02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آیا زودپزها ایمن هستند؟

ادیبه کریم پور26 /مهر/ 1402
آیا زودپزها ایمن هستند؟

آیا زودپزها ایمن هستند؟


تغذیه سالم فقط به انتخاب غذاهای مناسب مربوط نمی شود، بلکه نحوه طبخ آن ها نیز نقش دارد. برخی از روش های پخت و پز می توانند میزان مواد مغذی موجود در غذای شما را کاهش دهند. برای مثال، قرار دادن غذا در معرض حرارت زیاد ممکن است باعث از دست دادن مواد مغذی غذا شود. یک روش پخت اشتباه حتی ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند. مطالعات مصرف بیش از حد گوشت پخته شده در دمای بالا را با افزایش خطر ابتلا به سرطان های روده بزرگ و پانکراس مرتبط دانسته اند. بنابراین، پخت و پز سالم نیاز به استفاده از ظروف مناسب و تکنیک های مناسب دارد. پخت و پز در زودپزها یکی از رایج ترین روش های پخت است، اما نظرات ضد و نقیضی در مورد سالم بودن یا نبودن آن وجود دارد. بدون شک در زمان صرفه جویی می شود زیرا می تواند غذاها را دو تا ده برابر سریعتر از سایر روش های پخت بپزد.


مزایای پخت غذا در زودپز


در حالی که برخی می گویند غذای پخته شده در زودپز ناسالم است زیرا مواد مغذی موجود در غذا را در دمای بسیار بالا گرم می کند، برخی دیگر ادعا می کنند که مواد مغذی را دست نخورده نگه می دارد زیرا غذا برای مدت کمتری در معرض حرارت قرار می گیرد.  بخارپز کردن غذا یکی از سالم‌ ترین روش ‌های پخت در نظر گرفته می ‌شود، زیرا به حفظ مواد مغذی غذاها کمک می‌ کند که در صورت قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از حد از بین می ‌روند. پخت تحت فشار یک روش پخت و پز است که از ترکیب حرارت و بخار استفاده می کند. این بخار و فشار است و نه حرارت زیاد که در واقع غذا را می پزد. بنابراین تا زمانی که زمان پخت به دقت تنظیم شده باشد، پختن غذا در زودپز بی خطر تلقی می شود. مطالعه ای که توسط مجله علوم غذا و کشاورزی انجام شد نشان داد که پختن در زودپز با فشار باعث کاهش محتوای لکتین از غذا می شود. لکتین ها پروتئین های طبیعی هستند که در بیشتر گیاهان یافت می شوند. آن ها می توانند ارزش غذایی غذا را با ممانعت از جذب مواد معدنی کاهش دهند.


معایب پخت غذا در زودپز


با این حال، غذاهای نشاسته ای ممکن است هنگام پختن تحت فشار در زودپز، آکریل آمید، یک ماده شیمیایی مضر، تشکیل دهند. مصرف منظم این ماده شیمیایی ممکن است منجر به مشکلات سلامتی مانند سرطان، ناباروری و اختلالات عصبی شود. بعلاوه، بیشتر زودپزها از آلومینیوم ساخته شده اند که ممکن است در صورت گرم شدن بیش از حد اجاق گاز وارد غذای شما شود. قرار گرفتن در معرض سطوح بالای آلومینیوم با سمیت عصبی (آسیب به مغز یا سیستم عصبی محیطی) مرتبط است. از آنجا که پخت در زودپز یک نوع پخت و پز بسته است، هیچ تماسی با هوا وجود ندارد. بنابراین، برخی از متخصصان تغذیه استدلال می‌ کنند که ممکن است این مواد از درون نپخته باقی بمانند که می‌ تواند هضم شما را در هنگام مصرف مختل کند. تقریباً همه روش های پخت، از جمله پخت تحت فشار، مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای تغذیه سالم، رعایت تعادل بین روش ‌های مختلف آشپزی مهم است.


بهترین روش پخت غذا


پخت آهسته در آرام پز روش پخت بهتری است زیرا نه تنها مواد مغذی را حفظ می کند بلکه غذا را به راحتی قابل هضم می کند. به طور کلی، پخت آهسته یک روش تهیه غذا است که متکی به استفاده از حرارت کم برای مدت زمان طولانی است. این روش پخت هم به حفظ طعم و هم مواد مغذی غذا کمک می کند. با پخت آهسته، غذا نیز فوق العاده لطیف می شود زیرا تمام بافت های همبند آن تجزیه می شود. این کار هضم را آسان تر می کند.


چرا فشار باعث انفجار زودپز می شود؟


برخی از خطرات زودپز وجود دارد، اما استانداردهای ایمنی پیشرفته و استفاده صحیح توسط شما می تواند خطر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. زودپزها از طریق حرارت زیاد بخار ایجاد می کنند که باعث ایجاد فشار بخار در داخل زودپز می شود. این فشار باعث می شود که غذا با سرعت بیشتری نسبت به روش های پخت سنتی پخت شود. مشکل زمانی ایجاد می شود که فشار به درستی آزاد نشود و منجر به انفجاری شود که می تواند باعث سوختگی شدید یا حتی مرگ شود. زودپزهای پیشرفته در برابر این موارد ایمنی دارند. با این حال، فراخوان محصولات نشان می دهد که زودپزها هنوز هم گاهی اوقات منفجر می شوند. به سختی می توان از آن مطمئن بود، اما برخی از این اتفاق ها به دلیل خطای کاربر و برخی دیگر به دلیل ایرادات طراحی یا نقص در محصول است. با وجود این خطر، پخت و پز در زودپزها هنوز یک گزینه محبوب برای بسیاری از آشپزهای خانگی است که می خواهند در وقت و انرژی آشپزخانه صرفه جویی کنند. بنابراین مهم است که قبل از استفاده از زودپز، خطرات آن را بشناسید و مراقب اتفاقات ناخواسته باشید:


خطرات سوختگی: حتی زمانی که زودپزها منفجر نمی شوند، بخار بسیار داغ ناشی از آن ها می تواند باعث سوختگی ناشی از انتشار بخار و پاشیدن غذا شود. 
زودپز معیوب: وقتی زودپزها معیوب هستند، ممکن است به دلیل نقص طراحی یا خراب شدن قطعات در طول زمان باشد. مراقب این مسائل باشید و مراقب باشید که زودپز خود را طبق دستورالعمل سازنده استفاده و نگهداری و تعویض کنید.
مهر و موم درب ناکافی: درپوش ناکافی می تواند منجر به ریختن و بیرون راندن محتویات اجاق گاز شود. واشرهای معیوب که اجازه باز شدن زودرس را می دهد. یک واشر معیوب که امکان باز شدن زودهنگام دیگ را در هنگام فشار زیاد فراهم می کند، می تواند باعث سوختگی بخار و پاشیدن غذا شود.
تهویه ناکافی: تهویه ناکافی می تواند باعث انفجار زودپز شود. واشرهای شکسته و موارد مهر و موم های نصب نشده می توانند بسیار خطرناک باشد و زودپز، غذای شما را از قابلمه خود خارج می کند و به اطراف پخش کند. نیرویی که با آن غذا می تواند به درب شما برخورد کند می تواند متعاقباً باعث انفجار زودپز شما شود.
قفل درب معیوب: اگر قفل زودپز به درستی کار نکند یا به خوبی قفل نشده باشد، می تواند باعث انفجار شود. 
دریچه های مسدود شده یا نادرست: انسداد دریچه یا تجمع مواد غذایی و سایر ذرات از علل شایع انفجار زودپز هستند. 


چگونه یک زودپز را خنک کنیم


سه روش اصلی برای کاهش فشار در زودپز وجود دارد: آزاد سازی طبیعی، آزاد سازی سریع و آزاد سازی آب سرد می باشند.
آزاد سازی طبیعی: آزاد سازی طبیعی شامل خاموش کردن اجاق گاز یا قطع برق و اجازه دادن به کاهش تدریجی دما تا زمانی که قفل فنری باز شود، می شود. به خاطر داشته باشید که بسته به مقدار غذایی که می ‌پزید، می ‌توان با تکنیک آزادسازی طبیعی، پخت و پز قابل توجهی انجام داد.
آزاد سازی سریع: همانطور که از نام آن پیداست شامل برداشتن سوپاپ وزن دار یا فشار دادن یک دکمه برای خروج بخار از داخل زودپز است. انجام این کار به شما امکان می دهد فوراً پخت را متوقف کنید، اما همچنین به این معنی است که محتویات زودپز به شدت می جوشد. 
آزاد سازی با آب سرد (مخصوص زودپز روگازی): در نهایت، آزاد شدن آب سرد وجود دارد، که نیاز به این است که کل دستگاه در زیر آب سرد جاری قرار دهید تا زمانی که فشار از زودپز روگازی خارج شود و قفل باز شود. مانند روش آزاد سازی سریع، انتشار آب سرد به شما اجازه می دهد تا فوراً به غذای خود دسترسی داشته باشید. از سوی دیگر، این روش باعث نمی شود که محتویات به شدت بجوشند، که ممکن است برای یک دستور غذا مطلوب باشد. توجه داشته باشید که آب سرد را نمی توان در مدل های برقی استفاده کرد.


نکاتی برای استفاده ایمن از زودپز


در اینجا لیستی از کارهایی است که باید انجام دهید و مراقب آن ها باشید، آورده شده است:


1. قبل از پخت و پز تجهیزات خود را بررسی کنید: قبل از استفاده از زودپز، مطمئن شوید که درب، دریچه بخار، دیگ داخلی و دسته ها را از نظر وجود ترک، انسداد یا شلی بررسی کنید.
2. اجاق گاز را بیش از حد پر نکنید: زودپز را بیش از دو سوم پر از مواد جامد یا نیمی از پر از مایعات نکنید تا غذا از دریچه تخلیه فشار خارج نشود.
3. از مایع کافی استفاده کنید: همیشه از مایع کافی برای ایجاد و حفظ فشار در اجاق گاز استفاده کنید.
4. هنگام پختن غذاهایی که کف می کنند مراقب باشید: غذاهایی که کف می کنند، مانند حبوبات و غلات، می توانند دریچه تخلیه بخار را مسدود کرده و باعث ایجاد فشار در داخل اجاق شوند. برای جلوگیری از این امر، زودپز را بیش از نصف با غذاهای کف دار پر نکنید.
5. هرگز درب را قبل از آزاد شدن فشار باز نکنید: هرگز درب را قبل از آزاد شدن فشار باز نکنید، زیرا می تواند باعث خروج بخار داغ و غذا شود و شما را بسوزاند.
6. از بخار دور بمانید: هنگام تخلیه فشار، صورت و دست های خود را از دریچه تخلیه بخار دور نگه دارید.
7. در صورت لزوم حلقه آب بندي را تعويض كنيد: حلقه آب بندي مي تواند در طول زمان فرسوده شود، بنابراين در مواقع لزوم تعويض آن براي اطمينان از مهر و موم سفت مهم است.
8. با زودپز مواد را سرخ نکنید: از زودپز برای سرخ کردن استفاده نکنید، زیرا می تواند خطرناک باشد.
9. به طور ایمن زودپز خود را نگهداری کنید: زودپز خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و آن را به درستی نگهداری کنید تا مطمئن شوید که ایمن کار می کند.
10. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید: همیشه دستورالعمل های سازنده را برای زودپز خاص خود دنبال کنید تا مطمئن شوید که از آن به طور ایمن و صحیح استفاده می کنید.


مکانیسم‌ ها و ویژگی‌ های ایمنی پیشرفته در زودپزها


زودپزهای پیشرفته دارای چندین ویژگی ایمنی هستند که استفاده از آن ها را ایمن تر از مدل های قدیمی تر می کند. در هنگام خرید زودپز به دنبال این ویژگی ها باشید. همیشه به دنبال زودپزهایی باشید که دارای علائم گواهی یا برچسب هایی هستند که نشان می دهد با استانداردهای ایمنی مربوطه مانند UL (آزمایشگاه ها)، CSA (انجمن استانداردهای کانادا) یا CE (انطباق اروپایی) مطابقت دارند.
درب قفل کننده: یک قفل از باز شدن درب زودپز در زمانی که زودپز هنوز در حالی پخت است جلوگیری می کند.
شیر آزاد کننده فشار: این شیر به گونه ای طراحی شده است که وقتی فشار داخل زودپز خیلی زیاد می شود، بخار را آزاد می کند و از انفجار آن جلوگیری می کند.
نشانگر پاپ آپ: نشانگر پاپ آپ یک سیگنال بصری است که به شما امکان می دهد از زمانی که فشار داخل زودپز به حد ایمن رسیده است، مطلع شوید.
واشر: واشر یک مهر و موم لاستیکی است که به ایجاد مهر و موم محکم بین درب و قابلمه کمک می کند و از خروج بخار جلوگیری می کند.
شیرهای فشار ایمنی: شیرهای فشار ایمنی طوری طراحی شده اند که فشار را زمانی که به حد معینی می رسد آزاد می کنند و از انفجار زودپز جلوگیری می کنند.
بدنه استیل ضد زنگ: بدنه فولادی ضد زنگ نسبت به مواد دیگر واکنش کمتری با مواد غذایی دارد و دوام بیشتری دارد.
پایه محصور شده: یک پایه محصور شده برای جلوگیری از ایجاد نقاط داغ طراحی شده است و از پخت یکنواخت غذا اطمینان حاصل می کند.
نشانگر فشار بصری: یک نشانگر فشار بصری به شما امکان می دهد از زمانی که فشار داخل زودپز به حد ایمن رسیده است، مطلع شوید.


نکات ایمنی برای حوادث با زودپز


اگرچه اکثریت قریب به اتفاق تجربیات پخت و پز تحت فشار به آرامی پیش می روند، حوادثی ممکن است رخ دهد. این مهم است که برای هر گونه اتفاق ناگوار آماده باشید. رایج ترین وضعیت اضطراری هنگام استفاده از زودپز، خروج غیرمنتظره بخار است. اگر سوپاپ به خوبی محکم نشده باشد یا زودپز با بقایای مواد غذایی مسدود شود ممکن است رخ دهد. اگر این اتفاق افتاد، فورا منبع گرما (برق یا اجاق گاز) را خاموش کنید و طبق دستورالعمل مدل خود اجازه دهید بخار از طریق آزاد شدن طبیعی یا آزاد شدن دستی خارج شود. هرگز سعی نکنید اجاق گاز را به زور باز کنید زیرا باعث سوختگی شدید بخار داغ یا مایع در حال جوش داخل آن می شود. یکی دیگر از موقعیت های اضطراری احتمالی، خرابی رگولاتور فشار است. اگر متوجه شدید که تنظیم کننده فشار شما به درستی کار نمی کند، فوراً استفاده از دستگاه خود را متوقف کنید و برای کمک با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. به همین ترتیب، هر گونه ترک یا آسیب به زودپز باید بلافاصله با جایگزین کردن آن با زودپز جدید برطرف شود.


کمک های اولیه برای رفع سوختگی 


اگر دچار سوختگی شدید، حداقل 10 تا 15 دقیقه روی هر ناحیه آب سرد بمالید. در صورت لزوم، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. برای سوختگی های جزئی، ژل آلوئه ورا یا ژل سوختگی با آلوئه ورا و لیدوکائین می تواند به کاهش درد و تسریع بهبودی کمک کند. با در نظر گرفتن این نکات و آماده سازی خود برای شرایط اضطراری احتمالی از قبل، می توانید با اطمینان و بدون نگرانی از زودپز خود استفاده کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha