02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

شیرین کردن قهوه بدون شکر

ادیبه کریم پور 9 /مرداد/ 1401
شیرین کردن قهوه بدون شکر

شیرین کردن قهوه بدون شکر


11 جایگزین قند طبیعی وجود دارد که که به شما امکان می دهد از شیرین کننده طبیعی استفاده کنید که آسیب کمتری به خودتان وارد شود. اگر به دنبال یک شیرین کننده یا طعم دهنده طبیعی برای استفاده به جای شکر سفره در قهوه خود هستید، در اینجا چند گزینه وجود دارد که در ادامه ی مطلب آن ها را بررسی می کنیم.
1. شربت آگاو : مایعی که از برگ های گیاه آگاوه استخراج می شود، شربت آگاوه دارای طعم ملایم و طعم شیرین تر از شکر سفید است، بنابراین می توانید برای رسیدن به همان میزان شیرینی، کمتر از آن استفاده کنید. اگرچه کالری شربت آگاوه خالص کمی بیشتر از شکر سفید است، اما شاخص گلیسمی آن پایین تر است ، به این معنی که تأثیر ناچیزی بر غلظت گلوکز خون شما دارد.
2. کره : کره راهی بدون شکر برای ملایم تر و نرم تر کردن یک فنجان قهوه است و به طور طبیعی طعم آن کمی شیرین تر از قهوه سیاه است. این لزوما سالم ترین گزینه نیست، کره، مانند سایر چربی ها، مقدار قابل توجهی کالری به یک فنجان قهوه اضافه می کند. کره همچنین می تواند کفی در بالای قهوه ایجاد کند که بسته به سلیقه ی شما ممکن است مطلوب باشد یا نباشد.
3. دارچین : چوب دارچین یا پودر دارچین نت های گرم و تند را به یک فنجان قهوه اضافه می کند، تلخی آن را کاهش می دهد و طعم آن را بدون افزودن شکر شیرین تر می کند.


4. پودر کاکائو : مقدار کمی پودر کاکائو شیرین نشده می تواند طعم یک فنجان قهوه از قهوه ساز را مانند موکای بدون شکر ملایم تر و غنی تر کند .
5. محصولات نارگیل: شکر نارگیل که از شیره گل‌ های نارگیل به دست می ‌آید، از نظر شاخص گلیسمی پایین ‌تر از شکر سفید است، طعمی شبیه ملس دارد و به راحتی در مایعات حل می ‌شود و آن را به یک شیرین‌ کننده قهوه تبدیل می‌ کند. محصولات چرب نارگیل مانند خامه نارگیل، شیر نارگیل و روغن نارگیل می ‌توانند طعم قهوه را نرم ‌تر و ملایم‌ تر کنند، که ممکن است به شما امکان استفاده از شیرین‌ کننده کمتر را بدهد.
6. خامه : اگر به دنبال راهی بدون قند برای شیرین کردن قهوه خود هستید، مقدار کمی خامه قهوه تهیه شده از شیر، شیر بادام یا شیر جایگزین دیگر اضافه کنید. خامه قهوه را ملایم ‌تر و نرم‌ تر می ‌کند و به طور طبیعی نت ‌های تلخ را کاهش می‌ دهد تا طعم شیرین‌ تری داشته باشد که خیلی شیرین نیست. برخی از خامه ها حاوی شکر هستند، بنابراین برچسب مواد را بررسی کنید.


7. فرآورده های خرما: شکر خرما، شربت خرما و خمیر خرما شیرین کننده های طبیعی هستند که از خرما به دست می آیند. این شیرین کننده ها از نظر شاخص گلیسمی پایین تر از شکر سفید هستند و اغلب کمی کالری کمتری دارند و طعم گرمی دارند که با شکر قهوه ای قابل مقایسه است.
8. عسل : محصول زنبورهای عسل، عسل خام یک شیرین کننده طبیعی محبوب در بسیاری از غذاها و شیرینی ها است. عسل خالص و بدون فیلتر، اگرچه کالری کمی بالاتر از شکر سفید دارد، اما شاخص گلیسمی پایین ‌تری دارد و دارای مقادیر بیشتری آمینو اسیدها و ویتامین‌ها (از جمله پتاسیم) است. انواع مختلف عسل را آزمایش کنید تا عسلی را پیدا کنید که مکمل قهوه شما باشد.
9. شربت افرا: شربت افرا ماده ای شیرین که از شیره درختان افرا به دست می آید. طعمی گرم و خاکی دارد که می تواند پیچیدگی طعمی را به یک فنجان قهوه اضافه کند. اگرچه کالری کمی بالاتر از شکر سفید است، اما یک قاشق غذاخوری از شربت افرا شاخص گلیسمی کمتری دارد. شربت افرا دارای سهم مناسبی از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است و حاوی فروکتوز شکر سفید، عسل یا شهد آگاو نیست. قبل از خرید، مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. در برخی از شربت های افرا با کیفیت پایین، شربت ذرت با فروکتوز بالا برای کاهش هزینه ها اضافه شده است.
10. استویا : استویا یک شیرین کننده است که از برگ های شیرین گیاه استویا به دست می آید. استویا به طور قابل توجهی شیرین تر از شکر تصفیه شده و کالری بسیار کمی دارد، طعمی منحصر به فرد و گاهی اوقات طعم تلخی دارد. توجه داشته باشید که برخی از استویاهای خریداری شده در فروشگاه در آزمایشگاه پردازش می شوند. برای اطمینان از اینکه استویای شما کاملاً طبیعی است، در مورد مارک های مختلف تحقیق کنید یا استویای خود را پرورش دهید.
11. عصاره وانیل: عصاره وانیل می تواند طعمی گرم و شبیه کارامل به یک فنجان قهوه بیافزاید و تلخی آن را کاهش دهد و طعمی شیرین و بدون شکر به قهوه بدهد.


چگونه قهوه را بدون شکر شیرین کنیم؟


یکی از راه‌ های استفاده از شکر کمتر در قهوه این است که مطمئن شوید که طعم آن به تنهایی خوشمزه است. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از آن ها برای نشان دادن شیرین ترین طعم ها در دانه های قهوه استفاده کنید.
1. دانه ها تازه را خرد کنید. دانه های تازه برشته شده و قهوه تازه آسیاب شده دو عامل مهم در جلوگیری از تلخی آن هستند، تفاله های قدیمی می توانند پس از قرار گرفتن در معرض هوا کهنه و تلخ شوند. دانه های تازه برشته شده بخرید و دانه های خود را درست قبل از تهیه قهوه آسیاب کنید.
2. آسیاب مناسب را انتخاب کنید. قهوه بیش از حد تلخ اغلب نتیجه استخراج بیش از حد است. زمانی که آب داغ بسیاری از طعم های تلخ دانه ها را استخراج می کند و در نتیجه یک فنجان قهوه بیش از حد تلخ ایجاد می شود. یکی از راه‌ های کاهش احتمال استخراج بیش از حد، انتخاب آسیاب مناسب برای حبوبات است. به طور کلی، هرچه آسیاب ریزتر باشد، آب، طعم بیشتری را استخراج می کند. هر چه آسیاب درشت تر باشد، آب، طعم کمتری استخراج می کند. اگر قهوه شما خیلی تلخ است، آسیاب درشت تری را امتحان کنید تا ببینید آیا به سادگی طعم بیش از حد از دانه ها استخراج می کنید یا خیر. از سوی دیگر، مراقب باشید که کم عصاره گیری نکنید، که منجر به یک فنجان قهوه آبکی و ملایم می شود.


3. از آب تصفیه شده استفاده کنید. آب لوله کشی حاوی مواد معدنی و افزودنی هایی است که می توانند در قهوه شما جمع شوند و باعث ایجاد طعم های نامطلوب شوند که ممکن است سعی کنید آن ها را با شکر بپوشانید. برای دم کردن شیرین تر، از آب تصفیه شده استفاده کنید.
4. دمای مناسب را هدف بگیرید. دمای آب شما بر میزان عطر و طعم آن از تفاله قهوه شما تأثیر می گذارد. آب گرم تر طعم بیشتری را عصاره می کند (و می تواند طعم تلخی داشته باشد)، در حالی که آب سردتر طعم کمتری دارد (و می تواند طعم ملایم یا آبکی داشته باشد). بیشتر قهوه باریستاها دمای آب بین 195 تا 205 درجه فارنهایت را هدف قرار می دهند یا آبی که بعد از جوشیدن حدود 30 ثانیه استراحت می دهند.
5. دم نوش سرد را در نظر بگیرید. اگر طعم قهوه شما همچنان خیلی تلخ است، روش دم کردن سرد را امتحان کنید. دم کردن سرد از آب سرد یا با دمای اتاق برای استخراج طعم از دانه ها استفاده می کند و از خطرات استخراج بیش از حد نت های تلخ ناشی از استخراج آب گرم جلوگیری می کند.


انواع دانه های شیرین


نوع دانه قهوه که به طور طبیعی شیرین هستند، خریداری کنید. دستیابی به یک فنجان قهوه شیرین بدون شکر با دانه ها شروع می شود. اگر طعم قهوه ‌تان نرم‌ تر است، ممکن است به مقدار کمی شیرین‌ کننده یا اصلاً نیاز نداشته باشید. این نوع دانه عبارتند از:
1. دانه های عربیکا : بیشتر خواربار فروشی ها و کافی شاپ ها دو نوع دانه دارند: عربیکا و روبوستا. بین این دو، دانه‌ های عربیکا می ‌توانند از نظر طعم شیرین ‌تر و سبک ‌تر از دانه‌ های روبوستا باشند، بنابراین اگر به نوشیدنی شیرین ‌تر امیدوار هستید، بهترین قهوه‌ ای که باید به دنبال آن باشید، دانه ‌های عربیکا با کیفیت بالا است. درباره تفاوت های قهوه عربیکا و روبوستا بیشتر بدانید.
2. دانه ‌های برشته شده متوسط : قهوه معمولاً در سه روست وجود دارد: برشته روشن، برشته متوسط و برشته تیره. برای یک فنجان قهوه شیرین تر، برشته شدن سبک یا متوسط را انتخاب کنید. دانه های تیره می تواند طعم تلخ یا سوخته تری داشته باشد و ممکن است به شیرین کننده بیشتری نیاز داشته باشد.
3. دانه ‌های تازه برشته شده : هر چه دانه‌ های قهوه طولانی‌ تر روی قفسه بنشینند، بیشتر احتمال دارد طعم‌ های تلخ یا کهنه ‌ای پیدا کنند که بخواهید آن را با شکر پنهان کنید. (آسیاب کردن دانه ها نیز روند بیاتی را تسریع می کند.) برای شیرین ترین قهوه، دانه های تازه برشته شده را بخرید و سریع از آن ها استفاده کنید. یاد بگیرید چگونه قهوه آسیاب شده را ذخیره کنید تا ماندگاری آن را به حداکثر برسانید.


3 جایگزین قند مصنوعی


شیرین کننده های مصنوعی موادی با طعم شیرین هستند که سازندگان آن ها را در آزمایشگاه تولید می کنند نه از گیاهان. رایج ترین شیرین کننده های قهوه مصنوعی عبارتند از: آسپارتام: آسپارتام یک شیرین کننده کم کالری است که از دو اسید آمینه به دست می آید: آسپارتیک اسید و فنیل آلانین. از نظر شاخص گلیسمی پایین تر از شکر سفید و به طور قابل توجهی شیرین تر است، بنابراین برای رسیدن به همان میزان شیرینی شکر سفید، فقط باید مقدار کمی به آن اضافه کنید. کالری آسپارتام کمی بیشتر از سایر شیرین کننده های مصنوعی است، اما این مقدار معمولاً ناچیز است زیرا شما از آن در مقادیر کم استفاده می کنید. ساخارین: ساخارین یک شیرین کننده بدون کالری است که از ماده شیمیایی o-toluenesulfonamide به دست می آید. مانند بسیاری از شیرین کننده های مصنوعی، ساخارین از نظر شاخص گلیسمی پایین تر از شکر سفید است و طعم بسیار شیرین تری دارد، به این معنی که شما فقط باید از مقدار کمی استفاده کنید. سوکرالوز: سوکرالوز که از پردازش شیمیایی شکر سفید به دست می ‌آید، شاخص گلیسمی کمتری نسبت به شکر سفید دارد، کالری آن صفر است و یکی از شیرین ‌کننده‌ های مصنوعی با طعم شیرین است، بنابراین شما فقط به مقدار کمی نیاز دارید. دیگر شیرین کننده های مصنوعی کمتر رایج برای قهوه عبارتند از اریتریتول و زایلیتول است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha