02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اتو بخارها چه ویژگی های دارند؟

ادیبه کریم پور 27 /آبان/ 1402
اتو بخارها چه ویژگی های دارند؟

اتوها چه ویژگی های دارند؟


بهترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا به اتو بخار نیاز دارید و چرا این یک سرمایه گذاری خوب است. اتو بخار برای کسانی که می خواهند لباس هایشان آراسته و تازه به نظر برسد، سرمایه گذاری خوبی است. آن ها از قدرت بخار و گرما برای فشار دادن تقریباً هر نوع ماده ای استفاده می کنند تا آن را بدون توجه به اینکه چقدر چین و چروک‌ دارند و مچاله شده است، صاف می کنند و اثر نهایی ظاهری تازه می باشد.


اتو بخار چیست و چگونه کار می کند؟


پس از هر بار شستشو، لباس ‌های خیلی زود چروک می ‌شوند و اتو در بسیاری از خانه‌ ها خیلی زود به زود مورد استفاده قرار می گیرند. اتو بخار یک وسیله حرارتی است که می تواند به طور خودکار دما را تنظیم کند و می تواند به طور خودکار غبار آب و بخار داغ را اسپری کند تا لباس ها مرطوب شود و نتایج خوبی در اتو حاصل شود. استفاده از این نوع اتو برقی نه تنها می تواند کیفیت اتو را بهبود بخشد بلکه سرعت اتو را نیز افزایش می دهد. پس از پاشش بخار به لباس، نه تنها می توان حالت ارتجاعی اولیه را بازیابی کرد، بلکه پلیورهایی با سرآستین های گشاد را نیز می توان با اتو شناور به حالت اولیه بازگرداند و حتی برخی از بوها را با هم از بین برد. اصل کار اتو بخار این است که وقتی کلید بخار روشن می شود، آب ذخیره شده در اتو بخار به سمت میز اتو با دمای بالا جریان می یابد و با گرم شدن آب به بخار تبدیل می شود و بخار از سوراخ خارج می شود. زیرا سوراخ در صورت نیاز باقی می ماند. بنابراین، فقط می تواند سوراخ طراحی شده را اسپری کند که این امر نیز به هدف اتو کردن لباس ها و محافظت از آن ها در برابر سوختن می رسد.


ویژگی های اصلی اتو بخار


داغ شدن سریع: سرعت گرمایش زمانی مهم است که می خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید و مدت زیادی منتظر نمانید تا اتو به گرمای مورد نظر برسد و باید به دنبال مدل هایی باشید که به سرعت گرم می شوند. در عین حال، مطلوب است که این مدل های اتو بتوانند با دمای دقیق، گرما را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. معمولاً برای گرم کردن با سرعت بالا کمتر از 70 ثانیه است. همچنین هر مدلی باید دارای چراغی باشد که نشان دهد چه زمانی اتو به حرارت رسیده و آماده استفاده است. 


ایمن بودن اتوها: ایمنی احتمالاً مهمترین ویژگی است که باید به دنبال آن باشید. هر اتویی می تواند باعث آتش سوزی شود و چندین ویژگی وجود دارد که می تواند از آن جلوگیری کند. یکی از آن ها، که در برخی از مدل‌ های گران‌ تر یافت می‌ شود، فناوری iTouch است که برای رسیدن و بلند کردن اتو از سطح در زمانی که از آن استفاده نمی‌ شود، طراحی شده است. ویژگی های خاموش شدن خودکار بسیار مهم هستند. مکانیسم "استاندبای" زمانی فعال می شود که از اتو استفاده نمی شود. این ویژگی از نظر زمان ایستادن اتو به صورت عمودی یا افقی متفاوت است. 


کفی اتو: ساخت و ساز می تواند برای حفظ گرما ضروری باشد. ساخت اتوی چند لایه همچنین می تواند دمای بهینه را برای دوره های طولانی تری فراهم کند. همچنین فناوری کفی می تواند تفاوت های زیادی ایجاد کند. برخی از بهترین فناوری‌ های کفی عبارتند از آلومینیوم، کفی نچسب، فولاد ضد زنگ و سرامیک می باشند. همچنین مهم است که به دوام کفی و مقاومت در برابر خراش توجه کنید. یکی از بهترین کفی ها از فناوری Dirilium استفاده می کند که باعث انتشار بیشتر بخار می شود زیرا دارای سوراخ هایی در مرکز، کناره ها و نوک های آن است. کفی سرامیکی در قابلیت هدایت گرما خوب است، استاتیک را از بین می برد و گرما را به طور یکنواخت روی سطح تولید می کند. کفی های ضد زنگ بادوام هستند، نگهداری آن ها آسان است و رسانای گرمایی عالی هستند.


تولید بخار و بخاردهی:‌ عملکرد مربوط به ساخت و نوع انتشار بخار است. خروجی بخار مهم است زیرا کیفیت اتو را در پی خواهد داشت. خروجی بخار قوی تر و ثابت باعث اتوکشی بهتر و قدرت بیشتر برای صاف کردن سخت ترین چین و چروک ها می شود. برخی از مدل های اتو دارای تنظیمات بخار اتوماتیک هستند، در حالی که برخی دیگر را می توان به صورت دستی تنظیم کرد. اتوهای مولد بخار برخلاف اتوی استاندارد میزان بخار را تا چندین برابر افزایش می دهند. ژنراتورهای اتو بدون فشار و تحت فشار دو مدل هستند (سطح فشار بر حسب میله اندازه گیری می شود). مولد اتو تحت فشار، خروجی بخار بالاتری را برای اتو کردن چین‌ و چروک های عمیق تولید می‌ کند. همچنین، پخش مداوم بخار یکی دیگر از ویژگی‌ های عالی است که کل سطح مواد را با سوراخ‌ هایی در سمت، قلب و نوک کفی می‌ پوشاند. بخار عمودی در عملکرد یک ویژگی افزودنی است که می تواند برای بسیاری از کاربران راحت تر باشد. این امکان را به شما می دهد که لباس ها را به صورت عمودی با قدرت بالا و کارایی بالا اتو کنید.

دیگر ویژگی‌ هایی که عملکرد اتو را بهبود می بخشد 


سیستم ضد چکه: یکی از آن ها آزمایش نشتی است که باید منجر به ضد چکه شود. این کار از باقی ماندن لکه روی لباس جلوگیری می کند، اما از هرگونه خطر گرمایی نیز جلوگیری می کند.
قابلیت Eco mode: ویژگی Eco Mode برای کاربران دوستدار محیط زیست عالی است زیرا دارای هوش زیست محیطی است که در صورت نیاز به بخار کمتر به طور موثر در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.
طول کابل برق: طول سیم برق معمولاً حدود 2 یا 3 متر است که به شما امکان می دهد حرکت کنید و در اتاق خود انعطاف پذیرتر باشید. این سیم های بلند برای اتو کردن لباس های بلند و یا ملحفه ها عالی است. 
پر کردن مخزن آب: سوراخ پر کردن آب و ظرفیت مخزن آب از ویژگی های راحتی برخوردار است. سوراخ پرکننده آب می تواند کوچک، متوسط یا بسیار بزرگ باشد. اتوهای بخار با سوراخ متوسط می توانند به اندازه کافی باشند، در حالی که آن هایی که سوراخ های کوچک دارند گاهی اوقات ممکن است مشکل ساز شوند.
مخزن اتو: مخازن آب را می توان به طور سنتی تعبیه کرد. این مخزن آب برای اتو کردن پارچه بخار تولید می کند و هر چه بخار خروجی بیشتر باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت. اتوهایی که دارای مخزن آب مجزا هستند از فشار بیشتر و قدرت بیشتر بخار بیشتری تولید می کنند. با استفاده از این اتوها، فرآیند سریعتر انجام می شود زیرا تنها با فشار دادن یک طرف لباس می توانید زمان اتو را به نصف کاهش دهید. البته این مدل ها برای شما هزینه بیشتری خواهند داشت، اما می تواند ارزشش را داشته باشد.


سیستم ضد رسوب: عملکرد ضد رسوب برای حفظ و افزایش طول عمر اتو مهم است. این عملکرد ضد رسوب با فیلتری ادغام شده است که سطح رسوب آهک داخل اتو را اندازه گیری می کند. رسوبات آهک می تواند مکانیسم آهن را خراب کند و به همین دلیل داشتن فناوری ای که سختی آبی را که در آن پر می کنید اندازه گیری می کند مهم است. توصیه می شود از آب تصفیه شده برای آن ها استفاده کنید.
قیمت اتوها: قیمت منصفانه برای یک مدل مناسب چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم. البته اگر به دنبال مدل‌دهایی با ویژگی‌ های پیشرفته، فناوری مدرن مانند گزینه‌دهای سازگار با محیط زیست، فناوری کفی سه بعدی، فناوری iTouch یا چیز دیگری هستید، قیمت می‌ تواند بالاتر رود. قیمت به ویژگی ها بستگی دارد و اینکه آیا می خواهید آن را برای مصارف شخصی و خانگی بخرید یا اینکه برای کسب و کار خود از استفاده کنید.
طراحی و ساختار: طراحی فقط یک ویژگی زیبایی شناختی نیست، بلکه در خدمت رویکرد عملی است. طراحی هر اتو باید راحتی، سبکی و ویژگی هایی را ارائه دهد که استفاده شما را آسان کند. یکی از این ویژگی ها رابط دیجیتال است. دارای یک ویژگی با نشانگر است که به شما می گوید چه زمانی آماده استفاده است تا زمان گرمایش را اندازه گیری کنید. برخی از مدل‌ های اتو بخار دارای ویژگی صوتی در این نمایشگر هستند که وقتی اتو آماده استفاده است، بوق می‌ دهد. اکنون می‌ توانیم ببینیم که چگونه طراحی می‌ تواند برای ایمنی در حین ارائه سبکی و راحتی هنگام استفاده از آن مهم باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha