02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده از نسپرسوساز

ادیبه کریم پور 8 /شهریور/ 1402
نحوه استفاده از نسپرسوساز

نحوه استفاده از نسپرسوساز


بعد از نوشیدن اسپرسوهای خوشمزه که یک نسپرسوساز می ‌تواند درست کند، می توانید قهوخه های مختلف دیگری را نیز درست کنید. خوشبختانه، استفاده از نسپرسو بسیار آسان است. و تنها کافی است مخزن آب را با آب تازه پر کنید و دکمه روشن/خاموش یا قهوه را فشار دهید تا دستگاهتان پیش گرم شود. درب بالایی دستگاه خود را باز کرده و یک کپسول قهوه را داخل آن قرار دهید. یک لیوان را زیر دهانه آب ریخته قرار دهید و دکمه پاور یا قهوه را فشار دهید تا دم بکشد. وقتی کار تمام شد، درب آن را بردارید تا غلاف استفاده شده به داخل سطل زباله بیاندازید. دستگاه خود را هر 3 ماه یکبار با محلول رسوب زدای نسپرسوساز، رسوب زدایی کنید یا از قرص اسید سیتریک استفاده کنید.


درست کردن قهوه با نسپرسوساز


مخزن آب را حداقل تا نیمه پر کنید. مخزن شفاف متصل به دستگاه خود را خارج کرده و آن را با آب تازه و تمیز پر کنید. استفاده از آب تصفیه، چه از شیر آب، چه مقطر یا بطری به قهوه شما یک پایه عالی می دهد. در حالی که شما فقط به اندازه ای که کپسول برای دم کردن قهوه استفاده می کند به آب نیاز دارید، وجود آب بیشتر در مخزن خطر سوختن قهوه را کاهش می دهد. دستگاه خود را روشن کنید و منتظر بمانید تا دکمه روشن/خاموش متوقف شود. بسته به مدل، نسپرسوساز شما دارای یک دکمه پاور یا 2 دکمه قهوه در بالا یا جلوی دستگاه است. وقتی دکمه را فشار می دهید، شروع به چشمک زدن می کند که نشان می دهد نسپرسوساز شما در حال گرم شدن است. بعد از 15 تا 25 ثانیه، دکمه چشمک می زند و ثابت می شود. دستگاه شما اکنون آماده دم کردن است. یک فنجان قهوه با اندازه مناسب زیر نازل خروجی قهوه قرار دهید. دستگاه های مختلف نسپرسوساز این امکان را دارند که فنجان های کامل قهوه، شات های بزرگ اسپرسو یا شات های کوچک اسپرسو درست کنند. اگر دستگاه شما دارای گزینه اندازه است، کافی است در مورد مقدار قهوه مورد نیاز امروز خود تصمیم بگیرید و لیوان با اندازه مناسب را روی پلت فرم زیر دهانه قرار دهید


نسپرسوساز توصیه می کند از فنجان های 1.3 اونس (40 میلی لیتر) برای ریختن قهوه اسپرسو، 3.7 اونس (110 میلی لیتر) فنجان برای لانگو یا اسپرسو بزرگ، و لیوان های 7.7 اونس (230 میلی لیتر) برای قهوه های معمولی استفاده کنید. برای فنجان های بزرگ و ماشین های کوچک، سکو را بلند یا جدا کنید تا فنجان خود را در زیر دهانه قرار دهید. ظرف کپسول قهوه را باز کنید. برخی از ماشین ها دارای اهرم هایی برای باز کردن قسمت بالایی دستگاه هستند، در حالی که برخی دیگر دارای سر قابل جدا شدن یا باز شدنی هستند که قسمت بالایی دستگاه را بالا می برد. مکانیسم مناسب را پیدا کنید و ظرف کپسول را به اندازه عرض آن باز کنید. کپسول اسپرسو خود را در دستگاه قرار دهید و درب آن را محکم کنید. دستگاه نسپرسوساز شما یک حفره باز و کپسولی شکل دارد تا کپسول اسپرسوی شما را درون آن قرار دهد. بسته به دستگاه خود، ممکن است غلاف را در کنار آن قرار دهید یا آن را به صورت عمودی باز کنید. فقط کپسول خود را در جهت صحیح بچرخانید. پس از داخل شدن، درب آن را ببندید تا غلاف در جای خود محکم شود.

برای دم کردن قهوه، دکمه پاور یا قهوه را فشار دهید. برخی از دستگاه های نسپرسو فقط یک دکمه برای شروع دم کردن قهوه دارند. در دستگاه‌ های دیگر، دکمه کوچک یا بزرگ قهوه را فشار می ‌دهید تا شروع به دم کردن یک اسپرسوی کوچک یا بزرگ کنید. هنگامی که دکمه مناسب را فشار می دهید، قهوه شما شروع به جاری شدن از دهانه و داخل لیوان شما می کند. اگر می خواهید قهوه خود را پر کنید، پس از اتمام ریختن دستگاه، دکمه روشن خاموش یا قهوه را دوباره فشار دهید. اگر زمان زیادی طول می کشد تا دستگاه قهوه شما دم بکشد، ممکن است قبل از گذاشتن کپسول کاملاً گرم نشده باشد. قبل از دم کردن، حتماً دستگاه خود را روشن کنید تا آن را از قبل گرم کنید. کپسول قهوه مصرف شده را با باز کردن قسمت بالایی دستگاه بیرون بیاورید. بسته به مدل، اهرم دستگاه خود را بلند کنید، بکشید یا بچرخانید تا قسمت بالایی باز شود. هنگامی که قسمت بالایی باز می شود، کپسول استفاده شده به طور خودکار به محفظه دفع در دستگاه شما خارج می شود. کافیست قسمت بالای دستگاه را به سمت پایین فشار دهید و آماده لذت بردن از قهوه خود هستید. اگر کپسول به طور خودکار خارج نشود، ظرف دفع ممکن است پر از کپسول باشد. برای خالی کردن آن، ظرف کپسول استفاده شده را که معمولاً در جلو یا پشت دستگاه شما قرار دارد، بردارید.


در صورت تمایل شیر، خامه یا شکر را به قهوه خود اضافه کنید. درست مانند یک قهوه‌ ساز معمولی، یک نسپرسو قهوه‌ ی سیاه و غنی را برای نوشیدن ساده یا آماده در اختیار شما قرار می ‌دهد. با مقداری پودر کاکائو موکا درست کنید یا شیر را اضافه کنید تا لاته درست شود یا کاپوچینو درست شود. برای قهوه های لاته، کاپوچینو و سایر قهوه های شیر، شیر را در خانه با یک دسته بخار فوم دهید یا به سادگی شیر را در مایکروویو گرم کنید و آن را با همزن کف کنید. قبل از تمام شدن کپسول ها را دوباره سفارش دهید. اکنون که لذت دم کردن نوشیدنی اسپرسو را در خانه خود می دانید، مطمئن شوید که همیشه یک کپسول دیگر برای دم کردن بعدی خود دارید. کپسول های خود را در یک ظرف شفاف نگه دارید تا بدانید چند عدد باقی مانده است. وقتی شروع به کم شدن کردید، کپسول قهوه جدید سفارش دهید. به این ترتیب، همیشه یک جریان بدون قهوه خواهید داشت. 


رسوب زدایی دستگاه نسپرسوساز


1. دستگاه نسپرسوساز خود را هر 3 ماه یکبار رسوب زدایی کنید. با گذشت زمان، رسوب آهک به ناچار در دستگاه شما ایجاد می شود. این می تواند کیفیت دم کردن قهوه ی شما را کاهش دهد، بنابراین هر 3 ماه یا بعد از استفاده از 300 کپسول دستگاه خود را رسوب زدایی کنید. تمیز کردن دستگاه شما عمر آن را افزایش می دهد و تضمین می کند که قهوه شما بهترین طعم خود را دارد. 


2. یک کیت رسوب زدایی یا قرص اسید سیتریک خریداری کنید. ساده ترین راه برای رسوب زدایی دستگاه شما این است که یک کیت رسوب زدایی رسمی نسپرسو ساز را خریداری کنید و به آن اجازه دهید کار را برای شما انجام دهد. اگر ترجیح می دهید دستگاه خود را رسوب زدایی کنید، حل کردن قرص اسید سیتریک در آب یک جایگزین عالی است.  محلول رسوب زدایی نسپرسوساز حاوی اسید لاکتیک و فسفات است که پاک کننده های قدرتمندی هستند که آهک و فلزات پوشیده از کف را هدف قرار می دهند. آن ها می توانند برای پوست شما خطرناک باشند، بنابراین هنگام دست زدن به محلول از دستکش استفاده کنید. نسپرسوساز فقط استفاده از محصول رسوب زدا را برای تمیز کردن دستگاه خود توصیه می کند. سایر محلول‌ های تمیز کننده مانند جوش شیرین و سرکه ممکن است به دستگاه شما آسیب برسانند، بنابراین در صورت رفتن به مسیر DIY با احتیاط عمل کنید.


3. محفظه دفع کپسول دستگاهتان را خالی کنید. قبل از شروع فرآیند رسوب زدایی، کپسول های قهوه ی استفاده شده ذخیره شده در دستگاه خود را بردارید. فقط محفظه دفع در جلو یا پشت دستگاه خود را بیرون بکشید و کپسول های خود را کنار بگذارید تا آن ها را بازیافت کنید. به دنبال جاهایی باشید تا بتوانید کپسول ها را به آن باز گردانید.


4. مخزن آب را با آب و محلول رسوب زدا پر کنید. دستورالعمل های روی بسته رسوب زدایی و دفترچه راهنمای دستگاه خود را دنبال کنید، زیرا هر دستگاه برای عبور از دستگاه به مقادیر متفاوتی آب نیاز دارد. هنگام استفاده از محلول رسوب زدایی نسپرسوساز مخزن آب را تا نیمه پر کنید و 1 بسته رسوب زدایی را به آن اضافه کنید. اگر از اسید سیتریک استفاده می کنید، 1 قاشق غذاخوری (14.8 میلی لیتر) از آن را در یک مخزن پر آب اضافه کنید. 


5. یک ظرف 0.6 لیتری (0.16 US gal) یا بزرگتر در زیر دهانه قرار دهید. وقتی نسپرسوساز خود را رسوب زدایی می کنید، محلول تمیز کننده از دستگاه شما عبور می کند و از دهانه قهوه خارج می شود. بنابراین، یک کاسه یا ظرف بزرگ را در زیر دهانه قرار دهید تا آب را در حالی که از دستگاه شما خارج می شود، بگیرد. 


6. دکمه های روی نسپرسوساز خود را فشار دهید تا فرآیند رسوب زدایی آغاز شود. فرآیند رسوب زدایی هر مدل با استفاده از ترکیب متفاوتی از دکمه ها آغاز می شود. دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید تا مشخص کنید کدام یک را فشار دهید و برای چه مدت شروع به رسوب زدایی کنید. 
برای دستگاه Pixie: هر دو دکمه قهوه را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس دکمه بزرگ قهوه را فشار دهید.
برای دستگاه های Essenza: دکمه های پاور و قهوه را به مدت 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید. سپس دکمه قهوه را فشار دهید.
برای محصول های Vertuo: قفل اهرم را باز کنید و دکمه پاور را فشار دهید. سپس دکمه را برای حدود 7 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا چراغ شروع به چشمک زدن کند. قفل و سپس اهرم را باز کنید. دکمه را دوباره فشار داده و نگه دارید تا چشمک بزند و اهرم را قفل کنید. در نهایت دکمه را فشار دهید تا رسوب زدایی شروع شود.


7. صبر کنید تا فرآیند رسوب زدایی به پایان برسد که حدود 10 دقیقه طول می کشد. صبور باشید، زیرا فرآیند رسوب زدایی چند دقیقه طول می کشد. دستگاه شما مشغول از بین بردن کل تفاله و آهک داخل آن است. فرآیند را قطع نکنید یا ظرف را خارج نکنید، مگر اینکه ظرف پر شده باشد.


8. فرآیند رسوب زدایی را دوباره با محلول استفاده شده اجرا کنید.دستگاه های نسپرسوساز توصیه می ‌کنند برای اطمینان از تمیز بودن دستگاهتان، آب مصرف ‌شده و محلول رسوب ‌زدایی را از طریق دستگاهتان برگردانید. فقط آب کاسه جمع آوری خود را دوباره در مخزن آب دستگاه خود بریزید و دوباره فرآیند رسوب زدایی را شروع کنید. 


9. مخزن را با آب آشامیدنی پر کنید و چرخه را بدون محلول اجرا کنید. اجرای فرآیند رسوب زدایی با آب ساده، محلول باقیمانده در دستگاه شما را از بین می برد و نسپرسوساز شما را برای تهیه دوباره قهوه آماده می کند. فقط مخزن دستگاه خود را پر از آب کنید و دوباره فرآیند رسوب زدایی را شروع کنید. پس از اتمام رسوب زدایی دستگاه، مخزن آب را کاملاً بشویید. 


10. با فشار دادن همان دکمه هایی که آن را شروع کرده اند از حالت رسوب زدایی خارج شوید. اکنون که دستگاه شما به طور کامل تمیز شده است، می توانید به راحتی قهوه های خود را مجددا دم کنید. کافیست همان دکمه هایی را فشار دهید که فرآیند رسوب زدایی را شروع کرده اند تا از آن خارج شوید. به عنوان مثال، با دستگاه Pixie، دکمه های کوچک و بزرگ قهوه را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس، قبل از دم کردن یک فنجان اسپرسو، اجازه دهید دستگاه شما حدود 10 دقیقه استراحت کند. قسمت بیرونی دستگاه شما نیز نیاز به مراقبت دارد، بنابراین آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا هرگونه آب یا گرد و غبار پاک شود. توجه داشته باشید که قسمت اصلی دستگاه ها را در آب غوطه ور نکنید و آن را با کف زیاد و پارچه های خیس تمیز شستشو ندهید، زیرا ممکن است آب به قسمت های الکترونیکی برود و باعث اختلال آن شود. 


نتیجه گیری


همانطور که در بالا توضیح دادیم می توانید با روشی درست از دستگاه نسپرسوساز خود استفاده کنید و عمر طولانی آن را برای استفاده ی سال های زیاد، تضمین کنید. مراحلی در بالا شرح داده شده است، روش درست و استاندارد استفاده از دستگاه های نسپرسوساز است و می توانید از هر دستگاهی یا هر برندی به راحتی استفاده کنید. همچنین تمیز کردن و رسوب زدایی آن طبق مراحل بالا به دستگاه شما امکان می دهد بهترین عملکرد را در طول دوره کار خود به شما ارائه دهد. با رسوب زدایی مرتب، می توانید طعم و بوی قهوه و نوشیدنی های خود را بهبود ببخشید و آن را بسیار تازه دم کنید. رسوب زدایی برای هر دستگاه در دوره های مختلف اجباری است و این باعث می شود طول عمر طولانی تری داشته باشد. ما در سایت اولان کالا دستگاه های نسپرسو ساز را برای شما شارژ کرده این که می توانید با توجه به سلیقه ی خود بهترین آن ها را انتخاب کنید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha