02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چند نکته برای استفاده بهینه از زودپزها

ادیبه کریم پور 29 /مهر/ 1402
چند نکته برای استفاده بهینه از زودپزها

چند نکته برای استفاده بهینه از زودپزها


زودپز که به پخت و پز تحت فشار نیز معروف است، اخیراً مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. و این بی دلیل نیست، زیرا استفاده از این زودپز مزایای زیادی دارد. زمان پخت را به شدت کاهش می دهد، انرژی کمتری مصرف می کند و مواد مغذی بیشتری را در غذای شما حفظ می کند. اگر از زودپز استفاده می کنید، آن را با مقدار کمی آب پر می کنید، درب آن را می بندید و با تنظیم کننده فشار، تنظیمات مورد نظر را تنظیم می کنید. این وضعیت در طول فرآیند پخت را نشان می دهد. پس از پخت، فشار را آزاد کنید و از یک غذای خوشمزه و سالم لذت ببرید.


نکات و ترفندهای زودپز


نکته 1: میزان رطوبت مورد نیاز را در نظر داشته باشید


پخت و پز غذای شما به مایع کمتری نسبت به یک قابلمه معمولی نیاز دارد، اما همچنان مهم است که ظرف را با حداقل مقدار پر کنید. در بیشتر موارد این آب است، اما البته می تواند آب یا آبگوشت نیز باشد. توجه به این نکته ضروری است که یک زودپز هرگز نباید بیش از دو سوم از آب یا مایعات دیگر پر شود. در این صورت فضای کمی برای تشکیل بخار باقی می ماند و زودپز نمی تواند کار خود را انجام دهد.


نکته 2: بدانید که زمان پخت چه زمانی شروع می شود


وقتی زودپز و محتویات آن را روی منبع حرارت قرار می دهید، فشار به سرعت افزایش می یابد. تنها زمانی که فشار به حد مجاز از پیش برنامه ریزی شده برسد، فرآیند پخت آغاز می شود. در زودپزهای پیشرفته خطوط روی میل سوپاپ نشان دهنده فشار داخل زودپز است. مدل های قدیمی این را با بیرون راندن بخار از دریچه ها نشان می دهند. تنها زمانی که یکی از این شاخص ها وجود داشته باشد، فرآیند پخت و پز واقعی آغاز می شود.


نکته 3: پس از شروع زمان پخت، حرارت را کم کنید


آیا فرآیند پخت و پز شروع شده است؟ سپس منبع حرارت را کم کنید، درست مانند زمانی که غذا را در یک قابلمه معمولی آماده می کنید. مهم است که فشار در طول دوره پخت ثابت بماند. اگر این کار را انجام ندهد، نتیجه با انتظار شما متفاوت خواهد بود.


نکته 4: فشار را مسئولانه آزاد کنید


استفاده از زودپزهای پیشرفته کاملا بی خطر است. با این حال، مهم است که فشار زودپز را به درستی مدیریت کنید. اگر خیلی عجولانه ادامه دهید، این می تواند منجر به خروج بخار داغ و در نتیجه سوختگی شود. کم فشار کردن زودپز را می توان به روش های مختلفی انجام داد. دستورالعمل های زودپز شما روش صحیح انجام این کار را به شما می گوید. سه راه مختلف عبارتند از: اجازه دهید زودپز به آرامی آزاد و خنک شود. بخار را از طریق شیر بخار آزاد کنید. زودپز روگازی زیر آب روان خنک کنید.


6 نکته برای پخت کامل در زودپز


1. برای بهبود طعم، سبزیجات معطر مانند پیاز، کرفس و فلفل دلمه ای را به آرامی در زودپز، همیشه با درب باز روی دما و حرارت متوسط قبل از اضافه کردن مواد دیگر و درب آن، تفت دهید.
2. در مورد گوشت ها هم همینطور است. قبل از اضافه کردن مواد اضافی، آن ها را در زودپز با کمی با روغن سرخ کنید. 

3. اگر در زودپز سبزیجات تفت داده اید یا گوشت سرخ کرده اید، قبل از اضافه کردن مایعات، اجازه دهید زودپز کمی خنک شود. زیرا مقدار کمی تبخیر می شود و به طور بالقوه مایع کمتری برای پختن غذا و یا ایجاد سس برای شما باقی می گذارد.
4. سس های غلیظ (مانند سس باربیکیو) را با کمی آب رقیق کنید تا سفت و له نشوند و ته قابلمه نسوزند. برای تبخیر و ایجاد فشار در زودپز به رطوبت اضافی نیاز دارید. به همین ترتیب بعد از پخت کامل غذا در زودپز سس ها را غلیظ کنید.
5. موادی مانند گوشت را اضافه کنید که سریعتر از بقیه پخته شوند و موادی مانند سبزیجت در پایان پخت و پز اضافه کنید. برای خروج بخار از زودپز برقی از شیر آزاد سازی سریع استفاده کنید.
6. وقتی کارتان تمام شد، دستورالعمل های آزاد سازی را دنبال کنید که آیا فشار را سریع یا آهسته تخلیه کنید.


نکات ایمنی برای استفاده بهتر از زودپز


زودپزهای امروزی با ویژگی ‌های ایمنی متعددی ساخته شده‌ اند که تضمین می ‌کند آشپزها مانند گذشته زودپز دچار مشکلات انفجاری نمی‌ شوند. به عنوان مثال، درب ها دارای قفل هایی هستند که باید قبل از افزایش فشار فعال شوند، و این قفل ها تا زمانی که فشار داخل آن آزاد نشود، باز نمی شوند. بیشتر زودپز‌ها دریچه ‌هایی برای تخلیه فشار اضافی دارند. با این حال، هنوز تعدادی چیز وجود دارد که پخت و پز با زودپز را ایمن تر و موفق تر می کند. این نکات را دنبال کنید تا نتایج عالی را با زودپز خود به دست آورید.


قبل از پخت و پز، تجهیزات خود را بررسی کنید: همیشه واشر لاستیکی (حلقه لاستیکی که درب اجاق گاز را پوشانده است) بررسی کنید تا مطمئن شوید که خشک نشده یا ترک نخورده است. برخی از تولیدکنندگان بسته به اینکه هر چند وقت یکبار از زودپز خود استفاده می کنید، توصیه می کنند که واشر را سالانه تعویض کنید. ممکن است بخواهید یک غذای اضافی بپزید تا درصورتی ‌که متوجه شوید واشر زودپز شما پاره شده است، درست زمانی که در حال شروع یک دستور غذا هستید، دست نگه دارید. همچنین بررسی کنید که لبه قابلمه غذای خشکی وجود نداشته باشد که می تواند مهر و موم را بشکند و از بین ببرد. 
زودپز را بیش از حد پر نکنید: برای بیشتر غذاها، زودپز را بیش از دو سوم پر نکنید، تا از احتمال مسدود شدن منافذ غذا جلوگیری شود. غذاهایی مانند حبوبات و غلات که در حین پختن کف می ‌کنند، باید فقط نیمی از زودپز را پر کنند.
هنگام پختن غذاهایی که کف می کنند مراقب باشید: کف می تواند دریچه های بخار و دریچه های تخلیه فشار را مسدود کند. غذاهایی که کف می کنند شامل ماکارونی، نخود فرنگی، بلغور جو دوسر، سس سیب و زغال اخته است. اگر می ‌خواهید این غذاها را بپزید، از یک دستور العمل قابل اعتماد پیروی کنید و مطمئن شوید که مقدار آن در قابلمه بسیار کمتر از حداکثر خط پر کردن توصیه شده باشد.
از مایع کافی استفاده کنید: زودپز برای ایجاد بخاری که غذا را می پزد به مایع نیاز دارد. یک دستور العمل خوب این را در نظر می گیرد، اما اگر خودتان تهیه می کنید، حداقل به 1/2 فنجان آب یا مایع دیگر نیاز دارید. اگر به نظر می رسد بخار با این مقدار زیاد نمی شود، در زودپز را باز کنید (ابتدا بخار را آزاد کنید) و کمی بیشتر اضافه کنید تا به فشار برسد.


مواد سرخ کردنی را در زودپز قرار ندهید: استفاده از مقدار کمی روغن در زودپز می تواند بسیار خطرناک باشد و می تواند واشر و سایر قطعات را ذوب کند. همچنین باعث می شود به زودپز شما آسیب برساند و یا باعث انفجار شود و بدن و دستان شما را با بخار و روغن داغ بسوزاند.
فشار را به روشی ایمن آزاد کنید: شما می توانید فشار را به سه روش آزاد کنید: فقط با برداشتن زودپز از روی حرارت یا قطع منبع برق و اجازه دادن به آن تا زمانی که فشار پایین بیاید (آزاد شدن طبیعی)، ریختن آب سرد روی درب ظرف دربسته (آب سرد) یا استفاده از قابلمه دریچه تخلیه بخار برای بیرون راندن بخار (رهاسازی سریع) می توان آزاد سازی بخار را انجام دهید. هنگام آزاد سازی بخار زودپز حتما از دست ‌هایتان با نگهدارنده قابلمه محافظت کنید و اگر از روش باز کردن سریع استفاده می ‌کنید، مطمئن شوید که صورت، دست‌ ها و بدن ‌تان از دریچه بخار دور باشند. وقتی زودپز را بعد از آزاد شدن بخار باز می کنید، بخار داغ همچنان از ماهیتابه خارج می شود، بنابراین با باز کردن ظرف، درب ظرف را از خود دور کرده و آن را روی تابه نگه دارید تا تراکم داغ روی قابلمه ی زودپز نریزد.
زودپز را به درستی تمیز کنید: ابتدا واشر را بردارید و جداگانه به همراه درب و قابلمه بشویید. دریچه را با خلال دندان چوبی تمیز کنید، مطمئن شوید که آزادانه حرکت می کند و گیر نمی کند. زودپز را با درب وارونه روی قابلمه نگهداری کنید، نه اینکه در جای خود قفل کنید. این نکات به شما کمک می کند تا غذاها را در زودپز خود با ایمنی و موفقیت آماده کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha