02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جاروبرقی ایستاده (سیمی) بخرم یا جاروشارژی؟

ادیبه کریم پور 18 /مرداد/ 1402
جاروبرقی ایستاده (سیمی) بخرم یا جاروشارژی؟

بین جاروبرقی ایستاده (سیمی) و جاروشارژی، کدام را انتخاب کنم؟


جاروبرقی های ایستاده و شارژی هر دو از وسایل محبوب امروزه در اکثر خانه ها هستند. در حالی که واضح ترین تفاوت ممکن است عدم وجود یا گنجاندن کابل برق باشد، در واقع تعدادی از نکات هنگام انتخاب بین این دو وجود دارد. در اینجا به ویژگی‌ ها، مزایا و موارد استفاده جارو ‌های شارژی و ایستاده می ‌پردازیم. جاروبرقی های ایستاده از نظر ظاهر مانند جارو شارژی می باشند، اما آن ها به جای استفاده از باتری، از سیم برق استفاده می کنند و منبع انرژی آن ها برق مستقیم می باشد. هردوی این جاروها بسته به سلیقه و نیاز افراد عالی است و هرکدام با مزیت های فوق العاده ای همراه است که عملکرد آن را بهبود می بخشد.


جاروبرقی ایستاده یا سیم دار چیست؟


جاروبرقی های ایستاده امروزه یکی از محبوب ترین لوازم نظافت منزل در منازل هستند. همانطور که از نام آن پیداست، آنها به صورت عمودی یا ایستاده با دسته می ایستند که به شما این امکان را می دهند که با فشار دادن جاروبرقی در امتداد سطح، روی کف زمین مانور دهید. همه جاروبرقی های ایستاده انرژی خود را از برق تامین می کنند. آن‌ ها با ظرفیت زیاد روی برد قدرتمند هستند و به آن ‌ها اجازه می ‌دهد بدون محدودیت زمانی در تمام سطوح خانه شما حرکت کنند. سری ‌ها جاروبرقی همه کاره هستند که برای همه چیز از نظافت خانه گرفته تا تمیز خودرو و مراقبت از اثاثه یا لوازم داخلی مناسب هستند. در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی بهترین جاروبرقی های ایستاده آورده شده است که عبارتند از: از فناوری های فوق العاده بهره می برد تا قدرت مکش را افزایش دهند، سری و نازل فوق العاده و قابل هدایت، فیلتر ضد حساسیت HEPA، به راحتی تخلیه می شود، کابل برق بلند، عالی برای کف های سخت، تمیز کردن پله ها و فرش می باشند.


جارو شارژی چیست؟


جاروهای شارژی با طراحی شیک، قابل حمل و سبک ساخته شده اند که حمل آن ها را در هر اتاق خانه شما آسان می کند. یک جارو شارژی می تواند فوراً از تمیز کردن کف زمین به یک جارو شارژی دستی تبدیل شود که برای تمیز کردن سطوح اطراف خانه یا داخل ماشین شما ایده آل است. علاوه بر این، یک جارو شارژی با مجموعه‌ ای از سری ها شامل سر برس، نازل باریک و برس موی حیوان خانگی ارائه می‌ شود. جاروهای شارژی به جای اتصال به برق، دارای باتری لیتیوم یونی هستند که تا 40 دقیقه موتور را تغذیه می کند. شما می توانید تنظیم قدرت را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. مهم است که در نظر داشته باشید که استفاده از یک تنظیم مکش قوی تر به این معنی است که باتری خیلی سریعتر تمام می شود. به مدل ‌هایی توجه داشته باشید که دارای دو بسته باتری برای راحتی نهایی هستند که این ها می توانند مدت زمان تمیز کاری را افزایش یابد. ویژگی های جارو شارژی عبارتند از: مکش قدرتمند با طراحی سبک و قابل حمل، تبدیل دستی برای پله ها، مبل ها و نظافت ماشین، تخلیه و نگهداری آسان هستند.


جاروبرقی ایستاده یا شارژی را انتخاب کنم؟


برای کمک به انتخاب بهترین جاروبرقی برای خود، مهم است که تفاوت ها و کاربردهای آن ها را با جزئیات بیشتری بررسی کنید:


قدرت: شاید یکی از ویژگی هایی که بیشتر مردم به آن علاقه دارند قدرت مکش است. به طور کلی دستگاه ها و جاروهای سیمی برق خود را مستقیماً از پریز به موتور می گیرند که به آن ها امکان می دهد به طور نامحدود کار کنند. این بدان معنی است که یک جارو در اواسط تمیزی ناگهان متوقف نمی شود. برخی از جارو‌های شارژی با استفاده از حالت توربو می ‌توانند قدرت مکش قابل مقایسه با حالت ایستاده را داشته باشند، اما عمر باتری را به خطر می ‌اندازد که در این حالت به سرعت تخلیه می‌شود. به عنوان یک مقایسه مستقیم، اگر متوجه شدید که چند دقیقه کم اما مداوم تمیز می کنید، بی سیم انتخاب خوبی است، اما اگر مدت زمان نظافت شما طولانی تر باشد، کل خانه را انجام دهید یا بیش از 30 دقیقه یا حتی یک ساعت وقت بگذارید، پس جاروبرقی ایستاده را برای کارهای خود انتخاب کنید.


وزن: جاروبرقی های شارژی به گونه ای طراحی شده اند که تا حد امکان سبک باشند و دارای سطل و موتور کوچکتر هستند. با این حال، تولید کنندگان روز به روز سعی می کنند وزن آن را کاهش دهند تا برای حمل و جابجایی راحت تر باشد. سبک ترین جارو شارژی معمولا با وزن تنها 2.5 کیلوگرم ساخته می شوند. اما در حالی که جاروبرقی های ایستاده، با سری مخصوص حدودا 4 کیلوگرم وزن دارند. اگر داشتن یک جاروبرقی سبک وزن در اولویت قرار دارد، یک جارو شارژی بهترین گزینه از بین هر دو است. با این حال، باید به این نکته اشاره کرد که جاروبرقی های ایستاده یا سیمی علیرغم سنگین ‌تر بودن، در نوع خود بسیار چابک و سریع هستند. به خصوص که برخی از آن ها با سری بی نظیر که با زاویه فرمان 80 درجه ‌ای که به نازل زمین چرخان اجازه می ‌دهد در اطراف شما بچرخد که این سری ها می تواند به خودی خود کمی سنگین باشد.


ظرفیت: از نظر ظرفیت گرد و غبار، جاروبرقی های سیمی دارای سطل های گرد و غبار بزرگ تری نسبت به انواع جاروهای شارژی هستند. جاروبرقی های ایستاده معمولا 1 تا 1.5 لیتر در سطل های گرد و غبار و خاک خود در مقایسه با نیم لیتر یا کمی بیشتر برای بی سیم فضای دارند. به بیان ساده، جاروبرقی ها می‌ توانند قبل از تخلیه، مدت زمان بیشتری تمیزکاری کنند. ظرفیت کاهش یافته در جارو شارژی های بی سیم به سبک و چابک شدن آن تا حد امکان کمک می کند و خود سطل نیز بسیار آسان تخلیه می شود، بنابراین با وجود کوچکتر بودن، جاروی بی سیم همچنان به عنوان یک دستگاه بسیار راحت است. هر دوی آن ها  جاروهای قائم بدون کیسه هستند و تخلیه آن ها را بدون نیاز به دوباره پر کردن سیستم داخلی کیسه آسان می کند.


دسترسی آسان: جاروهای شارژی می‌ توانند به همه جا بروند، زیرا به پریز برق متصل نیستند و در صورت نیاز می ‌توانند به یک جاروشارژی دستی تبدیل شوند تا به سطوح بالای کابینت و تاقچه یا داخل خودرو برسند. جاروبرقی های سیمی یا ایستاده محدود هستند، اما به لطف سیم برق بلند و کابل کشیده، همچنان دسترسی چشمگیری دارند. حداکثر برد جاروبرقی های سیمی 15 متر است که حتی برای اتاق های بزرگ با تراس باز یا بیرون رفتن برای تمیز کردن ماشین کافی است.

تمیز کردن همه کاره: هم جاروبرقی های ایستاده و هم جارو ارژی ها می توانند فرش ها، کف های سخت، پارکت، پله ها، بالای کف و فضای داخلی ماشین را به راحتی تمیز کنند. با این حال، جارو برقی ها می توانند همه این کارها را با سری مخصوص و کابل برق بلند انجام دهند، در حالی که جاروشارژی های بی سیم می توانند به راحتی به حالت دستی تبدیل شوند. عامل تعیین کننده که ممکن است برای شما بهترین باشد به ترجیح شما بستگی دارد.


فناوری: همه جاروبرقی ‌های ایستاده از فناوری چند سیکلونی برای جدا کردن کثیفی استفاده می ‌کنند تا تخلیه آن آسان شود. در جارو شارژی های بی سیم خود نیز برخی از این ویژگی بهره می برد تا بتوانید تمامی زباله ها را به راحتی جمع آوری و تخلیه کنید.


فضای نگهداری: هردوی این محصول ها معمولا یکسان هستند، اما جاروهای شارژی سبک ‌تر و کوچک ‌تر هستند و راحت ‌تر از جاروبرقی ‌های ایستاده نگهداری می‌ شوند. بسیاری از جارو شارژی ها بسیار جمع و جور هستند و دارای حالت ذخیره سازی فوق العاده ای می باشند که باعث می شود به اندازه ای کوچک که در کمد جا شود. یا، اگر ترجیح می دهید، جاروبرقی های ایستاده همگی می توانند به دیوار نصب شوند و فضای کمتری را اشغال کنند. اگر فضا در خانه شما کم است، جاروبرقی ایستاده راه حلی مناسب است.


نظرات نهایی


اینکه کدام یک از جارو‌ها برای شما بهترین است بستگی به انتخاب شخصی دارد که می‌ خواهید از آن استفاده کنید، چقدر سبک نیاز دارید، مدت زمان لازم برای تمیز کردن، فضای ذخیره ‌سازی در دسترس و البته چگونه به نظر می رسد. ما در در سایت اولان کالا جاروهایی با نیازها و ترجیحات متنوع را موجود کرده ایم و این را می توان در طیف گسترده جاروبرقی های ما مشاهده کرد و آن ها را با توجه به خانه خود انتخاب کرد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha