02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مکانیسم فناوری بخارشوی در ماشین ظرفشویی چگونه است

سیران قامیشه 26 /آذر/ 1400
مکانیسم فناوری بخارشوی در ماشین ظرفشویی چگونه است

مکانیسم فناوری بخارشوی در ماشین ظرفشویی چگونه است؟ 

ماشین ظرفشویی های امروزی از فناوری ها و برنامه های زیادی برخوردارند که هر کدام به نحوی کارایی و یا عملکرد شستشو را تحت تاثیر قرار داده اند. حال یکی از این قابلیت ها و یا فناوری ها فناوری بخارشوی می باشد که تاثیر به سزایی بر روی شستشو دارد. اما سوال اساسی این است که این قابلیت چگونه عمل می نماید؟ و مزایای آن بر روی شستشو چیست؟ 
شستشوی تمیز ظروف قطعا بسیار مهم است و بایستی دقت بیش از حدی به آن داشت زیرا که ظروف کثیف به راحتی می توانند ناقل و یا دلیل بیماری باشند. پس قطعا ضدعفونی و تمیز شدن ظروف بسیار حائز اهمیت است. شایان ذکر است که بهترین روش برای ضدعفونی و میکروب زدایی استفاده از آب گرم و یا بخار می باشد زیرا که این دو دشمن سرسخت میکروب می باشند. توجه داشته باشید که بخار بهتر از آب گرم عمل می نماید و مصرف آب را نیز کاهش می دهد که خوشبختانه بیشتر ماشین ظرفشویی هایی که امروزه در بازار موجود هستند از فناوری بخارشوی بهره مند گردیده اند و این مسئله سبب شده است که این ماشین ظرفشویی ها نسبت به ماشین ظرفشویی هایی که از این قابلیت بهره نمی برند بیشتر به چشم بیایند. ما در این مقوله بر این تصمیم هستیم که بیشتر این قابلیت خارق العاده بی نظیر را به شما معرفی نماییم پس تا انتهای مقوله ما را همراهی نمایید تا بیشتر و بهتر با جزئیات آشنا گردید. 

چگونگی کارکرد فناوری بخار شوی در ماشین ظرفشویی

فناوری بخار شوی در ماشین ظرفشویی و یا Dishwasher steam technology یکی از فناوری های بسیار کاربردی می باشد که تاثیر به سزایی بر روی عملکرد شستشو دارد. این عملکرد بخار را با فشار بالا با استفاده از افشانه های داخلی در ماشین ظرفشویی به ظروف می رساند و این گونه سبب میشود تا ظروف به بهترین نحو ممکن ضد عفونی و میکروب زدایی گردند. توجه داشته باشید که این عملکرد با بخار درجه بالا صورت می پذیرد که این گونه ظروف علاوه بر ضدعفونی شدن کاملا خشک می گردند که این امر بسیار کاربردی است. انواع فناوری های بسته به بخارشوی در ماشین ظرفشویی ها قرار گرفته اند که از جمله این فناوری ها می توان به فناوری TrueSteam™ اشاره نمود که این فناوری بخار را با دمای بالا منتشر می نماید تا همه چیز را از ظروف شیشه ای ظریف گرفته تا قابلمه ها و تابه های فولادی تمیز کند. گزینه Pre-Steam از دیگر فناوری های بر پایه بخار می باشد که به آرامی لایه های چربی و باقی مانده غذا را از بین می برد که این گونه نیازی به تمیز کردن اقلام با دست قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی نیست. SteamClean نیز از دیگر فناوری ها می باشد که بسیار موثر است و با بخار کلیه لکه ها را از بین می برد. 

مزایای استفاده از فناوری بخار شوی در ماشین ظرفشویی

 همان گونه که ذکر کردیم فناوری هایی بر پایه بخار در ماشین ظرفشویی های جدید قرار گرفته اند که هر کدام به نوبه ی خود بسیار کاربردی و موثر هستند. یکی از مزایای بسیار چشم گیر کلیه این قابلیت ها این است که عملکرد ضدعفونی و لکه بری را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. شایان ذکر است که این قابلیت ضدعفونی در صدد میکروب زدایی انجام می پذیرد که رابطه مستقیم با سلامتی دارد. یکی دیگر از مزایای بخارشوی این است که دیگر نیازی به این نیست قبل از قرار دادن ظروف آن ها را با دست تمیز نمایید زیرا که بخار با فشار به ظروف می خورد و کل مواد غذایی باقی مانده و چربی ها را پاک می نماید. از دیگر مزایای بخار شوی این است که فضاهایی که آب به ان نمی رسد بخار به راحتی می تواند به آن جا برسد و کاملا لکه ها و چربی ها را بزداید. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم وجود بخارشوی این است که نیازی به شوینده های بسیار قوی ندارید و این بدین معنا است که مواد شیمیایی کمتری به ظروف می رسد و تمامی ظروف با بخار کاملا پاک می شوند. ناگفته نماند که وجود بخارشوی سبب می شود در مصرف بالای آب صرفه جویی به عمل آورد و این از مسائل بسیار مهم می باشد. 

جمع بندی کلی 

فناوری بخارشوی در ماشین ظرفشویی یکی از مسائل بسیار مهم می باشد زیرا که ضدعفونی و میکروب زدایی ظروف را بر عهده دارد و سبب میشود تا کثیف ترین ظرف ها با هر جنسی از شیشه های ظریف گرفته تا ظروف فولادی به بهترین شیوه تمیز شوند و عاری از هر گونه لکه و چربی گردند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha