02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با برند لالیک و دو مدل از ادکلن های این برند

نگین سعیدی 15 /شهریور/ 1402
آشنایی با برند لالیک و دو مدل از ادکلن های این برند

آشنایی با برند لالیک و دو مدل از ادکلن های این برند

 

شرکت لالیک ( Lalique ) و تاریخچه ی آن 

 

برند لالیک ( Lalique ) همواره برندی است که حتما اگر تا کنون از ادکلن های این برند استفاده نکرده اید نام این شرکت ادکلن سازی به گوشتان رسیده است. برند لالیک همواره یک برند فرانسوی است و سابقه ای درخشان و طولانی در صنعت و ساخت ادکلن دارد، همانطور که می دانید فرانسه یکی از مهدهای تولید ادکلن است و بسیاری از ادکلن های مشهور و معروف نیز از این کشور سر چشمه می گیرند که شرکت لالیک نیز از این دسته جدا نیست، تقریبا نزدیک به ۴ دهه است که این برند در حال تولید و ساخت انواع ادکلن های مردانه و زنانه است که هر بار پس از عرصه ی هر کدام از این ادکلن ها انقلابی نوین در بازار خرید و فروش ادکلن ایجاد می شود و با عرضه و معرفی هر کدام از ادکلن های این برند تا مدت زیادی این ادکلن ها در سدر جدول پر فروش ترین ادکلن های موجود در بازار قرار می گیرد.

 

برند لالیک تقریباً از سال ۱۸۸۵ شروع به ساخت ادکلن کرد اما تقریبا پی از گذشت ۴۰ سال برند لالیک به طور حرفه ای وارد عرصه رقابتی تولید و ساخت عطر و ادکلن شد. لازم به ذکر است که بگوییم موسس لالیک به اسم Rene Jules Lalique بوده اما سوالی که شاید برای شما نیز پیش بیاید که چرا زمان زیادی تا به بازار آمدن ادکلن های لالیک طول کشید، که لازم به ذکر است توضیح دهیم که در ابتدا موسس لالیک در صنعت شیشه و بلور سازی مشغول به کار بوده و پس از آن به طور پراکنده با همکاری با افراد زیادی وارد صنعت طلا و جواهر سازی شد که با بسیاری از طراحان مشهور طلا و‌ جواهر در آن زمان شروع به همکاری کرد، این همکاری نتیجه ی بسیار درخشانی به همراه داشت که در آخر سر لالیک موفق به تاسیس یک جواهرسازی با نام خود شد اما لالیک به این اقدام راضی نبود و خواهان این بود که در هر صنعت مد و فشنی که بسیار اشرفی به حساب می آمد نامی داشته باشد از این رو عطرساز مشهور Francois Coty را در سال ۱۹۰۸ انتخاب کرد و وظیفه ی ساخت اولین ادکلن برند لالیک کرد و این امر شروع نام جاودانه لالیک شد.

 

چرا برند لالیک به سرعت در بین مردم مشهور شد؟ 

 

در دهه ی ۹۰ و ۸۰ اکثر شرکت های تولید عطر و ادکلن فقط به رایحه های ادکلن توجه می کردند و برای ظاهر ادکلن کاملا شیشه ای ساده را انتخاب می کردند و اصلا توجه زیادی به ظاهر ادکلن نمی شد که این امر باعث شده بود خانم هایی که به استفاده از عطر و ادکلن علاقه دارند و همواره از ظاهر ادکلن نیز ناراضی بودند به صورت جدا اقدام به خرید شیشه های گران قیمتی برای ادکلن خود کنند، لالیک با آگاهی بر این قضیه و همچنین دانش خود در تولید و ساخت انواع بلور و شیشه شروع به کار کرد، که پس از تولید اولین عطر لالیک توسط فرانسیس کاتی شیشه ای بسیار زیبا نیز برای این ادکلن خوش بو طراحی کرد این امر باعث شد که ادکلن لالیک به سرعت در بین مردم محبوب شود چرا که دیگر لازم نبود که علاوه بر هزینه برای ادکلن، هزینه های هنگفتی نیز برای شیشه های عطر و ادکلن در نظر بگیرند.

 

لالیک به دلیل وسواس زیادی که در طراحی شیشه و ادکلن های خود به کار می برد توسط عطرسازان بسیار مشهور آن دهه سفارش های خاص بسیار زیادی گرفت و همین امر باعث شد که لالیک به یکی از پر فروش ترین و مشهور ترین برندهای ان زمان و تا کنون تبدیل شود، متاسفانه لالیک در سال ۱۹۴۵ دار فانی را وداع بست ولی نام و برند او برای آینده جاودان مانده است. برند لالیک نه تنها در عرصه تولید و ساخت ادکلن بلکه همواره در اقلام تزیینی، زیور آلات و جواهرات خاص و لاکچری و طراحی های داخلی نیز مشغول به کار است و همواره محصولات این برند جزو خاص ترین محصولات دنیا شناخته شده است. نوه ی رنه لالیک همواره پس از پدر بزرگش به صورت بسیار جدی شروع به تولید و ساخت ادکلن های خاص و زیبا کرد که پس از ان سالانه سفارش های بسیار خاصی که همواره با شیشه های مجسمه ای مانند و پیکر تراشی در هم آمیخته شده بودن را گرفت و از این رو برند لالیک را به طور کلی به نامی جاودان تبدیل کرد.

 

ادکلن های لالیک تنوعی بسیار زیاد دارند که لازم به ذکر است که بگوییم بیشتر ادکلن های لالیک مردانه هستند اما ادکلن های محبوب زنانه لالیک نیز کم نیستند، در این مقاله با دو مدل ادکلن زنانه و مردانه از محبوب ترین و پر فروش ترین ادکلن های لالیک آشنا می شوید که در انتخاب و تهیه ی ادکلن مورد نظر خود آگاه تر باشید. 

 

 

ادکلن مردانه لالیک وایت یا لالیک سفید جانوین ( Johnwin Lalique White ) 

 

اولین ادکلنی که برای معرفی آن را انتخاب کرده ایم ادکلن مردانه لالیک سفید می باشد این ادکلن به دلیل خاص بودن رایحه ی خود در بین دیگر ادکلن های لالیک همواره مورد توجه بسیار قرار گرفته است چرا که معمولا ادکلن های لالیک دارای رایحه ای گرم و تلخ هستند اما گروه بویایی و رایحه ای ادکلن مردانه لالیک وایت یا لالیک سفید جانوین (Johnwin Lalique White ) به طور کلی کاملا متفاوت است‌، طبع این ادکلن خنک می باشد که برای آقایانی که همواره طرفدار ادکلن های خنک هستند گزینه ای عالی می باشد و همچنین گروه بویایی تند‌ و تلخ ادکلن باعث شده که پخش بو و همچنین ماندگاری ادکلن در فضای باز هم بسیار بالا باشد. نت های اولیه ی ادکلن شامل تمبر هندی، نارنج و برگ درخت لیمو است که بسیار طبعی خنک را برای شما تداعی می کند، سپس به نت های میانی ادکلن که به گونه ای قلب ادکلن را تشکیل می دهند می رسیم که ترکیبی از اسانس های فلفل، هل، جوز هندی و گل بنفشه نت های میانی ادکلن را درست کرده اند و در آخر به نت های چوبی و تند ادکلن می رسیم که متشکل شده از مشک، عنبر، اوک موس و درخت سرو می باشد، که به طور کلی ادکلن لالیک مردانه را بسیار خاص و دلپذیر کرده است. 

 

 

ادکلن زنانه لالیک له پارفوم جانوین لالیک قرمز ( Johnwin Lalique Le Parfum ) 

 

ادکلن دیگری که برای معرفی انتخاب کرده ایم یک ادکلن زنانه از برند لالیک است که همواره پس از گذشت چند سال از ساخت این ادکلن هنوز هم جزو پر طرفدارترین ادکلن های زنانه ی لالیک به شمار می آید. ادکلن زنانه لالیک له پارفوم جانوین لالیک قرمز ( Johnwin Lalique Le Parfum ) با رایحه ی تند اما در عین حال شیرین خود باعث شد که خانم ها لذت استفاده از یک ادکلن خاص را بچشند. همواره ادکلن لالیک قرمز نه تنها از نظر رایحه و بو بلکه از نظر ظاهری نیز بسیار ادکلنی شیک و سلطنتی به حساب می آید که می توانید به عنوان هدیه ای گران بها ان را به خانم های سخت پسند اطرافیان خود بدهید. ادکلن لالیک له پارفوم زنانه به دلیل تندی اسانس هایی که در آن به کار رفته است همواره در فضاهای باز و بسته و در بین جمعیت زیادی می تواند به راحتی خود را نمایان کند‌. نت های اولیه ی ادکلن شامل اسانس های ترنج، برگ بو هندی، و فلفل قرمز شیرین است که بر خلاف دیگر ادکلن های زنانه که با  اسانی های گلی شروع می شوند این ادکلن بسیار متفاوت تز است، سپس به نت های میانی ادکلن می رسیم که ترکیب رایحه های یاس، گل آفتابگردان و بادام می باشد که به تفاوت این نت ها با توجه به دیگر ادکلن های زنانه پی می بریم و در آخر نیز به آکوردهای پایانی ادکلن می رسیم که شامل دانه تونکا، نعناع هندی، وانیل و چوب صندل سفید است و از این رو رگه های رایحه های چوبی و تندی ادکلن چند برابر می شود.


برند جانوین - جکوینز ( johnwin - jackwins ) و آشنایی با آن 

 

همواره برند جانوین برندی است که امروزه در بازار تولید عطر و ادکلن انقلابی تازه را به وجود آورده و با تولید دوباره ی ادکلن های مشهور اما با قیمتی بسیار مناسب تر این فرصت را در اختیار همه ی مردم قرار داده است تا لذت استفاده از یک ادکلن خاص و خوش بو را تجربه کنند. ادکلن های برند جانوین یا جکوینز همگی ادکلن های اورجینال شرکتی می باشند که از ماندگاری فوق العاده بالایی نیز برخوردار می باشند. این ادکلن ها با نسخه ی اصلی خود هیچ تفاوتی ندارند و همگی از یک کیفیت برخوردار می باشند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha