02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه ی محاسبه ظرفیت شستشو ماشین ظرف شویی چگونه است

سیران قامیشه 23 /آذر/ 1400
نحوه ی محاسبه ظرفیت شستشو ماشین ظرف شویی چگونه است

همه چیز در باره ی ماشین ظرف شویی :

امروز با پیشرفت علم و دانش و فرا گیر شدن زندگی صنعتی در جهان ، ماشین ها بیشتر کارهای روزمره ی ما را انجام می دهند. 
از جمله ی این ماشین ها که در زندگی ما پر کاربرد شده اند و می توانند به ما در انجام کارهای خانه و تسهیل زندگی خود کمک کنند  می توان به ماشین ظرف شویی اشاره کرد .
ماشین ظرف شویی یک وسیله ی کاربردی و مفید است که به صورت خودکار ، کار می کند و به طور اتوماتیک ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند و در نهایت انها را خشک می کند .
نحوه ی استفاده از ماشین ظرف شویی بسیار راحت می باشد به گونه ای که شما فقط ظرف های کثیف را داخل جای مخصوص ظروف قرار می دهید و پودر شوینده را اضافه می کنید و سپس چرخه ی شستشو را تنظیم کرده و دستگاه را روشن می نمایید .
سپس ماشین به طور خودکار پر از آب می شود و آب داخل ماشین با سرعت و فشار زیاد از طریق فواره های مخصوص به ظروف کثیف پاشیده می شود و در کمترین زمان ممکن و با اتلاف کمترین انرژی ظروف به نحوی عالی تمییز می شوند و در نهایت آب کثیف تخلیه شده و در صورت تنظیم گزینه ی خشک کردن هوای داخل ماشین گرم می شود و ظروف شسته شده کاملا خشک می شوند .
همچنین لازم به ذکر است که استفاده کردن از ماشین ظرف شویی دارای مزایای متعدد و مختلفی می باشد ، مانند :
1.صرفه جویی در مصرف انرژی و آب 
2.لذت بردن از مجالس و مهمانی ها 
3.شستشوی ظروف بدون استفاده از دست و بصورت شفاف و براق و بهداشتی
4. صرفه جویی در مصرف شوینده ها
5.کمتر در معرض خطر بودن پوست دست 
6.کاهش مبتلا به بیماریهای ناشی از ایستادن زیاد
  

انواع ظرفیت های ماشین ظرف شویی و مشخصات آنها :

1. ماشین ظرف شویی با ظرفیت 6 تا 8 نفر :

این نوع از ماشین ظرف شویی بیشتر مناسب خانواده های کوچک و کم جمعیت هستند که زیاد اهل مهمانی دادن نیستند .
معمولا ظرفیت این نوع از ماشین ظرف شویی ها ، ما بین 72 تا 108 پارچه ظرف است و به دلیل ظرفیت کم از سرعت بالایی برخوردارند و همچنین دارای قیمت مناسبی هستند .


2. ماشین ظرف شویی با ظرفیت 12 نفر :

محصولات موجود در بازار با این حجم از ظرفیت از پرطرفدارترین ماشین های ظرف شویی هستند .
ظرفیت شستشوی این ماشین ظرف شویی ها معمولا حول 144 پارچه ظرف می باشد و گزینه ی خوبی برای خانواده های پر جمعیت و پر رفت و آمد می باشد .
3. ماشین ظرف شویی با ظرفیت 14 نفر :

این مدل از ماشین ظرف شویی ، پر حجم ترین و بزرگترین نوع ماشین ظرف شویی موجود در بازار می باشد که ظرفیت شستشوی 160 پارچه ظرف را دارد و معمولا به دلیل ظرفیت بالای آن دارای سیستم قدرتمندی نیز می باشد .

نحوه ی محاسبه ی ظرفیت شستشوی ماشین ظرف شویی :

معمولا از اولین سوالاتی که ذهن خریدار ماشین ظرف شویی را به خود جلب می کند ، سوال هایی در مورد ظرفیت ماشین ظرف شویی می باشد.
نکته ی قابل توجه در مورد ظرفیت ماشین های ظرف شویی این است که در دسته بندی ظرفیت این محصولات می توان گفت که معمولا ماشین های ظرف شویی 14 اینچی برای زوج های جوان و کم جمعیت و آشپزخانه های کوچک و استفاده ی گاه و بی گاه می تواند گزینه ی بسیار عالی باشد .
 و ماشین‌ های ظرفشویی ۱۸ اینچی مناسب برای تعداد نفرات کمتر است که حدود شش تا هشت ردیف استانداردِ چیدمان دارند.
و همچنین ماشین های ظرف شویی 24 اینچی دارای ظرفیت دوازده تا چهارده ردیف استاندارد چیدمان می باشند و می تواند انتخاب مناسبی برای خانواده های مختلف باشد .

از معیار های دیگر برای محاسبه ی ظرفیت ماشین های ظرف شویی مناسب خانواده ی خود می توان گفت که ما برای خرید این محصول باید در کنار در نظر گرفتن تعداد خانوار ، میزان رفت و آمد و مهمانی دادن های خود را در نظر بگیریم به گونه ای که باید 2 یا 3 نفر بیشتر از تعداد جمعیت خانواده ی خود را در نظر گرفت .

نتیجه گیری و بررسی کلی :

همان طور که در بالا گفتیم امروزه ماشین ظرف شویی دیگر از اقلام تجملی خانه به شمار نمی روند و تقریبا تمامی خانواده ها به این وسیله ی کاربردی و مفید نیاز دارند تا هم از اتلاف وقت و انرژی خود جلوگیری کنند و هم با خرید یک ماشین ظرفشویی خوب، می توان در مصرف آب و انرژی و مواد شوینده و در نتیجه هزینه های خود به طور قابل توجهی صرفه جویی کرد .
در خرید ماشین های ظرف شویی مناسب خانه و خانواده ی خود باید چندین نکته را در نظر گرفت .
 برای مثال : ما باید ماشین ظرف شویی را خریداریی نماییم که حجم و سایز آن متناسب با اندازه ی آشپزخانه یمان باشد و همچنین نکته ی قابل توجه دیگر این است که ظرفیت ماشین ظرف شویی باید با در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده و رفت و آمد ها و استفاده یمان از این محصول باشد .

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha