02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

باید و نبایدهای استفاده از زودپز روگازی

ادیبه کریم پور 24 /مهر/ 1402
باید و نبایدهای استفاده از زودپز روگازی

باید و نبایدهای استفاده از زودپز روگازی


پخت و پز در زودپز به دلایل مختلف یک انتخاب پخت و پز محبوب در اکثر خانواده ها است. برخی از افراد ممکن است انگیزه استفاده از آن را داشته باشند زیرا نمی خواهند زمان زیادی را برای پختن غذا صرف کنند و زودپز به آن ها فرصتی می دهد تا غذاها را در یک چهارم زمان پخت اولیه آماده کنند. دیگران ممکن است به راحتی پخت و پز بدون نظارت که زودپزهای پیشرفته ارائه می دهند علاقه مند شوند. انگیزه ای که مردم را به استفاده از زودپز سوق می دهد هر چه باشد، یک چیز مسلم است. برای استفاده ایمن و کارآمد از زودپز و تبدیل شدن به یک حرفه ای در آشپزی با زودپز، قوانینی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. ما لیستی از بایدها و نبایدها برای آشپزی زودپز روگازی را تهیه کرده ایم تا بتوانید از تجربه آشپزی خود نهایت استفاده را ببرید. زودپزها بهتر از روش های پخت سنتی هستند، زیرا طعم و مواد مغذی را حفظ می کنند و می توانند وعده های غذایی شما را برای مدت طولانی تری تمیز نگه دارند. در حالی که غذاها را تحت فشار طبخ می کنید، باید برخی از قوانین اولیه را بدانید. پخت و پز تحت فشار با زودپز روگازی، یک جایگزین کاملاً متفاوت است. پیروی از بایدها و نبایدها به شما کمک می کند تا بفهمید که چگونه پخت و پز تحت فشار بر روی اجاق گاز با روش های سنتی با استفاده از بهترین زودپز متفاوت است. 


کارهایی که باید انجام دهید


استفاده از پیشرفته ترین مدل: سعی کنید از مدل‌ های جدیدتر زودپز برای خانه خود استفاده کنید، زیرا مدل‌ های قدیمی ‌تر قابل اعتماد نیستند و سطح ایمنی ایمنی از ویژگی ‌های دستگاه ‌های مدرن را ارائه نمی‌ دهند. خرید مدل های قدیمی زودپز از حراجی ها ممکن است انتخاب جذابی به نظر برسد زیرا قیمت های بسیار پایینی را ارائه می دهند اما در دراز مدت انتخاب عاقلانه ای نیست. آن ها ناامن هستند و برای کاربر و همچنین محیط اطراف خطر ایجاد می کنند. 


زودپزهای کهنه و قدیمی را خریداری نکنید: همانطور که در بالا به ان اشاره کردیم که ممکن است زودپزهای قدیمی را در این مکان ها پیدا کنید اما ممکن است ایمن نباشند. برخی از مدل های قدیمی زودپز ممکن است خطراتی مانند درب، بخار و سایر مشکلات داشته باشند. دیگ های زودپز توسط شرکت هایی تولید می شدند که قبلاً بهترین زودپزها را با کیفیت تولید می کردند. آن ها فاقد دانش فنی در مورد زودپزها بودند و بنابراین محصولاتی با خطر انفجار اضافی تولید می کردند. بهترین برند زودپز ارائه طرح های بسیار خوب و لیست قیمت هوشمند که در استفاده ایمن تر هستند.


مشاهده کردن دفترچه راهنما: قبل از استفاده برای اولین بار دفترچه راهنمای مدل زودپز خود را به دقت بخوانید. اکثر کاربران ممکن است این مرحله را بی اهمیت بدانند و مستقیماً به سمت پختن با آن بروند. با این حال، این توصیه نمی شود زیرا هر مدل متفاوت است و مجموعه دستورالعمل های خاص خود را دارد که باید دنبال کنید. خواندن یک دفترچه راهنما تضمین می کند که از آن به درستی استفاده می کنید و خود و دستگاه را از خطر دور نگه دارید.


استفاده از حرارت ملایم: هنگام پخت با فشار در زودپز، شعله را روی متوسط رو به بالا نگه دارید. می توانید حرارت را زیاد کنید تا سریع به فشار برسد، اما وقتی به فشار رسید، شعله را متوسط کنید. پختن روی شعله متوسط باعث می شود که غذای شما کاملا پخته شود و نسوزد.


تمیز کردن سریع: زودپز خود را بلافاصله پس از هر بار استفاده تمیز کنید. این کار از چسبیدن غذا به دیواره و کف اجاق گاز و مشکل بیشتر در تمیز کردن جلوگیری می کند. اگر زودپز شما قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیست، می توانید آن را با مقداری آب گرم و چند قطره مایع شوینده بشویید. مطمئن شوید که اجاق گاز و قطعات آن کاملاً خشک شده اند قبل از اینکه آن را در جای خود قرار دهید.


سعی کنید ویژگی های ایمنی را در نظر بگیرید: اکنون زودپزها ممکن است قیمت بالایی داشته باشند، با این حال، وقتی قابلیت های حفاظتی ارائه شده را مطالعه می کنید، به وضوح تصور می کنید که این یک سرمایه گذاری ارزشمند است. مکانیسم های ایمنی چندگانه شامل: یک دستگاه قفل که به اندازه کافی هوشمند است که درب فشار را محکم نگه دارد تا زمانی که فشار در محدوده ایمنی کاهش یابد. دو شیر فشار برای تنظیم فشار داخل زودپز روگازی وجود دارد. دیافراگم واشر برای خروج بخار ساخته شده است.


اهمیت دسته را فراموش نکنید: دستگیره ها ایمنی زودپز شما را بهبود می بخشد. دستگیره ها باعث می شود کاربر بتواند راحت تر و ایمن تر از زودپز خود استفاده کنند.


کارهایی که نباید هنگام استفاده از زودپز روگازی انجام دهید


مواد را بدون مایع اضافه نکنید: دیگ های زودپز با به دام انداختن بخار در داخل قابلمه برای ایجاد فشار عمل می کنند و تنها در صورت اضافه کردن مایع کافی بخار تولید می شود. مقدار مایع بستگی به دستور پخت و مدل زودپز دارد، اما به طور کلی در هنگام پخت و پز تحت فشار کمتر از 1 فنجان مایع اضافه نکنید.


زودپز را از قبل گرم نکنید: اکثر مردم ترجیح می دهند در حین آماده کردن مواد، قابلمه ها و ماهیتابه های خود را از قبل گرم کنند. با این حال، با زودپزهای روگازی، سطح پخت و پز خیلی سریع گرم می شود و پیش گرم شدن باعث سوختن مواد شما می شود.


زودپز را بیش از حد مجاز پر نکنید: پر کردن بیش از حد زودپز ممکن است منجر به پخت ناهموار غذا و افزایش زمان پخت شود. دستورالعمل های دقیق را در حداکثر سطح مطالعه کنید، اما به طور کلی، زودپز روگازی خود را بیش از دو سوم ظرفیت واقعی آن پر نکنید. برای موادی که منبسط می شوند، مثلاً لوبیا، بیش از نصف ظرفیت آن را پر نکنید.


بعد از تنظیم حرارت سعی نکنید زودپز را ترک کنید: باید بعد از کم کردن حرارت مدتی کنار اجاق گاز بمانید تا مطمئن شوید که غذا به درستی پخته شده است. تنها اشکال زودپز روگازی این است که دمای پایه بسیار بالاتر از دیواره های اجاق گاز است.


نکات دیگری که باید در نظر داشته باشید


روش صحیح استفاده از زودپز شما چیست؟


زودپز در واقع یک نوآوری معجزه آسا است که هنر آشپزی را ساده کرده است. این واقعیت را نمی توان انکار کرد که یک زودپز با حفظ مواد مغذی ضروری در غذا می تواند همه چیز و همه چیز را فقط در چند دقیقه بپزد. در واقع در مقایسه با سایر روش ‌های پخت، غذاهایی که با بخارپز و زودپز پخت تهیه می ‌شوند، برای سلامتی بسیار بهتر بوده و در زمان، انرژی و منابع شما صرفه‌ جویی می ‌کنند. با این حال، استفاده از زودپز می تواند کمی مشکل باشد و مطمئناً نیاز به تخصص دارد. از آنجایی که غذا با فشار بخار بالا پخته می شود، اگر قوانین را رعایت نکنید، می تواند خطرناک شود.


با فرآیند استاندارد و درست شروع کنید


بعد از اینکه مقدار مناسب آب و غذایی را که می خواهید بپزید اضافه کردید، مرحله بعدی این است که سوت را به درستی قرار دهید و درب آن را ببندید و روی شعله قرار دهید. مطمئن شوید که زودپز را به خوبی قفل کرده اید، در غیر این صورت ممکن است منجر به حوادث ناگوار شود. همچنین همیشه اطمینان حاصل کنید که آب کافی برای تولید بخار وجود دارد. سوت را لمس نکنید زیرا به عنوان دریچه ای برای خروج بخار عمل می کند. زمانی که غذا پخته شد و بخار به اوج رسید، با سوت ها بخار خارج می شود، پس شعله را خاموش کرده و اجازه دهید تا جا بیفتد.


طرز پخت غذاهای مختلف


پخت هر غذا زمان متفاوتی را می‌گیرد و به موادی که استفاده می ‌شود نیز بستگی دارد. بنابراین همیشه مطمئن شوید که دستورالعمل ها یا دستور پخت های داده شده برای هر غذا را مطالعه کرده اید. زمان پخت برنج، سبزی، گوشت یا ماهی متفاوت است و همچنین میزان آب آن از ظرفی به غذای دیگر متفاوت است. به همین دلیل است که توصیه می شود قبل از پختن غذا را مرینیت یا نیم پز کنید. بنابراین باید از دستور پخت داده شده پیروی کنید یا اینکه با آزمایش و خطا آن را تجربه کنید. می توانید غذاهای خود را کمی زودتر از زمان خاموش کنید زیرا می توانید در صورت خام بودن یا نیم پز بودن، آن را دوباره بپزید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha