02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اتو ایستاده (بخارگر) چیست و چه کاربردی دارد؟

مائده شریفی 20 /آذر/ 1401
اتو ایستاده (بخارگر) چیست و چه کاربردی دارد؟

اتو ایستاده (بخارگر) چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی اتو در دسته لوازم خانگی ضروری قرار می گیرد زیرا وسیله ای است که تقریبا همه اعضای خانواده به صورت روزانه از آن استفاده می کنند. اتوها در شکل ها و مدل های مختلفی تولید می شوند اما همه آن ها یک کاربرد اصلی دارند که اتو کردن لباس و از بین بردن چین و چروک آن است. استفاده از لباس های اتو شده ظاهری شیک و آراسته به شما می دهد و شما را یک فرد مرتب تر نشان می دهد. یکی از اتو هایی که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است اتو ایستاده است که به آن بخارگر نیز گفته می شود. به دلیل سوالات زیادی که در مورد این محصول و چگونگی کارکرد آن وجود دارد ما یک سری مطالب را جمع آوری کردیم و در این مقاله قصد داریم اتو ایستاده و نحوه کار آن را بررسی کنیم و به طور کامل به آن بپردازیم.

اتو ایستاده یا بخارگر چیست؟

این محصول طی یک فرآیند گرمایشی آب درون مخزن را به بخار گرم تبدیل می کند و با استفاده از این بخار داغ الیاف پارچه لباس را شل می کند و آن را صاف می کند. این کار به صورت ایستاده انجام می شود و با استفاده از این بخار گرم می توانید تمام لباس های خود را در زمان کمی اتو کنید. استفاده از بخارگرها نسبت به سایر اتوها کمتر است اما این محصول همان کارایی و کیفیت را برای شما فراهم می کند.

اتو ایستاده چگونه کار می کند؟

کاربری این اتو بسیار ساده است و به آسانی و در زمان کوتاه می توانید تعداد زیادی لباس را با این بخار گر اتو کنید، و با این کار در زمان و وقت خود صرفه جویی می کنید. اتو کردن لباس ها با استفاده از بخارگر به صورت ایستاده است و باید لباس ها را برای اتو کردن به صورت عمودی از میله های اتو آویزان کنید. پس از آن مخزن اتو را با آب پر می کنید و دستگاه را روشن می کنید. در این مرحله درجه دستگاه را با توجه به پارچه لباسی که می خواهید اتو کنید تنظیم می کنید، اکنون دستگاه اتو را که گرم شده است به ارامی روی لباس مورد نظر می کشید و می توانید ببینید که این اتو به اسانی چروک و خطوط روی لباس را صاف می کند.

اتو بخار ایستاده چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا اتو بخار ایستاده:
بخارگرها به میز اتو نیازی ندارند و فضای کمتری در خانه شما می گیرند.
دستگاه اتو ایستاده از سایر اتوها سبک تر است و هنگام اتو کردن فشار روی مچ دست و کمر شما را کاهش می دهد.
بخار این اتوها نسبت به بخار اتو های دیگر ملایم تر است و بافت پارچه را بیشتر در حالت خود حفظ می کند.
برخی از افراد معتقدند بخار گرم با استفاده از بخار داغ علاوه بر اتو کردن لباس ها را نیز ضد عفونی می کنند و باکتری های روی سطح لباس را از بین می برند.
اتوهای ایستاده چین و چروک لباس را به طور کامل محو می کنند و از بین می برند.
معایب اتو بخار ایستاده:
اتو بخارهای ایستاده مانند سایر اتوها به راحتی خط اتو ایجاد نمی کنند، برای ایجاد خط اتو ابزارهای کمکی وجود دارند اما مثل اتو بخار های معمولی سریع نمی باشد.
از دیگر موارد دیگر که در اتو بخارهای ایستاده عیب به حساب می آید اندازه اتو است که نمی توان آن را در همه جا با خود حمل کرد و به مسافرت یا مکان های دیگر برد.
اتوهای ایستاده نسبت به اتو پرس ها تنظیمات کمتری برای پارچه ها دارند بنابراین باید در هنگام اتو کردن پارچه های خیلی نازک و یا ضخیم بسیار دقت کنید که به بافت پارچه آسیب نرسانید.

اتو بخار بهتر است یا اتو ایستاده؟

این دو محصول تفاوت و شباهت هایی با یکدیگر دارند اما به طور کلی هر دو برای اتو کردن و صاف کردن لباس ها به کار می روند و مناسب بودن هر کدام از آن ها برای افراد مختلف متفاوت است. هر فرد با توجه به میزان استفاده، نحوه به کارگیری، قیمت، اندازه و موارد دیگر می تواند یک اتوی خانگی مناسب پیدا کنید و با توجه به نیاز خود از آن محصول بهره ببرد. همچنین هر دو محصول مزایا و معایب خود را دارند و نمی توان گفت که کدام اتو برای همه افراد مناسب است.

نکات مهم برای نگه داری از اتو بخارهای ایستاده

مراقبت از سیم دستگاه: یکی از قسمت های مهم در وسایل برقی سیم دستگاه است زیرا با استفاده از آن می توانید اتصال اتو را درست کنید و برق را در دستگاه به جریان در بیاورید. برای مراقبت از سیم دستگاه نباید آن را بیش از حد در هم بپیچید و سعی کنید هنگامی که اتو گرم است سیم را بلافاصله جمع نکنید، همچنین در صورت مشاهده هر گونه پارگی و خوردگی در اسرع وقت سیم را تعمیر کنید تا اتصالی در اتو به وجود نیاید.

پر کردن مخزن: همشه باید مخزن اتو را به اندازه پر کنید. اگر به اندازه کافی آب نداشته باشد باید دوباره آن را پر کنید و در صورتی که بیش از حد مخزن را پر کنید در هنگام گرم شدن احتمال دارد که سر ریز شود. اگر مدت زمان طولانی با اتو کار نمی کنید حتما مخزن آن را خالی کنید تا رسوبات اهکی درون آن ایجاد نشود و در صورتی که مخزن شما رسوب گرفته با محلول آب و سرکه آن را تمیز کنید.
نحوه تمیز کردن اتو ایستاده با محلول آب و سرکه: ابتدا به میزان لازم آب و سرکه را مخلوط کنید و آن را در مخزن اتو بریزید، سپس اتو را روشن کنید و اجازه دهید که محلول دورن آن گرم شود. پس از اینکه محلول گرم به اندازه مناسب داغ شد اجازه دهید نیم ساعت درون مخزن باقی بماند سپس مخزن را خالی کنید و در صورتی که بوی سرکه می دهد چند با آب درون ان را بجوشانید و خالی کنید.
مراقبت از کفی اتو: کفی اتو یکی از قسمت های بسیار مهم است زیرا روی پارچه قرار می گیرد و بافت پارچه های تحت تاثیر آن می باشد. به همین دلیل در هنگام نگه داری باید مطمئن باشید که کف اتو در جایی نباشد که خط و خش به آن وارد شود و در صورتی که کف اتوی شما کثیف شده و یا منافذ آن رسوب گرفته باید حتما آن را تمیز کنید. برای از بین رسوبات موجود در منافذ اتو می توانید از دستمال مرطوب استفاده کنید و به آسانی رسوبات را از بین ببرید در این حالت بهتر است که اتو را با دمای کم روشن کنید که رسوب ها راحت تر پاک شوند.

نکات مهم در هنگام استفاده از اتو بخار ایستاده:

در قدم اول مطمئن شوید که لباس ها را با گیره ها محکم کنید و در جای خود قرار دهید. اگر لباس در جای خود فیکس نباشند و هنگام اتو کردن زیاد تکان بخورند کار اتو کردن سخت و طاقت فرسا می شود و کیفیت کار پایین می آید.
همانطور که گفتیم اتو بخارهای ایستاده آب گرم را به بخار تبدیل می کنند پس باید پس از روشن کردن دستگاه صبر کنید تا آب داغ شود و بعد از آن لباس ها را اتو کنید. اگر اتو به اندازه کافی گرم نشود ممکن است که آب از آن چکه کند و یا روی لباس ها لکه بیفتد.
در هنگام استفاده از اتو بخار ایستاده باید سری اتو را به آرامی از سمت بالا به پایین و یا برعکس حرکت دهید که بخار کاملا به الیاف پارچه نفوذ کند و لباس ها به خوبی اتو شوند. همچنین می توانید اتو را با یک زاویه ملایم در راستای لباس ها قرار دهید و کار اتوکشی را انجام دهید، این کار از برق افتادن لباس و یا چکه کردن آب روی لباس جلوگیری می کند.
هنگام کار با اتو باید حتما نکات ایمنی را رعایت کنید. دستگاه اتو باید دور از دسترس کودکان باشد و نباید هنگام استفاده بخار آن به پوست شما بخورد زیرا می تواند موجب سوختگی سطحی پوست شود.

اتو بخارهای ایستاده یک اتوی مناسب برای استفاده خانگی و یا مغازه ها هستند زیرا در زمان کوتاه می توانند لباس ها را اتو کنند و فضای کمی می گیرند. این محصول این امکان را به شما می دهد که علاوه لباس، پارچه ها و پرده ها را نیز اتو کنید و در مواقع ضروری از این محصول کمک بگیرید. برای خرید یک اتو ایستاده (بخارگر) با کیفیت و کارایی عالی و قیمت مناسب می توانید محصولات ما را در سایت اُولان کالا بررسی کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha