02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اسپرسوسازها چند نوع هستند و کدام بهتر است؟

ادیبه کریم پور 13 /شهریور/ 1402
اسپرسوسازها چند نوع هستند و کدام بهتر است؟

اسپرسوسازها چند نوع هستند و کدام بهتر است؟


امروزه سه نوع اصلی از دستگاه های اسپرسوساز وجود دارد: نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و فوق اتوماتیک وجود دارد.


دستگاه های اسپرسو نیمه اتوماتیک


یک دستگاه نیمه اتوماتیک از یک سیستم خودکار برای عبور آب از سر گروه استفاده می کند. با این حال، مسئولیت باریستا آسیاب کردن، ضربه زدن و کنترل زمان استخراج است. ماشین های نیمه اتوماتیک سازش خوبی بین کنترل انسانی و سازگاری مکانیزه هستند. اسپرسوسازهای نیمه اتوماتیک محبوب ترین نوع دستگاه اسپرسوساز در کافی شاپ های تخصصی هستند، زیرا به باریستاها کنترل کاملی بر متغیرهای دم می دهد. اصالت فرآیند اغلب به بالاترین کیفیت طعم می رسد. خروجی این نوع دستگاه ها 180 تا 720 فنجان در ساعت می باشد. این اسپرسوسازهای نیمه اتوماتیک برای کافی ‌شاپ‌ ها، کافه ‌ها و هر مکان دیگری که نوشیدنی ‌های مبتنی بر اسپرسو آیتم اصلی منو هستند، بهترین گزینه می باشند.
نکات مثبت: کنترل کاملی بر اندازه آسیاب، دوز، ضربه زدن و زمان استخراج فراهم می کند. مقرون به صرفه ترین گزینه های دیگر. اکثر شامل یک میله بخار و یک شیر آب گرم است.
نکات منفی: نیروی کار بیشتری در فرآیند دم کردن درگیر است، بنابراین به باریستاهای آموزش دیده نیاز دارد. برای کشیدن شات اسپرسو باید در دستگاه بمانید.


دستگاه های اسپرسوساز اتوماتیک


دستگاه های اتوماتیک مشابه دستگاه های نیمه اتوماتیک هستند، اما پس از تخلیه مقدار مورد نظر، به طور خودکار جریان آب را متوقف می کنند. این امر حجم ثابتی را در هر شات تضمین می کند و به این معنی است که مجبور نیستید بالای هر اسپرسو بایستید تا از سرریز شدن آن جلوگیری کنید. اسپرسوسازهای اتوماتیک پمپی نیز دارند که آب را از طریق گروه هد هدایت می کند، اما آن ها یک گام فراتر از دستگاه های نیمه اتوماتیک پیش می روند زیرا دستگاه زمان استخراج را نیز خودکار می کند. این بدان معنی است که یک باریستا فقط باید دکمه را فشار دهد تا دم بکشد و دستگاه مدت زمان کشش عکس را به صورت حجمی یا از طریق یک تایمر داخلی کنترل می کند. این سیستم ها به طور خودکار قهوه را آسیاب نمی کنند، دوز می کنند و می کوبند، اما برخی از آن ها دارای یک ویژگی قبل از تزریق برای بهینه سازی تهیه نوشیدنی هستند. خروجی آن 32 تا 720 فنجان در ساعت است. این دستگاه های اتوماتیک بهترین گزینه برای کافی شاپ ها، کافه ها، ون های کافه دار و رستوران ها می باشد.
نکات مثبت: به کاهش خطای انسانی با ارائه یک دمنوش ثابت کمک می کند. به باریستاها اجازه می دهد پس از شروع فرآیند دم کردن، از دستگاه دور شوند. دارای کنترل های فشاری با استفاده آسان. برخی از آن ها یک ویژگی قبل از تزریق برای بهینه سازی تپینگ دارند. برخی از آن ها دارای دوز حجمی و دستی برای راحتی هستند.
نکات منفی: کنترل کمی روی زمان استخراج ضربه شما وجود ندارد.


دستگاه های اسپرسوساز فوق اتوماتیک


دستگاه های اسپرسوساز فوق اتوماتیک همه این کارها را انجام می دهند. دستگاه دانه های قهوه را آسیاب می ‌کند و پودرها را اندازه‌ گیری می ‌کند، پر می‌ کند و به داخل پورتافیلتر می ریزد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید و اجازه دهید دستگاه جادویی خود را انجام دهد. دستگاه‌ های اسپرسوساز فوق‌ العاده اتوماتیک برای کسانی که می‌خواهند تجربه ‌ای واقعی داشته باشند، مناسب هستند. دستگاه ‌های اسپرسوساز فوق‌ خودکار، دستگاه‌ های دانه قهوه به نوشیدنی هستند، به این معنی که شامل یک آسیاب داخلی و سیستم ‌های کف شیر خودکار برای کنترل تولید اسپرسو از ابتدا تا انتها از طریق یک فرآیند ۱ مرحله ‌ای یا ۲ مرحله ‌ای هستند. این دستگاه های کاهش کار دارای کنترل های بصری هستند و اغلب با تنظیمات منوی قابل برنامه ریزی همراه هستند. خروجی این دستگاه های سوپر اتوماتیک 40 تا 180 فنجان در ساعت می باشد. بهترین گزینه برای کافی شاپ ها، کافه ها، ایستگاه فروش نوشیدنی ها مانند استارباکس و رستوران های با حجم بالا می باشد.
نکات مثبت: ثبات دوز و طعم را با نوشیدنی ها افزایش می دهد. دارای آسیاب های قهوه داخلی برای برشته کردن دانه های قهوه طبق سلیقه ی شما آماده می کند. دارای فناوری کارکرد آسان. برای کافی شاپ های با حجم بالا عالی است. بسیاری از تنظیمات سفارشی ‌سازی منو برای ایجاد نوشیدنی ‌های خاص با فشار یک دکمه.
نکات منفی: کنترل کمی روی فرآیند دم کردن. گران ترین دستگاه های اسپرسوساز هستند.


تعمیر و نگهداری دستگاه اسپرسوساز


برای اینکه دستگاه اسپرسوساز خود را در حالت بالایی نگه دارید، تمیز کردن مرتب آن ضروری است. حداقل باید هر ماه دستگاه خود را رسوب زدایی و ضدعفونی کنید. رسوب زدایی فرآیند حذف مواد معدنی از خطوط آب است و ضدعفونی کردن فرآیند کشتن باکتری ها و سایر آلاینده هایی است که می توانند باعث بیماری شوند. اگر روزانه از دستگاه خود استفاده می کنید، ممکن است نیاز به دفع رسوب زدایی و ضدعفونی بیشتر داشته باشید.

انواع نوشیدنی هایی که بر پایه اسپرسو درست می شوند


آیا قهوه خود را قوی و تلخ دوست دارید؟ یا آن را شیرین و خامه ای ترجیح می دهید؟ اگر در دسته دوم قرار می گیرید، به احتمال زیاد از طرفداران نوشیدنی های اسپرسو هستید. اما با وجود انواع مختلفی که وجود دارد، دشوار است که بدانید از کجا شروع کنید. خوشبختانه برای شما، ما یک راهنمای مفید برای تمام نوشیدنی ‌های مختلف اسپرسو گردآوری کرده‌ ایم، تا بتوانید دفعه بعد که در کافه محلی خود هستید، با اطمینان سفارش دهید. چه قهوه سیاه خود را دوست داشته باشید چه با خامه و شکر، یک نوشیدنی اسپرسو برای همه وجود دارد. در اینجا خلاصه ای سریع از برخی از محبوب ترین انواع نوشیدنی اسپرسو آورده شده است:
کافه آمریکانو: این اسپرسو به سادگی با آب داغ اضافه شده است. اگر اسپرسوی معمولی را خیلی قوی می‌ دانید، این یک گزینه عالی است.
کافه لاته: یک کافه لاته از قسمت های مساوی اسپرسو و شیر بخار پز شده است که روی آن کمی کف وجود دارد.
کاپوچینو: کاپوچینو دو شات اسپرسو، شیر بخار پز و کف است. کف بالا معمولا غلیظ و کرمی است. 
Macchiato: کلمه macchiato به معنای علامت گذاری شده است، و این دقیقا همان چیزی است که این نوشیدنی قهوه کوچک است. اسپرسو با کمی شیر گرم برای جدا کردن لبه آن، که روی آن با یک لایه کف مشخص شده است. 
موکا: موکا با دو شات اسپرسو، شیر بخار پز، شربت شکلات و خامه زده شده روی آن درست می شود.
Americano: یک Americano دو شات اسپرسو و آب داغ اضافه شده است. اگر اسپرسوی معمولی را خیلی قوی می ‌دانید، این گزینه مناسبی برای شماست. 


آیا به دستگاه اسپرسوساز در خانه نیاز دارید؟


اگر عاشق اسپرسو هستید، مدام سعی می کنید خود را متقاعد کنید که به یک دستگاه اسپرسوساز در خانه نیاز دارید. و این تصمیم به شما بستگی دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید کنترل کاملی بر تمام جنبه های تجربه قهوه سازی خود داشته باشید، یک دستگاه اسپرسوساز خانگی ضروری است. کشیدن شات های خود به شما این امکان را می دهد که اندازه های مختلف آسیاب، فشار ضربه و زمان استخراج را آزمایش کنید. این بدان معنی است که می توانید دستور العمل اسپرسوی عالی خود را پیدا کنید و آن را بارها و بارها تکرار کنید. همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق بازی با قهوه خود هستید، مطمئناً یک دستگاه اسپرسوساز خانگی برای شما مناسب است.


نظرات نهایی در مورد هر آنچه باید در مورد اسپرسو بدانید


امیدواریم این مقاله به تمام سوالات شما در مورد اسپرسو پاسخ داده باشد. اکنون که می دانید چیست و چگونه ساخته می شود، در راه تبدیل شدن به یک متخصص اسپرسو هستید. اگر می ‌خواهید یک دستگاه اسپرسو ساز برای خانه خود تهیه کنید، توصیه می ‌کنیم برای یافتن مدل مناسب برای خود و نیازهای قهوه‌ سازی خود تحقیق کنید. هیچ چیز مثل لذت بردن از یک فنجان اسپرسوی خوشمزه که با دو دست خودتان درست شده است، نیست. شما می توانید به راحتی در خانه نوشیدنی های خوشمزه ی خود را درست کنید. اسپرسوسازها می توانند به شما امکان دهند در هر موقعیت و زمانی، نوشیدنی خود را بدون دردسر درست کنید و کافئین لازم را در آن زمان و بدون منتظر ماندن دریافت کنید. برای اینکه بتوانید مدل های متنوعی از اسپرسوساز را مشاهده کنید، می توانید به سایت اولان کالا مراجعه کنید و با قیمتی مناسب، کیفیتی بی نظیر از برندهای مختلف را  تهیه و خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha