02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه برنج در پلوپز

ادیبه کریم پور 23 /خرداد/ 1402
طرز تهیه برنج در پلوپز

طرز تهیه برنج در پلوپز


استفاده از پلوپز یک روش ساده و موثر برای پخت برنج است. بسیاری از پلوپزها پس از پخت، برنج را گرم نگه می دارند. نیازی به مراقبت و سر زدن مدوام نیست زیرا این دستگاه دارای یک تایمر خودکار است که وقتی برنج آماده شد حرارت را کم یا خاموش می کند. این مقاله نحوه پخت برنج را با پلوپز به شما نشان می دهد تا بتوانید احتمال سوختن برنج و قابلمه های خراب را به حداقل برسانید. 


پختن برنج در پلوپز


1. ابتدا برنج را با پیمانه اندازه گیری کنید و در قابلمه خود بریزید. برخی از پلوپزها دارای یک کاسه یا قابلمه قابل جابجایی هستند، در حالی که برخی دیگر باید برنج را مستقیماً در دستگاه قرار دهند. بیشتر اوقات، پلوپزها با اندازه گیری فنجان یا قاشقی عرضه می شوند که می تواند 3/4 فنجان (180 میلی لیتر) را در خود جای دهد. روش دیگر، از یک پیمانه اندازه گیری معمولی استفاده کنید. یک فنجان (240 میلی لیتر) برنج نپخته بسته به تنوع، از 1/2 فنجان (360 میلی لیتر) تا سه فنجان (720 میلی لیتر) برنج پخته شده تولید می کند. اما توجه داشته باشید که فضای کافی برای این انبساط بگذارید تا از ریختن برنج در پلوپز جلوگیری کنید.


2. در صورت لزوم برنج را آبکشی کنید. بسیاری از مردم ترجیح می دهند برنج را آبکشی کنند تا هرگونه آفت یا آلاینده ای که ممکن است وجود داشته باشد را از بین ببرند. برنج را به خوبی در زیر آب شیر بشویید تا نشاسته ی اضافی از آن خارج شود. اگر به نظر می رسد آب تغییر رنگ داده یا پر از تکه های شناور برنج شکسته است، برای بار دوم یا سوم آبکشی کنید تا آب جدید اضافه شده نسبتاً شفاف به نظر برسد.


3. همچنین بیشتر دستورالعمل های پلوپز آب سرد را توصیه می کنند. مقدار آبی که اضافه می کنید بستگی به نوع برنجی دارد که می پزید. اغلب علامت ‌های مدرج در داخل پلوپز وجود دارد که نشان می‌ دهد چقدر برنج و آب باید اضافه شود، یا دستورالعمل‌ هایی روی بسته برنج وجود دارد. 


4. در صورت تمایل برنج را سی دقیقه خیس کنید. این کار الزامی نیست، اما برخی افراد برای کوتاه شدن زمان پخت، برنج را خیس می کنند. خیساندن ممکن است برنج پخته شده را چسبناک تر کند. برای خیساندن برنج در دمای اتاق از مقدار آبی که قبلا اندازه ‌گیری شده بود استفاده کنید، سپس از همین آب برای پخت استفاده کنید.


5. قبل از شروع پلوپز باید طعم دهنده ها (اختیاری) را به آب اضافه کنید تا برنج در حین پخت این طعم ها را جذب کند. بسیاری از مردم ترجیح می دهند در این زمان کمی نمک برای طعم دادن به آن اضافه کنند. کره یا روغن یکی دیگر از گزینه های رایج است. اگر برنج به سبک های دیگر درست می کنید، ممکن است بخواهید مقداری شوید یا رب گوجه فرنگی به آن اضافه کنید. گزینه دیگر اضافه کردن آب مرغ به جای آب است که می تواند غذای خوشمزه ای را برای شما آماده کند.


6. دانه های برنج را از کناره ها و زیر سطح آب فشار دهید. از یک قاشق چوبی یا پلاستیکی برای هم زدن دانه های برنج در اطراف قابلمه به داخل آب استفاده کنید. برنج باقی مانده در بالای سطح آب ممکن است در حین پخت بسوزد. اگر آب یا برنج روی لبه آن ریخت، قسمت بیرونی قابلمه را با پارچه پاک کنید. لازم نیست برنج را زیر سطح آب هم بزنید. این ممکن است نشاسته اضافی را آزاد کند و منجر به برنج چسبنده شود.


7. پلوپز خود را برای گزینه های خاص بررسی کنید. برخی از پلوپزها به سادگی کلید روشن و خاموش دارند. برخی دیگر تنظیمات متفاوتی برای برنج قهوه‌ ای یا سفید دارند، یا می ‌توانند پخت و پز را تا سپری شدن یک دوره زمانی مشخص به تأخیر بیندازند. اگر فقط تنظیمات اولیه را انجام دهید، بعید است که با مشکل مواجه شوید، اما ایده خوبی است که بفهمید هر دکمه یا گزینه در صورت امکان چه کاری انجام می دهد.


8. اگر پلوپز شما دارای قابلمه قابل جدا شدن است، قابلمه برنج و آب را دوباره داخل پلوپز قرار دهید. درب دستگاه را ببندید و آن را به برق بزنید و کلید را فشار دهید تا روشن شود. هنگامی که برنج پخته شد، حرارت را کم می کند و صدای هشداری را تولید می کند. در اکثر پلوپزها، برنج تا زمانی که دستگاه را از برق بکشید گرم می شود. برای بررسی برنج درب آن را بلند نکنید. فرآیند پخت بستگی به ایجاد بخار در داخل قابلمه دارد، بنابراین خروج بخار با باز کردن درب ممکن است منجر به پخت نادرست برنج شود.


9. و اما قبل از برداشتن درب آن اجازه دهید برنج 10-15 دقیقه استراحت کند و به خوبی دم بکشد. این مورد نیاز نیست اما معمولاً در دستورالعمل های پلوپز توصیه می شود و در برخی مدل ها به صورت خودکار است. در این مدت پلوپز را از برق بکشید یا قابلمه ی پلوپز را از بیرون بیاورید. این کار میزان چسبندگی برنج به قابلمه را به حداقل می رساند.


10. هنگامی که آب برنج تمام شد، اکنون می توانید برنج را سرو کنید. استفاده از چنگال یا وسایل دیگر برای هم زدن برنج پس از پختن باعث می ‌شود که برنج های گلوله شده شکسته شود و بخار آن آزاد شود و از پختن بیش از حد برنج جلوگیری شود.


عیب یابی پلوپز


1. اگر برنج له و نرم شد دفعه بعد سطح آب را کاهش دهید. دفعه بعد که برنج درست می کنید، 1/4-1/2 فنجان (30-60 میلی لیتر) آب کمتری در هر فنجان (240 میلی لیتر) برنج استفاده کنید. این باید برنج را برای مدت زمان کوتاه تری بپزد و آب کمتری جذب کند.


2. اما اگر برنج نیم پز بود، آب بیشتری اضافه کنید و روی اجاق بپزید. اگر برنج برای دلخواه شما نیمه پخت یا خشک شد، آن را با 1/4 فنجان (30 میلی لیتر) آب روی اجاق گاز قرار دهید. چند دقیقه درپوش بپزید تا برنج دم بکشد. اگر دوباره آن را بدون آب کافی به پلوپز اضافه کنید، می تواند باعث سوختن آن شود یا پلوپز روشن نشود.


3. اگر برنج اغلب سوزانده می شود، بلافاصله پس از پختن برنج را بردارید. یک پلوپز در حال کار نباید برنج را در حین پخت بسوزاند، اما اگر در حالت گرم کردن قرار گیرد، برنج ته و کناره ها می تواند بسوزد. اگر اغلب این اتفاق می‌افتد، به محض شنیدن صدای کلیک مانند (صدای هشدار) که به معنای انجام برنامه ی گرم نگهدارنده است (یا وقتی چراغ گرم‌ کننده روشن می‌ شود) برنج را از پلوپز خارج کنید. در برخی از دستگاه ها، می ‌توانید گزینه گرم کردن را به طور کامل خاموش کنید، اما در این مورد، همچنان باید برنج را قبل از سرد شدن بخورید یا در یخچال بگذارید تا خطر مسمومیت غذایی کاهش یابد. اگر مواد دیگری را با برنج می ‌پزید، ممکن است در حین پختن بسوزند. دفعه بعد، مواد دیگر را بردارید و جداگانه بپزید تا سوختن یا خشک شدن آن جلوگیری کنید.


4. اگر برنج شما بیش از حد پخته شده است، آن را به غذای دیگری تبدیل کنید. برای مثال می توانید آن را سرخ کنید تا رطوبت اضافی آن گرفته شود یا آن را به یک دسر شیرین تبدیل کنید. همچنین می توان آن را به نوعی سوشی تبدیل کنید یا آن را به هر سوپ، غذای کودک یا کوفته‌ های خانگی اضافه کنید.


5. اگر برنج را در ارتفاع (مواد غذایی در بالای آب قرار می گیرد) قرار گرفته و می پزد، ممکن است متوجه شوید که برنج شما نیم پز می شود. پس می توانید  1/4 یا 1/2 فنجان آب اضافی به ازای هر فنجان برنج (30-60 میلی لیتر آب در هر 240 میلی لیتر برنج) اضافه کنید. فشار هوای کمتر در ارتفاع بالای قابلمه باعث می ‌شود آب در دمای پایین ‌تری بجوشد، بنابراین پختن برنج بیشتر طول می ‌کشد. هرچه آب بیشتری به پلوپز اضافه کنید، مدت زمان بیشتری به پختن آن ادامه خواهد داد. اگر نمی توانید مقدار صحیح آب اضافی را پیدا کنید، دفترچه راهنمی پلوپز خود را ببینید.


6. اگر بعد از اتمام پخت در پلوپز آب باقی مانده باشد، مدل پلوپز احتمالا معیوب است و ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد. برای پخت فعلی برنج، آب را خالی کنید و اگر بافت برنج مطابق با سلیقه ی شما است، آن را سرو کنید. در غیر این صورت پلوپز را دوباره روشن کنید تا آب آن تمام شود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha