02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

ویژگی TruMotion 200در تلویزیون چیست

سیران قامیشه 24 /آذر/ 1400
ویژگی TruMotion 200در تلویزیون چیست

ویژگی TruMotion 200در تلویزیون چیست؟

همه ی ما در برنامه های محبوبمان به ویژه افرادی که به فیلم های هیجان انگیز و اکشن  علاقه مند هستند در لحظه هایی که سکانس ها تند می شود شاهد تاری در تصویر بوده ایم؛شرکت ال جی در تولید های جدید خود به منظور ارتقاء کیفیت در تصویر از تکنولوژی جدید استفاده می کند.پس شما می توانید هنگام خرید تلویزیون های سری جدید ال جی با فعال کردن  این قابلیت جدید (TruMotion 200)هنگام دیدن فیلم و برنامه ها مانع تاری و پرش تصویر شوید.
TruMotion، واژه ای که در تلویزیون های ال جی بسیار شناخته شده است. شایان ذکر است که در ابتدا، این اندیکاتور بر حسب هرتز اندازه گیری می شد، اما از آنجایی که TruMotion هیچ ربطی به فرکانس ندارد پس با گذر زمان ، این شاخص به سادگی به یک عدد تبدیل شد!
پس به طور خلاصه می توان بیان کرد کهTruMotion شاخص حرکت است ،این شاخص حرکتی است که تعین می کند تلویزیون کیفیتی مناسب با فیلم و نمایش مشخص شده داشته باشد.به عنوان مثال برای اروپا و سایر کشورهایی که فرکانس شبکه الکتریکی 50 هرتز را می توان TruMotion 50 هرتز، 100 هرتز یا 200 هرتز تعیین کرد و برای کشورهایی با فرکانس اصلی 60 هرتز تا 60، 120 هرتز یا 240 هرتز.


نحوه تشخیص شاخص TruMotion در تلویزیون های ال جی

TruMotion 100، TruMotion 120
چنین شاخص هایی به تلویزیون های سطح پایه اختصاص داده می شود، در چنین تلویزیون هایی ماتریسی با فرکانس 60 هرتز پشتیبانی تصویر نصب شده است.
TruMotion 200، TruMotion 240
شاخص TruMotion 200، TruMotion 240مناسب برای تلویزیون هایی است که با صفحه نمایش بهبود یافته از 120 فریم در ثانیه پشتیبانی می کنند اختصاص داده شده است. پس یعنی هرچه فرکانس تصویر بیشتر باشد بهتر است، اکثر کدک های مدرن  یا به عبارتی دیگر همان HEVC 4Kبه شما این قابلیت را می دهد که محتوی مورد نظرتان را رمز گذاری کنید و می توانید ویدیو را حداکثر نرخ 60 فریم در ثانیه ضبط کنیم.شایان ذکر است که استانداردهای مدرن HDMI امکان انتقال ویدئو با سرعت ۱۲۰ و ۲۴۰ فریم بر ثانیه را فراهم کرده است.
به عبارت ساده تری میتوان بیان کرد که این ویژگی یا از درون یابی فریم یا نمایش فریم سیاه جهت بهبود وضوح حرکت  تلویزیون استفاده می کنند،این در حالی است که اکثر فروشنده ها به منظور بازار یابی ویژگی هایی مانند Motion Rate 120 را تبلیغ می کنند،این تبلیغ در اکثر مواقع ممکن است باعث فریب مخاطبان شود و در ذهن خود گمان می کنند که تلویزیون دارای رفرش ریت 120 هرتز بومی است. در عوض؛ این یک تلویزیون 60 هرتزی است که می تواند 120 فریم در ثانیه را شبیه سازی کند.

نحوه ی کار Trumotion 

اکنون شاید برایتان سوال پیش بیاید که Trumotion چگونه مانع از تاری تصویر در فیلم می شود؟شایان ذکر است که افزایش فرکانس تصویر خروجی، تصویر متحرک را با همپوشانی فریم‌ها کمی صاف می‌کند، در صورتی که فیلم اصلی دارای فرکانس 60 فریم در ثانیه باشد، 2 برابر بیشتر در فرکانس 120 فریم تکرار می‌شود. همچنین تلویزیون های اضافه شده قادر به ایجاد فریم های میانی از دو مجاور هستند اما مصنوعاتی که در هنگام ایجاد تصویر میانی رخ می دهند و زمان تاخیر پخش بستگی به پردازش سیگنال دارد (هرچه اجزای پویاتر پردازنده برای پردازش بیشتر باشد)، کل تصویر را خراب می کند. پس برای مشاهده عادی ویدیو بهتر است TruMotion را خاموش کنید. زیرا شما واقعا نمی توانید تفاوت بین ویدیو با سرعت 60 فریم در ثانیه و ویدیو با 120 فریم در ثانیه را تشخیص دهید.
اکنون شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا TruMotion باید روشن یا خاموش باشد؟
پاسخ به این سوال بستگی به علاقه و تمایل شما دارد، اگر می خواهید از حداکثر وضوح و وضوح تصویر لذت ببرید، باید آن را روشن کنید. به ویژه زمانی که در حال تماشای برنامه هایی با سرعت و حرکت زیاد در تصویر هستید در نتیجه  این تفاوت هنگام تماشای ورزش، فیلم و برنامه های تلویزیونی که حاوی صحنه های پویا زیادی هستند قابل مشاهده است.به عبارتی ساده تر می توان گفت اگر تصویری شبیه به Soap Opera دوست دارید باید TruMotion را روشن نگه دارید،و در غیر این صورت آن را خاموش کنید.


چگونه TruMotion را خاموش کنیم؟

ابتدا لازم است که این گزینه را در منوی تصویر ،تنظیمات حالت تصویر،گزینه ی تصویر را پیدا کنید،در صورتی که TruMotion را پیدا نکردید، بهتر است از دفترچه راهنمای تلویزیون خود بپرسید، که می توانید آن را به صورت آنلاین نیز پیدا کنید. به هر حال،شما باید این احتمال را در نظر بگیرید که  برخی از تلویزیون های قدیمی ممکن است حتی گزینه ای برای خاموش کردن آن نداشته باشند در این صورت بهترین انتخاب تعویض تلویزیون خود با تلویزیون جدیدتر است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha