02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مایکروویو چه مزایایی دارد؟

ادیبه کریم پور 10 /خرداد/ 1402
مایکروویو چه مزایایی دارد؟

مایکروویو چه مزایایی دارد؟


اکثر ما در خانه مایکروویو داریم و دوست داریم از آن استفاده کنیم. مایکروویو محصولی است که در کمترین زمان غذاهای متنوعی را برای ما درست می کند و به ما کمک می کند تا انواع غذاهایی از جمله: کباب، پاستا، کیک، پیتزا را بپزیم و پختن و گرم کردن مجدد را به راحتی اجرا کنیم. در این مقاله، مزایای استفاده از مایکروویو و اینکه چگونه می توان از آن بهره مند شد را مورد بحث قرار خواهیم داد.


مایکروفر چگونه کار می کند؟


مایکروویو بر اساس اصل انرژی الکترومغناطیسی کار می کند. این محصول بی نظیر از یک قطعه ی مهم در درون خود به نام مگنترون تشکیل شده است. هر زمان که دستگاه را روشن می کنید، مگنترون تمام انرژی منبع برق را جذب می کند و آن را به گرما و انرژی تبدیل می کند. مگنترون اکنون به این امواج مایکروویو اجازه می دهد تا به جلو و عقب، بالا و پایین در داخل محفظه پخت دستگاه جهش کنند. آن ها از طریق غذا عبور می کنند و به آن نفوذ می کنند و مولکول های آب را بیشتر تحریک می کنند. در نتیجه باعث اصطکاک و در نهایت تولید گرما می شود. غذا در داخل بشقاب یا کاسه گرم می شود و به شما کمک می کند غذای داغ را در زمان کمتری آماده کنید. هر چه مولکول های آب سریعتر تحریک شوند، غذای شما گرمتر می شود.


آیا پختن در مایکروویو بی خطر است؟


برخی از افراد این سوال را در ذهن خود دارند. آیا استفاده از دستگاه مایکروویو واقعا بی خطر است؟ پاسخ مثبت است. دلیل اصلی این است که به حفظ مواد مغذی بیشتر از پخت و پز سنتی روی اجاق گاز کمک می کند. همانطور که قبلا در مکانیسم کار ذکر شد، مگنترون داخل مایکروویو امواج مایکروویو ایجاد می کند. این امواج الکترومغناطیسی دارای طول موج کوتاهی از سه فوت تا 1 میلی متر هستند. دستگاه ها از این امواج با فرکانس بالا برای تحریک مولکول های آب استفاده می کنند. امواج مایکروویو الکترومغناطیسی مشابه پرتوهای یونیزان یا تشعشعات نیستند.


مزایای مایکروفر


سرعت در آشپزی: افرادی که در طول روز بسیار درگیر کارهای دیگر هستند یا افرادی که مشاغل هستند، به آن ها پیشنهاد می شود که از میکروویو برای آماده کردن غذای خود استفاده کنند و همیشه می توانید به یک دستگاه مایکروویو اعتماد کنید. این نه تنها آشپزی شما را تسریع می کند، بلکه به شما کمک می کند تا زمانی را برای سایر فعالیت های حیاتی اختصاص دهید. شما می توانید شکلات های تخته ای را برای استفاده از آن ها در دستور العمل های خود ذوب کنید. به راحتی می توانید آن را چند دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا کاملا آب شود. این روش آسانتر و سریعتر از روش های دیگر مانند بن ماری است.


غذای مغذی تر: همانطور که قبلا ذکر شد، مایکروویو به حفظ مواد مغذی غذا کمک می کند. به گفته HHP، زمانی که غذای خود را در زمان کوتاه تری با استفاده از مقدار کمتری آب می پزید، به حفظ مواد مغذی موجود در غذا کمک می کند. استفاده از آب کمتر در مایکروویو به پختن غذا در بخار کمک می کند و بیشتر مواد مغذی و ویتامین های موجود در آن را حفظ می کند. این باعث می شود غذای شما سالم و بی خطر باشد.


مصرف انرژی کمتر: دستگاه های مایکروویو انرژی کمتری مصرف می کنند. هنگامی که از اجاق گاز استفاده می کنید، مدتی طول می کشد تا مشعل حرارت را به ظرف پخت و پز منتقل کند. در طی این فرآیند، انرژی مصرفی تنها 40 درصد از کل انرژی مصرف شده است. این باعث می شود اجاق گاز کارایی کمتری داشته باشد. در عوض، مایکروویوها با گزینه های کنترل بهتری ارائه می شوند که به شما قدرت کامل را در گرما می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دما و زمان مورد نظر را از منوی تنظیمات انتخاب کنید. گزینه روشن و خاموش خودکار کار شما را آسان تر می کند. هنگام استفاده از دستگاه مایکروویو می توانید در انرژی و همچنین زمان صرفه جویی کنید.


گرما در آشپزخانه پخش نمی شود: برخلاف اجاق گازها، مایکروویو محیط اطراف را گرم نمی کند. گرما را به وسایل یا وسایلی که در نزدیکی آن قرار می گیرند منتقل نمی کند. اجاق گاز کاملا برعکس موارد فوق است. گرما را به محیط اطراف و سایر اجسام قرار داده شده در نزدیکی آن منتقل می کند. 


آشپزی ایمن: دستگاه مایکروویو در مقایسه با اجاق گاز، پخت و پز ایمن تری را تسهیل می کند. اجاق گاز هنگام پخت و پز محیط اطراف را گرم می کند و احتمال سوختن دست شما وجود دارد. بر خلاف این، مایکروویو محیط اطراف را گرم نمی کند و یا شعله ای ندارد. از این رو، خطر سوختن را از بین می برد. مایکروویو دارای ویژگی قفل کودک است که به قفل کردن دستگاه و دور نگه داشتن فرزندان شما از آن کمک می کند. وقتی همه این ویژگی ها را در نظر بگیرید، مایکروویو مطمئناً ایمن ترین گزینه برای استفاده است.


آشپزی تمیزتر: معمولاً هنگام پخت و پز روی اجاق گاز، این احتمال وجود دارد که غذا به دلیل گرما به بیرون پاشیده شود. این ممکن است باعث ایجاد آشفتگی در محیط اطراف شود که تمیز کردن آن می تواند آزاردهنده باشد. اگرچه مایکروویو با انواع ظروف سازگار نیست، اما از احتمال ریختن و پاشیدن مواد غذایی جلوگیری می کند. شما می توانید دمای مورد نیاز را انتخاب کنید که برای دستور غذا مناسب است. همچنین، شما می توانید زمان را بر این اساس انتخاب کنید. با این حال، باید روش درست پخت غذای خود را در مایکروویو بدانید. پس از اتمام پخت و پز، می توانید دستگاه را به راحتی تمیز کنید. برای تمیز کردن اجاق گاز خود، ممکن است مجبور باشید زمان و تلاش زیادی را صرف کنید. برخلاف این، مایکروویو به زمان کمتر و مراحل ساده برای فرآیند تمیز کردن نیاز دارد. 


خاموش شدن خودکار: دستگاه های مایکروویو دارای ویژگی خاموش شدن خودکار هستند که باعث می شود دستگاه بلافاصله پس از پختن غذا خاموش شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که زمان را قبل از شروع آشپزی تنظیم کنید. پس از مدت زمان تعیین شده، دستگاه خود به خود خاموش می شود. بعد از پختن غذا یک زنگ هشدار وجود خواهد داشت تا به شما هشدار دهد. مزیت این ویژگی این است که ترس از پخته شدن زیاد یا سوخته شدن غذا را از بین می برد. شما همیشه می توانید هر زمان که بخواهید زمان را از پیش تعیین کنید.


دمای کنترل شده: همانطور که قبلا در بالا ذکر شد، مایکروویو با تنظیمات دما ارائه می شود که به شما کنترل بهتری بر دما می دهد. شما می توانید زمان و دمای دلخواه خود را برای پخت غذا انتخاب کنید. انتخاب دمای مناسب به پخت کامل و یکنواخت غذای شما کمک می کند. علاوه بر این، صفحه چرخان داخل دستگاه توزیع یکنواخت گرما را به غذا تضمین می کند. این بدان معناست که مجبور نخواهید بود مانند اجاق گاز، غذا را مرتباً هم بزنید.


بدون نیاز به پیش گرم کردن: در حالی که سایر دستگاه های معمولی نیاز به پیش گرم کردن دارند، اما مایکروویو شما این کار را نمی کند. برای پخت غذا نیازی به گرم کردن دستگاه از قبل نیست. فقط کافی است دستگاه را روشن کنید و فوراً شروع به گرم شدن می کند. در این کار می توانید در زمان و همچنین انرژی بسیار صرفه جویی کنید.


عمر طولانی: مزیت دیگر استفاده از مایکروویو دوام و ماندگاری آن است. اگر از مایکروویو به درستی نگهداری کنید، می تواند عمر طولانی تری سالم بماند. بسیاری از مایکروویوها برای 10 سال یا بیشتر دوام می آورند.

 
آسان برای گرم کردن غذا: مایکروویو گرم کردن مجدد غذا را به بهترین شیوه انجام می دهد. به طور کامل و یکنواخت غذاهای باقی مانده را بدون هیچ زحمتی گرم کنید. شما همچنین می توانید پاپ کورن را در مایکروویو تهیه کنید، غذای منجمد را به راحتی آب می کند و غذای بسته بندی شده را به آسانی گرم کنید. برخلاف سایر دستگاه های معمولی، این دستگاه کار را خیلی سریع انجام می ‌دهد.


تمیز کردن آسان: دستگاه مایکروویو یک وسیله آشپزخانه بسیار ساده است که تمیز کردن و نگهداری از آن بسیار آسان است. شما می توانید ترکیب های آبلیمو و آب یا جوش شیرین و آب را برای تمیز کردن آماده کنید. از یک اسفنج یا یک پارچه مرطوب برای پاک کردن داخل یا خارج مایکروویو استفاده کنید. یک کاسه بردارید و آن را با مقداری آب پر کنید. چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. کاسه را داخل مایکروویو قرار دهید و اجازه دهید چند دقیقه بجوشد. اکنون فر شما عاری از بوی بد است و برای استفاده بعدی آماده است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha