02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هر آنچه باید در مورد نسپرسوسازها بدانید

ادیبه کریم پور 12 /شهریور/ 1402
هر آنچه باید در مورد نسپرسوسازها بدانید

هر آنچه باید در مورد نسپرسوساز باید بدانید


دستگاه های نسپرسوساز یک دستگاه خارق العاده در دنیای قهوه هستند. آن ها جمع و جور، کارآمد، و همیشه آماده به کار هستند. دستگاه های اسپرسوساز با کپسول چگونه کار می کنند و تنها کافی است شما در یک کپسول قهوه را درون نسپرسوساز قرار دهید و سپس دستگاه را روشن کنید. نسپرسوساز، کپسول قهوه را سوراخ می کند و به آب گرم اجازه ورود می دهد. فشار آب را از طریق قهوه آسیاب شده و مستقیماً وارد فنجان شما می کند. در کمتر از یک دقیقه ، یک اسپرسوی خوشمزه را درست می کند. امروزه دستگاه های اسپرسوساز کپسولی زیادی در بازار موجود است. هر برند ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی را برای دستگاه خود طراحی می کند.


مزایای استفاده از دستگاه نسپرسوساز


سهولت استفاده: بدون آسیاب قهوه، بدون اندازه گیری، بدون سر و صدا می توانید یک قهوه ی خوشمزه را درست کنید. کافی است یک کپسول قهوه را در آن قرار دهید و یک دکمه را فشار دهید.
غلظت: هر کپسول از قبل تقسیم شده است و دارای میزان مناسبی از قهوه و شیرین کننده و.. است و هر بار دم کردن بی عیب و نقص را تضمین می کند.
تنوع: با کپسول ها، می توانید در عرض چند ثانیه نوشیدنی های متنوعی با طعم مختلف درست کنید.
سرعت: دستگاه های نسپرسوساز در مدت زمان بسیار کمی نوشیدنی های شما را آماده می کنند و این باعث می شود بتوانید در موقعیت های مختاف و عجله ای از آن استفاده کنید. 


راهنمای گام به گام نحوه استفاده از دستگاه نسپرسوساز


آماده سازی نسپرسوساز: اول از همه، ما باید دستگاه نسپرسوساز خود را آماده کنیم. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید: سطح آب را بررسی کنید و مطمئن شوید که مخزن آب پر شده است. شما نمی خواهید در اواسط راه درست کردن نوشیدنی باشید تا متوجه شوید که از آب درآمده اید. دستگاه را از قبل گرم کنید، دقیقاً مانند گرم کردن فر برای پخت، ما می خواهیم دستگاه ما خوب و گرم باشد. این امر دمای مطلوب دم را تضمین می کند و بهترین طعم ها را از کپسول قهوه ما بیرون می آورد.


قرار دادن کپسول


اکنون که دستگاه ما آماده رول کردن است، زمان آن است که کپسول قهوه خود را وارد کنیم. مراحل آن به شرح زیر است:
محفظه کپسول را باز کنید: هر دستگاه کمی متفاوت است، اما معمولاً یک اهرم یا دکمه وجود دارد که محفظه کپسول را باز می کند.
کپسول خود را داخل آن بریزید: طعم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را در محفظه قرار دهید.
بستن آن: هنگامی که کپسول در جای خود قرار گرفت، محفظه را محکم ببندید. شما باید صدای بسته شدن درب آن را به خوبی بشنوید.


دم کردن قهوه


اندازه دم نوش قهوه خود را انتخاب کنید. باید قبل از فشار دادن دکمه ی قهوه ساز، اندازه خود را روی دستگاه انتخاب کنید. دکمه دم کردن را فشار دهید. با تنظیم همه چیز، دکمه دم کردن را فشار دهید. فقط در چند لحظه، یک فنجان قهوه داغ و معطر در فنجان شما ریخته می شود.


نظافت و نگهداری


کپسول را بیرون بیاورید: پس از دم کشیدن قهوه، اطمینان حاصل کنید که کپسول استفاده شده را در سطل زباله بیاندازید.
مرتباً تمیز کنید: سینی چکه و ظرف کپسول استفاده شده را به طور مرتب خالی کنید. دستگاه خود را نیز به خوبی پاک کنید. یک دستگاه تمیز قهوه با طعم بهتری تولید می کند.


نکات و ترفندهایی برای بهترین دم کردن


اکنون که درک اولیه ای از نحوه کار با دستگاه اسپرسوساز کپسولی خود دارید ، وقت آن است که به برخی از نکات و ترفندهای داخلی بپردازید. انتخاب کپسول مناسب کپسول قهوه است. اولین قدم برای تبدیل شدن به یک حرفه ای قهوه کپسولی، انتخاب کپسول مناسب است. طعم های مختلفی از نوشیدنی ها و برندها وجود دارد که می تواند بهترین آن ها را برای خود انتخاب کنید. همچنین کپسول های قهوه مدل ها و طعم های مختلفی مانند کاپوچینو، لاته، اسپرسو، ماکیاتو و... وجود دارد که می توانید با توجه به سلیقه ی خود آن را مصرف کنید. 


بهینه سازی مقدار آب


برخی از دستگاه ها بر اساس مقدار آب دم می کنند. تهیه مقدار مناسب آب معمولاً آسان است. فقط به خاطر داشته باشید که مقدار زیاد آن، و اسپرسوی شما به یک نوشیدنی بی مزه تبدیل می شود. با این حال، آب بسیار کم است، و شما یک دم نوش تلخ دارید که می تواند بسیار قوی باشد. برای این کار کافی است دستورالعمل ها را دنبال کنید که اکثر دستگاه ها و کپسول ها با مقادیر توصیه شده آب عرضه می شوند. از اینها به عنوان پایه استفاده کنید. یا اینکه با خیال راحت آزمایش کنید. مقدار آب را تنظیم کنید تا قدرت متناسب با ذائقه خود را بیابید.


اطمینان از دم کردن کامل در هر زمان


زمانی که نوبت به دم کردن فنجان عالی می‌ رسد، قوام بسیار مهم است. در اینجا نکات آزمایش شده وجود دارد: از آب تصفیه شده تازه استفاده کنید. قهوه شما 99٪ آب است، بنابراین کیفیت آن تفاوت را ایجاد می کند، باور کنید. آن را گرم کنید و فنجان خود را با آب داغ از قبل گرم کنید. یک فنجان گرم قهوه شما را برای مدت طولانی تری گرم نگه می دارد. دستگاه خود را به طور مرتب تمیز کنید تا از تجمعی که می تواند بر طعم قهوه شما تأثیر بگذارد جلوگیری کنید.


اشتباهات رایجی که باید با دستگاه نسپرسوساز خود اجتناب کنید


تمیز نکردن مرتب دستگاه: تمیز کردن نسپرسوساز به طور مرتب خوب است. این کار بسیار سختی نیست و بلکه ضروری است. اگر دستگاه خود را به طور منظم تمیز نمی کنید، خود را برای قهوه تلخ و مشکلات مکانیکی احتمالی آماده کرده اید. نکته : یک یادآوری برای تمیز کردن دستگاه خود برای هر هفته روی تلفن خود تنظیم کنید. 
استفاده از کپسول های ناسازگار: کپسول های خارج از برند، همان کیفیت را با قیمت پایین تری به شما می دهند، اما اغلب موفق نمی شوند. بدتر از آن، آن ها می توانند به دستگاه شما آسیب برسانند. نکته : کپسول های طراحی شده برای دستگاه خود را خریداری کنید.
پر شدن یا کم پر شدن آب: سطح آب مانند عالی دم کردن قهوه است و باید درست باشد. بیش از حد پر کنید و قهوه شما ضعیف می شود. کم پر شده و می تواند طعم تلخی داشته باشد. نکته: از نشانگرهای روی مخزن آب دستگاه خود استفاده کنید.


سوالات متداول


دستگاه اسپرسوساز با کپسول چیست؟


دستگاه اسپرسوساز که از کپسول اسپرسو استفاده می کند، نوعی دستگاه قهوه ساز است که از غلاف های تک وعده ای یا کپسول هایی که حاوی تفاله های قهوه از پیش اندازه گیری شده است استفاده می کند. 


دستگاه نسپرسوساز چگونه کار می کند؟


دستگاه اسپرسوساز کپسولی به این صورت کار می‌ کند که آب داغ را تحت فشار بالا از داخل کپسول قهوه عبور می ‌دهد، طعم ‌ها را استخراج می ‌کند و یک شات اسپرسوی غنی و کامل ایجاد می‌ کند.


مزایای استفاده از دستگاه اسپرسوساز با کپسول چیست؟


نسپرسوساز سریع، تمیز، آسان برای استفاده و سازگار هستند. آن ها حدس و گمان را از دم کردن خارج می کنند، و همچنین بسیار راحت هستند. به علاوه، آن ها طیف گسترده ای از طعم ها و سبک های قهوه را ارائه می دهند.


چگونه از دستگاه اسپرسوساز با کپسول استفاده کنم؟


بسیار ساده است؛ کافی است کپسول را داخل دستگاه قرار دهید، اهرم را ببندید، اندازه قهوه دلخواه خود را انتخاب کنید و دکمه را فشار دهید. سپس قهوه ی شما آماده ی سرو است.


در انتخاب کپسول به چه نکاتی توجه کنم؟


هنگام انتخاب کپسول، مارک دستگاه خود، قدرت قهوه و طعم دلخواه خود و اینکه آیا می خواهید به سراغ گزینه های قابل بازیافت یا کمپوست بروید را در نظر بگیرید.


چه مقدار آب باید در دستگاه نسپرسوساز استفاده کنم؟


بهتر است به راهنمای دستگاه یا علائم روی مخزن آب مراجعه کنید. به طور کلی، یک شات اسپرسو معمولاً به 30-40 میلی لیتر آب نیاز دارد.


برخی از اشتباهات رایج در هنگام استفاده از دستگاه نسپرسوساز چیست؟


اشتباهات رایج شامل عدم استفاده از آب شیرین، تمیز نکردن منظم دستگاه و استفاده از کپسول با اندازه نامناسب است. استفاده از دستگاه نسپرسوساز بسیار آسان است.


هر چند وقت یکبار باید دستگاه نسپرسوساز خود را تمیز کنم؟


توصیه می شود پس از هر بار استفاده، دستگاه نسپرسوساز خود را تمیز کنید. یک تمیز کردن عمیق یا رسوب زدایی را می توان هر چند ماه یک بار بسته به تعداد دفعات استفاده از دستگاه خود انجام داد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha