02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چرخ گوشت ها چه کاربردی دارند؟

ادیبه کریم پور 21 /دی/ 1402
چرخ گوشت ها چه کاربردی دارند؟

چرخ گوشت ها چه کاربردی دارند؟


در طول فرآیند پخت، ما اغلب با چیزهای پیچیده ای مانند خرد کردن سبزیجات و گوشت، هم زدن مواد و زدن تخم مرغ ها مواجه می شویم که زمان بر و پر زحمت است. چرخ گوشت خانگی می تواند این مشکلات را برای شما حل کند. با یک چرخ گوشت معمولی خانگی، استفاده از یک فنجان برای خرد کردن غذا به راحتی می تواند باعث مخلوط شدن غذا شود و برخی از انواع غذاها ناسازگار هستند و نمی توان آن ها را با هم خرد کرد. با بهبود سطح مصرف مردم، برای آشپزی آشپزخانه، مردم به طور فزاینده ای به دنبال طرز تهیه غذاهای خوشمزه به سادگی و آسانی هستند. غذای تولید شده توسط دستگاه چرخ گوشت مواد غذایی لطیف تر تولید می کند.


برای کسی که عاشق آشپزی است، خرد کردن مواد می تواند بسیار سخت و زمان بر باشد. چرخ گوشت از چرخش سریع تیغه ای که توسط الکتریسیته به حرکت در می آید برای بریدن غذا استفاده می کند که زمان کوتاهی معمولاً در عرض ده ثانیه طول می کشد. در گذشته بدون چرخ گوشت برای درست کردن گوشت چرخ کرده ابتدا باید گوشت را تکه تکه می کرد و سپس با چاقوی آشپزخانه خرد می کرد. خرد کردن گوشت نه تنها زمان زیادی می برد و پر سر و صدا است، بلکه ممکن است منجر به خرد کردن ناهموار شود. اگر از چرخ گوشت استفاده می شود، می توان آن را به سرعت و به طور یکنواخت در چند ده ثانیه توزیع کرد و در زمان و تلاش صرفه جویی کرد، به خصوص زمانی که می خواهید برای چند نفر کوفته یا کباب درست کنید. 


نکاتی در مورد استفاده از چرخ گوشت


توصیه می شود در هنگام استفاده از چرخ گوشت، گوشت خام، مرغ و غذاهای دریایی را از سایر غذاها جدا نگه دارید و از مرحله اول آلودگی متقاطع را از بین ببرید. در یخچال، گوشت خام، مرغ و غذاهای دریایی باید در زیر غذاهای پخته شده یا آماده برای مصرف بسته بندی و نگهداری شوند تا از آلودگی متقابل جلوگیری شود. غذاها باید در ظروف درب دار نگهداری شوند تا از تماس بین غذاهای خام و پخته جلوگیری شود. بشقاب حاوی غذای خام را تمیز کنید و از یک بشقاب تمیز برای نگهداری غذای پخته شده استفاده کنید. باید تاکید کرد که نه تنها در فرآیند پخت، بلکه در تمامی مراحل فرآیند تهیه غذا از جمله کشتار، اقلام خام و پخته شده باید از هم جدا نگهداری شوند. علاوه بر این، آبی که برای خیساندن گوشت خام استفاده شده است نباید روی غذاهای پخته یا آماده پاشیده شود تا از آلودگی جلوگیری شود. در حال حاضر دو نوع چرخ گوشت در بازار موجود است که عبارتند از چرخ گوشت دستی و چرخ گوشت برقی می باشند.


چرخ گوشت دستی


چرخ گوشت های دستی برای چرخ کردن گوشت در مقادیر کم ساخته می شوند. برای چرخ کردن گوشت، چرخ گوشت را به میز یا پیشخوان وصل می ‌کردید و آن را با دست چرخ می‌ کردید تا گوشت چرخ شود. این دستگاه ها دارای چندین صفحه برش هستند که گوشت را در مدل های مختلف چرخ کی کنند. یک فرد متوسط می تواند 1 تا 1.5 کیلوگرم گوشت در دقیقه چرخ کند. همچنین میزان خروجی به نوع گوشت نیز بستگی دارد. گوشت مرغ، بوقلمون، گوشت خوک نرم تر از گوشت گاو، گوزن و غیره است. بنابراین بسته به نوع گوشتی که دوست دارید و میزان گوشتی که در هفته نیاز دارید، می توانید چرخ گوشت دستی بخرید.


چرخ گوشت برقی


اگر نمی خواهید وقت خود را صرف چرخ کردن گوشت کنید یا کار بدنی را دوست ندارید. پس، می توانید از چرخ گوشت های برقی باید استفاده کرد. یک چرخ گوشت برقی در مقایسه با یک چرخ گوشت دستی از نظر طراحی پیچیده تر است . اما خروجی یکی است، هر دو گوشت چرخ می کنند. یک چرخ گوشت برقی از یک موتور الکتریکی برای چرخاندن صفحه استفاده می کند. از نظر منطقی چرخ گوشت های برقی قوی تر از چرخ گوشت های دستی هستند. میزان خروجی گوشت چرخ شده نیز به مراتب بیشتر است. همچنین چرخ گوشت های برقی ایمن تر از چرخ گوشت های دستی هستند.

کدام یک را انتخاب کنید: بنابراین ، وقتی نوبت به انتخاب یکی از این دو گزینه می رسد، مشکل می شود. هر کسی ترجیحات شخصی خود را دارد. اما اگر از من بپرسید من یک چرخ گوشت برقی را اول از یک چرخ گوشت دستی انتخاب می کنم. اکنون که اصول اولیه چرخ گوشت را می دانید، بیایید در مورد کاربرد آن صحبت کنیم. همه می دانند چرخ گوشت برای چرخ کردن گوشت است. اما چه چیز دیگری می توانید از چرخ گوشت استفاده کنید؟


چرخ کردن استخوان برای تهیه غذای سگ: برای کسانی که در خانه از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه نگهداری می کنند، چرخ کردن استخوان برای آن ها می تواند یک گزینه ی عالی و غذای سالم باشد. برای تغذیه حیوان خانگی خود یک چرخ گوشت می تواند به شما کمک کند. می توانید برای تغذیه سگ خود استخوان مرغ، استخوان بوقلمون، حتی استخوان خرگوش را چرخ کنید. این استخوان ها نرم تر از استخوان گاو هستند. یک چرخ گوشت مناسب می ‌تواند استخوان‌ های خام را به صورت خمیری صاف درآورد. آن استخوان ‌های سالم غذای غنی از مواد مغذی و یک خوراکی واقعی برای حیوانات خانگی شما هستند. شکستن دندان سگ ها در تلاش برای خوردن استخوان های خام غیرعادی نیست. آن ها همچنین می توانند از درد رنج ببرند اگر قطعات استخوان خام در دهان آن ها گیر کند. این مشکلات ناخوشایند را نخواهید داشت که در وهله اول استخوان ها را چرخ و خرد کنید. حتی می توانید گیاه یا مکمل را در آن قرار دهید. به این ترتیب سگ شما موادی را که معمولا نمی خورد را انتخاب نمی کند. این یک مسئله ی خوشایند هم برای شما می باشد. شما باید به سگ خود غذای خانگی بدهید و او مواد مغذی دریافت می کند. همچنین تیغه چرخ گوشت شما ممکن است به مرور کدر شود. اما اینجا مسئله مهمی نیست. تیغه را از دستگاه خارج کرده و تیز کنید. اگر غیر قابل استفاده شد، همیشه می توانید موارد جدید بخرید. تقریباً همه شرکت های چرخ گوشت در بازار، تیغه های اضافی برای چرخ گوشت خود می فروشند. اینها به راحتی پیدا می شوند و خرید آن ها ارزان است.


چرخ گوشت برای چرخ کردن سبزیجات: به نظر شوخی می رسد اما این یک راه عالی است. چرخ گوشت شما قادر است سبزیجات را نیز چرخ کند. خیلی بعید است که هر روز گوشت بخورید و در زمانی که تصمیم دارید برای خانواده خود یک غذای سبزی درست کنید، می توانید چرخ گوشت خود را به کار بیندازید. می توانید خیار، سیب زمینی، گوجه فرنگی، پیاز را با استفاده از چرخ گوشت چرخ کنید. لازم نیست آن سبزیجات را به قطعات کوچک برش دهید. فقط پوست را جدا کنید، در آسیاب قرار دهید و شما آماده هستید. چرخ گوشت شما تکه تکه می شود، آن سبزیجات را برای شما مخلوط می کند.


برای رنده کردن پنیر: به عنوان مثال، شما یک مهمانی کوچک در خانه خود دارید و قصد دارید مقداری همبرگر درست کنید. مطمئناً به پنیر زیادی نیاز خواهید داشت. رنده کردن مقداری زیادی پنیر کار زمانبری است. به خصوص زمانی که به سرعت به آن نیاز دارید. این کار را برای خود آسان کنید و تنها از چرخ گوشت خود برای این کار استفاده کنید. فقط قطعه پنیر خود را به قطعات کوچک برش دهید و آن را روی چرخ گوشت قرار دهید و سپس چرخ گوشت پنیر را خرد می کند. ممکن است انتظار داشته باشید مقداری پنیر باقیمانده در آسیاب بچسبد. پنیرها به راحتی ذوب می شوند و چرخ گوشت ها در حین کار داغ می شوند. اما نگران نباشید فقط کافی است دستگاه و پنیر کاملا سرد باشند تا این اتفاق نیافتد.


برای تهیه کره بادام زمینی: ایده درست کردن کره بادام زمینی با استفاده از چرخ گوشت عجیب است؛ اما این کار شدنی است. چرخ گوشت ها می توانند به راحتی بادام ها را خرد و چرخ کنند تا بتوانید با آن کره بادام زمینی درست کنید. مراحل چرخ کردن را چندین بار پشت سرهم انجام دهید. همچنین می توانید هنگام چرخ کردن به بادام زمینی ها چاشنی های مورد علاقه ی خود مانند دارچین یا شکر اضافه کنید تا طعم بهتری کره بادام زمینی شما بدهد. نگران نباشید چرخ گوشت آن را له یا چسپناک نمی کند. بنابراین، می توانید کره را با استفاده از چرخ گوشت خود نیز بپزید.
 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha