02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با رایحه و طبع های ادکلن

نگین سعیدی 12 /شهریور/ 1402
آشنایی با رایحه و طبع های ادکلن

آشنایی با رایحه ها و طبع های ادکلن 

 

ادکلن همواره یکی از پر مصرف ترین کالاهایی ست که در صنعت مد و بهداشتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول خوش بو از زمانی که تولید شد تا کنون جزو پر مصرف ترین کالاهایی است که مردم نه تنها یک بار بلکه همیشه حاضر هستند برای این محصول عالی هزینه کنند. تنوع و مدل های عطر و ادکلن به گونه‌ ای ست که اگر برای چند سال هر روز یک مدل عطر و ادکلن را استفاده کنید باز قادر به استفاده ی تمامی ادکلن های موجود در بازار نیستید از این رو برای انتخاب ادکلنی که بتوانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و همچنین ادکلنی که بسیار با سلیقه ی شما سازگار باشد باید به بررسی و آنالیز طبع ادکلن و همچنین اسانس های به کار رفته در ادکلن بپردازید، نکته ای که هنگام انتخاب و خرید ادکلن ممکن است دچار اشتباه شوید این است که طبع و رایحه ی ادکلن کاملا دو مبحث جدا است و رایحه ی ادکلن به تنهایی از سه بخش: 

 

• طبع ادکلن 
• طعم ادکلن ( رایحه های ادکلن )
• گروه بویایی ادکلن 


تشکیل می شود و شما حتما باید هر کدام از این گزینه ها را بررسی کنید تا بتوانید به انتخاب بهترین ادکلن برای خود برسید. 

 

طبع های ادکلن 

 

استفاده از ادکلن نه تنها جنبه ی لذت و آراستگی دارد بلکه بعضی از افراد با استفاده از عطر و ادکلن شروع به کنترل و درمان ذائقه و حتی استرس خود می شوند، این امر با استفاده از نت ها و رایحه های به کار رفته در ادکلن امکان پذیر است چرا که در ترکیبات این ادکلن ها همواره از گیاهان و گل های زیادی استفاده می کنند که برخی از آن ها حتی جنبه ی دارویی دارند. همانطور که می دانید طبع ادکلن بسیار با رایحه ی ادکلن متفاوت است، طبع های ادکلن به دو دسته ی اصلی گرم و سرد تقسیم می شوند، حال اینکه دانستن طبع ادکلن چه تاثیری در انتخاب ادکلن دارد؟ دانست طبع ادکلن مورد نظرتان در چند گزینه بسیار تأثیر گذار است. اول اینکه با دانستن طبع ادکلن تان می توانید بفهمید بیشتر در چه فصلی می توانید از این ادکلن استفاده کنید،

 

ادکلن هایی که طبع گرم دارند بیشتر مناسب استفاده در فصل های سرد هستند و می توانید در هوای سرد و شب های پاییزی از ادکلن هایی با طبع گرم استفاده کنید و برعکس ادکلن هایی که طبع سرد یا خنکی دارند مناسب برای استفاده در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان است، پس نکته ی اول این است که می توانید بدانید که ادکلن شما مناسب چه فصلی است اما لازم به ذکر است که بدانید برخی ادکلن ها هم طبعی ملایم دارند و می توانید در هر چهار فصل سال و در هر آب و هوایی از آن استفاده کنید، این دسته ادکلن ها برای افرادی که روحیه ای سخت پسند دارند و می خواهند همواره یک ادکلن ثابت را استفاده کنند مناسب است. نکته ای دوم راجب دانستن طبع ادکلن مرتبط با ذائقه و طبع خودتان است، همانطور که در ابتدا گفتیم برخی از افراد با استفاده از عطر و ادکلن می خواهند که ذائقه و طبع خود را کنترل کنند از این رو افرادی که طبعی گرم دارند و گرم مزاج هستند بهتر است از ادکلن هایی با طبع سرد و خنک استفاده کنند و همچنین کسانی نیز که طبع سردی دارند برای بالانس شدن رایحه ی خود بهتر است از ادکلن هایی با طبع و مزاج گرم استفاده کنند.

 

نکته

 

استفاده از عطر و ادکلن با هر طبع و رایحه ای در هر فصلی هیچ گونه مشکلی به وجود نمی آورد اما دانستن این نکات و همچنین عمل کردن به آن ها به شما کمک می کند که بهتر ادکلن مورد نظر خود را انتخاب کنید و همچنین ادکلنی که تهیه می کنید بتواند بهتر خود را نشان دهد اما اگر با عطر یا ادکلنی بیشتر می توانید ارتباط برقرار کنید می توانید بدون توجه به این نکات از ادکلن خود لذت ببرید.

 

طعم ادکلن ( رایحه های ادکلن )


رایحه های ادکلن همان آکوردها و اسانس هایی هستند که در ساخت ادکلن به کار برده می شود این رایحه ها قسمت اصلی ساخت ادکلن را بر عهده دارند و از این رو یک نکته ی مهم در ادکلن را تشکیل می دهند آن هم زنانه و مردانه بودن ادکلن ها است چرا که معمولا رایحه ی ادکلن های زنانه رایحه ای شیرین دارد و ادکلن های مردانه نیز بیشتر رایحه ای تلخ و تند دارند اما این به این معنا نیست که این ادکلن ها تماما زنانه یا مردانه هستند، برخی از این ادکلن ها نیز بدون جنسیت می باشند و هم آقایان و هم خانم ها نیز می توانند از آن استفاده کنند. رایحه های ادکلن شامل رایحه ی شیرین، رایحه تلخ، رایحه ی ترش و رایحه ی تند اشاره کرد که هر کدام از این رایحه ها از آکوردهای به خصوصی به وجود آمده اند‌.

 

ویژگی ادکلن ها با رایحه ی شیرین

 

عطرهایی با رایحه و آکوردهای شیرین در بین تمامی ادکلن ها جزو پر مصرف ترین ادکلن ها می باشد، همواره ادکلن های رایحه ی شیرین برای ادکلن های زنانه استفاده می‌ شود و از این رو خانم های کلاسیکی که می‌ خواهند اصالت و وقار خود را در ادکلن خود نیز بیابند بیشتر جذب ادکلن هایی با رایحه ی شیرین می شوند. این دسته ادکلن ها از آن جایی که بویی شیرین دارند از آکورد گل های معطر و خوش بو ساخته می شوند که شایان ذکر است که بگوییم بیشترین ماندگاری نیز از آن ادکلن های گرم و شیرین است و همچنین بهترین پخش بو را دارند که در فضای باز نیز به خوبی خود را نشان می دهد، نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ادکلن های شیرین فقط مخصوص خانم ها نیست بلکه بسیاری از ادکلن های مشهور مردانه نیز رایحه های شیرینی دارند. برای به دست آوردن آکوردهای شیرین برای صنعت عطر سازی از تقطیر انواع گل های مختلف مانند گل رز، گل یاس، گل شمعدانی، گل سوسن، گل صد تومانی، گل نرگس و انواع رایحه های شکلاتی، چوبی و ادویه های شیرین استفاده می کنند. استفاده از عطر و ادکلن های شیرین باعث اعتماد اطرافیان به شما می شود و همچنین کسانی که همواره با طبیعت ارتباط برقرار می کنند می توانند از آن استفاده کنند، اگر که فردی هستید که به طور مداوم با افراد مختلف ارتباط برقرار می کنید و می خواهید صمیمیت و شور و شوق خود را از روی ادکلن خود به دیگران انتقال دهید ادکلن های شیرین گزینه ای عالی هستند.

 

ویژگی ادکلن ها با رایحه ی تلخ

 

رایحه های تلخ بیشتر در ادکلن های مردانه به کار برده می‌ شود، چرا که بیشتر افرادی با روحیه ای سخت پسند جذب این ادکلن می شود از این رو مردانی که می خواهند در محل کار خود اقتدار و جدیت تمامی خود را به کار ببرند و یا حتی خانم های شاغلی که مسولیت مدیریت را بر عهده دارند بیشتر از این ادکلن ها استفاده می کنند. اسانس های به کار رفته در عطر و ادکلن های که تلخ هستند شامل دارچین، قهوه، ادویه های تند، چوب سوخته، نعناع و برخی دیگر از قبیل که رایحه های تلخی دارند استفاده می شود. استفاده از عطر و ادکلن های تلخ باعث می شود که شما اعتماد به نفس بسیار زیادی نسبت به خود پیدا کنید.

 


ویژگی ادکلن ها با رایحه ی ترش

 

اگر به دنبال ادکلنی هستید که هم مردانه و هم زنانه باشد ادکلن های دارای رایحه ی ترش می تواند گزینه ای عالی باشد چرا که این رایحه جنسیتی ندارد و یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در طولانی مدت است، طبع خنک ادکلن های ترش به شما کمک می کنند که در طول سال خصوصا روزهای گرم تابستان انرژی لازمه را برای ادامه ی روزتان داشته باشید. ترکیبات داخل ادکلن های ترش معمولا از انواع مرکبات مانند لیمو و پرتقال، انواع توت های درختی و بوته ای ساخته می شود که بیشتر قشر جوان جامعه به استفاده از این‌ ادکلن ها روی می آورند تا شور و شوق خود را چند برابر کنند.

 

ویژگی ادکلن ها با رایحه ی تند

 

ادکلن هایی که رایحه های تندی دارند جزو خاص ترین ادکلن ها می باشد، چرا؟ به این دلیل که رایحه های تند تعداد بسیار کمی از افراد را به خود جلب می کند و کسانی که از طرفداران ادکلن های رایحه ی تند هستند معمولا جزو خاص ترین قشر جامعه می باشند. این ادکلن ها به دلیل بوی تندی که دارند برای استفاده در فضای باز بسیار عالی می باشند. نت های به کار رفته در ادکلن معمولا از ادویه های تند، مشک اندود، کهربا و عنبر تولید می شود، لازم به ذکر است این نت ها در دیگر ادکلن ها نیز به کار برده می شود اما در ادکلن هایی با رایحه ی تند در حجم بیشتری استفاده می شود‌.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha