02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی قابلیت های بخارشوی های خانگی

ادیبه کریم پور 27 /آذر/ 1402
بررسی قابلیت های بخارشوی های خانگی

بررسی قابلیت های بخارشوی های خانگی


بخارشوی، پاک کننده های کاربردی هستند. اگر مبتلا به آلرژی هستید یا کودکانی دارید که از آلرژی و حساسیت های شیمیایی رنج می برند، بخارشوی روشی سالم برای تمیز کردن عمیق سطوح مختلف بدون تشدید علائم آلرژی است. شما و خانواده تان می توانید با استفاده منظم از بخارشوی سالم تر زندگی کنید و بهتر نفس بکشید. جدا از ملاحظات قیمت و بودجه، تصمیم بزرگ بعدی که باید بگیرید انتخاب سبک بخارشوی است.


چهار ویژگی کلیدی که باید قبل از خرید بخارشوی در نظر بگیرید


چهار ویژگی/عملکرد اصلی که باید هنگام تحقیق در بخارشوی جدید خود روی آن ها تمرکز کنید عبارتند از پر کردن مداوم آب، زمان گرم کردن، فشار بخار و کنترل حجم بخار می باشند. این چهار ویژگی دستگاه های عالی را از بخارشوی های سطح ابتدایی جدا می کند.


پر کردن مداوم: ویژگی پر کردن مداوم آب به این معنی است که می ‌توانید در حالی که در وسط کار تمیز کردن با بخار هستید به دستگاه آب اضافه کنید. این سیستم ها دو مخزن دارند، یک مخزن برای آب سرد و یک دیگ بخار که در واقع آب را به بخار تبدیل می کند. بدون مخزن، بخارشوی های سبک بویلر قبل از اینکه بتوانید تمیز کردن را از سر بگیرید، باید دوباره گرم شوند. بخارشوی های پرکننده مداوم آب سرد را از مخزن به دیگ برای گرم کردن فشار می دهند و هنگامی که مخزن خالی است، یک چراغ نشانگر یا هشدار صوتی به شما امکان می دهد بدانید که زمان پر کردن مجدد فرا رسیده است. پس از پر کردن مجدد، می توانید بدون هیچ زمان انتظاری به تمیز کردن با بخار برگردید، زیرا در حین پر کردن، دیگ گرما و آبی را که در داخل خود داشت حفظ می کند. برای استفاده تجاری، گزینه پر کردن آب یک ضرورت است.


زمان گرم شدن: زمان گرم شدن آب یکی دیگر از ویژگی های مهم است. اکثر مدل های بخارشوی که در بازار موجود هستند، ظرف 7-15 دقیقه گرم می شوند. برخی از دستگاه های پیشرفته تر می توانند آب را در حدود پنج دقیقه گرم کنند. زمان گرم کردن سریعتر به این معنی است که شما می توانید کار تمیز کردن خود را سریعتر انجام دهید و می توانید بیشتر از بخارشوی خود استفاده کنید. در واقعیت، چند دقیقه در اینجا یا آنجا زیاد به نظر نمی رسد، اما بیشتر مردم برای زمان و زمان بسیار تحت فشار هستند. علاوه بر این، نمی ‌توانید پیدا کنید که بسیاری از افراد برای تمیز کردن یا ضدعفونی کردن خانه خود منتظر بمانند. فقط به یاد داشته باشید که منتظر چراغ آماده بخار دستگاه خود باشید تا به شما بگوید چه زمانی بخار در دما و فشار بهینه برای تمیز کردن است. صبور باشید و نتایج عملکرد بهتری خواهید یافت.


فشار بخار: سایر ویژگی ‌هایی که مهم هستند مربوط به فشار بخار تولید شده توسط بخارشوی ‌ها هستند. یک سوء تفاهم رایج در مورد بخارشوی ها وجود دارد و بسیاری از افراد فشار بخار بالاتر را با عملکرد بهتر برابر می دانند. در حالی که فشار بالاتر خود را به بخار با کیفیت بهتر می رساند. همچنین آنچه که مهمتر است فشار ثابت است. فشار و حرارت داخل دیگ بخار با هم کار می کنند تا بخار ایجاد کنند. هر چه فشار بیشتر باشد، بخار سریعتر تولید می شود. فشار ثابت به معنای عملکرد ثابت است، هم از نظر تولید بخار و هم از نظر حجم بخار موجود در نقطه تمیز کردن می باشند. اگر فشار به شدت نوسان کند، می توانید انتظار داشته باشید که کیفیت بخار تولید شده توسط واحد شما نیز به طور گسترده ای متفاوت باشد. مدل‌ های بهتر دارای فشار سنج بخار هستند تا اطمینان حاصل شود که بخارشوی شما فشار خوب و ثابتی را حفظ می‌ کند. علاوه بر این، دیگ های بخار در بخارشوی واقعاً دیگ های فشار پایین هستند.


کنترل میزان صدا با بخار: اکثر مدل‌ ها دارای کنترل حجم بخار بر روی دسته هستند و این ویژگی هنگام تمیز کردن سطوح مختلف با بخار، انتقال سریع ‌تر و آسان‌ تر را به ارمغان می ‌آورد. توانایی کنترل حجم بخار به طور غیرمستقیم به شما امکان کنترل چندین مورد از جمله میزان بخار خروجی و میزان رطوبتی که در نهایت باقی می‌ ماند را به شما می ‌دهد. این یک ویژگی راحت است که به سهولت کلی استفاده می ‌افزاید.

عملکرد و نگهداری بخارشوی


کار با بخارشوی کار دشواری نیست، اما برخی از اقدامات احتیاطی و توصیه های صحیح وجود دارد که قبل از شروع کار باید به خاطر داشته باشید. همیشه قبل از استفاده از یکی از این دستگاه ها باید دفترچه راهنمای محصول خود را به دقت مطالعه کنید. بخار داغی که منتشر می شود می تواند باعث آسیب به اقلام و آسیب شود. بسته به مدل بخارشوی خریداری شده، دمای بخار می تواند از 230 تا 320 درجه فارنهایت باشد. اگر در مورد تمیز کردن یک نوع پارچه شک دارید، باید آزمایشی را در یک منطقه غیر قابل دید انجام دهید. هنگام پر کردن آب مراقب باشید، زیرا شما نمی خواهید دیگ را بیش از حد پر کنید یا قطعات الکتریکی بخارشوی را خیس کنید. برخی از واحدها به گونه ای طراحی شده اند که اگر آن ها را بیش از حد پر کنید، آب به سادگی از قسمت بیرونی دستگاه می ریزد، اما حتماً در صورت امکان از فنجان های پرکننده همراه استفاده کنید. هرگز وسایل الکترونیکی را با بخار تمیز نکنید، زیرا این می تواند یک خطر ایمنی باشد. در نهایت، هرگز مواد شوینده، عطر، یا هر ماده شیمیایی دیگری را در مخزن آب قرار ندهید.توجه داشته باشید که وقتی بخارشوی روی این دستگاه ها گرم می شود، هوای داخل دستگاه حبس می شود. وقتی چراغ آماده بخار روشن شد، باید این هوا را برای چند ثانیه از نوک آن خارج کنید تا بخار از نوک بخار خارج شود. انجام این کار همچنین هر گونه آبی را که ممکن است از آخرین استفاده شما در خطوط خنک شده باشد، و در برخی موارد، رطوبت باقیمانده ای را که ممکن است از زمانی که دستگاه قبل از خروج از کارخانه سازنده آزمایش کنترل کیفیت انجام شده است، از بین می برد. برای استفاده موثر، همیشه منتظر چراغ آماده بخار باشید.


نگهداری از بخارشوی فرآیند نسبتاً آسانی است. همیشه قبل از هر کاری با دستگاه بخارشوی را خاموش کرده و از برق بکشید. هر سه ماه یا بعد از 15 بار استفاده، بهتر است واحد دیگ را از هر آب تخلیه کنید. این توصیه برای تقریباً تمام بخارشوی های سبک قوطی توصیه می شود. برای بخارشوی ارزانتر، باید مخزن را تخلیه کنید و اجازه دهید پس از هر بار استفاده خنک شوند. شما هرگز نمی خواهید بخارشوی خود را در مکانی سرد که احتمال دارد دستگاه را یخ زده یا برای مدت طولانی در معرض دمای سرد قرار دهد، نگهداری کنید. گاهی اوقات، رسوب معدنی ممکن است در داخل سیستم دیگ ایجاد شود. برخی از بخارشوی ‌ها روش‌ های داخلی برای از بین بردن یا از بین بردن رسوب دارند اما در مدل ‌های ارزان ‌تر به ندرت چنین است. بنابراین کاری که می توان برای از بین بردن رسوب انجام داد این است که سیستم را با مخلوطی از آب و جوش شیرین شستشو دهید. در آخر، با آب معمولی شیر آب، آن را تمیز کنید. به طور کلی کم هزینه ترین است و رسوب زدایی هزینه کمی دارد. اگر آب شما سخت است (محتوای معدنی زیادی دارد)، می توانید آب لوله کشی خود را با آب مقطر 50 درصد مخلوط کنید تا محتوای کل مواد معدنی کاهش یابد. توصیه می کنیم از آب نرم شده خودداری کنید و دلیل آن این است: نرم کننده های آب سنتی از نمک یونیزه شده برای حذف یا جایگزینی مواد معدنی موجود در آب سخت استفاده می کنند. با گذشت زمان، سدیم (نمک) نرم ‌کننده‌ های آب می‌ تواند به سیستم دیگ بخار و اجزای داخلی آن آسیب برساند و طول عمر بخارشوی شما را کاهش دهد.


مصرف انرژی بخارشوی: مانند همه دستگاه‌ ها، بخارشوی ‌های مختلف مقادیر متفاوتی انرژی برای کار مصرف می‌ کنند. بخارشوی های معمولی می توانند از 1000 تا 1800 وات استفاده کنند. وات بسته به سیستم گرمایش مورد استفاده (دیگ در مقابل فلاش) و تعداد عناصر گرمایشی استفاده شده در سیستم های دیگ بخار بسیار متفاوت است.


صدای تمیز کننده بخار: همه بخارشوی های ما نسبتاً بی صدا هستند، اما کمی صدا ایجاد می کنند. اکثر این واحدها از فناوری و قطعات با کیفیت استفاده می کنند تا سطح نویز را به حداقل برسانند. فشار بخاری که از نوک تفنگ بخار خارج می‌ شود گاهی اوقات با آزاد شدن فشار صدا ایجاد می‌ کند، اما جدا از این، همه دستگاه ‌ها بسیار آرام ‌تر از هر جاروبرقی هستند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha