02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

‏Wide viewing کاربرد تکنولوژی در ال ای دی چیست

ثنا بهرامی 24 /آذر/ 1400
‏Wide viewing کاربرد تکنولوژی در ال ای دی چیست

wide viewing کاربرد تکنولوژی در ال ای دی ها چیست؟

 

Wide Viewing Angle:

در مشخصات تلویزیون اگر این ویژگی یعنی Wide Viewing Angle موجود باشد جلوی آن عبارت Yes قرار داده می‌شود و اگر نداشته باشد یا عبارت و مشخصه Wide Viewing Angle آورده نمی‌شود و یا جلوی آن NO قرار می‌گیرد .تمامی تلویزیون‌ها هنگامی‌که از روبرو به آن‌ها نگاه کنیم از کیفیت تصویری بالایی برخوردارند. اما اگر هرچقدر زاویه‌ی دید را افزایش دهیم از میزان کیفیت ان کم می‌شود و به اصلاح تصویر وضوح خود را از دست می‌دهد.می‌توان LED را نوعی تکنولوژی در دیود های نورانی محسوب کرد. استفاده از این ابزارها به دلیل افزایش استفاده از آن‌ها و راحتی استفاده از آن‌ها رشد بسیار بالایی داشته است و استفاده از دیود های اِل‌ای‌دی در مانیتور ها و صفحه نمایش ها بسیار رواج پیداکرده است. اِل‌ای‌دی ها برای اولین بار در سال های1962 میلادی و تنها با رنگ قرمز تولید می‌شدند. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از این LED ها رشد بسیار بالای پیدا کرده و بازدهی بالا و مصرف انرژی بسیار کم و طول عمر بسیار مناسب باعث شد که این دیود ها به‌راحتی در ابزارها و صفحه‌های نمایشگر و مانیتورها قرار گیرند و باعث رشد و بهبود صنعت نمایشگرها و تلویزیون‌ها و مانیتور های اِل‌ای‌دی در دنیا شوند .

 

اما این ویژگی چیست و چه کاربردی را دارد؟ 

Wide Viewing Angle به معنی زاویه دید گسترده است. زمانی که از کناره‌ها به تلویزیون تماشا شود قطعاً کیفیت تصویر متفاوتی برداشت خواهد شد. شرکت‌های سازنده تلویزیون سعی کرده‌اند تا اختلاف کیفیت تصویر به‌واسطه زاویه دید را کاهش دهند. بنابراین بعضی از شرکت‌ها درصدد ایجاد یک تغییر در پنل برآمدند .

نمایشگرهای LED:

تلویزیون LED ؛ به دلیل اینکه لامپ‌های LED نمی‌توانند نور سفید خالص تولید کنند استفاده از این تکنولوژی در تولید مانیتور با اختلال روبه‌رو شده است. از این لامپ‌ها در ساخت تابلوهای تبلیغاتی لامپی که در سطح شهر موجود است استفاده می‌شود و مانیتوری که از لامپ‌های LED در ساخت آن‌ها استفاده‌شده باشد وجود ندارد .

 

مانیتور LED چیست؟

ترکیب کردن ال‌ای‌دی ها امروزه می توان از آن‌ها به‌صورت مجتمع استفاده کرد. مجتمع شدن اِل‌ای‌دی ها را درواقع به‌صورت مانیتورLED نشان می‌دهند. مانیتور LED دارای چندین هزار ال ای دی مختلف می‌باشد که هرکدام می‌توانند نورهای مختلفی را از خود ساطع کنند.  این در مانیتور LED به دلیل اینکه رنگ سفید به‌خوبی از سمت اِل‌ای‌دی ها ساطع نمی‌شد دارای مشکلاتی هستند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی کمتر شده است. استفاده از لامپ اِل‌ای‌دی در مانیتور LED شهری به‌دفعات استفاده‌شده است و کاربرد بسیار زیادی در این تلویزیون های شهری دارند.یکی از مزیت‌های خوب و مهم که باعث شده است استفاده از اِل‌ای‌دی در مانیتور ها رشد بسیار بالایی داشته باشد این است که این مانیتور ها به‌راحتی بازیافت می‌شوند٫ توانایی بازگشت به چرخه طبیعت رادارند. همچنین مانیتور LED بهتر توانایی نشان دادن نور های تیره و یا همان بخش تاریک را نسبت به مانیتور های قدیمی دارا می‌باشد . در مانیتور اِل‌ای‌دی سرعت خاموش شدن تصویر به‌مراتب بالاتر از دیگر مانیتور ها است و همچنین دارای کنتراست بسیار بالاتری نسبت به مانیتورهای قدیمی می‌باشند .

 

LED چیست و مانیتور LED دارای چه ویژگی‌هایی است؟

امروزه یکی از ابزارهای مهم در صنایع دیجیتال و نمایشگرها تکنولوژی LED است.استفاده از مانیتور LED و چراغ LED در سالهای اخیر رشد بسیار بالایی داشته است. امروزه انواع نمایشگرها ازجمله رایانه و لپ‌تاپ‌ها از فناوری LED استفاده‌ شده است .

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha