02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چند روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو

ادیبه کریم پور 23 /اردیبهشت/ 1402
چند روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو

چند راه ساده برای تمیز کردن مایکروویو 


دستگاه های مایکروویو، یکی از محصولاتی هستند که بسیاری از افراد از برای غذا پختن و گرم کردن مجدد غذا استفاده می کنند. هنگان استفاده از آن ممکن است تکه غذا بریزد یا روغن روی صفحه ی مایکروویو بریزد که باید آن را سریعا تمیز کرد. لکه ها و روغن هایی که برای مدت طولانی در مایکروویو باقی می مانند، با هر بار گرم شدن مایکروویو سفت تر می شوند و از بین بردن آن ها سخت تر می شود. بنابراین همیشه زود به زود دستگاه مایکروویو خود را تمیز کنید همیشه تازه بماند. برای تمیز کردن عمیق می توان از روش ساده و راحت استفاده کرد که بدون مواد شیمیایی انجام می شود. ما فهرستی از برترین روش های تمیز کردن مایکروویو را جمع آوری کرده‌ ایم تا دستگاه شما مانند زمانی که اولین بار آن را خریده اید تمیز بماند. این روش ها با چند ترکیب خانگی می توان انجام داد.  در اینجا چند نکته قبل از شروع آورده شده است: 


اطمینان حاصل کنید که مایکروویو خود را از پریز جدا کرده اید. اگرچه بعید است که تمیز کردن مایکروویو متصل به برق به شما آسیب برساند، اما بهتر از است ایمن بودن کار خود را تضمین کنیم. همچنین هنگام کار با صفحه شیشه ای مایکروویو مراقب باشید تا وقتی که گرم و داغ است دستان شما نسوزد.


روش اول: مایکروویو خود را با سرکه تمیز کنید 


برای تمیز کردن مایکروویو با سرکه، دو قاشق غذاخوری سرکه سفید را با دو فنجان آب در یک کاسه مخصوص مایکروویو یا یک پیمانه شیشه ای بزرگ مخلوط کنید. اگر به بوی سرکه ی سفید حساسیت دارید، می توانید چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را برای پوشاندن بوی آن به آن اضافه کنید. مخلوط را به مدت پنج دقیقه در مایکروویو قرار دهید. ممکن است کمی بجوشد، اما اشکالی ندارد. اجازه دهید داخل مایکروویو تا حد امکان بخار شود تا هر گونه چربی و کثیفی سرسخت را نرم کند. قبل از باز کردن درب مایکروویو حداقل 10 دقیقه صبر کنید. کاسه، محتویات آن و بخار ممکن است حتی پس از گذشت این مدت همچنان داغ باشند، بنابراین بسیار محتاط باشید. صفحه شیشه ای و صفحه گردان را از مایکروویو خارج کرده و با استفاده از یک پارچه تمیز آن ها را پاک کنید. هنگام دست زدن به بشقاب بیشتر مراقب باشید زیرا در هنگام خیس شدن به احتمال زیاد لغزنده است. با استفاده از پارچه نرم یا دستمال کاغذی، فضای داخلی مایکروویو را پاک کنید. از جمله کناره ها، درب، بالا و پایین مایکروویو را خوبی تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ مایعی به دریچه های آن وارد نشده است زیرا ممکن است در آینده باعث مشکلات مکانیکی شود و یا هنگان روشن شدن بوی بدی را تولید کند. اگر هنوز لکه‌ هایی در مایکروویو خود می‌ بینید، یک اسفنج را در محلول آب و سرکه باقی‌ مانده فرو کنید و به آرامی آن رابسابید و تمیز کنید. در نهایت صفحه گردان و صفحه شیشه ای و توری سیمی را با آب و شوینده بشویید. برای تمیز کردن آن ها نیز می توانید از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید. اکنون شما یک مایکروویو تمیز دارید.   


روش دوم: مایکروویو خود را با لیمو تمیز کنید   


برای کسانی که ممکن است بوی سرکه سفید را دوست نداشته باشند، تمیز کردن مایکروویو با لیمو ممکن است راه حلی ساده باشد. با فشردن یا مالیدن یک لیمو بین کف دستان خود شروع کنید تا بتوانید آب آن به دست آورید. لیمو را از وسط نصف کنید و آب آن را در یک ظرف مخصوص مایکروویو فشار دهید، مطمئن شوید که از الک استفاده کنید یا دانه هایی که در آن می ریزند را به صورت دستی جدا کنید. نصف های لیموی فشرده را نیز در ظرف بریزید. آب لیمو و نصف آن را با تقریباً یک فنجان آب مخلوط کنید. ظرف را در مایکروویو قرار دهید و آن را به مدت پنج دقیقه داخل مایکروویو در حرارت بالا قرار دهید. مانند محلول سرکه، اجازه دهید این محلول حداقل 10 دقیقه بماند تا هنگام برداشتن ظرف دستان شما نسوزد یا اتفاقات ناخواسته ای رخ ندهد. میز گردان و صفحه شیشه ای را بردارید و با پارچه نرم تمیز کنید. سپس با استفاده از پارچه یا دستمال کاغذی، فضای داخلی مایکروویو را پاک کنید. صفحه گردان و صفحه شیشه ای را تمیز کنید و از بوی تازه مایکروویو تازه تمیز شده خود لذت ببرید. 


روش سوم: مایکروویو خود را با جوش شیرین تمیز کنید 


جوش شیرین نیز یک پاک کننده فوق العاده مایکروویو است. جوش شیرین یک خوشبو کننده و پاک کننده طبیعی است، بنابراین جوش شیرین را بیاورید و از آن برای پاک کردن کثیفی و لکه های مایکروویو استفاده کنید. با مخلوط کردن حداقل دو قاشق غذاخوری جوش شیرین با یک فنجان آب در یک ظرف مناسب برای مایکروویو شروع کنید. مخلوط را به مدت پنج دقیقه در مایکروویو قرار دهید. این ترکیب بخار بسیار متراکمی ایجاد می کند که کثیفی را می شکند و بوی بد را از بین می برد. پس از پنج دقیقه، ظرف را با دقت خارج کنید. صفحه گردان و صفحه شیشه ای را بردارید. آن ها را با یک پارچه پاک کنید، سپس داخل مایکروویو را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. اگرچه بخار باید بقایای مواد غذایی را از بین ببرد، اما هنوز هم ممکن است لکه های سرسختی داشته باشید. می‌ توانید یک اسفنج را در مخلوط جوش شیرین و آب فرو کنید و از این خمیر پاک‌ کننده مایکروویو برای پاک‌کردن هرگونه کثیفی باقی‌ مانده استفاده کنید. صفحه گردان و صفحه شیشه ای را در جای خود بگذارید که اکنون شما یک مایکروویو بسیار تمیز دارید.  


روش چهارم: مایکروویو خود را با صابون ظرفشویی تمیز کنید  


این یکی از بهترین راه‌ ها برای تمیز کردن مایکروویو است، زیرا احتمالا همیشه مایع ظرف‌ شویی در دست دارید و در هر خانه ای موجود می باشد. به سادگی مراحل روش اول و روش دوم را دنبال کنید، اما مایع ظرفشویی را جایگزین سرکه سفید، لیمو یا جوش شیرین کنید. اگر رویکرد عملی تری را ترجیح می دهید، این مراحل را دنبال کنید:


چند قطره مایع ظرفشویی و آب گرم را در یک کاسه مخلوط کنید. یک اسفنج ظرفشویی را در کاسه خیس کنید و فشار دهید تا آب پر از کف شود. صفحه شیشه ای داخلی و صفحه گردان را بردارید. بشقاب شیشه ای را در سینک آشپزخانه خود با استفاده از اسفنج و مایع ظرفشویی بشویید. سپس، از اسفنج آغشته به مایع ظرفشویی برای تمیز کردن فضای داخلی مایکروویو استفاده کنید. از بالا شروع کنید تا مطمئن شوید تمیز شده و مجبور نیستید یک قسمت را دو بار از ریزش غذا یا چربی بشویید. با استفاده از یک حرکت دایره ای، سقف، کف، دیوارهای مایکروویو خود را بسابید و تمیز کنید. با احتیاط مایکروویو خود را تمیز کنید و اجازه ندهید آب وارد دریچه ها شود. سپس داخل مایکروویو پاک کنید و این کار را تا زمانی که مایکروویو کاملا بدون لک باشد تکرار کنید. با استفاده از یک حوله یا دستمال کاغذی مرطوب، آخرین قطرات آب و کف را پاک کنید، سپس دوباره با استفاده از یک دستمال کاغذی یا پارچه خشک، مایکروویو را پاک کنید. اکنون صفحه گردان و صفحه شیشه ای را در جای خود قرار دهید. 


روش آخر: مایکروویو خود را با اسفنج های فوم ملامینه تمیز کنید 


استفاده از این اسفنج یک هک عالی برای تمیز کردن مایکروویو است. پس از برداشتن صفحه گردان مایکروویو و صفحه شیشه ای، به سادگی اسفنج را کمی خیس کنید تا فوم ملامینه فعال شود. سپس، از حرکات کوچک و دایره‌ ای برای تمیز کردن صفحه شیشه‌ ای و فضای داخلی مایکروویو خود استفاده کنید، مطمئن شوید که رطوبت وارد دریچه‌ ها نمی‌ شود. اگر کثیفی مایکروویو شما آنقدر سفت است که به نظر می رسد که پاک کردن آن با فوم پاسخ نمی دهد. صفحه گردان و صفحه شیشه ای را در جای خود قرار دهید و سپس اسفنج فوم ملامینه را در آب خیس کنید و سپس آن را به مدت پنج دقیقه با حرارت بالا در مایکروویو قرار دهید. پس از خنک شدن، از اسفنج برای پاک کردن آخرین تکه های سرسخت غذا و کثیفی استفاده کنید. مایکروویو شما باید تمیز و تازه باشد. اکنون که یک مایکروویو تمیز دارید، مطمئن شوید پس از هر بار کثیف شدن مایکروویو آن را تمیز کنید و آن را پاک نگه دارید. داخل آن را هر هفته پاک کنید تا غذای باقی مانده به اطراف نچسبد و فیلتر مایکروویو خود را هر شش ماه یکبار عوض کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha