02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب اسپرسو ساز

نگین سعیدی 17 /مرداد/ 1402
مزایا و معایب اسپرسو ساز

مزایا و معایب اسپرسو ساز 


قهوه؛ ماده ای که امروزه به هر نوعی از جمله آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، نوشیدنی، دارویی و حتی در صنعت عطر و ادکلن سازی نیز استفاده می شود، این ماده ی عالی که روزانه طرفدارهای بسیار زیادی را پیدا کرده و به انواع مدل قابل مصرف است، اصلی ترین و مهم ترین شیوه ی مصرف آن به صورت نوشیدنی می باشد. مصرف نوشیدنی هایی که قهوه در آن به کار رفته است باعث افزایش جنبش حافظه، ایجاد هورمون شادی، انژری بخش و کافئین موجود در آن باعث ایجاد حس خوشحالی و رضایت می شود از همین رو مصرف قهوه روز به روز در حال افزایش است. 

 

چرا مصرف نوشیدنی های کافئین دار جایگاه خاصی پیدا کرده است؟


از زمان های گذشته همواره مصرف نوشیدنی هایی همچون قهوه فرانسه و قهوه ترک رواج داشته اما با گذشت زمان و کم کم پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی همچون اسپرسو ساز و قهوه ساز به وجود آمدند که درست کردن قهوه را وارد زمینه ای جدید کرده اند. نوشیدنی های کافئین دار از جمله اسپرسو، لاته، موکا و غیره اوایل به دلیل سختی در درست کردن آن و همچنین دستگاه های اسپرسوسازی که همه توان خرید آن را نداشتند فقط در کافه ها قابل تهیه بود و همه مجبور بودند به بیرون از منزل بروند. اما امروزه همه می توانند با استفاده از دستگاه هایی مانند اسپرسوساز در منزل خود و در کمترین زمان نوشیدنی خود را آماده کنند. مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه و اسپرسو و غیره باعث می شود شما برای طول روز انرژی زیادی داشته باشید از طرفی هم باعث می شود ذهن شما بسیار خلاقانه عمل کند. کسانی که صبح ها مشکل بیدار شدن از خواب را دارند می توانند با میل کردن نوشیدنی مانند قهوه به بقیه ی روز خود بدون هیچ خستگی و کسل شدنی بپردازند.

اسپرسو ساز چیست؟ 


اسپرسو ساز دستگاهی ست که به وسیله پودر قهوه و با داشتن مخزن آب و با استفاده از حرارت نوشیدنی هایی مانند اسپرسو، لاته و غیره را برای ما درست می کند. دستگاه اسپرسو مدلی دیگر نیز دارد به اسم نسپرسوساز که با استفاده از کپسول های آماده ای که می توانید تهیه کنید باید از ان استفاده کنید و کاملا دستگاهی متفاوت است، که نباید با هم اشتباه بگیرید. با دستگاه اسپرسوساز همانند نوشیدنی های کافه ای می توانید کف شیر با کیفیت و عالی درست کنید. دستگاه های اسپرسوساز ساز در مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند که شامل دستگاه های اسپرسوساز حرفه ای، اسپرسوساز معمولی و اسپرسوساز صنعتی می شود، هر کدام از آن ها برای مکان های مختلف استفاده می شوند.

اسپرسوساز حرفه ای و صنعتی با اسپرسو ساز معمولی چه تفاوتی دارد؟  


همانطور که گفتیم اسپرسوسازها مدل های مختلفی دارند که هر کدام نیز کاربردهای جدایی دارند اما در نهایت همه به درست کردن نوشیدنی ختم می شود. اسپرسوساز های صنعتی تفاوت چشم گیری که دارند از نظر سایز و اندازه است، این اسپرسوسازها به دلیل حجم زیادی از قهوه که درست می کنند همواره باید بدنه ای مقاوم داشته باشند همچنین برای فضاهای بزرگ مناسب است و اصلا در آشپزخانه های منازل قابل استفاده نیست، از این دستگاه های غول پیکر برای قهوه فروشی های بزرگ و پر جمعیت استفاده می کنند. اسپرسو سازهای حرفه از نظر سایز و اندازه با اسپرسو سازهای خانگی تفاوت چندانی ندارند اما از نظر کارایی به نسبت اسپرسوساز های خانگی پیچیده تر هستند .

 

کار کردن با آن ها نیز بسیار سخت تر است و اگر سابقه و پیش زمینه در درست کردن و کار کردن با اسپرسو سازهای حرفه ای ندارید اصلا آن را تهیه نکنید این مدل اسپرسوسازها به نسبت اسپرسوساز های خانگی قیمت بالاتری نیز دارند،اما اسپرسوساز خانگی برای استفاده روزانه و همچنین برای استفاده در دفاتر کاری یک گزینه ی عالی است علاوه بر اینکه گران قیمت نیستند توان مصرفی پایینی نیز دارند که به این معناست انرژی برقی که مصرف می کنند به نسبت اسپرسوساز های حرفه ای و صنعتی بسیار پایین تر است، همچنین از نظر ابعاد نیز بسیار کوچک تر از دیگر مدل های اسپرسوساز هستند و به راحتی در هر جایی می توانید آن را بگذارید.

برندهای مختلف اسپرسوساز


رقابت در بین ساخت و تولید اسپرسوساز همیشه در بین برندها و شرکت های مختلف بوده و هست و همیشه در پی ساخت بهترین مدل هستند. برندهایی مانند مباشی، تلیونیکس، مایر، دلمونتی، اولسن مارک، بیسمارک، دلونگی، برگامو، یورولوکس هستند که همگی برندهای معتبری در سطح جهان می باشند و همواره یکی از بهترین اسپرسو سازهای موجود در بازار را تولید می کنند، شما می توانید با توجه به نیاز خود که چه مدل اسپرسوسازی را می خواهید و بعد از تعیین آن از این برندهای عالی اسپرسو ساز خود را تهیه کنید، شایان ذکر است که اولان کالا تمامی از تمامی این برندهای عالی و با کیفیت اسپرسو ساز دارد و می توانید با خیال راحت آن را از سایت ما خریداری کنید.


حال اینکه با مزایا و معایب یک اسپرسو ساز باید آشنا شویداسپرسوسازها مدل های مختلفی دارند و هر کدام از ان ها ممکن است از نظر شما عیب و یا نقصی داشته باشد، یکی از مهم ترین باگ هایی که باید حتما در خرید اسپرسو به آن توجهی ویژه کنید توان مصرفی آن است:


توان مصرفی 


توان مصرفی در دستگاه هایی که با استفاده از تولید حرارت نوشیدنی و یا مواد غذایی درست می کنند بسیار حائز اهمیت است، با این حال شما حتما باید به توان مصرفی اسپرسو سازها توجه کنید. معمولا توان مصرفی دستگاه های اسپرسوساز از ۱۳۵۰ وات شروع می شود و تا ۲۲۰۰ وات نیز ادامه دارند هر چقدر که توان مصرفی بالاتر باشد به این معناست که انرژی مصرفی برق نیز بالاتر است، حرارت بالا در کیفیت و مدتی که نوشیدنی برای شما آماده می شود تاثیر گزاری است اما از طرفی نیز چون اسپرسوسازها با استفاده از حرارت کار می کنند و همواره در معرض حرارت و گرما قرار دارند ممکن است آسیب پذیر باشند زود به زود خراب شوند و فقط باید مراقب اسپرسو ساز باشید.

حجم مخزن آب


حجم مخزن اب نیز یکی دیگر از نکات مهم است که همواره شاید برای شما دچار مشکل شود. چگونه؟ به این روش که شما اگر کافه دار هستید یا در دفاتر کاری از اسپرسوساز استفاده می کنید و یا اصلا خانواده ای پر جمعیت می باشید و همواره در تعداد و حجم بالا باید نوشیدنی حاضر کنید، اگر حجم مخزن آب کم باشد شما مجبور می شوید که خیلی زود به زود و در دفعات زیادی مخزن را پر کنید این کار هم حوصله سر بر می باشد هم از طرفی نیز جا به جایی زیاد مخزن اب ممکن است به اسپرسو ساز آسیب وارد کند به همین دلیل به نسبت میزان حجمی که نوشیدنی مصرف می کنید اسپرسو سازی با حجم گنجایش متناسب با خود را تهیه کنید.

 

داشتن کلیدهای پیش فرض


این ویژگی یکی از کاربردی ترین ویژگی هایی ست که یک اسپرسو ساز می تواند داشته باشد چرا که همانطور که گفتیم نوشیدنی های کافئین دار امروزه مصرف آن ها از سنین پایین شروع می شود از طرفی هم کار کردن با دستگاه های اسپرسو ساز شاید برای همه آسان نباشد از این رو می توانید دستگاه های اسپرسوسازی را تهیه کنید که کلید و دکمه های پیش فرضی را داشته باشد تا کار کردن با آن بسیار راحت و آسان شود.

آسیاب


بعضی از دستگاه های اسپرسوساز قطعه ای نیز به عنوان آسیاب قهوه دارند این قهوه همانطور که می دانید کار آسیاب کردن قهوه را برای شما انجام می دهد پس اگر عاشق قهوه ای با عطر و بوی تازه هستید به شدت پیشنهاد می شود که اسپرسو سازی را تهیه کنید که قابلیت آسیاب کردن قهوه را نیز داشته باشد، چرا که استفاده از پودرهای قهوه ی آماده آن عطر و بو را ندارند.

 

ابعاد مناسب


این مشکل برای اکثر ماها خصوصا افرادی که به شدت در مرتب بودن خانه و آشپزخانه ی خود حساس اند و می خواهند هر وسیله ای که تهیه می کنند فیکس دقیقا آن جا باشد به تعداد بالا پیش می آید. قبل از تهیه ی دستگاه اسپرسوساز حتما مکانه که آن را در آنجا قرار می دهید تعیین کنید و پس از اندازه گیری آن مکان سراغ تهیه ی دستگاه اسپرسو ساز بروید و حتما چک کنید دستگاه اسپرسوساز تان دقیقا مناسب آن مکان باشد تا در مکان گیری دچار مشکل نشوید.

و در آخر داشتن جزییاتی مانند خاموش شدن خودکار دستگاه، سینی چکه گیر، قابلیت داغ کردن فنجان و غیره نیز می تواند آپشن هایی باشد که یک دستگاه اسپرسو ساز را بی عیب و نقص کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha