02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

برای استفاده خانگی کدام اسپرسوساز مناسب است؟

14 /مرداد/ 1402
برای استفاده خانگی کدام اسپرسوساز مناسب است؟

برای استفاده خانگی کدام اسپرسوساز مناسب است؟ 


همانطور که می دانید همواره نیاز به درست کردن قهوه و نوشیدنی های کافئین دار و مصرف آن ها نه تنها در دفتر کار و بیرون از منزل در کافه ها بلکه اکنون در بسیاری از خانه ها نیز در طول روز بارها و بارها و در دورهمی های خود این نوشیدنی پر انرژی را درست و می ل می کنند و شما می توانید این محصول شگفت انگیز را ببینید و از آن استفاده کنید. همواره قهوه یکی از محصولات پر طرفدار می باشد که امروزه در حال محبوب شدن در بین تمامی افراد می باشد، این نوشیدنی عالی علاوه بر طعم و مزه ی عالی که دارد ویژگی هایی همچون جبران انرژی، حس رضایت در فرد و حتی کارکرد بهتر مغز تاثیر زیادی می گذارد به همین دلیل نیز مصرف آن رو به رشد می باشد. دستگاه های زیادی برای درست کردن قهوه از جمله دستگاه اسپرسو ساز، دستگاه قهوه ساز، دستگاه نسپرسوساز و غیره وجود دارد یا به روش های قدیمی مانند قهوه ترک و قهوه های دمی نیز هستند اما آسان ترین آن ها استفاده از دستگاه اسپرسو ساز می باشد خرید و تهیه ی دستگاه های ساخت قهوه امروزه خیلی زیاد شده است چرا که با مشغله های فراوانی که دارند رفتن به بیرون از خانه برای نوشیدن یک قهوه بسیار وقت گیر است از همین رو مردم رو به تهیه و خرید دستگاه های قهوه ساز و اسپرسوساز آورده اند. که در ادامه مطلب با دستگاه اسپرسو ساز و چند مدل از آن ها آشنا می شویم.

چرا برای استفاده خانگی اسپرسوساز بهتر است؟


دستگاه اسپرسو دستگاهی است که تقریبا تمامی نوشیدنی ها از جمله لاته،موکا، آمریکانو، اسپرسو، قهوه و غیره را درست می کند و یک‌ دستگاه همه کاره است اما دستگاه هایی مانند قهوه ساز فقط برای یک نوشیدنی به کار می روند و یا دستگاه نسپرسوساز که فقط با کپسول های قهوه و از این قبیل کار می کند که شاید در شهرهای کوچک تهیه و خرید این کپسول ها مشکل باشد پس استفاده از دستگاه نسپرسوساز توصیه نمی شود اما برای کسانی که در تهیه ی این کپسول ها مشکلی ندارند یکی از بهترین گزینه هاست. دستگاه خای قهوه ساز هم به دلیل تنوع نداشتن در درست کردن نوشیدنی با آن فقط برای کسانی که عاشق قهوه های دمی مانند قهوه فرانسه و از این قبیل هستند بیشتر مناسب است اما اگر می خواهید دستگاهی داشته باشید که تنوع نوشیدنی های کافئین داری که با ان درست می کنند زیاد باشد و همچنین ظاهری زیبا داشته باشد به شدت دستگاه زیبایی از لحاظ ظاهری باشد دستگاه اسپرسو ساز پیشنهاد می شود. این دستگاه عالی به دلیل کاربردی بودن آن و تنوع نوشیدنی های زیادی که درست می کند هم برای کافی شاپ و رستوران ها مناسب است و هم در منزل خود می توانید از آن استفاده کنید.

نکاتی که یک اسپرسو ساز برای استفاده در خانه باید داشته باشد


اسپرسوسازها مدل های مختلفی دارند از جمله اسپرسو سازهای صنعتی بزرگ که برای استفاده در کارگاه های بزرگ و همچنین مکان های شلوغ استفاده می شود، مدل دیگری از این دستگاه عالی اسپرسوساز های حرفه ای می باشند این مدل دستگاه ها برای باریستا کارهای قدیمی کار که مدت زیادی در این عرصه کار کرده اند مورد استفاده قرار می گیرد یا برای فستیوال های قهوه سازی و مسابقه های قهوه سازی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد کار کردن با این مدل اسپرسوسازها کمی دشوار تر است و کسانی که مبتدی هستند‌ نمی توانند با آن کار کنند، و در آخر اسپرسو سازهای معمولی که بیشترین استفاده را در بین مردم دارند و به دلیل استفاده آسان و تهیه ی انواع نوشیدنی مختلف بیشتر مردم چه برای کافی شاپ و چه برای منازل خود این مدل اسپرسو ساز را تهیه می‌ کنند. مدل دیگری از اسپرسوساز ها نیز وجود دارند که علاوه بر دستگاه اسپرسو سازی یک آسیاب قهوه نیز هستند برای کسانی که می خواهند همیشه از پودر قهوه های تازه استفاده کنند و یک نوشیدنی معطر عالی داشته باشند گزینه ای عالی است که دیگر لازم نیست دو دستگاه متفاوت را تهیه کنند.

ویژگی های یک اسپرسو ساز خانگی عالی


فنی
یک اسپرسو ساز خانگی لازم نیست که تمامی ویژگی های یک اسپرسو ساز صنعتی و یا حرفه ای را داشته باشد چرا که شما در خانه قرار نیست کار بسیار حرفه ایی را با آن انجام دهید و صرفا برای درست کردن نوشیدنی معمولی آن را به کار می برید، دستگاه های اسپرسو ساز با برق کار می کنند و از آن جایی که حرارتی هستند و برق زیادی مصرف می کنند توان مصرفی بالایی دارند که شما باید به آن توجه کنید معمولا توان مصرفی اسپرسو سازها از ۱۳۵۰ وات وجود دارد تا ۲۲۰۰ وات که هر چقدر توان مصرفی بالاتر باشد مصرف برق بیشتر است اما در عوض قدرت دستگاه نیز بالاتر می باشد انتخاب اسپرسو ساز با توان مصرفی بالا یا پایین کاملا به خود شما بستگی دارد. با دستگاه اسپرسو ساز می توانید انواع نوشیدنی را با آن درست کنید و تنوع بالای ان پوینتی مثبت می باشد. دستگاه قهوه ساز علاوه بر اینکه تنوع زیادی در نوشیدنی دارد باید با قهوه هایی مانند عربیکا و غیره نیز بتوان استفاده کرد. 

قابلیت های کاربردی 


کیفیت یک قهوه به نکات ریزی می باشد که باید به آن توجه کنید و همه ی این ویژگی های کوچک هستند که یک دستگاه اسپرسو ساز عالی خانگی را برای شما به بار می آورد، یکی از این ویژگی ها سیستم کاپوچینو ساز نی نی باشد این سیستم عالی به شما کمک می کند که یک کاپوچینو خانگی خوش طعم و کیفیت را داشته باشید همچنین اگر دستگاه اسپرسو سازی دارای سیستم کاپوچینو ساز باشد می توانید بقیه ی نوشیدنی های پایه قهوه را نیز با آن درست کنید. سیستم تولید کف شیر که بعضی ها نیز به آن فوم شیر می گویند، کف شیر بسیار در طعم قهوه های شما تاثیر گذار است و هر چقدر کف شیر شما با کیفیت تر باشد طعم نوشیدنی شما نیز عالی تر می شود، از طرفی دیگر به این قابلی فشار بخار نیز می گویند، فشار بخار بسیار در اسپرسو سازها مهم است و نه تنها در تولید کفه شیر بلکه در غلظت و طعم قهوه نیز نقش به سزایی دارد، در دستگاه های اسپرسوساز فشار بخار معمولا ۱۵ یا ۲۰ بار می باشد که خودتان به نسبت کیفیت قهوه ای که می خواهید اسپرسوسازی با فشار بخار ۱۵ یا ۲۰ بار را انتخاب می کنید.

سیستم انتخاب دبل و سینگل، این سیستم برای افرادی که توانایی و سابقه زیادی در درست کردن قهوه ندارند و مبتدی هستند بسیار کاربردی و عالی می باشد. توانایی درست کردن همزمان دو فنجان قهوه نیز بسیار مهم است خصوصا برای کسانی که خانواده های پر جمعیت دارند و یا مصرف قهوه ی آن ها زیاد است اسپرسو سازهایی که یک عدد فنجان قهوه دارند زمان بیشتری طول می کشد و همزمان با ان باید مخزن آب آن نیز گنجایش زیادی داشته باشد اما اگر برای تازه عروس ها و یا افرادی که جمعیت زیادی ندارند دستگاه اسپرسو ساز تک فنجان با گنجایش کم نیز بسیار مناسب است. همانطور که گفتیم نکات ظریف می باشد که یک دستگاه اسپرسو ساز عالی خانگی را برای ما رقم می زند، پس توجه کردن به این نکات ضروری ست.

از دیگر ویژگی هایی که اسپرسو ساز خانگی باید داشته باشد قابلیت گرم کردن فنجان می باشد، ابن قابلیت به شما اجازه می دهد که با قرار دادن فنجان روی اسپرسوساز فنجان داغ شود و بعد قهوه را داخل فنجان بریزید که لذت نوشیدن قهوه را برای شما چند برابر می کند همچنین یکی دیگر از نکات ریزی که باید به آن اشاره کرد سینی چکه گیر در اسپرسو ساز است داشتن این سینی در دستگاه های اسپرسوساز به این معناست که هنگام کار با آن قهوه جایی نمی ریزد و برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون سفید رنگ بسیار پیشنهاد می شود.

 

ویژگی های ظاهری یک اسپرسو ساز خانگی 


همانطور که می دانید دستگاه های اسپرسوساز تنوع بسیار بالا با ابعاد و ظاهر مختلفی دارند و اینکه شما چه سایز و ابعادی را انتخاب کنید بستگی به جایی دارد که دستگاه اسپرسو ساز را در آن حا قرار می دهید، معمولا اسپرسوساز های صنعتی سایز بزرگتری دارند و یا اسپرسوساز هایی که همزمان آسیاب قهوه را نیز انجام می دهند، اما اگر شما می خواهید اسپرسوساز خود را در آشپزخانه قرار دهید و فضای زیادی ندارید حتما به ابعاد و همچنین وزن اسپرسو ساز دقت کنید تا بعدا در جای گذاری آن دچار مشکل نشوید
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha