02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی 10 مشکل رایج دستگاه های آبمیوه گیری خانگی

مائده شریفی 19 /آذر/ 1401
بررسی 10 مشکل رایج دستگاه های آبمیوه گیری خانگی

بررسی 10 مشکل رایج دستگاه های آبمیوه گیری خانگی

آبمیوه گیری ها جزو متداول ترین دستگاه های خانگی هستند و همیشه مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها کاربری ساده ای دارند و به شما کمک می کنند که به سادگی در خانه آبمیوه، میوه های مختف را درست کنید و از نوشیدن یک آبمیوه تازه و سرشار از ویتامین لذت ببرید. این محصول با همه قابلیت های خوبی که دارد مانند سایر دستگاه های برقی دچار مشکلاتی می شود و کارکرد آن دچار اختلال می شود، مشکلات این دستگاه ها معمولا مشترک است و همه آن ها اغلب با یک راه حل درست می شوند. در این مطلب ما سعی داریم رایج ترین مشکلاتی که برای دستگاه های آبمیوه گیری خانگی پیش می اید را بیان کنیم و برای این مشکلات راه حل هایی ارائه دهیم.
آبمیوه گیری ها در برندها و مدل های مختلف تولید می شوند و به بازار لوازم خانگی عرضه می شوند اما همه این مدل ها یک کار اصلی انجام می دهند و تفاوت آن ها در آپشن های جانبی و کارایی می باشد. کار اصلی این محصولات گرفتن آب میوه های مختلف است تا در تهیه یک نوشیدنی سالم و مغذی برای خود و خانوادتان شما را همراهی کنند.

رایج ترین مشکلات دستگاه آبمیوه گیری

1_ چرا آبمیوه گیری روشن نمی شود؟
این مشکل معمولا سه دلیل عمده دارد و با بررسی این موارد می توان دستگاه آبمیوه گیری را درست کرد. این مشکل ممکن است به سادگی در خانه حل شود و یا نیاز به یک نفر ماهر برای تعمیر دستگاه داشته باشد.
در مرحله اول باید وجود جریان برق را در پریز، دوشاخه و سیم های دستگاه چک کنید و در صورتی که پریز و سیم ها دچار اتصالی، خوردگی و پارگی باشند آن ها را تعویض و تعمیر کنید. اگر توانایی انجام این کار را ندارید می توانید از یک نفر ماهر کمک بگیرید.
در مرحله بعدی باید اتصالات و مدار الکتریکی دستگاه را بررسی کنید که در جای درست قرار گرفته باشند و در صورت ضربه دیدن از جای خود تکان نخورده و یا قطع نشده باشند.
اگر با بررسی دو مورد بالا مشکل دستگاه شما حل نشد، احتمالا که دستگاه آبمیوه گیری شما ضربه دیده و یا به دلیل فشار زیاد موتور و اورلود آن دچار مشکل شده است.
2_ علت داغ کردن موتور آبمیوه گیری چیست؟
دستگاه های آبمیوه گیری خانگی، آب اغلب میوه ها را می گیرند اما استفاده از میوه های بسیار سفت می تواند موجب داغ کردن موتور دستگاه شود. همچنین باید هنگام استفاده از این دستگاه بیش از میزان تعیین شده داخل پارچ آن میوه نریزید زیرا به موتور آبمیوه گیری فشار وارد می شود و موتور داغ می کند. در مورد بعدی باید هنگام استفاده مطمئن باشید که دستگاه را در جایی قرار دهید که هوا بتواند در آن جریان پیدا کند مثلا قرار دادن آبمیوه گیری روی فرش و موکت می تواند بر روی موتور فشار ایجاد کند. در فواصل زمانی چند دقیقه ای باید به دستگاه آبمیوه گیری استراحت دهید چون کار کردن طولانی مدت و مداوم دستگاه باعث آسیب به موتور آبمیوه گیری می شود. یکی دیگر از دلایل داغ شدن موتور آبمیوه گیری می تواند تکان خوردن شفت اصلی از جای خود باشد، در این حالت شما باید محور شفت را بررسی کنید و در صورتی که تکان خورده باشد آن را در جای درست خود قرار دهید.

3_ چرا آبمیوه گیری پس از روشن شدن به طور ناگهانی خاموش می شود؟
یکی از قطعات مهم در دستگاه های برقی خانگی اورلود است که از سوختن موتور دستگاه جلوگیری می کند و در صورت آسیب دیدن دستگاه آن را خاموش می کند. اگر دستگاه شما به طور ناگهانی خاموش می شود مشکلی در دستگاه وجود دارد و باید آن را بررسی کنید این مشکلات عبارت اند از: موتور دستگاه شما نیم سوز شده است، پروانه های خنک کننده هرز شده اند و در صورت افزایش دما دستگاه خاموش می شود، یاتاقان های ابمیوه گیری خراب شده اند. با رعایت نکات ایمنی و با مشورت با یک فرد متخصص مشکلات گفته شده باید در اسرع وقت بررسی و حل شوند.
4_ علت صر و صدای غیر عادی دستگاه چیست ؟
در حالت اول باید فاصله بین بویین و تیغه های دستگاه را بررسی کنید و اگر چیزی در آن جا گیر کرده آن را بیرون بیاورید و به راحتی مشکل را حل کنید. در صورتی که با بررسی تیغه های مشکل دستگاه حل نشده باید بلبرینگ، بوش و بویین ابمیوه گیری را مورد بررسی قرار دهید و آن ها را گریس کاری کنید و اگر نیاز بود این قطعات را تعویض کنید. برای تعویض قطعات باید قطعه های جایگزینی که انتخاب می کنید با دستگاه شما هماهنگی داشته باشند.

5_ پس از روشن کردن آبمیوه گیری فیوز برق می پرد؟
در حالتی که شما دستگاه را روشن می کنید و فیوز برق می پرد احتمالا یک اتصال کوتاه رخ می دهد، در این حالت ولتاژ کاهش می یابد و باعث می شود که برق قطع شود. برای حل این مشکل باید اتصالات را بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را درست کنید. اگر پس از بررسی این مشکل همچنان وجود داشت ممکن است که خازن دستگاه خراب شده باشد و یا موتور سوخته است، پس باید بخش های داخلی را چک کنید.
6_ چرا آبمیوه گیری روشن می شود اما تیغه های آن نمی چرخند؟
این مشکل عمدتا به دلیل نبود جریان برق و یا مشکل در اتصالات سیم های آبمیوه گیری است. برای حل آن باید اتصالات کلید روشن و خاموش و وجود جریان برق را در سیم های دستگاه بررسی کنید، پس از آن باید از وجود جریان برق در تمامی اتصالات و سیم های رسانا آبمیوه گیری مطمئن شوید.

7_ علت بوی سوختگی بعد از روشن کردن آبمیوه گیری چیست؟
اگر پس از روشن کردن دستگاه بوی سوختگی احساس کردید احتمالا مشکل از موتور دستگاه باشد، در این حالت ممکن است که موتور داغ کرده و یا سوخته باشد و برای جلوگیری از آسیب بیشتر دستگاه را خاموش کنید و تا زمانی که موتور آن را بررسی نکردید دستگاه را روشن نکنید. ایجاد بوی سوختگی می تواند به دلیل نشت آب به داخل دستگاه و یا جذب رطوبت موجود در هوا باشد، برای این که مایعات به داخل موتور نشتی نکند باید واشرها و درپوش را چک کنید و اگر خراب شده اند آن ها را عوض کنید.
8_ چرا دستگاه آبمیوه گیری در هنگام کار کردن لرزش و صدای غیرعادی دارد؟
راه حل این مشکل بسیار ساده است و تنها باید به صورت درست از ابمیوه گیری استفاده کنید. ابتدا باید توجه داشته باشید که دستگاه را در یک سطح صاف و هموار قرار دهید و قبل از روشن کردن مطمئن شوید که همه قطعات به درستی در جای خود قرار گرفته باشند، که اغلب دستگاه ها یک سیستم ایمنی دارند و تا زمانی که همه قطعه ها در جای مناسب نباشند دستگاه روشن نمی شود. همچنین اگر حجم زیادی از میوه را استفاده می کنید باید پس از اینکه مخزن تفاله پر شد تفاله ها را خالی کنید و دوباره مخزن تفاله را در جای خود قرار دهید این کار باعث می شود که دو طرف دستگاه متعادل باشد و دستگاه تکان نخورد، از سوی دیگر از فشار روی موتور کم می کند.

9_ چرا صافی در جای خود قرار نمی گیرد؟
در این حالت نیازی به نگرانی نیست و ممکن است که میوه و یا شی دیگری بین صافی و تیغه قرار گرفته باشد، با بررسی فاصله بین تیغه و صافی می توانید این مشکل را حل کنید. این مشکل به سادگی در منزل حل می شود و نیازی نیست که به تعمیر کار متخصص مراجعه کنید.
10_ چرا آب میوه ها به طور کامل گرفته نمی شود؟
در صورتی که آب میوه ها به طور کامل گرفته نمی شود و تیکه های میوه در تفاله مشاهده کردید احتمالا که تیغه دستگاه کند شده است و باید آن را تیز کنید، این تیغه باید به شیوه درست تیز شود تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید. یکی دیگر از دلایل این مشکل می تواند فاصله بین تیغه و صفحه زیرین آن باشد، برای حل این مشکل و از بین بردن این فاصله باید چند واشر در این بین قرار دهید. اگر مهارت و تجهیزات لازم برای این کار را ندارید می توانید با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

نکاتی برای نگه داری درست و جلوگیری از به وجود آمدن مشکل در آبمیوه گیری ها

دستگاه آبمیوه گیری را در محیط مناسب و دور از رطوبت نگه داری کنید.
از وارد شدن ضربه به بدنه دستگاه و سقوط یا افتادن آن جلوگیری کنید.
سعی کنید میوه ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید سپس آن ها را درون دستگاه بریزید.
در حالتی که آبمیوه گیری خالی است آن را روشن نکنید، زیرا موتور دستگاه آسیب می بیند و میسوزد.
قسمت بدنه را مستقیم با آب و مایعات دیگر نظافت نکنید و قطعات جداشونده را به صورت صحیح تمیز کنید.
دستگاه را در هنگام کار روی فرش یا سطحی که هوا در موتور آن جریان ندارد قرار ندهید.
میوه ها داخل دستگاه فشار ندهید و از میوه های سخت استفاده نکنید.
اگر آبمیوه گیری شما در هنگام کار صدای غیر عادی داشت آن را خاموش کنید و تا زمانی که آن را بررسی نکردید از آن استفاده نکنید.

 

دستگاه های آبمیوه گیری محصولات خانگی با کاربرد و کیفیت عالی هستند که کاربری آسانی دارند و همه به سادگی می توانند از آن ها استفاده کنند، اما در صورتی که این محصول دچار مشکل شده برای حل آن اقدام کنید و اگر دانش کافی را در این مورد ندارید کار را به یک فرد متخصص بسپارید. برای خرید آبمیوه گیری های با کیفیت و با قیمت عالی می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه کنید و با مطالعه مقاله های ما اطلاعات بیشتری در مورد ابمیوه گیری ها کسب کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha