02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت بین جاروبرقی با فیلتر معمولی و جاروبرقی با فیلتر هپا چیست؟

ادیبه کریم پور 27 /آذر/ 1402
تفاوت بین جاروبرقی با فیلتر معمولی و جاروبرقی با فیلتر هپا چیست؟

تفاوت بین جاروبرقی با فیلتر معمولی و جاروبرقی با فیلتر هپا چیست؟


انتخاب جاروبرقی که برای شما و نیازهای شما در بازار امروز کاملاً کار می کند، می تواند یک شاهکار غیرممکن به نظر برسد. با توجه به اینکه تکنولوژی دائما در حال تغییر است و جاروبرقی های زیادی در بازار وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. برای شروع، دقیقاً آنچه را که از یک جاروبرقی بالقوه نیاز دارید ارزیابی کنید. یکی از اولویت های شما ممکن است جارو بدون سیم یا جاروبرقی سیمی و یا جارو رباتیک باشد. با این حال، اگر یکی از اولویت‌ های شما شامل نگه‌ داشتن درپوش مجازی روی آلرژی‌ هایتان است، یا اگر در خانه ‌ای مستعد آلرژی جاروبرقی می‌ کشید، بهتر است به دنبال جاروبرقی با فیلتر هپا باشید. 


فیلتر هپا چیست؟  


عبارت HEPA به عنوان مخفف عبارت High-Efficiency Particulate Air استفاده می شود. این نوع خاص از فیلترهای هوا می توانند 99.7 درصد از ذرات فرعی موجود در هوا از جمله گرد و غبار، کپک، باکتری و مو را حذف کنند. همچنین ذرات ریزتر و سخت ‌تر را به راحتی جمع ‌آوری می ‌کند، از جمله آن ‌هایی که در هوا با اندازه ‌ای کمتر از 0.03 میکرون هستند. فیلتر HEPA با لایه بندی چندین فیلتر در داخل سیستم کار می کند. این ذرات در هنگام استفاده از جاروبرقی هوا را به دام می اندازند و از بین می برند. ذرات کوچک از هوا بیرون کشیده می شوند و به جای اینکه در هوا باقی بمانند، به طور ایمن در فیلتر جاسازی می شوند.  


مزایای خرید جاروبرقی با فیلتر هپا چیست؟


تغییر دادن جاروبرقی که از فیلتر HEPA استفاده می کند ممکن است کار خوبی باشد. به خصوص اگر شما یا یکی از اعضای خانواده از آلرژی های موجود در هوا مانند آسم، تب یونجه یا هر بیماری تنفسی دیگری رنج می برید. فیلتر HEPA به طور قابل توجهی به حذف هرگونه محرک احتمالی از هوا و سطوح و همچنین ذخیره آن ها کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پس از جاروبرقی دوباره به اتمسفر رها نمی شوند. ما استفاده از جاروبرقی فیلتر HEPA را به مشتریان خود به شدت توصیه می کنیم. آن ها به طور قابل توجهی کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشند. داشتن یک فیلتر هپا در صورتی که حیوانات خانگی دارید، به خصوص گربه ها و سگ هایی که در زمان های خاصی از سال پوست اندازی می کنند، مفید است. فیلتر HEPA بهترین شوره و کثیفی حیوانات خانگی را می گیرد و به شما امکان می دهد محیط زندگی راحت تری را برای همه ایجاد کنید. فیلترهای هپا نه تنها به رفع علائم آلرژی کمک می کنند، بلکه به تمیزی کلی خانه نیز کمک می کنند. استفاده از فیلتر HEPA به این معنی است که شما نه تنها کثیفی های قابل مشاهده را تمیز می کنید، بلکه آلودگی هایی را که در غیر این صورت توسط چشم قابل مشاهده روی سطوح و اثاثه یا لوازم داخلی دیده نمی شد را نیز پاک می کنید. جاروبرقی با فیلتر HEPA هنگام کار به مشتریان کمک می کند که خانه را به کلی تمیز کنند و تضمین می کند که فضا بدون لکه باقی بماند. همچنین برخی از جاروبرقی ها برای از بین بردن کنه های گرد و غبار بستر ایده آل است و سیستم فیلتراسیون بالاتری را در مقایسه با جاروبرقی های معمولی ارائه می دهد. اگرچه جاروبرقی‌ های دارای فیلتر HEPA ممکن است هزینه اولیه کمی داشته باشند. اما در دراز مدت دوام و کارایی آن ها به این معنی است که شما به دفعات نیازی به تعویض جاروبرقی خود نخواهید داشت و هزینه کمتری برای تعمیر و نگهداری خواهید داشت. 


تفاوت بین فیلتر جاروبرقی استاندارد و فیلتر هپا چیست؟


تفاوت اصلی این است که فیلترهای HEPA با الیاف شیشه نازک و همچنین مواد مبتنی بر کربن فعال ساخته می شوند، در حالی که فیلترهای معمولی از الیاف متخلخل مانند پنبه کاغذی یا پلی استر ساخته می شوند. یک فیلتر HEPA هوا را که از طریق یک توری بسیار ظریف مکیده می شود را مجبور می کند در حالی که فیلترهای جاروبرقی معمولی این عنصر را ندارند.     


هنگام خرید جاروبرقی فیلتر HEPA باید به چه نکاتی توجه کنید


هنگامی که به دنبال خرید یک جاروبرقی با فیلتر HEPA هستید، مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. بدیهی است که جاروبرقی شما باید خاص باشد و نیازهای فردی شما را برآورده کند. بنابراین ما جاروبرقی های مورد علاقه خود را با فیلترهای HEPA جمع آوری کرده ایم تا مطابق با هر نیاز شما باشد. جارو شارژی BISMARK مدل BM-5505، یک جارو شارژی همه جانبه عالی است. علاوه بر سیستم فیلتراسیون HEPA، این جارو شارژی همچنین دارای نور زاویه‌ دار برای برجسته کردن ذرات گرد و غبار که به سختی قابل مشاهده روی زمین است. همچنین وزن آن بسیار کم است که باعث می شود وزن آن فوق العاده سبک باشد و مانور دادن آن آسان باشد. همچنین اگر یک جاروبرقی با کیسه گرد و غبار که سیمی نیز دارد ترجیح می دهید، یک گزینه خوب جاروبرقی BISMARK مدل BM-2109 است. این مدل دارای چندین ویژگی مفید مانند تنظیمات قدرت قابل تنظیم و مهر و موم هوا برای اطمینان از جریان کامل هوا و عدم از دست دادن مکش است. جاروبرقی مایر مدل MR28000 جاروبرقی است که به طور گسترده به عنوان بهترین جاروبرقی برای آلرژی ها در نظر گرفته می شود. این جاروبرقی دارای یک سیستم فیلتراسیون 5 لایه HEPA است که می تواند تا 99.999 درصد ذرات میکرو گرد و غبار را جدا و فیلتر کند و به شما این امکان را می دهد تا در هوای تمیزتر تنفس کنید و احتمال واکنش آلرژیک را کاهش دهید. 


سوالات متداول در مورد جاروبرقی و فیلتر هپا


هر چند وقت یک بار باید فیلتر HEPA خود را تمیز و تعویض کنم؟ به طور کلی، شما باید فیلترهای HEPA خود را هر ماه یکبار تمیز کنید و سپس هر چهار تا شش ماه یکبار آن ها را تعویض کنید. با این حال، این ممکن است بسته به تعداد دفعات جاروبرقی خانه و میزان مستعد گرد و غبار بودن آن تغییر کند. یک جاروبرقی با فیلتر HEPA یک سرمایه گذاری ارزشمند برای هر کسی است که به دنبال حفظ یک خانه تمیز و سالم است. این نه تنها کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشد، بلکه عملکرد کلی تمیز کردن جاروبرقی شما را نیز افزایش می دهد. خواه از آلرژی رنج می برید، حیوانات خانگی دارید، یا صرفاً می خواهید فضای زندگی تمیزتری داشته باشید، فیلتر HEPA یکی از ویژگی های ضروری است که هنگام انتخاب جاروبرقی باید در نظر بگیرید.


جاروبرقی مهر و موم شده چیست؟ لازم به ذکر است که فقط فیلتر جاروبرقی کیفیت تمیز کردن را به طور کامل تغییر نمی دهد. بهترین جاروبرقی ‌های کلاس فیلترهای HEPA را تضمین می‌ کنند، با این حال، طراحی چارچوب ثابت را نیز برجسته می ‌کنند، که به این معنی است که هیچ‌ کدام از باقی‌ مانده ‌ها از دستگاه بیرون نمی آیند، زیرا هوا از آن عبور می‌ کند. برخی از مارک های مقرون به صرفه تر شامل چارچوب های ثابت و فیلترهای HEPA هستند.


آیا کیسه های گرد و غبار جاروبرقی مفید هستند؟ بله؛ جاروبرقی های دارای بسته های گرد و غبار در بیشتر موارد برای مشتریان حساس بهتر هستند، زیرا کیسه زباله باقیمانده ها را از هوا دور نگه می دارد. به هر حال، همه بسته ها به طور مشابه ساخته نمی شوند. تعداد کمی از کیسه ها دارای منافذ بسیار زیادی هستند که به آلرژن ها اجازه می دهد از بسته خارج شوند.


آیا می توانم دوباره از فیلتر استفاده کنم؟ اکثر جاروبرقی ها حداقل یک فیلتر دارند که باید به طور مداوم تمیز یا جایگزین شود. فیلترها برای نگه داشتن آلودگی ها و باکتری ها در داخل خود طراحی شده اند. در صورتی که جاروبرقی شما دارای فیلتر کف نرم باشد، معمولاً می توان آن ها را با دست شست و یک بار دیگر از آن استفاده کرد. این کار باید چند ماه یکبار انجام شود.


آیا می توانم فیلتر هپا را بشوییم؟ با فرض اینکه فیلتر HEPA شما به صراحت به عنوان قابل شستشو یا ماندگار نامگذاری نشده است، پاسخ مناسب منفی است. می ‌توانید فیلتر را در آب بشویید، گرد و غبار بیش از حد آن را از بین ببرید، یا مقداری باقیمانده را با جاروبرقی از بین ببرید، اما این می‌ تواند به شبکه رشته‌ هایی که به کانال اجازه می‌ دهد ذرات موجود در هوا را از بین ببرد، آسیب برساند.


چه زمانی فیلتر جاروبرقی را عوض کنیم؟ اکثر تولیدکنندگان پیشنهاد می کنند فیلتر خود را هر 3 تا 6 ماه یکبار تغییر دهید. با این وجود، توصیه می شود قبل از تکیه بر استفاده و مراقبت از حساسیت، فیلتر خود را به طور قابل توجهی تغییر دهید. بیشتر مدل های جارو برقی فعلی از بیش از یک فیلتر استفاده می کنند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha