02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد آبمیوه و آبمیوه گیری ها

ادیبه کریم پور 3 /دی/ 1401
سوالات متداول در مورد آبمیوه و آبمیوه گیری ها

سوالات متداول در مورد آبمیوه و آبمیوه گیری ها


غذاهای سالم و کامل در سوپرمارکت های رایج یافت می شوند و برخی از فروشگاه های مواد غذایی طبیعی به فروشگاه های زنجیره ای محبوب با طیف گسترده ای از مشتریان اصلی تبدیل شده اند. علم فواید خوردن غذاهای ارگانیک و پایدار را که کامل، فرآوری نشده و تا حد امکان به حالت طبیعی خود نزدیک است ثابت کرده است و این ایده ها به بخش بزرگی از جمعیت رسیده است. اگر به طور منظم آبمیوه مصرف کنید می توانید احساس متفاوتی داشته باشید و سریعا احساس خواهید کرد که سیستم گوارشی خود واکنش نشان می دهد، به خصوص اگر بیشتر غذاهای تصفیه شده و فرآوری شده مصرف کرده باشید. توصیه می شود در ابتدا آب میوه را به آرامی مصرف کنید تا بدن شما زمان داشته باشد تا به قدرت خام میوه ها و سبزیجات عادت کند. هر کسی می تواند در مورد دستگاه یا لوازم آشپزخانه ی خود سوالی برایش پیش بیاید. سوالاتی که به تعداد زیاد پرسیده شده و متداول هستند، در این جا مطرح شده است که می توان پاسخ سوال های خود را دریابید. سوالات متداول عبارتند از:


آبمیوه گیری چگونه کار می کند؟


آبمیوه گیری ها دستگاه هایی هستند که آب میوه ها و سبزیجات را از تفاله آن جدا می کنند و از طریق لوله استخراج می کنند. آبمیوه هایی که از این دستگاه بیرون می آیند دارای مواد مغذی زیادی هستند که برای سلامت و ایمنی بدن شما مفید است که در ادامه ی مطلب به مفید بودن آبمیوه ها می پردازیم. آبمیوه گیری ها با داشتن لوله تغذیه و بزرگ و تیغه های تیز، می تواند هر میوه و سبزیجاتی را خرد کند و آب آن ها را بگیرد. می توان با میوه و سبزیجات نوشیدنی های مختلفی مانند اسموتی و آبمیوه درست کرد که هر کدام دارای مواد مغذی متفاوتی است. 


تفاوت بین آبمیوه و اسموتی چیست؟ 


میوه ها و سبزیجات از بیش از 50 درصد آب تشکیل شده اند و سایر اجزای آن را فیبر، کربوهیدرات و مواد مغذی تشکیل می دهند. وقتی آبمیوه می گیرید، آب را که حاوی بخش زیادی مواد مغذی است از فیبر و کربوهیدرات جدا می کنید. سبزیجات را از طریق لوله تغذیه از آبمیوه گیری رد می کنید و با نیروی چرخاندن تیغه های درون یک سبد، آب میوه گرفته می شود و یک توده از خمیر خشک (تفاله) به طور جداگانه جمع آوری می شود. هضم آبمیوه برای بدن آسان تر است زیرا حاوی فیبر یا کربوهیدرات نیست. این باعث می شود نوشیدنی عالی برای پاکسازی و سم زدایی باشد. میوه و سبزیجاتی که به صورت اسموتی درست می شود (کاملا باهم مخلوط کی شوند) و دارای تفاله های میوه و سبزی هستند دارای فیبر و کربوهیدرات هستند که این بدان معنی است که وقتی اسموتی می نوشید، کل مواد مغذی موجود در آب میوه و پالپ آن را همراه با فیبر می نوشید، که به شما احساس سیری می دهد و گرسنگی شما را برای مدت طولانی تری رفع می کند.


آیا می توانید همان فواید سلامتی را با اسموتی ها که از آبمیوه ها دریافت می کنید، داشته باشید؟


هم اسموتی ها و هم آب میوه ها برای بدن شما مفید و سالم هستند، اما به روش های کمی متفاوت. به طور کلی، آب میوه ها و اسموتی های تهیه شده از میوه ها و سبزیجات طبیعی به جایگزینی انرژی از دست رفته و تغذیه مواد مغذی حیاتی بدن از جمله آنزیم ها، ویتامین ها، مواد معدنی، فیتونوترینت ها و پروتئین کمک می کند. نوشیدنی ‌های گیاهی تعادل pH را بازیابی می ‌کنند و نسبت به نوشیدنی‌ های دیگر یا میان ‌وعده ‌های کم کالری، مدت بیشتری سیر می ‌کنند. اسموتی ها تمام مواد مغذی ضروری و فیتونوترینت ها را همراه با فیبر پاک کننده و کاهش دهنده کلسترول فراهم می کنند، زیرا از کل میوه یا سبزی تهیه شده اند. فیبر محلول هضم را کند می کند (باعث می شود مدت طولانی تری احساس سیری کنید)، باکتری ها و سموم خطرناک را از بین می برد و به ساخت سیستم ایمنی کمک می کند. تمام فیبر و کربوهیدرات و مقداری (نسبتاً کمی) از مواد مغذی ضروری و فیتونوترینت‌ ها از میوه ‌ها و سبزیجات با فشار دادن میوه‌ ها حذف می‌ شوند. آنچه در آبمیوه باقی می ماند غلظت ویتامین های خالص، مواد معدنی، فیتونوترینت ها، آنزیم ها و پروتئین در آب است. اسموتی غلیظ هستند زیرا میوه ها یا سبزیجات بیشتری برای تهیه همان حجم آب میوه مورد نیاز در اسموتی مورد نیاز است که شامل تمام پالپ می شود.


خوردن میوه های کامل یا نوشیدن آبمیوه ها، کدام بهتر است؟


هر دو گزینه مزایا و معایب خاص خود را دارند. بیایید در مورد هر دوی آن ها بحث کنیم. 
نوشیدن یک لیوان آب میوه به شما انرژی فوری می دهد. مواد مغذی و مواد معدنی موجود در آن ها در مقایسه با خوردن میوه ها و سبزیجات خام بیشتر است. اگر بیمار هستید یا نیاز به نتیجه فوری دارید، نوشیدن آبمیوه را ترجیح دهید. آن ها منبع خوبی هستند که بیشترین ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن ها را برای شما فراهم می کنند.  
در حالی که میوه ها و سبزیجات خام حاوی فیبر هستند که برای بدن شما نیز ضروری است. فیبر روند کلی هضم را بهبود می بخشد. اگر کسی با یبوست مواجه است، میوه ها و سبزیجات خام حاوی فیبر هستند که برای بهبود هضم مفید هستند. هضم میوه ها و سبزیجات خام بیش از 30 دقیقه طول می کشد، بنابراین در مقایسه با آب میوه ها دیر به بدن واکنش نشان می دهند. توصیه می شود یک رژیم غذایی متعادل با آب میوه ها و میوه ها و سبزیجات خام داشته باشید. 


با تفاله های باقی مانده چه کنید؟ 


باقی مانده از آبمیوه گیری را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. مطابق ذائقه از آن ها استفاده کنید. اگر سیب، هویج، چغندر یا هر باقی مانده فیبری باشد، می توان از آن در تهیه نان، دسر و تنقلات استفاده کرد. در حالی که از باقی مانده سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم پیچ، خیار می توان در تهیه املت یا هر کاری استفاده کرد. حتی این باقیمانده را می توان به حیوانات خانگی مانند مرغ، خرگوش، پرندگان و غیره داد.


کدام آبمیوه گیری راحت تمیز می شود؟ 


تمام آبمیوه گیری های موجود در بازار به گونه ای ساخته شده اند که به راحتی تمیز می شوند. بسیاری از آن ها قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، بنابراین می توان آن ها را در ماشین ظرفشویی شست. اما یک نکته برای تمیز کردن آسان آبمیوه گیری این است که هرگز آبمیوه گیری خود را برای مدت طولانی نشسته نگذارید، تفاله های باقی مانده روی دستگاه خشک می شوند که تمیز کردن آن به فاجعه تبدیل می شود. پس همیشه آب میوه گیری را تمیز کنید و به محض اینکه آبگیری کامل شد آن را زیر شیر آب بشویید.  


کدام آبمیوه گیری برای خرید بهتر است؟ 


پاسخ ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. کاملاً به نیازها، الزامات و اولویت های هر کاربر بستگی دارد. برای اینکه بهترین آبمیوه گیری خود را پیدا کنید، باید نیازهای خود را اولویت بندی کنید: 


سهولت: فرآیند آبمیوه گیری باید آسان باشد. هر چه دستگاه ساده تر باشد آب میوه گیری آسان تر خواهد بود.  


امکانات: عملکردها و ویژگی های متعددی وجود دارد که هر آبمیوه گیری را از دیگران متمایز می کند. بنابراین، ویژگی ها را نیز بررسی کنید و یکی را انتخاب کنید که بیشتر شما را جذب کرده است. 


قطعات تعویضی: اطمینان حاصل کنید که آبمیوه گیری که قصد خرید آن را دارید باید قطعات جایگزین را به راحتی در دسترس داشته باشد. در دسترس نبودن یا حتی تاخیر زیاد در ارسال قطعات می تواند آبمیوه گیری شما را بی استفاده کند. 


قیمت: صدها دستگاه آبمیوه گیری در بازار موجود است که قیمت های متفاوتی دارند. ممکن است از 500 هزار تومان تا چند میلیون متفاوت باشد. بنابراین، ابتدا بودجه خود را تعیین کنید. 


اندازه: اندازه های آبمیوه گیری از بزرگ تا جمع و جور هستند. بنابراین، قبل از انتخاب هر آبمیوه گیری مطمئن شوید که چقدر فضای کابینت دارید.  


قدرت: قدرت موتور بستگی به این دارد که آبمیوه گیری هنگام آب گیری آسان یا دشوار باشد. یک آبمیوه گیری قدرتمند ممکن است راحت تر، آسان تر و سریع تر کار کند. 


ماندگاری: قبل از اینکه آبمیوه گیری مناسب خود را انتخاب کنید. موتور و بدنه و جنس آن را بررسی کنید و از دوام و عمر آن مطلع شوید. آبمیوه گیری باید ماندگار و بادوام باشد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha