02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت زودپز برقی با زودپز روگازی در چیست؟

ادیبه کریم پور 8 /خرداد/ 1402
تفاوت زودپز برقی با زودپز روگازی در چیست؟

تفاوت زودپز برقی با زودپز روگازی در چیست؟


در ابتدا، این دو ممکن است بسیار شبیه به نظر برسند، اما برخی از تفاوت های کلیدی بین زودپز برقی و زودپز روگازی ممکن است به شما در تصمیم گیری کمک کند. ما در مورد مزایا و معایب اساسی زودپزها، به طور کلی بحث خواهیم کرد تا بتوانید تصمیم آگاهانه تری در مورد اینکه کدام یک را برای آشپزخانه خود بخرید بگیرید.


زودپز برقی در برابر زودپز روگازی


به زبان ساده، پخت و پز تحت فشار شامل افزایش دما در یک ظرف مهر و موم شده برای افزایش فشار داخل آن است. منبع گرما می تواند هر چیزی باشد از اجاق برقی و گازی گرفته تا مبنع برق می باشند. حرارت دادن به ظرف دربسته در نهایت گرم می شود و بخار در داخل آن ایجاد می شود که فشار داخلی دمای داخل قابلمه را بالا می برد. هنگامی که نوعی صدای خش خش را می شنوید و یا خروج بخار آب از سوراخ کوچکی در درب ظرف را می بینید، می دانید که فشار داخل آن به حدی رسیده است که اکنون آب در دمایی بالاتر از دمای معمولی در حال جوشیدن است. پخت و پز تحت فشار تا 70 درصد انرژی بیشتر نسبت به سایر روش های پخت مانند پخت در فر، مایکروویو یا سرخ کردن غذا صرفه جویی می کند. با این حال، این روش پخت بسیار محبوب شده است زیرا به تهیه غذا تا 30٪ سریعتر کمک می کند.


زودپز روگازی چیست؟


زودپز روگازی یک قابلمه با درب محکم و سفت است که به لطف بخاری که در داخل آن جمع شده و محتویات آن را سریعتر از سایر قابلمه ها گرم می کند، غذا را خیلی سریع می پزد. از بخاری استفاده می کند که به طور متوسط می تواند به 15 psi برسد. زودپز گرما را به دام می اندازد و محتویات را 15 برابر سریعتر از غذاهای های معمولی در شرایط عادی می پزد. اولین زودپزها توسط دنیس پاپین (1680-1730) اختراع شد. قصد او اختراع یک دیگ پخت با بخار زیاد بود که بتواند غذا را خیلی سریعتر بپزد. زودپزهای روگازی برای پخت سریعتر سبزیجات و گوشت بدون از دست دادن ویتامین ها یا طعم آن ها در بین خانه داران بسیار محبوب شدند.


زودپز برقی چیست؟


زودپز برقی یک دستگاه جدید و چند منظوره است که در سال 2009 معرفی شد. این یک مولتی پز است که می تواند غذا را سرخ یا برشته کند، این نوع دستگاه ها غذا را با کمک منبع برق می پزند، سرخ می کنند و بخارپز می دهند. زودپز برقی می تواند جایگزین 7 مورد از لوازم خانگی شما شود که می توانید کارهای دستگاه هایی مانند آرام پز، پلوپز، بخارپز، کیک پز و حتی ماست ساز را هم به آسانی انجام می دهد. مدل های زودپز برقی زیادی برای خرید در دسترس شما هستند که هر کدام تنظیمات منحصر به فرد خود را دارند.


مقایسه ی زودپز برقی و زودپز روگازی


همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، زودپز روگازری و زودپز برقی یکسان نیستند. اگرچه هر دو از فشار برای کاهش زمان پخت استفاده می کنند و غذای شما را نرم تر و مرطوب تر می کنند، اما تفاوت زیادی بین آن ها وجود دارد. همچنین این دو محصول شباهت هایی نیز به هم دارند که می توانند کارایی نسبتا یکسانی را ارائه دهند. برای مثال:


هر دو کاملاً مهر و موم شده و محکم: زودپزهای روگازی و زودپزهای برقی کاملاً آب بندی شده و هوابند هستند که به آن ها اجازه می دهد فشار ایجاد کنند و فشار از آن به هیچ عنوان خارج نشود تا غذا را سریع بپزند. 


هر دو از فشار بخار برای پختن غذا استفاده می کنند: هر دو دستگاه به فشار بخار متکی هستند. بخار به انتقال سریعتر گرما کمک می کند و زمان پخت را کاهش می دهد.


چند منظوره: زودپز برقی و برخی زودپزهای روگازی (نه همه) دارای عملکردهای متعددی هستند، مانند قابلیت تفت دادن یا برشته کردن غذا، آرام پختن غذا، گرم نگه داشتن غذا و غیره را انجام می دهند.


اقدامات احتیاطی در هنگام بازکردن درزبند: زمانی که آماده بازکردن درب و تخلیه فشار از یک زودپز روگازی یا یک زودپز برقی هستید، اقدامات احتیاطی ایمنی خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. این شامل استفاده از شیر یا دکمه خروج بخار و باز نکردن درب آن تا زمانی که تمام فشار آزاد نشده است.


اکنون که برخی از شباهت ها را بررسی کردیم، بیایید بر روی تفاوت های بین این دو دستگاه تمرکز کنیم.


منبع انرژی: بزرگترین تفاوت بین این دو دستگاه پخت و پز این است که زودپز برقی از برق و الکتریک برای کار استفاده می کند در حالی که بیشتر زودپزهای رو گازی، بر روی اجاق گاز قابل استفاده هستند.


PSI: تفاوت بزرگ دیگر میزان فشاری است که هر کدام می توانند ایجاد کنند. زودپز برقی معمولا بین 10-15 PSI کار می کنند، در حالی که زودپزهای روگازی معمولا تا 20 PSI کار می کنند.


تک کاره و چند کاره بودن: یک زودپز برقی یک دستگاه همه کاره است زیرا می تواند جایگزین چندین وسیله مختلف (آرام پز، پلوپز، بخارپز و غیره) شود، در حالی که زودپز روگازی فقط یک قابلمه است که غذا را سریع می پزد.


زمان پخت: به دلیل تفاوت در PSI، یک زودپز برقی معمولاً غذا را سریعتر از زودپز روگازی پخت می کند.


عملکردهای خودکار: یکی از اصلی ترین نکات فروش زودپز برقی این است که دارای عملکردهای خودکار مانند تایمر است، بنابراین می توانید آن را تنظیم کرده و به کارهای دیگر خود برسید. زودپزهای روگازی معمولاً هیچ عملکرد خودکاری ندارند.


مزایا و معایب زودپز برقی و زودپز روگازی


هر دو دستگاه از نظر خود خوب هستند، اما مزایا و معایبی وجود دارد که قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام از آن ها برای شما بهتر است باید به آن ها توجه کنید:


مزایای زودپز برقی


پخت سریعتر: یک زودپز برقی غذاها را بسیار سریعتر از سایر روش های پخت مانند برشته کردن، جوشاندن و آب پز کردن با قابلمه ی معمولی می پزد و همچنین به لطف عملکرد تفت دادن یا برشته کردن آب غذا را به یک سس خوشمزه تبدیل می کند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.


عملکرد گرم نگه داشتن غذا: پس از اتمام غذا، قبل از اینکه فرصتی برای سرو کردن آن پیدا کنید، لازم نیست نگران سرد شدن آن باشید، زیرا عملکرد گرم نگه داشتن باعث می شود که غذای شما را بیش از حد پخته نمی کند و تا زمان سرو و فرا رسیدن موقع صرف غذا، آن را گرم نگه می دارد. 


پخت و پز ایمن تر: از آنجایی که زودپز برقی هنوز یک نوع دستگاه همه کاره و محبوب هستند، دارای ویژگی های ایمنی داخلی هستند، از جمله نشانگر قفل شدن درب، سوپاپ کنترل فشار و دریچه ضد انسداد، و نیز درب آن هنگام وجود بخار در قابلمه ی آن، باز نمی شود. (برخی از زودپز ها این عملکرد را دارند)


نگهداری آسان: زودپز برقی به راحتی تمیز می شود و در مواقعی که به آن نیاز ندارید فضای نگهداری بسیار کمی را اشغال می کند.


معایب زودپز برقی


متأسفانه، زودپزهای برقی کامل نیست و دارای محدودیت ‌هایی است:


قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیست: شما باید زودپز برقی خود را با دست تمیز کنید و همچنین دارای درب لولایی یا گیره قفلی نیستند.


مواد مصرفی که نیاز به تعویض دارند: حلقه آب بندی زودپز برقی ممکن است پس از چندین بار استفاده شروع به خراب شدن کند. در حالی که پیدا کردن و جایگزینی آن ها نسبتاً آسان است، این چیزی است که هنگام استفاده از این دستگاه باید در نظر بگیرید.


گران بودن: یکی دیگر از معایب های زودپز برقی، برچسب قیمت آن است. آن ها نسبت به سایر وسایل آشپزی گران تر هستند، اما با توجه به ویژگی ها و عملکردهای آن ها، این مورد زیاد یک معایب به حساب نمی آید. برخی از افراد نیز اعتقاد دارند که دستگاه با کیفیت و پر کاربرد، باید ارزش بهایی زیادی داشته باشد.


مزایای زودپز روگازی


در حالی که به اندازه یک زودپز برقی پر ویژگی نیستند، زودپز روگازی هنوز مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارند:


برای تکه های سخت گوشت عالی هستند: زودپزهای روگازی برای گوشت هایی با بافت سخت عالی هستند زیرا فشار بالا به تجزیه بافت های همبند کمک می کند و گوشت را نرم تر می کند.


ایده آل برای کنسرو کردن: زودپزهای روگازی برای کنسرو کردن غذا و میوه ها نیز بهتر هستند زیرا مهر و موم محکم تری روی شیشه ها ایجاد می کنند و از ورود باکتری ها به داخل و فاسد شدن غذا جلوگیری می کنند.


استفاده آسان: زودپزهای روگازی بدون دکمه، صفحه یا تنظیماتی هستند که استفاده از آن ها بسیار آسان است. تنها چیزی که هنگام استفاده باید به خاطر بسپارید این است که تا زمانی که فشار از بین نرود، آن را باز نکنید.


آشپزی ایمن تر: زودپزهای روگازی نیز کمی ایمن تر از زودپزهای برقی هستند، زیرا درب آن فقط در یک موقعیت قفل می شود، بنابراین به راحتی می توان متوجه شد که چه زمانی آن را به درستی قفل کرده اید.


بادوام تر: زودپزهای روگازی معمولاً دوام بیشتری نسبت به دستگاه و زودپزهای برقی دارند زیرا از مواد ضخیم تر ساخته شده اند. علاوه بر این، از آنجایی که هیچ قطعه الکترونیکی وجود ندارد، چیزی وجود ندارد که در طول زمان به دلیل استفاده زیاد یا مشکلات مکانیکی خراب شود.


معایب زودپزهای روگازی


زودپزهای روگازی دارای نکات منفی هستند که باید هنگان خرید یا استفاده از آن ها به آن توجه کنید که مهمترین آن ها عبارتند از:


زمان پخت طولانی ‌تر: زودپزهای روگازی درب را قفل می‌ کنند و بخار را فقط در فواصل زمانی مشخص خارج می‌ کنند، که به این معنی است که پخت غذا بیشتر طول می ‌کشد. دیگر نکات هایی که زیاد معایب به حساب نمی آیند:


حجیم‌ تر: زودپزهای روگازی برخلاف زودپزهای برقی حجیم ‌تر هستند، زیرا از مواد سنگین‌ تری ساخته می ‌شوند، بنابراین جابه ‌جایی آن‌ ها کمی دشوارتر هستند.


گزینه های پخت محدود: تنها کاری که زودپز می تواند انجام دهد این است که غذا را تحت فشار بپزد. تنها راهی که می‌ توانید تا حدی این مشکل را جبران کنید، این است که زمان و حرارت را کم و زیاد کنید.


کدام یک از این دو محصول بهتر است؟


به نظر می ‌رسد که هر دو دستگاه کار مشابهی را انجام می ‌دهند که غذا را سریع بپزد، بدون اینکه طعم یا بافت آن را از بین ببرند. با این حال، وقتی دقیق تر نگاه کنید، خواهید دید که تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد:


زودپزهای برقی گران تر از زودپزهای روگازی هستند.
زودپزهای برقی احتمالاً در دراز مدت هزینه کمتری خواهند داشت زیرا می توانند چندین وسیله آشپزخانه را جایگزین کنند.
زودپزهای برقی نسبت به زودپزهای روگازی دارای وسایل، امکانات و طراحی مدرن تری هستند.
در نهایت، نمی توان گفت که کدام یک از آن ها بهتر زیرا همه چیز به ترجیحات و نیازهای شخصی شما بستگی دارد.
اگر یک دستگاه همه کاره می خواهید که بتواند بیشتر از پخت و پز تحت فشار انجام دهد، از زودپزهای برقی استفاده کنید. اما اگر به دنبال چیزی هستید که در پخت و پز تحت فشار تخصص داشته باشد و سال ها دوام داشته باشد، زودپزهای روگازی تهیه کنید.


سوالات متداول


آیا استفاده از زودپزهای روگازی بی خطر است؟


زودپزهای روگازی امروزی عمدتاً به این دلیل که از مواد باکیفیت مانند فولاد ضد زنگ مناسب برای مواد غذایی ساخته شده اند، بسیار ایمن هستند.


چرا به آن، زودپزهای روگازی می گویند؟


زودپزهای روگازی دارای چندین لایه از ویژگی های ایمنی است تا اطمینان حاصل شود که هیچ حادثه ای ایجاد نمی کند. این ها عبارتند از دریچه های آزاد کننده فشار، یک درب محکم از جنس فوق العاده خوب، نشانگرهای فشار، سوپاپ و... می باشند. علاوه بر این، زودپزهای روگازی دارای دسته های بلند ویژه ای هستند که به جلوگیری از سوختگی در حین حمل قابلمه کمک می کند.


آیا کارکردن زودپزهای برقی دشوار است؟


همه چیز به آنچه می خواهید بپزید بستگی دارد، اما به طور کلی، همه دستور العمل ها تقریباً از یک فرمول پیروی می کنند. شما باید حالت پخت دلخواه را تنظیم کنید (مثلاً حالت تفت دادن)، تنظیمات فشار مورد نظر را انتخاب کنید، زمان پخت را تنظیم کنید، درب را در جای خود قفل کنید و سوپاپ درب را در موقعیت آب بندی قرار دهید. سپس منتظر باشید تا غذای شما آماده شود.


چه مقدار آب باید در زودپز بریزم؟


برای پختن غذا در زودپز به حدود یک فنجان آب (یا به اندازه کافی برای جمع شدن بخار در داخل قابلمه) نیاز دارید، اما بسته به اینکه چه غذاهایی می ‌پزید و چگونه می ‌خواهید متفاوت است.


چرا باید هنگام استفاده از زودپزهای برقی خود از حالت دستی استفاده کنم؟


برای مثال، هنگام پختن مواد غذایی مانند برنج، باید از عملکردهای خاصی مانند حالت دستی یا حالت برنج استفاده کنید، اما این حالت‌ های پخت به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می ‌کنند، زیرا سطح قدرت را برای فرآیند پخت مناسب تنظیم می ‌کنند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha