02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

کپسول قهوه چیست و چه تفاوتی با پودر و غلاف قهوه دارد؟

ادیبه کریم پور 19 /آذر/ 1401
کپسول قهوه چیست و چه تفاوتی با پودر و غلاف قهوه دارد؟

کپسول قهوه چیست و چه تفاوتی با پودر و غلاف قهوه دارد؟


غلاف ها و کپسول های قهوه تک نفره هستند. کپسول قهوه تک وعده ای روشی برای دم کردن قهوه برای یک وعده است. این روش فرآیند دم کردن قهوه را ساده می کند و زمان لازم برای دم کردن قهوه را به حداقل می رساند. با این روش، نیازی به اندازه گیری قسمت ها، طعم دهنده ها و مواد افزودنی نیست. اجزای تشکیل دهنده ی کپسول قهوه عبارتند از: پودر قهوه، قالب کپسول و فیلتر وجود دارد. تفاوت اصلی بین غلاف قهوه و کپسول این است که پودر قهوه دارای بسته بندی کاغذی است در حالی که کپسول قهوه دارای بسته بندی آلومینیومی یا پلاستیکی است و اما پودر به صورت پودری داخل پرتافیلتر قرار می گیرد. در این مقاله به بررسی پودر و غلاف های قهوه و کپسول های قهوه می پردازیم.


غلاف قهوه چیست؟


غلاف قهوه یک غلاف گرد است که برای دم کردن قهوه در یک فیلتر قرار می گیرد. غلاف های قهوه نیز فیلتر مخصوص به خود را دارند. به طور کلی، هفت گرم قهوه آسیاب شده برشته شده در داخل یک غلاف کاغذی دایره ای شکل دو طرفه فشرده می شود تا یک غلاف قهوه درست شود. قهوه نیز در دوزهای تک بسته بندی می شود. از آنجایی که غلاف های قهوه از کاغذ ساخته شده اند، به راحتی می توان آن را دور انداخت. بنابراین، حداقل آلودگی زیست محیطی وجود دارد. غلاف های قهوه را می توان تقریباً با تمام دستگاه های قهوه ساز که از پورتافیلتر استفاده می کنند استفاده کرد. 


کپسول قهوه چیست؟


کپسول قهوه یک کپسول استوانه ای بسته بندی شده است. در اینجا قهوه به جای فیلتر کاغذی در بسته بندی پلاستیکی یا آلومینیومی بسته بندی می شود. کپسول دارای رویه فویل است. کپسول های قهوه در بسته بندی وکیوم (مکش) قرار می گیرند تا از عوامل خارجی مانند اکسیژن و گرما جلوگیری شود. یک کپسول قهوه معمولاً برای استفاده با یک برند یا سیستم واحد طراحی می شود. بنابراین، همه کپسول ها برای همه دستگاه های کپسول مناسب نیستند. به عنوان مثال، کپسول های نسپرسو فقط با دستگاه های نسپرسو سازگار هستند.


پودر قهوه چیست؟


پودرهای قهوه آسیاب شده به شکل فله ای یا بسته بندی شده در باز ها موجود است. برای دریافت پودر قهوه ی آسیاب شده، باید دانه های قهوه را با استفاده از دستگاه آسیاب، خرد و پودر کنید. پودرهای قهوه با استفاده از قاشق تمپ داخل پرتافیلتر ریخته می شود و با استفاده تمپ اسپرسوساز، پرس می شود.
غلاف ها و کپسول ها چگونه ساخته می شوند؟
هر صاحب دستگاه قهوه ساز، مطمئناً می داند که سه نوع مختلف از آن ها وجود دارد: دستگاه برای غلاف و برای کپسول یا پودر قهوه استفاده می شود. غلاف ها و کپسول ها دوزهای تک وعده ای قهوه هستند. آن ها به طور کلی حاوی 7 گرم پودر قهوه در یک پوشش هستند که شکل محبوبی به این شی می دهد.


چه تفاوت هایی بین این دو وجود دارد؟


غلاف ها با موادی شبیه به کیسه های چای ساخته می شوند که حاوی پودر قهوه هستند. طعم ترکیبی را که با دانه‌ های با دقت آسیاب شده درست شده است حفظ می ‌کند. سنت طعم کلاسیک قهوه با کاربردی بودن غلاف ها ترکیب شده است و اصالت قهوه را مانند قهوه ای که در کافه میل می کنید، تضمین می کند. از طرف دیگر کپسول ها دارای یک محفظه محافظ ساخته شده از پلاستیک یا آلومینیوم هستند و می توانند در اندازه های مختلف باشند. این امر باعث می شود که همیشه قبل از خرید کپسول، سازگاری با دستگاه قهوه ساز را بررسی کنید. اما انتخاب غلاف یا کپسول یا پودر به شما بستگی دارد و باید با توجه به دستگاه اسپرسوسازتان این تصمیم را بگیرد. اما استفاده از غلاف های قهوه برای دستگاه قهوه ساز ها بهتر است، زیرا آنها دارای مقدار بیشتری قهوه هستند (7 گرم در برابر 5 گرم کپسول) و در نتیجه عطر و بوی تنومندتری دارند. علاوه بر این، غلاف ها زیست محیطی تر هستند و به راحتی قابل مصرف هستند.


این همه تفاوت بین غلاف و کپسول قهوه چیست؟


اگرچه نتیجه نهایی یکسان است، اما تفاوت بین غلاف و کپسول قهوه به ویژگی های آنها، به ویژه ساختار غلاف و کپسول بستگی دارد. غلاف های قهوه بسیار شبیه به چای کیسه ای هستند. بیایید با جزئیات ببینیم که چه تفاوت هایی بین غلاف و کپسول قهوه وجود دارد:


مقدار قهوه: کپسول ها حاوی 5 گرم قهوه و غلاف ها 7 گرم هستند.
هزینه قهوه: غلاف های قهوه ارزان تر از کپسول های قهوه هستند. اما باتوجه به نیاز شما و نوع دستگاهتان می توان مدل مناسب را انتخاب کرد.
شکل: کپسول ها استوانه ای هستند در حالی که غلاف ها شکلی گرد دارند که برای دستگاه های قهوه ساز غلاف ایده آل است.
بسته بندی فردی: کپسول ها از پلاستیک و آلومینیوم ساخته شده اند. اما برای غلاف قهوه از کاغذ، معمولاً کاغذ برنج استفاده می شود.
بسته بندی: کپسول ها در بسته های متفاوت فروخته می شوند. در عوض، غلاف ها در دوزهای تک موجود هستند.
قهوه ساز: برای تهیه اسپرسو با کپسول، باید از دستگاه نسپرسوساز خاصی استفاده کنید. به طور کلی، هر دستگاه قهوه ساز کپسول های خاص خود را دارد. 
سیستم دم کردن: کپسول ها در طول استخراج به فشار بیشتری نیاز دارند، در حالی که غلاف ها مانند دستگاه های قهوه معمولی به نیروی کمتری نیاز دارند.
دفع: کپسول ها باید در پلاستیک یا فلز ریخته شوند در حالی که غلاف ها قابل کمپوست هستند و در زباله های مرطوب قرار می گیرند. 


نتیجه گیری:


بسته های یک بار مصرف قهوه به لطف ویژگی های فوق العاده بسیاری از دوستداران قهوه را به خود جذب کرد. حتی اگر آنها ویژگی های مشترک کمی داشته باشند، تفاوت زیادی بین غلاف و کپسول وجود دارد. هم غلاف ها و هم کپسول ها بسته های قهوه از پیش اندازه گیری شده هستند. استفاده از آنها ساده است، کافی است یکی از آنها را در دستگاه قهوه ساز حرفه ای قرار دهید و شروع به دم کردن کنید. به لطف بسته یک نفره، آماده سازی قهوه سرعت بیشتری گرفته است. دیگر نیازی به اندازه گیری قهوه قبل از پر کردن فیلتر ندارید و زمان تمیز کردن تفاله ها کاهش می یابد. نکته مهم این است که طعم قهوه تغییر نمی ‌کند: غلاف‌ ها و کپسول ‌های زیادی با ترکیب‌ های خوب و باکیفیت در بازار وجود دارد. علاوه بر این، از آنجایی که قهوه از قبل اندازه گیری شده و از قبل فشرده شده است، برای استخراج یک اسپرسوی خوب نیازی فشردن و پرس ان ندارید. نتیجه ثابت است زیرا پارامترهای آماده سازی قهوه بدون تغییر باقی می مانند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha