02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده ی درست از اسپرسوساز

ادیبه کریم پور 14 /مرداد/ 1402
نحوه استفاده ی درست از اسپرسوساز

نحوه استفاده ی درست از اسپرسوساز


اسپرسو سازها ابزاری عالی هستند که می توانید از آن برای تهیه انواع نوشیدنی های قهوه خوشمزه در خانه استفاده کنید. اسپرسوسازها در مدل های متنوع عرضه می شوند. استفاده از مدل های اتوماتیک کمی ساده تر است، زیرا به کار دستی کمتری نیاز دارند. اکثر اسپرسوسازها به گونه ای طراحی شده اند که کاربر پسند باشند، بنابراین استفاده از آن ها یک موضوع ساده است که فیلترها را با تفاله قهوه پر کنید و منتظر بمانید تا اسپرسوی شما دم استخراج شود. پس از هر بار استفاده حتما دستگاه خود را تمیز کنید.


استفاده از دستگاه اسپرسوساز


برای اسنکه بتوانید با اسپرسوساز خود یک نوشیدنی فوق العاده درست کنید، ابتدا باید مخزن را پر کنید. مخزن قسمتی از دستگاه است که آب را در خود نگه می دارد. روی دستگاه شما باید یک مخزن با برچسب مشخص وجود داشته باشد، با خطوطی که نشان می دهد برای یک یا دو شات چقدر باید آن را پر کنید. در صورت تمایل می توانید از آب تصفیه شده استفاده کنید، اما برخی از دستگاه های اسپرسوساز ممکن است فیلتر داخلی داشته باشند. سپس دکمه پاور دستگاه خود را فشار دهید، که باید به وضوح برچسب گذاری شود. باید منتظر بمانید تا یک سری چراغ روشن شود که نشان می دهد دستگاه آماده استفاده است. دستگاه ‌های مختلف به روش ‌های مختلف نشان می‌ دهند که آماده هستند، بنابراین دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید. فیلتر قابل حمل را از زیر دهانه دستگاه خود خارج کنید. فیلتر در دستگاه اسپرسوساز بسته به اندازه اسپرسوی مورد نظر شما با یک سبد شات پر می شود. یک سبد یک یا دو شات را در فیلتر قرار دهید. اگر از سبد دو شات برای یک شات استفاده می کنید، یا برعکس، ممکن است اسپرسوی شما خوب نشود. قبل از پر کردن سبد، دوباره بررسی کنید که از سبد درست استفاده می کنید. پس از انجام این کارها پودر قهوه خود را به فیلتر اضافه کنید. از یک قاشق استفاده کنید تا آن را به درستی از قهوه پر کنید. اگر دانه ‌ها را آسیاب می‌ کنید، بسیار عالی است و همچنین اکثر دستگاه‌ های اسپرسوساز دارای آسیاب داخلی هستند که می‌ توانید از آن استفاده کنید. اگر آن ها را در دسترس دارید، از پودر قهوه ی اسپرسو به جای پودر قهوه استفاده کنید. پودر اسپرسو ریزتر از پودر قهوه است. اسپرسو لایه ها و طعم خود را از این واقعیت به دست می آورد که آب داغ از طریق زمین های بسیار کوچک وارد می شود.


سپس برای تمپ کردن قهوه از تامپر استفاده کنید که تامپر وسیله ای کوچک با دسته است که از آن برای فشار دادن پودر قهوه خود استفاده می کنید. این کمک می کند تا مطمئن شوید که پودر قهوه فشرده شده است، بنابراین می توانید یک شات با طعم قوی از اسپرسو درست کنید. برای استفاده از تامپر، بالای تامپر را در بالای آسیاب خود فشار دهید. تا جایی که دستکاری می شود به سمت پایین فشار دهید تا پودر قهوه شما خوب و فشرده شود. سپس سر فیلتر را زیر دهانه دستگاه فشار دهید. در بیشتر دستگاه ها، فیلتر را کمی می ‌پیچانید تا زمانی که صدای کلیکی را بشنوید که نشان می ‌دهد فیلتر داخل دستگاه قفل شده است. پس از قفل شدن فیلتر، یک فنجان را درست زیر دهانه خروجی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که فنجان به اندازه کافی بزرگ است که حاوی اسپرسوی شما باشد. دستگاه های اسپرسو دارای دکمه هایی برای شات های تکی یا دوبل هستند. دکمه را برای اندازه شات مورد استفاده خود فشار دهید. اکنون دستگاه اسپرسوی شما آن را دم می کند و در فنجان شما می ریزد. 

تهیه نوشیدنی اسپرسو


نوشیدنی های دیگری که بر پایه اسپرسو سا قهوه درست می شوند بسیار خوشمزه و عالی هستند. برای برای درست کردن فوم شیر و بخار دادن آن به دستگاه مخصوصی به نام نازل بخار نیاز دارید که برخی از دستگاه های اسپرسوساز دارای یک میله بخار داخلی هستند که می توان آن را با استفاده از صفحه کنترل دستگاه روشن کرد. برای درست کردن فوم شیر از یک نازل بخار با یک پارچ فولادی ضد زنگ استفاده کنید. در بیشتر موارد، پارچ را قبل از درست کرئن فوم، حدود یک سوم آن را با شیر پر کنید. برای استفاده از میله بخار، ابتدای میله را در شیر قرار دهید و سپس آن را روشن کنید. 


برای کف کردن شیر با نازل بخار، پارچ فولادی ضد زنگ خود را 1/3 پر از شیر کنید. نوک میله بخار را حدود نیم اینچ (1.27 سانتی متر) در شیر قرار دهید و آن را در یک طرف پارچ نگه دارید. نازل بخار را روشن کنید و صبر کنید تا شیر گرداب طبیعی ایجاد کند. اجازه دهید شیر بچرخد تا حجم آن دو برابر شود و بافتی فوم مانند و مخملی داشته باشد. اگر یک گرداب به خودی خود تشکیل نشد، پارچ را کمی در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا گرداب ایجاد شود. اگر نازل بخار یا سیستم تولید کف شیر ندارید، می توانید از شیشه و مایکروویو استفاده کنید. به اندازه نیاز شیر در یک شیشه بریزید. درب آن را محکم ببندید و سپس شیشه را تا جایی که می توانید تکان دهید تا حجم شیر دو برابر شود. این معمولا بین 30 تا 60 ثانیه طول می کشد. پس از این کار، ظرف را به مدت 30 ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا کف به بالای شیر برسد. برای درست کردن نوشیدنی کاپوچینو کافی است یک تا دو شات اسپرسو را در یک فنجان بریزید. شیر بخار داده شده را داخل فنجان روی اسپرسو بریزید تا یک یا دو اینچ زیر لبه آن پر شود. سپس دو تا سه سانتی‌ متر شیر کف کرده را روی شیر آن اضافه کنید. در صورت تمایل، می توانید مقداری چاشنی شیرین مانند دارچین یا مقداری پودر کاکائو روی کاپوچینوی خود اضافه کنید.
 

نگهداری از اسپرسوساز خود


ابتدا قبل از استفاده از دستگاه، دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید. هر دستگاه اسپرسوساز متفاوت است، زیرا هم توسط برندهای متفاوت تولید می شوند و هم با قابلیت های متنوعی مجهز شده اند. همیشه ایده خوبی است که قبل از استفاده از دستگاه خود دستورالعمل های خود را بخوانید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می کنید. اگر نسخه کاغذی خود را گم کردید، می توانید مدل دستگاه اسپرسوساز خود را در اینترنت جستجو کنید. ممکن است بتوانید PDF دستورالعمل ها را به صورت آنلاین پیدا کنید. همچنین فقط از آب سرد و تمیز در مخزن استفاده کنید. آب کثیف یا آب گرم می تواند مخزن دستگاه شما را خراب کند. مطمئن شوید که هر بار که اسپرسو دم می کنید از شیر تمیز یا آب بطری خنک استفاده می کنید. اگر از آب لوله کشی استفاده می کنید، برای تمیزی بیشتر، بهتر است آن را فیلتر کنید. بعد از هر بار استفاده دستگاه اسپرسوساز خود را تمیز کنید . چه از یک اسپرسوساز کوچک و چه الکترونیکی استفاده می کنید، پس از هر بار استفاده، فیلترهای زیر شیر آب را اجرا کنید تا آسیاب ها از بین بروند. همچنین باید شیرهای آب و کناره های دستگاه را با پارچه تمیز پاک کنید تا هرگونه ریخت و پاش از بین برود. همه ی این کارها به شما امکان می دهد دستگاهی تمیز و بدون کثیفی داشته باشید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha