02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه پلوپز خود را تمیز کنیم؟

ادیبه کریم پور 24 /خرداد/ 1402
چگونه پلوپز خود را تمیز کنیم؟

چگونه پلوپز خود را تمیز کنیم؟


پس از هر بار استفاده، پلوپز خود را تمیز کنید تا از گیر کردن مواد غذایی و لکه‌ های سخت جلوگیری کنید. دستگاه پلوپز خود را از برق جدا کنید تا بتوانید قطعات را به صورت جداگانه تمیز کنید. قطعات قابل جابجایی مانند قابلمه های داخلی و درب های جداشدنی می باشند که معمولاً قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند یا می توان آن ها را با دست با مواد شوینده ملایم شستشو داد. قبل از اینکه دستگاه پلوپز خود را به برق وصل یا نگهداری کنید، مطمئن شوید که تمام اجزای آن کاملاً خشک شده باشند.


تمیز کردن قطعات دستگاه پلوپز 


سعی کنید دستورالعمل های محصول خود را پیدا کنید. اگر دفترچه راهنمای اصلی را ندارید، به دنبال شماره مدل و نام تجاری دستگاه خود باشید. ممکن است بتوانید دستورالعمل ها را به صورت آنلاین در وب سایت برند، مانند صفحه راهنما یا پشتیبانی پیدا کنید. مطمئن شوید که تمام دستورالعمل ها و اقدامات احتیاطی ایمنی را بخوانید و دنبال کنید. برندها و مدل های مختلف پلوپز دستورالعمل های مختلفی برای نظافت و نگهداری دارند. دستگاه را از برق بکشید و بگذارید کاملا خنک شود. درب را بردارید. اجازه دهید دستگاه به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت خنک شود. در صورت داشتن دفترچه راهنمای محصول، مدت زمانی که طول می کشد تا دستگاه پلوپز خنک شود را مشاهده کنید. قطعات قابل جدا شدن را جدا کنید تا بتوانید آن ها را تمیز کنید. دیگ داخلی و ظروف را بردارید. اگر درب آن قابل جدا شدن است آن را نیز بردارید. هر قسمت قابل جدا شدن را که دارای قطعات الکتریکی نیست بشویید. دستگاه پلوپز شما ممکن است دارای قطعات مختلف قابل جدا شدن و قابل شستشو باشد، به عنوان مثال سینی بخار، جمع کننده قطرات آب، قاشق و پیمانه اندازه گیری باشد. قطعات قابل جدا شدن معمولاً قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. همچنین می توانید آن ها را با دست بشویید.


سپس می توانید به آسانی قابلمه داخلی را بشویید. در صورت نیاز ابتدا قابلمه را خیس کنید تا غذاهای خشک و سفت شده خیس شود و بهتر پاک شوند. معمولاً می توانید قابلمه های داخلی را مانند سایر ظروف در ماشین ظرفشویی بشویید (به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید). اما به طور متناوب، قابلمه را با مایع ظرفشویی، آب داغ و اسفنج بشویید. از اسفنج برای پاک کردن تکه های غذا استفاده کنید. اگر ذرات غذای سفت و سخت گیر کرد، به آرامی از یک قاشق یا کاردک پلاستیکی برای جدا کردن آن ها استفاده کنید. قبل از استفاده مجدد یا نگهداری، تمام قطعات را خشک کنید. از یک حوله خشک برای پاک کردن تمام قسمت هایی که شسته اید استفاده کنید. اگر رطوبت باقی ماند، آن ها را روی قفسه خشک کن ظرف بگذارید. قبل از سر هم کردن مجدد دستگاه پلوپز، اجازه دهید تمام قطعات کاملا خشک شوند.


تمیز کردن دستگاه پلوپز


برای تمیز کردن دستگاه اصلی پلوپز، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و بگذارید کاملا خنک شود. اجازه دهید دستگاه با درب باز به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت خنک شود.پس از خنک شدن، اگر درب آن قابل جدا شدن است، می توانید آن را به تنهایی با مایع ظرفشویی و آب داغ بشوید و یا در ماشین ظرفشویی به راحتی قرار دهید. اگر قابل جدا شدن نیست، یک اسفنج را در آب گرم و مایع ظذرفشویی خیس کنید. درب آن را با اسفنج پاک کنید. درب ظرف را با دقت بشویید تا آب به داخل دستگاه پلوپز نشت نکند. داخل دستگاه پلوپز را تمیز کنید. هر گونه باقی مانده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. اگر روی صفحه داغ بقایایی وجود دارد که جدا کردن آن دشوار است، می توانید فقط از اسفنج سیمی روی آن باقی مانده استفاده کنید. بسیار مراقب باشید که پلوپز خود را خط و خراش نندازید. هنگامی که غذای سفت شده ی آن، نرم شد، می توانید آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. قبل از اینکه قابلمه داخلی را جای گذاری کنید، اجازه دهید دستگاه پلوپز کاملا خشک شود. اما توجه داسته باشید که از پاک کننده های ساینده زبر و خشن استفاده نکنید. تمیز کردن عنصر گرمایش دستگاه پلوپز شما به جلوگیری از خراب شدن پلوپز شما کمک می کند.


در صورت نیاز، قسمت بیرونی دستگاه پلوپز را تمیز کنید. از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن قسمت بیرونی پلوپز در صورت وجود لکه یا باقیمانده ی غذا به آرامی استفاده کنید. اگر تصمیم به استفاده از محلول تمیز کننده دارید، آن را روی پارچه اسپری کنید، نه مستقیماً روی بدنه ی دستگاه بپاشید، زیرا می تواند به بدنه ی آن آسیب برساند و آن را کدر کند. اجازه ندهید هیچ محلول تمیز کننده ای داخل دستگاه پلوپز نفوذ کند. اگر محلول تمیز کننده ای داخل دستگاه پلوپز قرار گرفت، فورا آن را پاک کنید. در صورت لزوم، می توانید سیم جدا شده را به آرامی با یک پارچه مرطوب پاک کنید.  دستگاه پلوپز را حتما قبل از استفاده مجدد و یا نگداری، خشک کنید. همچنین می توانید برای چند ساعتی، دستگاه پلوپز را در هوای آزاد قرار دهید تا هم به خوبی خشک شود و هم هوا بخورد و بوی آن از بین برود.


نکاتی برای درست نگه داشتن دستگاه پلوپز


بعد از هر بار استفاده پلوپز خود را تمیز کنید. پس از استفاده از پلوپز، درب آن را بردارید و اجازه دهید تمام دستگاه پلوپز کاملا خنک شود. سپس دستگاه پلوپز را تمیز کنید و رطوبت اضافی را قبل از قرار دادن آن در کابیت پاک کنید. اگر تکه ‌های غذا تا استفاده بعدی روی ظرف داغ بماند، هنگام استفاده مجدد ممکن است بوی بد سوختگی را ایجاد کند و همچنین به دستگاه آسیب برساند. پلوپز خود را روی یک سطح صاف و ثابت استفاده کنید. این کار به جلوگیری از پختن ناهموار غذا و سوختن احتمالی آن کمک می‌ کند که می‌ تواند باعث چسبیدن آن به ته دیگ داخلی شما شود. به عنوان مثال، از پلوپز خود روی یک پیشخوان یا میز محکم استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کابل برق روی لبه نپیچد یا با هیچ سطح داغی تماس نگیرد. از اجاق گاز خود با احتیاط استفاده کنید. هرگز دستگاه پلوپز خود را در آب غوطه ور نکنید. دستگاه پلوپز را زمانی که استفاده نمی کنید یا هنوز آماده پختن نیست، از برق جدا نگه دارید. از استفاده از پلوپز خود در فضای باز خودداری کنید و از استفاده از ظروف فلزی مانند قاشق فلزی در پلوپز خودداری کنید. اگر برنج پخته شده در آن وجود دارد، پلوپز خود را در حالت گرم روشن نگه دارید، زیرا دستگاه پلوپز باید محیط مناسبی برای غذای مرطوب و پخته داشته باشد. با این نکته ها می توانید به درستی از پلوپز خود مراقبت کنید و مدت زوان طولانی از آن استفاده کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha