن به میزان مواد غذایی موجود در سبد و اندازه سرخ کن رژیمی بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه چیزی را نسوزانید، هنگام پخت غذا مراقب غذا باشید و دستور غذا را بر اساس آن تنظیم کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، سرخ کن های بدون روغن بیشتر غذاها را سریعتر از دستگا های سنتی می پزند.


وسایل کمکی سرخ کن رژیمی: آخرین توصیه این است که هنگام سرخ کردن بدون روغن از فویل آلومینیومی یا کاغذ روغنی استفاده کنید. این دو لوازم آشپزخانه بسیار مفید به شما کمک می کند تا سرخ کن خود را تمیز نگه دارید. نکته منفی این است که برخی از غذاها هنگام قرار دادن کاغذ روغنی یا فویل آلومینیومی در زیر آن، می تواند فرآیند سرخ کردن رژیمی را ناهموار کند. زیرا گرما از آن عبور نمی کند. برای مثال می توانید کاغذهای سوراخ دار بخرید. با این حال، بهتر است وقتی مرغ را با سرخ کن، سرخ می ‌کنید، بهتر است بدون کاغذ روغنی سرخ کنید و بعد از آن سرخ ‌کن را کاملا بشویید. 


نبایدهای سرخ کن رژیمی


هنگامی که مرتباً با سرخ کردن بدون روغن کار می کنید، متوجه خواهید شد که در مورد سرخ کن بدون روغن واقعاً برخی نبایدهای قطعی وجود دارد. در اینجا ما 3 مورد برتر را برای شما توضیح می دهیم که وقتی برای اولین بار سرخ کردن رژیمی خود استفاده می کنید این نکات را رعایت کنید. 


ازدحام بیش از حد: برای شروع، بسیار مهم است که سبد یا سینی سرخ کن بدون روغن خود را بیش از حد پر نکنید. گاهی اوقات اندازه آن می تواند خسته کننده باشد زیرا شما فقط می خواهید آن دو بال مرغ اضافی را نیز به سبد اضافه کنیداما این کار اشتباه است و ممکن است غذا را آنچه که باید سرخ کند، سرخ نمی کند و نتیجه ی خوبی را نمی دهد. مانند هر روش پخت و پز، شما باید به ظرفیت و گنجایش تجهیزاتی که استفاده می کنید توجه کنید و بیش از حد آن ها را پر نکنید. پر کردن بیش از حد سبد، روند پخت و پز را کندتر می کند و میزان حرارتی که به هر ماده غذایی وارد می شود یکسان نمی شود. باید هر آنچه را که در حال پختن هستید به دسته های یکسان تقسیم شود. بهترین راه برای اطمینان از اینکه مواد غذایی شما به درستی سرخ می شوند این است که مطمئن شوید که آن ها با یکدیگر تماس ندارند. 


از مصرف روغن خودداری کنید: دوم اینکه از روغن استفاده نکنید. بسیاری از دستور العمل ها به روغن پاشی سینی یا سبد خود اشاره می کنند. با این حال، در سرخ کردن بدون روغن، این مرحله غیر ضروری است. به هر حال، دلیل سرخ کردن شما در هوا پرهیز از استفاده از روغن است. از این رو، اسپری کردن سبد یا حتی غذا با روغن به نوعی با این موضوع در تضاد است. اگر از چسپیدن مواد غذایی به سبد هراس دارید، از کاغذ روغنی یا فویل آلومینیومی استفاده کنید. هر دو برای سرخ کردن بدون روغن بی خطر هستند و سینی شما را تمیزتر نگه می دارند. 


سعی کنید از مواد مایع در سرخ کن استفاده نکنید: اگر می خواهید غذاهایی با پوشش ترد مانند مرغ سوخاری درست کنید، بهتر است آن ها را با آرد، تخم مرغ و آرد سوخاری بپوشانید. این مواد قبل از اینکه پخته شوند، از روی غذا می چکد و سبد را کثیف می کنند. نگهداری غذاها در یخچال بعد از اینکه چند دقیقه آن ها را با مواد آغشته کردید، به چسبندگی بهتر مواد غذایی پس از قرار دادن آن ها در سرخ ‌کن بدون روغن کمک می ‌کند.


از قبل گرم کردن: نکته آخر اینکه سرخ کن بدون روغن را از قبل گرم نکنید. ما در ابتدای مطلب به مکانیسم پشت سرخ کردن و نحوه گردش هوای گرم بسیار سریع و پختن غذا پرداختیم. بنابراین سرخ کن بدون روغن در کمترین زمان گرم می شود. بنابراین، برای شروع فرآیند پخت، نیازی به گرم کردن آن نیست. به عبارتی دیگر به دلیل اندازه جمع و جور و گردش گرمای قدرتمند، سرخ کن های بدون روغن به سرعت به دما می رسند. این بدان معناست که تا زمانی که دستور خاصی داده نشده باشد، نیازی نیست که سرخ کن بدون روغن را قبل از اضافه کردن غذا به دمای بالا برسانید و زمان پخت کلی را کاهش دهید. 


نتیجه گیری


اکنون با این قوانین ساده و ابتدایی بایدها و نبایدها هنگام سرخ کردن بدون روغن آماده هستید تا کار خود را با سرخ کن شروع کنید. با گذشت زمان و تجربه های بیشتر، یاد خواهید گرفت و آنچه را که برای شما بهتر است، پیدا خواهید کرد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha